Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, deftones9 napisał:

Szybki strzał.Kupiłem troche rabarbaru i młodej kapusty i zrobiłem takie pseudo ciasto i gołąbki na jutro.Jeszcze jedna główka jest do skrojenia i zrobię taką na miękko z marchewką i kiełbasą.

IMG_20200515_194959.jpg

IMG_20200515_204045.jpg

IMG_20200515_203919.jpg

Dałbym się teraz pokroić za gołąbki 😍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, neonlight napisał:

Kupiłem kamień do piekarnika, dam znać, jakie będą efekty, jak słabe, to czeka mnie zakup pieca. 😉

 

Jakbyś chciał tego f3ferrari to w naszych klasycznych sklepach AGD RTV idzie go nabyć taniej niż na alle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał:

Dzięki @espe0, ale przemyślałem temat i postanowiłem kupić piec gastronomiczny, jednokomorowy i na jedną pizzę, cena 960zł jest jeszcze do przełknięcia. 😉 Ale najpierw próba z kamieniem, może uda się zaoszczędzić trochę miejsca.. i pieniędzy. 😊

Mój docelowy plan własnie taki był ...ale miejsca brak :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
23 minuty temu, retter napisał:

Że jakiś audio meet niedługo będzie?

- Tapatalk
 

Oj chciałbym mieć na tyle możliwości, czasu i organizacji żeby zrobić taki meet. Słuchawki, pizza, wzmaki i włoskie wino...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, espe0 napisał:

Oj chciałbym mieć na tyle możliwości, czasu i organizacji żeby zrobić taki meet. Słuchawki, pizza, wzmaki i włoskie wino...

Może nie być pizzy, wystarczy Chianti i deska serów plus szynka dojrzewająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
10 minut temu, neonlight napisał:

Też lubię z jajem czasami, ale w kombinacji z bekonem, cebulą i jalapeno. 😋

Jeszcze jest dobra kombinacja jajka i szpinaku. Taką z boczkiem jak pisałeś też wypróbuję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem kilka postów wyżej i przypomniało mi się, że miałem opisać wrażenia po testach kamienia/szamotu do pizzy. 😜

 

A więc będzie krótko i na temat. Długi czas nagrzewania kamienia (ok. 3cm grubości), który wynosi minimum ok. 1h w zwykłym, gazowym piekarniku.

 

Co z tego, że piekarnik mogę nagrzać do blisko 300°C, jak po otworzeniu drzwiczek na kilka sekund, temperatura drastycznie spada do ok. 270°C, gdzie absolutne minimum to 300°C. 

 

Pierwsza pizza jest w miarę dobrze wypieczona, druga już nieco gorzej, jednak o wyrośniętych rantach, jak z prawdziwego pieca, nie ma mowy.

 

Rada dla korzystających z takiego rozwiązania, czyli szamot w zwykłym piekarniku - ciasto powinno być długo garowane  i mocno wyrośnięte przed formowaniem, zaś rozkręcanie placka tylko rozciągając go, bez ugniatania lub rozwałkowywania.

 

Rada dla miłośników pizzy z prawdziwego zdarzenia - zakup pieca jednokomorowego na jedną pizzę, wymiary +- 60x60x30, czyli jak duża mikrofalówka, temperatura grubo powyżej 400°C i cena ok. 960zł.

 

Wszystko inne to półśrodki.. imo. 😉

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.09.2020 o 16:56, espe0 napisał:

Pizza z jajem :D

 

IMG_20200927_165154.jpg

 

Wygląda ładnie. Fajnie gdyby jeszcze była na mące bez glifosatu :P

Ja od siebie polecę mąki od Biobalaskich. Piekę na nich chleb od długiego czasu i żadnych bóli kręgosłupa nie mam jak po sklepowych chlebach. 

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, espe0 napisał:

Podobno rozkłada się w 230⁰C - ja piekę w 400. Śpię spokojnie.

 

Wątpię, ale może coś innego mi szkodzi. Jak zjem pickę nawet w dobrej knajpie, bez różnicy, to mam taki ból w plecach przez 2-3 kolejne dni, że się wyprostować nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, minczin napisał:

 

Wątpię, ale może coś innego mi szkodzi. Jak zjem pickę nawet w dobrej knajpie, bez różnicy, to mam taki ból w plecach przez 2-3 kolejne dni, że się wyprostować nie mogę. 

Podejrzewam gluten. W dobrej mące do pizzy jest powyżej 13g białka (glutenu) na 100g. Możesz mieć nietolerancję na gluten w dużym stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności