Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] (w miarę) neutralne dokanałówki +/- 150 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Patrzyłem tak po forum i w sumie nie widziałem tematu, który zaspokoiłby moją ciekawość. Jednakże, do sedna sprawy:
Szukam słuchawek dokanałowych w kwocie 150-200 zł, ale mam nietypowe kryteria:

1. muszą cechować się liniowością (lub od biedy lekkim ociepleniem) brzmienia (w granicach rozsądku, zważywszy na budżet)

2. potrzebuję dużej detaliczności, a nie "funu" (będę chciał sprawdzić jak taki typ słuchawek działa przy produkcji muzycznej)

3. ewentualne posiadanie mikrofonu będzie plusem (używanie ich dodatkowo w podróży w zestawie z telefonem to zawsze bonus).

Z tego, co poczytałem, wnioskuję, że takimi słuchawkami byłyby JAYS a-Jays Three (tudzież szukanie używanych AKG K370), jednakże w tych granicach cenowych są jeszcze inne modele, a ja jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o doki.
Jeżeli chodzi o sprzęt, do którego będę je podpinał to pewnie większość czasu spędzą przymocowane do jednego z dwóch interfejsów audio, jakie posiadam: Echo Indigo oraz Focusrite Scarlett. Telefon czy PSP to będzie max 10% ich pracy. Jak wspominałem wcześniej, ktoś na tym forum zasugerował mi, że słuchawki dokanałowe mogą być rozwiązaniem przy produkcji, więc chcę to sprawdzić "na własne uszy", ale bez wydawania majątku, bo i tak pierwszym sprzętem do tego są (i będą) monitory aktywne + sub ;)

Proszę więc Was o jakąś poradę (najlepiej zarówno opcje na nowe, jak i używane) :)

Pozdrawiam i miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane Audeo zaczynają się w okolicach 200 złotych. Ciężko będzie o lepszy wybór.

Dzięki chłopaki, szczere, ale niestety, te 200 zł to (póki co) nierealna kwota, bo raz, że nie chciałbym dać więcej niż 150 zł + ship za (bądź co bądź) eksperyment, a dwa, że Audeo najtaniej na Alledrogo stoją po 299, czyli w sumie 2x budżet.

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=audeo

Etymotic HF (bo jak mniemam o nic pisał Krismarzyk) są już w okolicach 400 zł, a za te pieniądze to wolałbym poszukać jakiegoś narzędzia do studia (typu używany Novation LaunchPad ;) )

A na jakie ew. modele mam patrzeć jeżeli nie chcę czekać aż ktoś tutaj wstawi po taniości używki do działu "Komis"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Soundmagic PL30.

Hmm... Zagrają lepiej od a-Jays Three (które są z resztą dość chwalone)?

Właśnie spędziłem trochę czasu na lekturze recenzji i dla mnie PL30 odpadają (z kilku powodów), ale dziękuję za propozycję. Jestem pewien, że do ciepłego źródła są niepobite w przedziale ~100 zł

 

EDIT:

Przeczytałem tę recenzję i zgłupiałem :P

http://forum.mp3store.pl/topic/99358-brainwavz-r1-recenzja-noworoczna/

niby scena nieduża (to nie powód do skreślania ich), ale charakterystyka jak dla mnie optymalna (lekko ocieplone), a i cenowo się mieszczą (nawet w droższej wersji z mikrofonem).

Ktoś je zna bliżej? Bo przyznam, że koncept podwójnego drivera w dokach mnie zaintrygował ;)

Edytowane przez nismovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 są dość ciemne, ale faktycznie brzmienie jest bliskie neutralności. Ich mankamentem są dość wybrakowane tony średnie. Nie określiłbym ich jako liniowe, ale szczegółowość jak na ich cenę jest raczej ponadprzeciętna.

Tak sobie myślę, że może Meelectronics A151 lub Astrotec Am-90 (oparte na tych samych przetwornikach Am-90 znacznie tańsze do kupienia zagranicą przez internet) mogłyby się tu alternatywnie sprawdzić

Poczytaj sobie:

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-288-iems-compared-ultimate-ears-600-600vi-added-07-05-13-p-725

http://reviews.cnet.com/headphones/meelectronics-a151-black/4505-7877_7-34476522.html

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!
Poszukam zatem czegoś za granicą, chociaż wolałbym w kraju z łatwiejszą do ogarnięcia sytuacją gwarancyjno-prawną ;)
Linki trochę przejrzałem, a jutro porządnie się w nie zagłębię, choć przyznam, że jakbym dobrze pokombinował to mógłbym się zmieścić w tej kwocie kupując combo w stylu: używane "a-Jays Three + Brainwavz R1 (mic)" lub tylko jedne z nich, ale za to nówki.

No nic, szukamy/myślimy/czytamy dalej... ;)

EDIT:
Etymotic HF pojawiły się w komisie, jednakże są jakieś 2x za drogie :P

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności