Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele modeli ma zakres regulacji do 300 stopni, nawet bez pyrolizy. Samego mechanizmu pyrolizy i nagrzewania powyżej 300 nie można wykorzystać, bo piekarniki blokują drzwi.

Ogólnie raczej zaleca się temp powyżej 300 do ciasta pizzowego.

Sam robiłem placki w piekarniku i złe nie były, ale nie była to typowa pizza, a polski placek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marek_m napisał:

Znajomy Włoch (prowadzi dwie restauracje w Alpach) nie miał zastrzeżeń :) 

 

No, ale co taki włoski kucharz  może wiedzieć o pizzy :D 

Ja kręcę placki od kilkunastu lat, a obecnie pracuję z włochami, więc wierz lub nie, ale co nieco o wypieku pizzy wiem. ;) 

 

A skoro wychodzi Ci pizza tak dobra, jak z pieca profesjonalnego, to ok, nic tylko się cieszyc i pogratulować mogę. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie o tym słyszałeś? Mocno zastanawiam się nad zakupem.

Ostatnio przeglądając sieć natknąłem się na opinię:

 

" Na stronach sprzedawców piecyka Optima można czasem znaleźć uwagi dotyczące jakości wykonania G3Ferrari. Z tym akurat się nie zgadzam, bo miałem okazję go rozkręcać i zarówno materiały oraz montaż stoją na wysokim poziomie.
Jeśli chodzi o wygląd, to już rzecz gustu - mnie akurat bardziej podoba się G3Ferrari. ' autor PiekarRo

https://piecchlebowy.pl/test-g3ferrari-delizia

 

Widzę też, że są 2 modele, g10006 i g10032.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, neonlight napisał:

Podobno G3 Ferrari to już jest tania chińszczyzna (awaryjny!) i nie warto się nim interesować.

Nie wiem skąd te info. Mam, użytkuje już sporo czasu i złego słowa powiedzieć nie mogę. Fajny ceramiczny/kamienny spód. Trzeba tylko uważać na mrożone pizze bo się mogą spalić I wtedy ten blat ciemnieje. 

Sprawdziłem szybko - kupiony 17.05.2017 za 78 euro. Do tej pory zero przygód. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 22:47, xar napisał:

A gdzie o tym słyszałeś? Mocno zastanawiam się nad zakupem.

Też miałem plan zakupić taki mini piec do pizzy, ale odpuściłem po przeczytaniu negatywnych opinii, na forach polskich i zagranicznych, a także amazon itp..

 

Wcześniej G3 Ferrari był produkowany we Włoszech i jakość wykonania nie budziła zastrzeżeń, natomiast jak już  interes się rozkręcił, to produkcja poszła pełną parą, w Chinach, tylko nie proporcjonalnie z jakością, co myślę raczej nikogo nie dziwi. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

ale odpuściłem po przeczytaniu negatywnych opinii, na forach polskich i zagranicznych, a także amazon itp

 

Grzałki / termostaty padały? Plastik się topił?

 

Myślę jeszcze nad Optima Electra, temperatura dochodzi do 500 stopni. Choć domyślam się, że trzeba wypracować technikę i ciasto do takich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, co tam było nie tak, interesowałem się tym piecykiem parę lat temu, ale chyba termostat właśnie szwankował.  Fakt, Optima jest polecana, ale to dalej atrapa prawdziwego pieca. Jednokomorowy (1pizza) piec kosztuje w okolicach 1kzł i to jest dobra inwestycja, jednak trzeba mieć troszkę miejsca, zeby go ustawić, coś bodaj że 60x60x20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tą "atrapą" nie jest tak źle. ;) Zapewniony jest kamień dla równomiernego ciepła i pochłaniania wilgoci, jest i odpowiednie temperatura.

Problemem może być niewielka wysokość strefy pieczenia, więc nie można nawalić zbyt wysoko "ficzerów", bo będą zwęglone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 22:48, neonlight napisał:

Ja kręcę placki od kilkunastu lat, a obecnie pracuję z włochami, więc wierz lub nie, ale co nieco o wypieku pizzy wiem. ;) 

 

A skoro wychodzi Ci pizza tak dobra, jak z pieca profesjonalnego, to ok, nic tylko się cieszyc i pogratulować mogę. ;)

Mojej żonie ze zwykłego piekarnika z termoobiegiem wychodzą lepsze pizze niż te wszystkie "profesjonalne" wynalazki z miejskich jadłodajni. Jak to wytłumaczyć? Tzn. ja wiem, ale nie powiem. :) Albo powiem później. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel napisał:

Mojej żonie ze zwykłego piekarnika z termoobiegiem wychodzą lepsze pizze niż te wszystkie "profesjonalne" wynalazki z miejskich jadłodajni. Jak to wytłumaczyć? Tzn. ja wiem, ale nie powiem. :) Albo powiem później. 

Rozwiązanie zagadki:

Ad. 1 - Ciasto

Ad. 2 - Żona

W sumie kolejność dowolna.. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel napisał:

Mojej żonie ze zwykłego piekarnika z termoobiegiem wychodzą lepsze pizze niż te wszystkie "profesjonalne" wynalazki z miejskich jadłodajni. Jak to wytłumaczyć? Tzn. ja wiem, ale nie powiem. :) Albo powiem później. 

Czyżby odgrzewala pizzę z lokalu? :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Rozwiązanie zagadki:

Ad. 1 - Ciasto

Ad. 2 - Żona

W sumie kolejność dowolna.. ;)

Yhy, z czego to są dwa powody tego samego. Ja chyba po prostu lubię bardziej ciasto z dodatkiem drożdży, a takie zdaje się nie jest dobre logistycznie dla pizzerii, bo musi sobie "dojść".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Ja chyba po prostu lubię bardziej ciasto z dodatkiem drożdży, a takie zdaje się nie jest dobre logistycznie dla pizzerii, bo musi sobie "dojść".

Ciasto na pizzę jest ciastem drożdżowym, w większości przypadków. "Dojść" powinno, ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.09.2019 o 22:48, neonlight napisał:

Ja kręcę placki od kilkunastu lat, a obecnie pracuję z włochami, więc wierz lub nie, ale co nieco o wypieku pizzy wiem. ;)

 

Czy ciasto musi leżakować w temperaturze poniżej 10 stopni?

Myślę, żeby kupić mąkę 00 W200 tej firmy https://jakumammy.pl/skladniki-na-pizze/19-divella-per-pizza.html

i wypróbować ten przepis:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z Marcinem z "Klubu Miłośników Pizzy" i zamówiłem piecyk Spice Caliente. Jakościowo bardzo zbliżony do Optimy Electra (ponad 2 x droższej), po prostej modyfikacji polegającej między innymi na obejściu termostatu uzyskujemy ponad 450 stopni. Wpadają promocje, gdzie z 70 euro robi się 50 euro, super cena.

https://www.amazon.it/dp/B072XW3LBW/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_bVPoCb68XAF6J

 

Do tego kupiłem maszynkę do robienia sosu z pomidorów

https://www.amazon.it/dp/B01ARTAU0S/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_T6DvDbVS9MBYA

 

Modyfikacją pieca:

 

 

 

Maszynka do sosu:

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, retter napisał:

Cii robimy meet u Xar-a pod pretekstem audio, pikfo pizza słuchawki wiecie :D

Dobrze mówi - polać Mu!

 

 

...a tak ogólnie to właśnie wyjąłem z pieca prawdziwie audiofilską Lasagne!IMG_20191014_193616.jpg

 

IMG_20191014_194415.jpg

Edytowane przez espe0
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Szymon modra kapusta i rolada? To jest polskie żarcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Stary Browar Kościerzyna American IPA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, xar napisał:

Skontaktowałem się z Marcinem z "Klubu Miłośników Pizzy" i zamówiłem piecyk Spice Caliente. Jakościowo bardzo zbliżony do Optimy Electra (ponad 2 x droższej), po prostej modyfikacji polegającej między innymi na obejściu termostatu uzyskujemy ponad 450 stopni. Wpadają promocje, gdzie z 70 euro robi się 50 euro, super cena.

https://www.amazon.it/dp/B072XW3LBW/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_bVPoCb68XAF6J

 

Do tego kupiłem maszynkę do robienia sosu z pomidorów

https://www.amazon.it/dp/B01ARTAU0S/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_T6DvDbVS9MBYA

 

Modyfikacją pieca:

 

 

 

Maszynka do sosu:

 

 

 

Modyfikacja piecyka prawdopodobnie skróci jego żywot, ponieważ takie amatorskie urządzenie nie jest przystosowane do tak wysokiej temperatury. Druga sprawa to to,  że optymalna temperatura do pieczenia pizzy w tak małym urządzeniu imo, to ok. 320°C, przy tych rzekomych 450°C pizza będzie się szybko palić, a składniki będą niedopieczone.

 

Odnośnie maszynki do pomidorów, to zbędny i tandetny gadżet, wystarczy zblendować pomidory i gotowe.

 

Kulki z ciasta powinny trochę urosnąć, a następnie trafić do lodówki (najlepiej +-5°C) po to, żeby zahamować ich dalszy wzrost. Leżakowanie minimum +-3h, najlepiej powyżej 5h, oczywiście pod przykryciem (strech, wilgotna szmatka itp.), żeby ciasto nie wyschło z wierzchu.

 

Żadna włoska mąka, farina itp.,  500'ka spokojnie wystarczy.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności