Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Modyfikacja piecyka prawdopodobnie skróci jego żywot, ponieważ takie amatorskie urządzenie nie jest przystosowane do tak wysokiej temperatury. Druga sprawa to to,  że optymalna temperatura do pieczenia pizzy w tak małym urządzeniu imo, to ok. 320°C, przy tych rzekomych 450°C pizza będzie się szybko palić, a składniki będą niedopieczone.

 

Jest to piecyk z budowy jak Optima Electra osiągająca 470 stopni, a termostat zamontowano ponieważ przepisy Chin zezwalają na takie urządzenia maksymalnie do 300 stopni.

 

Z tego pieca (modowanego) na grupie pokazują, jak fajne pizze robią.

 

Odnośnie maszynki zobaczymy jak dojdzie, na testach fajnie usuwa pestki i skórkę.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja piecyka prawdopodobnie skróci jego żywot, ponieważ takie amatorskie urządzenie nie jest przystosowane do tak wysokiej temperatury. Druga sprawa to to,  że optymalna temperatura do pieczenia pizzy w tak małym urządzeniu imo, to ok. 320°C, przy tych rzekomych 450°C pizza będzie się szybko palić, a składniki będą niedopieczone.
 
Odnośnie maszynki do pomidorów, to zbędny i tandetny gadżet, wystarczy zblendować pomidory i gotowe.
 
Kulki z ciasta powinny trochę urosnąć, a następnie trafić do lodówki (najlepiej +-5°C) po to, żeby zahamować ich dalszy wzrost. Leżakowanie minimum +-3h, najlepiej powyżej 5h, oczywiście pod przykryciem (strech, wilgotna szmatka itp.), żeby ciasto nie wyschło z wierzchu.
 
Żadna włoska mąka, farina itp.,  500'ka spokojnie wystarczy.
Pizza-master ;D
Neo odpowiadasz za pizzce, teraz się nie wymigasz ;p

pisane mobilnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk dojechał, zmodyfikowany. Mój tani pirometr przestał pokazywać temperaturę kamienia po przekroczeniu 400 stopni, więc cel osiągnięty.

Może w przyszłym tygodniu znajdę trochę czasu i spróbuję coś ulepić. :)

 

ed. Nowy pirometr i w pewnym momencie wskazanie dochodziło prawie do 500*C.

piec.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Daj przepis :) smakowicie wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Daj przepis :) smakowicie wygląda 

https://www.jocooks.com/recipes/cinnabons-cinnamon-rolls/

 

Zamiast mleka (bo nie miałem) dałem śmietany.

 

BTW jest zaje-bardzo pyszne!

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xar napisał:

z tego przepisu.

 

Nikt Ci tego nie powie i nikt tego nie napisze. Ja Ci napisze :D

Używaj tylko oliwy nierafinowanej (czyli takiej mętnej z osadzonym "mułem" na dole) - to jest dopiero smak!

...trudniej kupić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xar napisał:

Ja dziś odebrałem 7 kilo mąki 00..

Po co "zerówka", skoro jest uboższa w pożyteczne składniki, a "placek" nie będzie dzięki temu lepszy? ;)

 

Panowie, więcej praktyki, a mniej teorii "speców" z internetu. :D

2 godziny temu, espe0 napisał:

 

Nikt Ci tego nie powie i nikt tego nie napisze. Ja Ci napisze :D

Używaj tylko oliwy nierafinowanej (czyli takiej mętnej z osadzonym "mułem" na dole) - to jest dopiero smak!

...trudniej kupić.

I tak tego nie wyczujesz w pizzy, za małe są proporcje w cieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Po co "zerówka", skoro jest uboższa w pożyteczne składniki, a "placek" nie będzie dzięki temu lepszy? ;)

 

Nie mówię, że tak nie będzie. Obecnie mam 00, 450 i 500, za chwilę zaczną się beta testy (dobranie temperatury, czasu wyrostu ciasta itd.) ;)

Dla mnie to nowość, bo całe życie piekłem a la Ristorante...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xar napisał:

 

Nie mówię, że tak nie będzie. Obecnie mam 00, 450 i 500, za chwilę zaczną się beta testy (dobranie temperatury, czasu wyrostu ciasta itd.) ;)

Dla mnie to nowość, bo całe życie piekłem a la Ristorante...

 

Odnośnie filmiku jeszcze - 1gr drożdży na 1kg mąki.. pozdro. :D Radzę dać przynajmniej 3gr na 1kg mąki.

 

Druga sprawa - drożdże (zaczyn z cukremi wodą) wlewamy do mąki wymieszanej z solą, a nie do roztworu z wody i soli, bo tak też się "zabija" drożdże.

 

Oliwę wlewamy na sam koniec, do zaczynu z drożdży, wody i cukru.

 

Trzecia rzecz - do zagniatania ciasta najlepsza jest okrągła miska, a nie kwadratowa i cały proces zagniatania przeprowadzamy w misie, nie na stolnicy.

 

To tyle ode mnie - powodzenia.. :)

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 09:50, neonlight napisał:

Próbowałem z oliwą i z czosnkiem, ledwie wyczuwalny smak i aromat czosnku, składniki zabijają oliwę całkowicie.

 

W sumie to pomyślałem troszku i stwierdziłem że u mnie w mieście jest taka pizzeria która ma w swojej pizzy coś co było by symilarne do "separacji instrumentów"

- tam jest to separacja smaków - nie wiem jak oni to robią ale się nie zlewają smaki składników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Gratki za arcyaudiofilskie pizze. :) Pokażesz strukturę ciasta, tak z ciekawości? ;)

Dziś jak będę piekł nową, bo ta się już nie obstała :P . Ale generalnie staram się robić jak najcieńsze ciasto. Po rozciągnięciu na surowo ma jakieś 1,5mm - bardzo cienkie. Po wypieczeniu rośnie do 250% i ładnie się przypieka (utwardza na skorupkę) z samego dołu. Generalnie najlepiej wychodzi po nocy w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności