Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

UM Miracle a HD650, X1, D5000, K701 etc


Wieszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawia mnie brzmienie, polecanych na zagranicznych forach jak head fi, słuchawek Unique Melody Miracle.

Ciekaw jestem czy ktoś z was miał okazję je porównywać z popularnymi nausznikami pokroju HD650, Fidelio X1, Denon AH-D5000, AKG K701 i podobnymi.

 

Przyznam szczerze, że nie miałem okazji delektować się brzmieniem pchełek-dokanałówek z półki cenowej powyżej 1000 zł.

Zastanawiam się także, czy nie byłoby rozsądne pozbycie się mojego obecnego sprzętu audio na rzecz jednej pary Cudów oraz dobrego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bardziej na miejscu byłoby je porównywać ze słuchawkami tego samego typu? U AKG masz na ten przykład K3003. Tyle że w ich cenie podjąłbym zupełnie inne decyzje zakupowe ;).

Niestety nie miałem. Not yet.

 

Raz mi się zdarzyło przy Westone 3 i nie było to coś, co by mnie powaliło na kolana ponad porządnymi słuchawkami pełnowymiarowymi. Za mało aby przesądzać, ale też, cóż...

Na rzecz sprzętu, który ktoś tam gdzieś tam zachwala na działającym mocno pod sponsoring head-fi? Nie podejmowałbym takiego ryzyka. Przede wszystkim człowiek musi wiedzieć czego dokładnie oczekuje, dopiero wtedy można się zastanawiać, czy to, co sobie upatrzył, może mu to dać. Osobiście ze względu na komfort i fakt, że w słuchawkach siedzę łącznie ponad 12h na dobę, to nie zdecydowałbym się na zatrzymanie tylko i wyłącznie doków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Unique Melody Miracle nie porównam ale z tego co wymieniłeś brał bym nauszne dla mnie najfajniejsze są X1.

D5000 to szkoda kasy z d2000 można d5000 zrobić.

K701 to takie bezbasowe granie no chyba że ktoś lubi taką płaszczyznę z szeroką sceną do tego cholernie trudne do napędzenia.

HD650 fajne jak ktoś nie lubi dużo basu to słuchawki idealne,ale jak bym miał wybierać między senkami a X1 to wybrał bym X1 dlatego,że to moje brzmienie. :)

Na doki szkoda słuchu,ale za to izolacja jest miodna.

Edytowane przez ampire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać UM Miracle i są to słuchawki grające bardziej szkołą K701 niż wcześniej wymienionych. Ogólnie są naprawdę rewelacyjne, musisz sobie jednak zadać pytanie czego potrzebujesz izolacji i przenośności czy możesz mieć np słuchawki otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Miracle prezentują brzmienie K701 to raczej je sobie daruję.

Do czego porównać / jak opisać mógłbyś Merliny?

 

Decydując się na zakup tak drogich dokanałówek celowałbym w izolację i mobilność połączoną z konkretnym poziomem grania - uniwersalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Miracle prezentują brzmienie K701 to raczej je sobie daruję.

Do czego porównać / jak opisać mógłbyś Merliny?

 

Decydując się na zakup tak drogich dokanałówek celowałbym w izolację i mobilność połączoną z konkretnym poziomem grania - uniwersalność.

Merlinów nie da się z niczym bezpośrednio porównać. :) przeczytaj moją reckę.

 

Bas jest membranowy, ale świetnie kontrolowany, a średnie i wysokie to typowa armatura. Rewelacyjna, przestrzeń, dynamika i separacja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wieszak

Fajnie, ale pomijasz kwestie zdrowotne wynikające z długotrwałego blokowania cyrkulacji powietrza i wpływania na ciśnienie wewnątrzkanałowe. To są niestety takie kwestie, na których można się przejechać, zwłaszcza w słuchawkach mocno izolujących, gdzie szczelność tylko to potęguje.

 

Oczywiście są osoby, które mogą wytrzymać bardzo długo w takich słuchawkach i nie czuć dyskomfortu, ale są i takie, które potrafią i to inaczej na różnych słuchawkach/tipsach. Dochodzi do tego czasami problem ze zwiększonym wydzielaniem woskowiny oraz utrzymania należytej higieny (większe ryzyko np. infekcji od brudnych tipsów itp.). U każdej osoby różna jest skala zjawiska, ale jeśli osobiście miałbym wskazywać słuchawki, które pod tym konkretnym względem mogłyby zapewnić warunki do używania jako main gear z pozbyciem się wszystkich pełnowymiarowych słuchawek, to raczej armatury - w swoich Westone 1, które są armaturą typu single, mimo tipsów tri-flange mogę siedzieć zauważalnie dłużej niż w dynamicznych NuForce NE-700M z tipsami od 770X (i to nie jest wina tipsów).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności