Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

PHILIPS SHL3300 vs. Creative Aurvana Live!


damaino395

Pytanie

To mój pierwszy post na tym forum więc serdecznie wszystkich witam :)

 

Z góry zaznaczam, iż audiofilem nie jestem i moja wiedza w tym temacie jest raczej mała.

 

Przechodząc do rzeczy, ostatnio miałem okazje używać przez chwilę słuchawek PHILIPS SHL3300 w parze z moim SE LWW i bardzo pozytywnie zaskoczył mnie generowany przez nie dźwięk. Problem jest taki, że nie mogę znaleźć żadnej recenzji tych słuchawek i ciekawi mnie jak wypadają one w zestawieniu z CAL!, o ile wgl. można je do nich porównać :)

 

Pozdrawiam :)

 

Edytowane przez damaino395
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Głównie rock, metal (coś typu Nightwish), jak również trochę spokojniejszych rytmów, techno raczej odpada. Czyli taki człowiek, który słucha praktycznie wszystkiego po trochu z naciskiem na to, co napisałem na początku,

 

Używał będę głównie do laptopa "stacjonarnie" (Vaio EB1 jeśli ma to jakieś znaczenie), oraz pod telefon taki jak pisałem wcześniej. Więc słuchawki do użytku domowego.

 

Zaciekawiły mnie te philipsy, tylko nigdzie nie mogę znaleźć żadnej opinii ani recenzji.

 

Cena to coś w granicach 200 zł.

Edytowane przez damaino395
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm... Na Twoim miejscu wziąłbym Filipy pod telefon, a za resztę kasy jakieś wygodne do domu np. jakieś Superluxy albo inne Philipsy.
CAL! raczej widzę w muzyce właśnie elektronicznej, nie podchodziły mi przy gitarowych brzmieniach, chociaż nie słuchałem ich na naprawdę dobrych źródłach, znacznie lepszych niż telefon, Clip+ czy lapek z integrą.

 

Ew. dorzucę Ci słuchawki typu Panasonic HTF600 - jedne z najlepszych do metalu poniżej 200 zł albo HTX7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Też stoje przed identycznym dylematem Philips czy Creative,

 

Docelowo może kiedyś Audio-technica ATH-M50x, póki co wracam na ziemię he he .....

Miałem ostatnio okazję posłuchać muzyki na SHL'kach 3300 i powiem że zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, Nie tylko pod względem reprodukowanego dzwięku, ale w pierwszej kolejności zanim założyłem je na głowę to efekt dosłwonie wow :o wywołał u mnie producent, który nie szczędził na materiale - słuchawki są świetnie wykonane sprawiają wrażenie bardzo solidnych i bardzo dobrze przylegają do uszu - nie cisną, ale je czuć tak jak lubię. Przez co ma się wrażenie że kosztują dużo więcej niż ich cena rynkowa. Jakość muzyki która się z nich wydobywa również mnie wprawiła w niezłe wrażenie, Dodam, że parę minut wcześniej słuchałem muzy na Beats by Dr. Dre Studio 2.0, Beats by Dr. Dre Solo HD i jeszcze jednych Beats'ach (modelu nie pamiętam) i musżę przyznać że Philipsy grały przynajmniej w moim przekananiu jak te tańsze Beats'y choć może bas w Beatsach jest cieplejszy i przyjemniejszy.
Co do CAL'i to nie miałem stycznosci i tu proszę o opinie was drodzy posiadacze CAL'ów czy może kóryś z was konfrontował je z Philipsami?

 

Dziękuję za wszelkie sugestie i opinie

Pozdrawiam serdecznie. :rolleyes:

Edytowane przez Rafaelloz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Docelowo może kiedyś Audio-technica ATH-M50x, póki co wracam na ziemię he he .....

 

 

Jak o nich myslisz to bierz SRH240 + bas mod, dobry przedsmak o podobnym charakterze (dużo basu po modzie, niezła średnica, łagodne wysokie)

 

CAL to IMO syf, bierz cokolwiek innego w tym budżecie

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za sugiestie kolego TrueFaith, oczywiście wezmę to pod uwagę.

Mimo wszystko zanim dokonam ostatecznej decyzji poczekam na opinie użytkowników Philipsa :)
Słuchawki grają na prawdę dobrze i chciałbym posłuchać/przeczytać co mają do powiedzenia osoby ktore miały okazję tez ich posłuchać bądź je mają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki klikacz'u widzę, że mimo skromnego budżetu - koszt zakupu do 200 zł nie jest duży, to wybór będzie trudniejszy niż myślałem na początku.
Mimo wszystko chciałbym usłyszeć ludzi którzy mieli do czynienie z tymi Philipsami.

 

BTW. zauważyłem że te Philipsy występują w dwóch wariantach:

 

SHL3300/00 - najprawdopodobniej ten model testowałem (nie wiedząc jeszczej że jest druga wersja)

 

Dane techniczne:

  • System akustyczny - zamknięte
  • Pasmo przenoszenia - 18–25 000 Hz
  • Impedancja - 32 omów
  • Rodzaj magnesu - Neodymowy
  • Maksymalna moc wejściowa - 2200 mW
  • Czułość - 108 dB
  • Średnica głośnika - 40 mm

Wymiaray i waga:

  • Wysokość - 21 cm
  • Szerokość - 17,5 cm
  • Głębokość - 9,5 cm
  • Waga - 0,3165 kg

 

SHL3300 00 RTP global 001

SHL3300 00 D1P global 001

 

SHL3300BK/10 - różnica względem modelu powyżej na moje oko to wykończeniu padów - nie mają otworków wentylacyjnych i kolor plastiku przy wyjściu przewodu z słuchawki tu czarny powyżej pomarańczowy.

 

Dane techniczne (identyczne jak w modelu wyżej):

  • System akustyczny - zamknięte
  • Pasmo przenoszenia - 18–25 000 Hz
  • Impedancja - 32 omów
  • Rodzaj magnesu - Neodymowy
  • Maksymalna moc wejściowa - 2200 mW
  • Czułość - 108 dB
  • Średnica głośnika - 40 mm

Wymiaray i waga:

  • Wysokość - 21 cm
  • Szerokość - 17,5 cm
  • Głębokość - 9,5 cm
  • Waga - 0,3165 kg

SHL3300BK 10 RTP global 001

SHL3300BK 10 D1P global 001

Muszę przyznać, że wybiorę się jeszcze raz na odsłuch przed ostateczną decyzją odnośnie zakupu tym razem ze swoją muzą :), coraz bardziej zaczynają mnie się podobać te słuchawki :)

Edytowane przez Rafaelloz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wow wyglądają nieźle, philipsy nawet te dużo tańsze od 200 pln grają dobrze.

Cale czy hd2000 wyglądem i pewnie materiałami przegrywają (cal na pewno)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja posiadam Philipsy SHL 3300BK/10. Bardzo dobrze grają. Niestety dla mnie są niewygodne. Noszę okulary i słuchawki uciskają na fragment ucha, który przylega do zausznika okularów i to sprawia dyskomfort. Dlatego teraz chce kupić coś większego z bardziej miękkimi nausznikami.

BTW, może jesteś zainteresowany ich kupnem?

Były bardzo mało używane i są w idealnym stanie.

Cena powinna ci się spodobać, ponieważ chcę je szybko sprzedać.

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na pw.

Edytowane przez Kertoip007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności