Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję.

Użyłem mąki 00 W200 Divella Farina https://allegro.pl/oferta/maka-do-pizzy-farina-00-1kg-divella-8509223914

sól zwykła, woda, drożdże instant, ponieważ świeżych nie dostałem.

 

Delikatnie zmodyfikowany przepis AVPN (mała porcja):

0,4kg mąki

0,25L wody

12g soli

ok. 0,25g drożdży instant (świeżych byłoby ok 0,75g)

 

Najpierw do wody w temp. pokojowej dodałem sól, wymieszałem dokładnie, potem drożdże, wymieszałem dokładnie.

Potem zacząłem dodawać mąkę (dodawałem powoli metodą "na deszczyk" żeby od początku jakoś tam napowietrzać) stopniowo.

Zagniatałem metodą "ciasto na pół, spłaszczenie, na pół, spłaszczenie".

Uformowałem kulę sposobem jakim pokazał Marcin w filmiku wyżej i zostawiłem pod przykryciem na 2 godziny. Potem włożyłem do lodówki gdzie spędziło chyba z 11 godzin. Wyjąłem na 2 godziny, aby nabrało temperatury i zacząłem formować małe kulki też tak jak pokazano wyżej (2x 220g i 1x mała z reszty, następnym razem zrobię po 250g). Po godzinie zacząłem wypiekanie.

 

Gdy piec osiągnął 350 stopni (cały czas dalej się nagrzewał) włożyłem pizzę i piekłem ok 3-4 minuty.

 

 

5.jpg

6.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikro pizza z resztki ciasta.

 

Piecyk mogę polecić, szybko się nagrzewa (kwestia kilku minut), mały, kompaktowy. Trzeba uważać, gdyż obudowa nagrzewa się do dużych temperatur, ale za rączkę trzymać się da.

No i obowiązkowa wyposażyć się w metalową, większą szpachelkę do nakładania, ściągania i przesuwania pizzy.

 

Za te pieniądze fajny zakup.

 

pizza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xar napisał:

neonlight masz jakieś tipy odnośnie sosu? Może prócz pomidorów + oliwa z oliwek poleciłbyś coś jeszcze?

Sól! :DA tak serio, to nie ma co przesadzać z przyprawami, bo zdominują smak pizzy, imo. ;) Ja np. nie znoszę oregano w pizzy, czy nawet sosie/ketchup'ie, bo kojarzy mi się to z żarciem z budki z Hod-dog'ami. :D

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na dobrego steka? Chodzi mi o to, że są różne szkoły - np. przyprawianie deski, a nie steka, inna szkoła w opozycji mówi o soleniu przed smażeniem - bez problemu, inna mówi, żeby odpoczywał, a potem go jeszcze podgrzać? Już się zgubiłem, może jest jakiś amator wołowiny w stanie pomóc? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 13:48, shane napisał:

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na dobrego steka? Chodzi mi o to, że są różne szkoły - np. przyprawianie deski, a nie steka, inna szkoła w opozycji mówi o soleniu przed smażeniem - bez problemu, inna mówi, żeby odpoczywał, a potem go jeszcze podgrzać? Już się zgubiłem, może jest jakiś amator wołowiny w stanie pomóc? 😉

Podstawa to mieć dobrą wołowinę. Mięso nie powinno być zimne. Odpowiednia patelnia tak jak napisał kolega wyżej. Ja przyprawiam po smażeniu i daje "odpocząć" stekowi. Nigdy nie podgrzewałem ponownie.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
24 minuty temu, neonlight napisał:

@espe0Cukiernie otwórz. :)

Cukiernie, pizzerie, bar, i co jeszcze? 

 

Najchętniej to otworzył bym audiofilski go-go i organizował bym tam meety z hi-endami dla forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukiernie, pizzerie, bar, i co jeszcze? 
 
Najchętniej to otworzył bym audiofilski go-go i organizował bym tam meety z hi-endami dla forumowiczów
I co kobiety z słuchawkami gdzie się da? ;D

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, xar napisał:

 

Jak tam ciasto? Robiłeś eksperymenty?

Tak. robię praktycznie wg tego "iso" pizzowego. Zauważyłem że kluczowe dla ciasta jest przechłodzenie w lodówce / zamrażarce - wtedy jest dopiero konsystencja "pizzeriowa".

Wciąż mam za małą temperaturę mimo wszystko (ok300st) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności