Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

E2 i 6h odtwarzania?


Crvsar

Rekomendowane odpowiedzi

Po co wyświetlacz w urządzeniu, które z założenia ma konkurować z "szufelkami"? Uroda - to ma grać, a nie wyglądać. Zresztą wiele kobiet kupuje go dla urody właśnie, bo inne nie maja takich kolorków, bo inne są duże i maja wyświetlacz oraz skomplikowane menu. Clip jest tani - tańszy, ale to jego oprócz slotu na kartę jedyna zaleta. Wgraj tą sama płytę na oba i posłuchaj.

Mój E2 nadal gra ok 8h - dla mnie to wręcz idealny czas pracy bo wystarcza mi na dojazd do i ze sklepu 5 razy w tygodniu. W sobotę zmieniam mu bibliotekę i ładuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Po jajco! :P Mi akurat posiadanie wyświetlacza baaardzo pasuje. I to, że przez większość czasu clipa obsługuję bez patrzenia, nie zmienia faktu, że od czasu do czasu spoglądam jednak w ten ekranik, ot np. żeby zobaczyć co to za piosenka, ile utworów jeszcze zostało, bądź w jakim stanie jest bateria.

 

8h styknie na tydzień? Pozazdrościć! ;) Mój klipek gra kilkanaście godzin i muszę go ładować co drugi dzień, także nawet te 8h to już by był problem (o 5h nawet nie wspominając)... zwłaszcza jak ktoś zabiera go do pracy na 12h, dłuższą podróż pociągiem itp...

 

Dla wyglądu to się kupuje ipody, bo mają szpanerskie japkowe logo :) Inne marki na tym polu nie istnieją (no chyba, że jakieś dżowani armani z kryształkami swarovskiego...)

 

Poza tym:

"Uroda - to ma grać, a nie wyglądać."

Tak, tylko za coś się dopłaca, pytanie za co? W apple płaci się za znaczek, a w cowonie? Bo brzmieniowo to tam cudów nie ma. Bez problemu znajdziesz słuchawki i pod E2 i pod Clipa. A clip ma jeszcze rockboxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktoś robi zaletę z braku wyświetlacza, czy krótkiego czasu pracy na baterii, to ciężko tego nie obśmiać :) A jakość dźwięku to on by musiał mieć na poziomie czołówki, żeby usprawiedliwić taką cenę, a ja w bajki już nie wierzę (parę razy przejechałem się na hurraoptymistycznych opiniach/recenzjach i wystarczy). Dobrze chociaż, że do odsłuchów zapraszasz...

 

Cóż, clip zepsuł rynek i nic na to nie poradzę. Jak ktoś chce dopłacać do cowona to ok, jego sprawa. Tylko niech będzie świadom tak zalet jak i wad tego grajka, jak również obecności tak mocnej konkurencji. A nie piszą 'bierz cowona, bo super gra', a później się okazuje, że bateria to padaka i ciężko żyć bez wyświetlacza, a odsprzedaż odpada, bo za duża strata i się człek męczy z tym wychwalanym pod niebiosa sprzętem...

 

A awatar jest właśnie dla takich ludzi pozbawionych dystansu, żeby sobie za dużo nie myśleli jak ich "obrażę". Mam taki styl, że wytykam błędy w sposób żartobliwy i czy to się komuś podoba, czy też nie, będę się tego trzymał, bo jak słusznie zauważyłeś sprawia mi to ogromną przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jimmi D. Zgodzę się z Tobą w kilku sprawach. Niestety sam się złapałem w sieć bardzo przychylnych opinii dotyczących E2. Mam do tej pory swojego starego, wysłużonego Pentagrama Skirta. Ma juz 4 lata spokojnie i nadal trzyma mi około 18h bez problemu na materiale mp3 - 320kilo ze słuchawkami Pioneer SE-CL07, czyli żadna audiofilska rewelacja - ot zwykłe doki. Cowon E2 natomiast trzymał mi max 8h z wyłączonym BBE (czyli czymś dla czego kupujemy E2) oraz na głośności wyjściowej playerka, którą ustala po odpaleniu tegoż, czyli dość cicho. Jeśli natomiast ustawię go pod moje upodobania czas pracy spada do około 6h, czyli no jak dla mnie tragedia. Jeśli natomiast chodzi o względy jakości dźwięku, tu muszę powiedzieć, że ze słuchawami Pioneera, które mam na wyposażeniu, mój Pentagram gra gorzej, ale nie ma aż takiej przepaści jakiej się spodziewałem - gorzej oczywiście tylko jeśli E2 ma włączone BBE.

 

Co do samego wygłądu i budowy playera to jest ok. Może nieraz mi brakowało wyświetlacza, ale ogólnie jego prędkość reakcji - włączanie, wyłączanie, przeskakiwanie oraz wgrywanie i edytowanie na jego pamięci, to wszystko było OK - o wiele szybciej niż w moim starym Penta.

 

Zatem mam bardzo mieszane uczucia. A na dodatek zbieram się na telefon do serwisu Cowona aby ustalić warunki gwarancji co do aku, który nie trzyma tyle ile producent gwarantuje, oraz problem z jego nie odpalaniem się już po tym, jak zrobiłem format i załadowałem jego własną apką softu, bo bez niego po formacie go nie czytał - w sensie nie mogłem na niego nic wrzucić.

 

Dobrze, że mój Penta jeszcze nie odmówił posłuszeństwa, bo zostałbym bez muzy, a to byłaby katastrofa :)

 

Zatem, jeśli chodzi o czas pracy, czyli powiedzmy te 14h minimum co polecacie w cenie do 200pln? Bo coś czuję, że z tego serwisu niewiele wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Crvsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim pytaniem o innego playera jest tego rodzaju problem, że od razu na myśl przychodzi clip+/zip. Oczywiście nie mam nic przeciwko nim (nawet ich nie słuchałem, a jak wybierałem coś z sansy, to zdecydowałem się na fuze+).

 

No właśnie - fuze+...wkurzające dotykowe sterowanie (po wgraniu rockboxa odtwarzacz robi się bardziej responsywny - czyt. problem niemalże znika), bateria na rockboxie wytrzyma Twoje standardy, jest wyświetlacz i slot na kartę micro sd...Na alle są oem refurby za ok. 130,00 zł (sam takiego posiadam, kupiłem ze względu na cenę i ciekawość, trochę po omacku, bo na forum nie ma zbyt wielu opinii, ale zakupu nie żałuję).

 

Dźwiękowo...cóż...nie ma co porównywać (nie, że jest gorzej względem cowona, ale dla mnie te dwa playery grają zupełnie inaczej i to nie tylko ze względu na brak BBE w fuze+, z tym że w rockboxie można duuuużo poustawiać jeżeli o dźwięk chodzi).

 

Pozdrawiam

G.

 

P.S. Z cowona nie rezygnuj - z aku w Twoim egzemplarzu naprawdę musi być coś nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie nie chcę rezygnować, tylko gniecie mnie w nim tak krórki czas trzymania aku. Co mnie dziwi to fakt, że w zasadzie mało kogo ten fakt dziwi haha.

 

Muszę zadzwonić w Wawy - serwis i pogawędzić sobie z chłopakami... albo dziewczynami :)

 

Gdyby kogoś interesował dalszy rozwój wypadków, to chętnie podzielę się na forum swoimi doświadczeniami odnośnie samego serwisu i końca tematu.

 

Pozdrawiam

Crvsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp3 128 bez eq głośność na poziomie tej jaka jest po odpaleniu E2. Mi za nowości na takim czymś trzymał 10h.

Ostatnio zrobiłem aktualizacje softu - wgrało mi sie najnowsze EU i czas pracy zjechal mi do 5h. Ponowne wgranie najnowszego softu ale w wersji korea i znów mi trzyma ok 8h na flac bez eq na ok 1/2 volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności