Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe 200-400zł - głównie rock i metal


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam, poszukuję nowych słuchawek dokanałowych w cenie od 200-400 zł. Wcześniej posiadałem Soundmagic PL30 oraz Nu Force Ne 6 (które niedawno zaczęły się rozpadać). Jako playera używam od paru lat Cowon iAudio 7. Słucham głównie rocka i metalu, trochę popu, rapu i elektroniki.

 

Po przejrzeniu forum skłaniam się ku Brainwavz M3 i Shure SE215 (z akcentem na te drugie). Chciałbym aby oprócz wysokiej jakości dźwięku słuchawki były wytrzymałe i dobrze izolowały. Będą używane prawie wyłącznie w komunikacji miejskiej.

 

Dodatkowe pytanie - czy warto zaopatrzyć się w jakieś lepsze końcówki (Comply?), czy te dostarczone w zestawie będą w zupełności wystarczyły? Zawsze używałem tych z zestawu, ale gdzie niegdzie na forum przwijają się posty o kupnie lepszych.

 

Za pomoc z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE215 mam od niedawna, grają z nano 1g + fiioe6, przeważnie rock i metal. Bardzo mi się podoba jak grają, jest co prawda sporo basu, ale mi to pasuje. Izolacja jest super na piankach z zestawu, nie słychać niemal nic w MPK nawet jak nie leci muzyka ;) Co do wytrzymałości - wyglądają bardzo porządnie. Ale z racji, że mam je krótko, mogę tylko napisać, że powinny być twarde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrobell, pozwolisz, ze sie dolacze :)

 

Ja rowniez poszukuje sluchawek w tym przedziale cenowym i mam bardzo podobne wymagania. Z tego co szukalem Shere wydaje sie rozsadnym wyborem. Patrzylem na oferty w sklepach i z tego co widze wydaje sie, ze sa dwa rozne modele:

SE215A - http://www.conrad.pl/S%C5%82uchawki-dokana%C5%82owe-Shure-SE215-A,-22---17-500-Hz,-107-dB,-1,6-m.htm?websale7=conrad&pi=311181&Ctx=%7Bver%2F7%2Fver%7D%7Bst%2F3ec%2Fst%7D%7Bcmd%2F0%2Fcmd%7D%7Bm%2Fwebsale%2Fm%7D%7Bs%2Fconrad%2Fs%7D%7Bl%2F01-aa%2Fl%7D%7Bsf%2F%3Cs1%3Ese215%3C%2Fs1%3E%2Fsf%7D%7Bp1%2Fa33700701befe8d9185a95e6d19b7746%2Fp1%7D%7Bmd5%2F1f982224ed5f2897bc685e951b09d8a0%2Fmd5%7D

 

oraz

 

SE215K - http://allegro.pl/shure-se215k-czarne-sklep-wawa-i3366835112.html

 

Czy macie moze pojecie jaka moze byc roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie kabel od shurów jest bardzo dobry, mocny wtyk. Minusem jest połączenie kabla ze słuchawką w którym powstają naprężenia i niestety po jakimś czasie lekko przerywały - przynajmniej tak było w moim przypadku.Granie samo w sobie dla mnie bardzo dobre pod rock/metal, tłumienie naprawdę bardzo dobre. Dużym plusem jest odcinek pamięciowy kabla przy słuchawce :)

Warto kupić je nowe ,aby być spokojnym o gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do Shure w sprawie modeli, wiec jak sie odezwa, to dam znac.

 

A z innej beczki:

1. czy te sluchawki beda dobrze grac z telefone Galaxy Nexus (Poweramp jako player)

2. czy roznica w jakosci dzwieku bedzie odczuwalna pomiedzy Shure a moimi obecnymi sluchawkami - Sennheiser CX400?

3. jak wytrzymale sa pianki z oryginalnego zestawu? Czy da sie dokupic gdzies zamienniki/oryginalne? Do swoich sennkow kupowalem zawsze Comply foam'y ale one dosc szybko sie zuzywaly (jedna para kilka miesiecy max).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu forum skłaniam się ku Brainwavz M3 i Shure SE215 (z akcentem na te drugie). Chciałbym aby oprócz wysokiej jakości dźwięku słuchawki były wytrzymałe i dobrze izolowały. Będą używane prawie wyłącznie w komunikacji miejskiej.

 

To w takich warunkach M3 odpadają. One bardzo kiepsko izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to bardzo dobrze tłumią produkty Etymotic, osobiście mam model MC3 i spokojnie da radę słuchać muzyki podczas odkurzania głośnym odkurzaczem. Na ceneo mało atrakcyjne ceny, ale tutaj jak najbardziej http://www.sklep.iopen.pl/pl/p/ETYMOTIC-MC3-sluchawki-dokanalowe-z-pilotem-czerwone/329

Co do synergii, to najlepiej grają z iSprzętami, testowałem na iPhone4 i nano6 i było zdecydowanie przyjemniej niż z Samsungiem R1 czy SGSem.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz od Shure:

 

"Witam,

Róznica pomiedzy modelami SE 215 wynika tylko z koloru.

W polsce dostepne sa : w kolorze czarnym ( zaznaczone K) oraz przezroczyste ( zaznaczone CL)"

 

W takim razie sklep z modelem Se215A musi miec jakis blad w opisie.

 

Wysłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności