Skocz do zawartości

DAC+AMP lub karta dźwiękowa do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Do tej pory używałem ibasso D3 jako kartę dźwiękową i wzmacniacz przy komputerze ale będę zmuszony kupić coś nowego w najbliższym czasie.

Dźwięk mi całkiem odpowiadał także poszukuję sprzętu który będzie grał neutralnie, lub nawet dość słodkim dźwiękiem. Ale w żadnym wypadku nie chcę czegoś tak analitycznego jak np. ipod video 5g ani też mocno ciepłego dźwięku gdzie bas będzie zalewał.

 

Chciałbym jak największej sceny i przestrzeni, dużej dynamiki, lubię mocny punch basu i jego niskie zejście ale za to nie jego nadmierne ilości, które mnie męczą. Aha i nie lubię mocno zaakcentowanej góry, wolę złagodzoną ;).

 

Może być to DAC+amp na USB lub po prostu karta dźwiękowa. Będę jej używał z Audeo PFE112 do muzyki i gier, głośnikami (nic szczególnego, raczej do jakiegoś plumkania czy filmów mam z2300 THX ) i od czasu do czasu trafiają się jakieś nauszne ale to bez znaczenia teraz.

 

 

Może być to używany sprzęt nawet ale liczę na upgrade względem ibasso D3 (jakość ponoć podobna do D4), który ma w środku naprawdę niewiele a brzmi naprawdę nieźle.

 

Co ciekawego znajdę do 500zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Sabre DAC nie jestem przekonany, można go gdzieś przetestować ?

Zasadnicze ppytanie, 2 tanie klocki czy lepiej szukać DAC+ AMP w jednym ?

O2 z tego co pamiętam miałem okazje słuchać na meecie i jakoś mnie nie porwał (nie ze względu na jakość bo była bardzo dobra), może wolę gdy coś więcej wnosi to dźwięku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zaryzykuj coś kolejnego ze stajni iBasso np. D10. Masz w nim USB, optyka, elektryka. Ale używka to ponad 500 zł. Za to w cenie dobry wzmacniacz słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ODAC to koszt ok. 500zł w budzie i 350zł bez. Ale można kupić UAE23, który gra równie dobrze i równie neutralnie, a w cenie 500zł zostanie się jeszcze kasa na złożenie O2. : ) To rozwiązanie jest bardziej praktyczne niż 2 w 1. Bo sabre i wzmacniacz możesz używać niezależnie od siebie.

 

Do tego Sabre DAC nie jestem przekonany, można go gdzieś przetestować ?

Zasadnicze ppytanie, 2 tanie klocki czy lepiej szukać DAC+ AMP w jednym ?

O2 z tego co pamiętam miałem okazje słuchać na meecie i jakoś mnie nie porwał (nie ze względu na jakość bo była bardzo dobra), może wolę gdy coś więcej wnosi to dźwięku ;).

 

Tutaj możesz przetestować http://forum.mp3store.pl/topic/105968-hifimediy-sabre-usb-dac-aka-uae23/ w następnym tygodniu będzie u Perula, ale nie wiem, czy nie zapragnie go zatrzymać, chociaż znając jego gusta to pewnie w stronę FiiO będzie się kierował. Lecz nawet jak weźmie to będę zamawiał jeszcze parę sztuk dla znajomych, więc jakiś jeden egzemplarz do testu może jeszcze wykombinuje. Śpieszy Ci się? Jeśli chcesz po prostu opisu albo porównania, to powiem Ci, że gra to jak T4G po line out z lepszą sceną i rozdzielczością. Czyli charakter ten sam, z wyczuwalną różnicą w kierunku na jakość.

 

Co ogólniej propozycji dla Ciebie, to ja rozumiem, że lubisz bardziej podkolorowany, konturowy dźwięk, coś w stylu meizu tylko jako karty. Na takich sprzętach się nie znam. Lecz jesli masz do napędzenia tylko audeo to może zestaw UAE23 + ZO2 by wystarczył ; ). Jak to gra? Zapytaj Slim_Shady on zdaje się ma i audeo i odaca i ZO2. Raczej nie będzie będzie to królestwo konturu, ale powinno być ciepło i z dobrą jakością.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZO2 to nie jest właściwie wzmacniacz, ale można go tak używać. Testowałem go z T4G i grał bardzo dobrze, ocieplał i trochę przyciemniał dźwięk, ale grał naprawdę czysto. Nie miałem do niego żadnych zarzutów. Jak ktoś szuka suchego, cyfrowego, analitycznego brzmienia to wiadomo lepiej E07K kupić. E11 też bardziej ingeruje w sposób grania, więc niektórym może bardziej przypadnie do gustu.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem wszystko, i wychodzi że odac kosztuje 329zł + ship i części do złożenia O2 kosztują ok 30-40dolarów(razem z bateriami) czyli 116zł + ship razem = 445zł. MrBrainwash - a wg Ciebie i innych, Uae23 jest całkowicie nie odróżnialny od oDACA? ale tak całkowicie. Bo sam będę chciał kupic sobie jakiegoś transparentego DAC'a. I z tego co widze to jak ktos chce to oDACA, można przymocowac do O2 zeby bylo all in one, aaa nie zobaczyłem - nawet w tym linku z ebaya jest oferowany odac i o2 w jednym, ale cena z kosmosu chyba.

Edytowane przez LukaszX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zaryzykuj coś kolejnego ze stajni iBasso np. D10. Masz w nim USB, optyka, elektryka. Ale używka to ponad 500 zł. Za to w cenie dobry wzmacniacz słuchawkowy.

 

Rezygnuje z ibasso żeby wziąć jakąś stacjonarkę typowo i się przekonać czy będzie lepiej niż portable amp/dac w podobnej cenie. Kiedyś na pewno jeszcze coś kupię ze stajni ibasso bo mam same dobre doświadczenia z ich urządzeniami.

Sam ODAC to koszt ok. 500zł w budzie i 350zł bez. Ale można kupić UAE23, który gra równie dobrze i równie neutralnie, a w cenie 500zł zostanie się jeszcze kasa na złożenie O2. : ) To rozwiązanie jest bardziej praktyczne niż 2 w 1. Bo sabre i wzmacniacz możesz używać niezależnie od siebie.

 

Do tego Sabre DAC nie jestem przekonany, można go gdzieś przetestować ?

Zasadnicze ppytanie, 2 tanie klocki czy lepiej szukać DAC+ AMP w jednym ?

O2 z tego co pamiętam miałem okazje słuchać na meecie i jakoś mnie nie porwał (nie ze względu na jakość bo była bardzo dobra), może wolę gdy coś więcej wnosi to dźwięku ;).

 

Tutaj możesz przetestować http://forum.mp3store.pl/topic/105968-hifimediy-sabre-usb-dac-aka-uae23/ w następnym tygodniu będzie u Perula, ale nie wiem, czy nie zapragnie go zatrzymać, chociaż znając jego gusta to pewnie w stronę FiiO będzie się kierował. Lecz nawet jak weźmie to będę zamawiał jeszcze parę sztuk dla znajomych, więc jakiś jeden egzemplarz do testu może jeszcze wykombinuje. Śpieszy Ci się? Jeśli chcesz po prostu opisu albo porównania, to powiem Ci, że gra to jak T4G po line out z lepszą sceną i rozdzielczością. Czyli charakter ten sam, z wyczuwalną różnicą w kierunku na jakość.

 

Co ogólniej propozycji dla Ciebie, to ja rozumiem, że lubisz bardziej podkolorowany, konturowy dźwięk, coś w stylu meizu tylko jako karty. Na takich sprzętach się nie znam. Lecz jesli masz do napędzenia tylko audeo to może zestaw UAE23 + ZO2 by wystarczył ; ). Jak to gra? Zapytaj Slim_Shady on zdaje się ma i audeo i odaca i ZO2. Raczej nie będzie będzie to królestwo konturu, ale powinno być ciepło i z dobrą jakością.

No tak za tydzień chciałbym coś zamówić już jeśli wszystko pójdzie dobrze. Co do preferencji to niezbyt jak meizu, który mi się kojarzy z mocno ciepłym dźwiękiem i dużą ilością basu :P. Coś bardziej jak ipod touch 3g albo DAC na kostce wolfsona.

 

Składnie raczej nie wchodzi w grę bo po prostu nie robiłem tego wcześniej.

 

Jeśli ogólnie chodzi o propozycje to jestem też ciekawy jak przy tym wypada ASUS Xonar Essence ST i E-MU 0404 pod względem jakości dźwięku. Bo można je dostać używane za 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację Damix, ale u mnie na przykład, D10 napędza domowo K550 i znakomicie daje sobie radę. Z moim parkiem słuchawkowym, nie muszę kupować klona Lehmanna bo mam D10. Nie mam słuchawek, które wymagałyby klona, choć pewnie K550 też by z nim super grały, jak dowodzą doświadczenia Fatso.

A moja chrapka na D3 wynika z potrzeby posiadania mobilnego iBasso (z iModem) a oszczędzania D10 na domowe zastosowanie. Może to trochę rozrzutne ale nie piję i nie palę więc słucham muzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka suchego, cyfrowego, analitycznego brzmienia to wiadomo lepiej E11/E07K kupić.

E11 suchy, cyfrowy i analityczny?! Good joke.

Tylko mogę potwierdzić, że to przeciwność, dużo basu, dźwięk ciepły, jakość nieco wątpliwa jak dla mnie..

Przejrzałem jeszcze ebay i w tej cenie jest też aune X1 mk2 ale nie mam pojęcia jak to gra, na forum też jest wystawiony Matrix rip DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pysia. Masz racje do E11 nie pasuje ten opis (chociaż róże sztuki niby nie do końca grają tak samo), poprawiłem.

 

E11 mocno ingerował w prezentacje dźwieku i grał dość tak "sztywno". Zupełnie inaczej niż ZO2 i np. E6, gdzie dźwięk, jest swobodny, naturalny. Dla mnie ocieplony dźwięk to dźwięk z podbitym mid basem, ew. słabo kontrolowanym basem, który rozlewa się na resztę pasma. E11 dla mnie nie jest stricte ocieplony, a "zamulony". E07K, z kolei gra bardzo czysto, więc zestawianie ich razem było błędem. Chodziło mi raczej o utratę naturalności, swobody w dźwięku.

 

@Damix O2 można kupić złożonego, albo zlecić złożenie komuś z forum np. Bamboszek się chyba w to bawi ; ) Mi się zawsze kojarzył meizu jako ciepły basowy grajek - dopóki go nie posłuchałem ;). Dla mnie ciepłe grajki to sony, niektóre irivery. Meizu dla mnie grał podobnie do IFP (no może trochę cieplej, ale dalej z neutralną barwą) i jest w zasadzie chyba na tym samym Chipie. 3G nie słuchałem, sam UAE23 mógłby pasować do opisu (no może prócz basu, bo jest liniowy, niziutko schodzi, ale nie jest podbity, akuratny jednym słowem), ale połączenie z ZO2 raczej napewno dało by cieplejsze brzmienie. Przy UAE23 brzmienie właściwie kształtujesz wzmacniaczem.

 

Ja myślę, że do audeo to takie zestawy jak D03K+O2 lub UAE23+ZO2 to powinny być optymalne. Inszy słucha na jakiejś hybrydzie G5 audeo i chwali. Chociaż nie wiem czy do doków samych nie byłby to overkill. Dla mnie R-50 z UAE23 + O2 grały świetnie, moim zdaniem rozwijały skrzydła w tym zestawieniu. Lecz do audeo to chyba bardziej coś cieplejszego/ciemniejszego jak wyżej wymienione zestawy.

 

@Łukasz masz porównanie Maciuxa na moim blogu. Daj mi na miary na O2 za 40 dolarów z shipem i bateriami - kupię sobie drugiego. ;D Mi się wydaje, że kit obecnie jednak drożej kosztuje, ale i tak cena jest przystępna jak za referencyjny wzmacniacz ; ).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oDAC + o2 wychodzi trochę drogo z tego co widzę niestety.

Co na razie ciekawego widzę według mnie:

 

-Sabre DAC + Bravo V2. (ewentualnie sabre DAC + o2 ale może być dość zbyt sucho...)

 

-Xonar Essence STX, OPA2604 za 519zł mogę wyrwać

 

-Aune x1 mk2

 

-Ha Info DA1

I nie wiem kompletnie na co się zdecydować zwłaszcza, że mam małe rozeznanie w tego typu urządzeniach.

Plus dla zewnętrznych kart, że nie trzeba się bawić w jakieś przedłużki gdy chce podpiąć douszne słuchawki, za to przy opcjach typu Bravo v2 muszę się liczyć z większymi kosztami za przesyłkę niestety ale to najmniejszy problem na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash - Nwavguy na swoim blogu pisał że wszystkie części do O2(oprócz ładowarki i budy) kosztują ok 30-40$ :) ale jeżeli kupimy części w jakimś skelpie elektronicznym np mouser, bo jak zamówimy kita z płytką i wszystkimi częściami(np z jds labs) to drożej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale sam tego nie złożę a za taką robotę też trochę będzie ktoś sobie życzył(pewnie wyjdzie spokojnie 400) gdzie tu DAC do tego żeby się zmieścić w 500zł mniej więcej ?

Za 300zł mogę polować na używanego o2 ewentualnie tylko dlaczego aż tak się na niego uparliście ;) ?

Aune T1 też wygląda ciekawie ale i tak to wszystko trzeba ściągać z chin .



A moze jako DACa przetestujesz Taishana (w Poznaniu jest chyba MP3store) ?

Jeśli sprzedawca się tam nie zmienił to nie ma sensu w ogóle tam przychodzić a co dopiero pytać o odsłuch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Za 300zł mogę polować na używanego o2 ewentualnie tylko dlaczego aż tak się na niego uparliście ;) ?... 

Pewnie dlatego, że jak na swoją cenę prezentuje naprawdę niezły poziom. Aczkolwiek ja i tak zaraz po testach UAE23 będę swój sprzedawał, bo jednak gorszy od LC. Więc jakbyś był zainteresowany i możesz trochę poczekać...

 

Wystukane z pralki Frani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności