Skocz do zawartości

Music Phone Pro


busik

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś przenośnego odtwarzacza i słuchawek (w celu używania poza domem). W kwestii odtwarzacza padło na razie na Sandisc Sansa Clip +. Ze słuchawkami nie poszło już tak gładko. Najpierw zastanawiałem się nad słuchwkami wokółusznymi zamkniętymi (izolacja od otoczenia). Do zwykłych dokanałówek nie jestem przekonany zewzględu właśnie na tłumienie odgłosów głośnego miasta (Wiedeń). Podczas moich poszukiwań natknąłem się na dokanałównki personalizowane (CUSTOM IEM), ale wizja wydania na słuchawki więcej niż 200 euro skutecznie mnie zniechęciła. Dowiedziałem się też, że można zrobic na zamówienie CUSTOM TIPS'y. Ale nie poddawałem się i szukałem tańszych CUSTOM IEM'ów, aż pewnego dnia w miejscu, w którym robią aparaty słuchowe i wszelkiego rodzaju zatyczki do uszu, znalazłem Music Phone Pro:

http://www.neuroth.at/de/gehoerschutz/lifestyle-for-your-ears

http://www.haus-der-hoertechnik.de/shop/article/music-phone-pro.html

http://www.neuroth.ch/upload/file/130522_MusicPhonePRO_ch%5B0%5D.pdf

Podobno cena takich słuchaweczek to 100 euro. Są tam dwa modele:

 

„In ear monitoring“ für Musicplayer (Bass)

• Audioübertragungsbereich: 10 Hz – 22 kHz
• Max. Schalldruckpegel: 122 dB
• Impedanz: 64 Ohm
• Wandlerprinzip: elektromagnetisch, Soundmodus: Stereo
• Klinkenstecker: 3,5 mm gewinkelt

„In ear monitoring“ für Profimusiker (linear)

• Audioübertragungsbereich: 10 Hz – 22 kHz
• Max. Schalldruckpegel: 116 dB
• Impedanz: 105 Ohm
• Wandlerprinzip: elektromagnetisch, Soundmodus: Stereo
• Klinkenstecker: 3,5 mm gewinkelt

 

Pytanie, czy Sansa da radę słuchawkom o impedancji 105Ohm lub chociaż 64Ohm. I jak takie słuchawki zagrają. Reklamują je jako słuchawki, które oddają wszystkie szczegóły i mają dobrą separację. Przynajmniej tak wnioskuję z reklam. Jednym słowem słuchawki dla profesjonalistów. Czy takie słuchawki nadadzą się do słuchania muzyki?

 

Moje przeferencje co do dźwięku nie są raczej sprawdzone w praktyce, gdyż nie miałem kontaktu z wieloma słuchawkami. Myślę, że spodobałoby mi się gdyby instrumenty miały swoje miejsce na scenie i żeby sie nie zlewały. Scena powinna być raczej większa niż mniejsza. Nie jestem też zwolennikiem basu, ale powinno go być tyle ile jest w utworze. Nie mniej, nie więcej. Nie chciałbym też żeby muzyka była zbyt ostra i zimna. Powinna być raczej wierna i urokliwa.

Co do muzyki jakiej słucham, to słucham metalu, rock'a, punk rock'a, klasyki, muzyki instrumentalnej, ale również innych.

Lubię też gdy w utworze, w którym jest wiele instrumentów można każdy wychwycić i rozpoznać, ale żaden z nich nie jest nachalny, chyba że taki był zamiar kompozytora.

 

Za wszelkie błędy w pisowni z góry przepraszam :)

Edytowane przez busik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Neuroth sprawia wrażenie jakby miała związek z Laryngologią, sprzedają też stopery, a zaletą ich słuchawek ma być właśnie tłumienie, izolacja. Na tym polu powinny być ok. Ciekawy dwudrożny system wydobywania dźwięku, natomiast pewnie nikt na forum nie miał okazji ich słuchać. Dane techniczne niewiele mówią o dźwięku, choć tak wysoka impedancja oznaczałaby, że dodatkowo trzeba zainwestować we wzmacniacz. 64Ohm jeszcze pewnie by zagrały na Sansie z wgranym rockbox.

Z dobrze tłumiących i grających masz firmę "Etymotic" i spokojnie się zmieścisz w Twoim budżecie.

 

Link do recenzji (napisz do autora Fatso i Ci doradzi które będą dobre):

http://forum.mp3store.pl/topic/104828-etymotic-er4p-i-hf3-mini-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skuteczności 116dB wątpię, żeby impedancja serio robiła spory problem, nie przy IEMach. Mają wysoką własną, pytanie tylko, jak takie multiarmatury z Clipem będą współgrały - obiło mi się raz czy dwa o uszy, że clip ma wysoką wyjściową.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Music Phone Pro mają AcuPass - najnowszy driver od Soniona. Generalnie przy nim impedancja wyjściowa wzmacniacza nie robi aż takiej różnicy. A przetwornik sam w sobie jest bardzo dobry.

Clip+ jest świetny z IEMami, także akurat o to bym się nie bał.

 

Nie jestem też zwolennikiem basu, ale powinno go być tyle ile jest w utworze. Nie mniej, nie więcej. Nie chciałbym też żeby muzyka była zbyt ostra i zimna. Powinna być raczej wierna i urokliwa.

AcuPass jest raczej basowy chociaż góry mu też nie brakuje, to jednak bas ma naprawdę mocny.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maciej3 za propozycję, ale do tych Etymotic ER4p zraża mnie wygoda użytkowania, a raczej jej brak.

Z reszty postów wnioskuję, że impedancją IEM'ów nie ma co się przejmować (przynajmniej w przypadku Sansy Clip+).

Co do tego przetwornika Soniana, jeżeli ma sporo basu to zawsze mogę wziąć zamiast modelu "bass", model "linear". Myślę, że w nim bass powinien być mniejszy.

 

Na innym forum znalazłem taką wypowiedź: "man hört wirklich alles ( auch jeden kleinen Fehler)" (człowiek rzeczywiście słyszy wszystko (także każdy mały błąd). Dotyczy ona modelu "linear". Niestety tylko tyle o tych słuchawkach znalazłem.

 

ps Dodam jeszcze tylko, że powyższy cytat pochodzi od osoby, która słucha "Acousitc Rock, Rock, Metall", a także gra na gitarze.

Edytowane przez busik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest model AcuPass z mniejszą ilością basu, niestety nie mam go w domu, więc nie bardzo jestem w stanie się wypowiedzieć na temat jego dźwięku jako takiego. Teoretycznie bas powinien być szybszy i bardziej punktowy - mniej rozlazły w stosunku do tego drugiego - basowego.

 

man hört wirklich alles ( auch jeden kleinen Fehler)

Tak to ja pamiętam zareagowałem jak pierwszy raz włożyłem w uszy Westone UM1 5 lat temu. Teraz o tych słuchawkach mam bardzo przeciętne mniemanie. Mówię to po to by uświadomić Ci że jeśli ktoś nie słuchał danego typu słuchawek w tym przypadku customowych IEMów to reakcja zawsze będzie podobna. Moje zdanie jest takie że zamiast wydawać €100 lepiej było by wydać €200-250 albo wręcz 300 Tu już możesz np kupić coś z 1964Ears i kupić produkt który za rok czy dwa lata dalej będzie trzymał poziom, a tak to może się okazać, że wydasz teraz 100 ojro, a za pół roku posłuchasz jakiś innych słuchawek i zdanie odwróci Ci się o 180 stopni

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest to tylko jedna odosobniona opinia, bo domyślam się, że chodzi o ten wątek:

http://www.musiker-board.de/inear-monitoring-kopfhoerer-pa/463292-music-phone-pro-neuroth-meinungen.html

 

Jedna osoba nie jest raczej reprezentatywna. Choć od czegoś trzeba zacząć hype ;) Upewniłeś się też co do ceny 100euro, bo zwykle tego typu firmy, które specjalizują się na konkretnym polu narzucają niezłe ceny swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o ten wątek. Co do ceny dopytam się dokładnie dzisiaj. A w kwestii wyboru słuchawek to prawda, że mogę dopłacić do sprawdzonych modeli, ale skłaniam się bardziej ku stwierdzeniu "...od czegoś trzeba zacząć...". Tak czy inaczej przemyślę jeszcze sprawę. Dzięki za pomoc.

 

EDIT: dowiedziałem się ile dokładnie kosztują. Myślę, że nie ma co się martwić o dźwięk, tylko raczej o portfel.

 

CENA - 500 euro

 

Teraz mam takie pytanie, czy warto zainwestować w custom IEM, a jak tak to, który model spełniałby moje wymagania co do dźwięku. Cena max 300 euro, ale jak będzie mniej to się nie obrażę ;) Czy lepiej brać uniwersalne IEM'y i customowe tipsy?

 

EDIT 2: Widzę, że na forum jest taka oferta: http://forum.mp3store.pl/topic/106372-westone-3-oraz-sony-f805-16gb-czarny/ Tylko pytanie czy zagrają tak jak chcę?

 

EDIT 3: Poczytałem zobaczyłem i już wiem, że Weston'y 3 nie są dla mnie.

 

EDIT 4: Tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że pytanie "czy warto zainwestować w custom IEM..." zasługuje na osobny temat, który niedługo założę. W tym temacie proszę pisać tylko o tytułowych słuchawkach, choć myślę, że już wszystko zostało powiedziane, przynajmniej z mojej storny. Dzięki za przeczytanie moich wypocin ;)

Edytowane przez busik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności