Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Wygodne chłodne szczegółowe dokanałowe około 200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj szukam słuchawek dokanałowych 'audiofilskich', które będą zachwycać szczegółowością, przestrzennością (scena), bardzo dobrze izolujące oraz bardzo wygodne, kosztem oczywiście niskich tonów - oczywiście w granicach rozsądku.

 

Wygoda na pierwszym miejscu bo nigdy nie przekonałem się do dokanałowych, mam 'krzywe uszy'. Na drugim miejscu jakość dźwięku - jw! A później cena która wstępnie wynosi około 200 zł - w razie czego mogę zmienić ale nie sądzę że będzie taka potrzeba.

 

Moimi pierwszymi i jedynymi pchełkami były SM PL30, dźwiękowo mi się podobają, odpowiada mi ilość basu (na którą narzekają posiadacze) ale szukam czegoś lepszego i wygodniejszego. Przydałby się podobny asortyment akcesoriów co w PL30 bo niestety jakiś idiota wywalił moje pudełko ze wszystkim gumkami...

 

Czekam na propozycje, grajki to Clip+, Video, laptop, clix2, imp-550 w takiej kolejności z tym że raczej clip+/imod. Jestem zdecydowany na zimne, szczegółowe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że z Video będzie chłodno, posłucham jeszcze dłużej PL30 na Video i zobaczę, ale raczej było w miarę dobrze jak dla mnie. A po za tym mam już dosyć tych basowych monsterów które fajne są na krótką metę.

 

Audeo a jakiś numer seryjny czy coś bo się nie znam? Jak jest u nich z wygodą, bo moje uszy są dziwne i potrzebują naprawdę dobrych komfortowych słuchawek a co dopiero dokanałowych.

 

Poproszę jeszcze o jakieś propozycje, jak pisałem słuchawki nastawione na przyjemność ze słuchania, szczegółowość na pewno niebasowe! Bas najwyżej jakiś fajny punktowy nie jakiś sztuczny subwoofer i niedominujący (mogę jedynie powiedzieć że coś w stylu PL30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam o nich trochę, ale z tego co na szybko przeczytałem to powinny mi odpowiadać pod każdym aspektem. Cena niestety 'odrobinę' przekracza mój wstępnie planowany budżet (prawie dwa razy tyle :-)) ale skoro 'szczęka opada' to być może warte swojej ceny. Jednakże raczej szukałbym używanych nie tyle ze względów ekonomicznych co dopasowania do ucha, PL30 mam na tych największych sylikonach chyba i co chwilę je muszę odcisną do ucha jak coś robię, być może za duże i nie chodzą do kanału dobrze, niestety jak wspomniałem wcześniej nie mam pozostałych akcesoriów i mam dość specyficzne uszka.

 

No ale nadal proszę o jakieś propozycje być może znajdzie się coś do wyboru. Jak na razie punktem odniesienia są te Audeo PFE 012. Może jest coś wygodniejszego, lub też tańszego a nieznaczenie gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że ogólnie chodzi o firmę Audeo, mniej istotny model? Pytam bo może się w komisie trafi jakiś egzemplarz lub coś żebym wiedział czy brać :-). Jak nie to zdecyduje się na nowe 012 tylko będę musiał poszukać najtańszej opcji. Warto by było nówki brać bo się przyda gwarancja i oryginalne akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te za 299zł? Co to znaczy że biedniejszy asortyment? Może taniej będzie zza 'żelaznej kurtyny' zamówić?

 

Kurczę właśnie słucham Video + PL30 i powiem szczerze że mi się japa cieszy bo gra to fajnie jak dla mnie, aż się nie mogę doczekać aż dostanę lepsze np te Audeo :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że ogólnie chodzi o firmę Audeo, mniej istotny model?

Aktualnie możesz kupić 232, które cenowo są zdecydowanie poza zasięgiem wyznaczonego budżetu oraz tańsze wersje o różnej numeracji od 012 do 122.

Jak jest 0 z przodu, to jest mniej akcesoriów (z reguły jedynie zielone filtry, trzeba je zmienić na szare), a jak drugą cyfrą jest 2, to jest to wersja z pilotem. Poza tym, są to te same słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że ogólnie chodzi o firmę Audeo, mniej istotny model?

Aktualnie możesz kupić 232, które cenowo są zdecydowanie poza zasięgiem wyznaczonego budżetu oraz tańsze wersje o różnej numeracji od 012 do 122.

Jak jest 0 z przodu, to jest mniej akcesoriów (z reguły jedynie zielone filtry, trzeba je zmienić na szare), a jak drugą cyfrą jest 2, to jest to wersja z pilotem. Poza tym, są to te same słuchawki.

Majka nie potrzebuje więc takowe wersje automatycznie odpadają. Pozostają 012 jako najrozsądniejszy wybór skoro to są 'te same' słuchawki. Czytam o nich w internecie i ciężko jest znaleźć złą opinie na ich temat więc bez zastanowienia się na nie zdecyduje, podejrzewam że jak przypasują mi do moich kanałów to będą idealne.

Aha a jak z izolacją jeszcze chciałem zapytać posiadaczy? Bo u PL30 niestety słabo, nawet słyszę TV obok jak sobie niegłośno gra i zaczynam czuć dyskomfort w uszach po kilkunastu minutach słuchania.

 

A co powiecie o tych, niby 012 ale napisane jest że w zestawie również szare filtry są.

http://allegro.pl/phonak-audeo-pfe-012-z-dodatkowymi-akcesoriami-i3398474311.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedawałem Audeo jakiś rok temu za 260zł bodajże, w wersji z podstawowym (dość bogatym) akcesorium, więc wyrwać można. Czyli 112 zdaje się.

 

Łapały świetną synergię z Meizu m6 i niemal tak samo dobrą z Iriver Clix, więc Clip też powinien z nich wyciągnąć co trzeba.

 

Oczywiście polecam również szare filtry. Czarne też nieźle wypadają, ale z innym sprzętem. Zielonych słuchałem, ale nie kupiłem, bo psują brzmienie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych, niby 012 ale napisane jest że w zestawie również szare filtry są.

http://allegro.pl/phonak-audeo-pfe-012-z-dodatkowymi-akcesoriami-i3398474311.html

To jest właśnie to, czego potrzebujesz...jeżeli rozważasz tylko nówki :) .

 

A z izolacją jest tak, że z comply na słuchawkach, jak mi się dobrze w uchu ułożą, to żona może krzyczeć z metra i jak na nią nie spojrzę, to nie wiem, że stoi obok :D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych, niby 012 ale napisane jest że w zestawie również szare filtry są.

http://allegro.pl/phonak-audeo-pfe-012-z-dodatkowymi-akcesoriami-i3398474311.html

To jest właśnie to, czego potrzebujesz...jeżeli rozważasz tylko nówki :) .

 

A z izolacją jest tak, że z comply na słuchawkach, jak mi się dobrze w uchu ułożą, to żona może krzyczeć z metra i jak na nią nie spojrzę, to nie wiem, że stoi obok :D .

 

Haha to dobrze, powinny się sprawdzić nawet w ekstremalnych warunkach takich jak tramwaje czy też koszenie trawnika nawet :D. Napiszę do Nich jeszcze wiadomość albo przekręcę jutro i się dopytam jeszcze żeby nie było że promocja się skończyła, kasy mi trochę brakuje ale jutro postaram się coś zorganizować. :-) Ewentualnie jutro dokonam zakupu, w razie czego jeszcze jestem otwarty na różne sugestie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych, niby 012 ale napisane jest że w zestawie również szare filtry są.

http://allegro.pl/phonak-audeo-pfe-012-z-dodatkowymi-akcesoriami-i3398474311.html

To jest właśnie to, czego potrzebujesz...jeżeli rozważasz tylko nówki :) .

 

A z izolacją jest tak, że z comply na słuchawkach, jak mi się dobrze w uchu ułożą, to żona może krzyczeć z metra i jak na nią nie spojrzę, to nie wiem, że stoi obok :D .

Hmmm bez przesady, tak jak customy to one nie izolują. Jakbyś wsadził Comply w tipsy, jak to na forum widziałem, to byś taką izolację otrzymał. Co nie zmienia faktu, że w hałaśliwych Poznańskich tramwajach nic mi w słuchaniu muzyki nie przeszkadzało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wystarczy, dokopałem się do ich promocji bezpośrednio ze sklepu online:

012 promocja classic:

http://sonusmobile.pl/product-pol-366-Zestaw-promocyjny-Audeo-PFE-012-z-dodatkowymi-akcesoriami-Promocja-Classic.html

 

012 promocja srebrna:

http://sonusmobile.pl/product-pol-361-Zestaw-promocyjny-Audeo-PFE-012-z-dodatkowymi-akcesoriami-Promocja-Srebrna.html

 

w skrócie:

 

classic:

 

Słuchawki Audeo PFE 012 z dodatkowymi akcesoriami do muzyki klasycznej i jazzu: trzy pary filtrów szarych, para filtrów czarnych, para prowadnic, para pianek Comply T-130.

 

srebrna:

 

Słuchawki Audeo PFE 012 z dodatkowymi akcesoriami:cztery pary filtrów zielonych, para fitlrów szarych i czarnych, para prowadnic, para pianek Comply T-130.

warto kupić z srebrną dla samych filtrów zielonych czy są one zbędne? Szczerze chyba classic byłaby lepsza ze względu na kilka par szarych skoro one są takie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonymi filtrami nie ma co sobie głowy zawracać.

 

Hmmm bez przesady, tak jak customy to one nie izolują. Jakbyś wsadził Comply w tipsy, jak to na forum widziałem, to byś taką izolację otrzymał. Co nie zmienia faktu, że w hałaśliwych Poznańskich tramwajach nic mi w słuchaniu muzyki nie przeszkadzało :)

Nie trzeba kombinować z wsadzaniem Comply w tipsy. Wystarczy kupić Comply P. Niby na mniejszą tulejkę, ale nie ma problemu z zamontowaniem ich na Audeo. Izolacja znacznie rośnie, a i dźwięk jest ciekawszy niż na zwykłych piankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba kombinować z wsadzaniem Comply w tipsy. Wystarczy kupić Comply P. Niby na mniejszą tulejkę, ale nie ma problemu z zamontowaniem ich na Audeo. Izolacja znacznie rośnie, a i dźwięk jest ciekawszy niż na zwykłych piankach.

 

Nie wiem o czym mówicie ale jeszcze nie mam tych słuchawek a już słyszę o jakiś modach :-). Myślę że powinny wystarczyć na początek w oryginale. Zdecydowałem się na wersję classic bez zielonych ale za to z trzema parami szarych filtrów (przyda się na zapas lub też komuś mogą się przydać). Mam nadzieję że te filtry jakoś zgrabnie się zakłada bez ryzyka uszkodzenia. Jutro organizuje hajs, mam nadzieję że również złoże zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry wkręca się odpowiednim narzędziem. Są małe, więc nie należy przesadzać z siłą ;) I zdecydowanie warto zostawić sobie pozostałe pary, by można było je zamienić w razie zabrudzenia starych (już ich nie wyczyścisz, a różnica w dźwięku jest spora).

A Comply P, to żaden mod - po prostu inne nakładki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dziękuje wszystkim za szybkie oraz konkretne odpowiedzi. Szczerze to nie oczekiwałem że pójdzie tak szybko, ale może to dobrze bo jestem raczej człowiekiem mało zdecydowanym.

 

Postaram się informować na bieżąco jak uda mi się zakupić słuchawki oraz jakieś pierwsze wrażenia o ile dojdzie do transakcji.

 

Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wrażenia to mogę przewidzieć :)

 

tesknie za moimi phonakami...

 

Mam to samo :)

 

Te słuchawki mają w sobie taki specyficzny "wow factor". Nie uderza w nich mięso, bas, ale szczegółowość i typowy dla armatur feeling. Jeśli dla kogoś to pierwszy kontakt z armaturami, efekt ten jest wyjątkowo mocny. I są czułe na EQ, więc nieźle zgrać się powinny z wieloma sprzętami, zwłaszcza dzięki filtrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności