Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie wino


gandalf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jest temat Piwo wypadało by założyć temat Tanie wino.

Ktoś może poczuć się oburzony, lecz kto w młodości nie pił taniego wina?

Koneserzy znajdą ten smak, 10x droższe wina im nie dorównują ;)

 

Wpisujcie swoje ulubione tanie wina, po ile są, gdzie można kupić.

 

Moje: Amarena, 3,80zł w Biedronce - "Dobre wino, niska cena, dobre wino - Amarena"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat tanie wino, myślę - kilkanaście złotych za butelkę, a tu - 3,80. Przyznam, że, a było to 10 lat temu i lepiej, kilka razy zdarzyło mi się wypić taki wynalazek, wali w dekiel i potwornie boli głowa, a żołądek można wypluć. Nazywało to się 'miód-lipa' i 'beczka porzeczkowa'. A tak na poważnie z normalnych tanich win bułgarskie COTE białe półwytrawne za 13-18zł w zależności od miejsca, z oranżady jeszcze dużo ma, ale butelka ładna i nie śmierdzi czymś bliżej nieokreślonym, ot takie gazowane winogrona przemieszane z cytryną i alkoholem ;) na orzeźwienie OK :)

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiłem Carlo Rossi - kilkanascie złotych za butelkę, obecnie chyba 17 zl. Wolę raczej słodkie i półsłodkie wina (jesli w ogóle piję). Smakowały mi dość słodkie wina kupione u benedyktynów w Tyńcu. Aroniowe i wiśniowe. Po 22 zł za butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie z normalnych tanich win bułgarskie COTE białe półwytrawne za 13-18zł w zależności od miejsca, z oranżady jeszcze dużo ma, ale butelka ładna i nie śmierdzi czymś bliżej nieokreślonym, ot takie gazowane winogrona przemieszane z cytryną i alkoholem ;) na orzeźwienie OK :)

 

Jako, że wino pijam rzadko i nie jestem koneserem Kota polecam, mi osobiście bardzo smakuje, generalnie białe półwytrawne to mój smak, do tego mam go pod ręką za 12zł - w tej cenie wg mnie bardzo dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych(poniżej 12 złotych) mogę polecić Special od VinPola, nic nie zalatuje siarką, przyjemnie się pije z Pepsi, do wyboru smaki: egzotyczny, wiśniowy, malinowy i poziomkowy(ten ostatni najtrudniej dostać). Wypiłem już z dobrych 20 butelek i jako lżejszy trunek nadaj się świetnie.

Edytowane przez Bad and Quiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za młodu się piło... Leśnego Dzbana, Białego Misia, Angelo i inne gleborzuty... teraz szkoda zdrowia i smaku. Najtańsze jakie pije to Stary Mnich... jakieś 17 zł, ale dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiłem Carlo Rossi - kilkanascie złotych za butelkę, obecnie chyba 17 zl. Wolę raczej słodkie i półsłodkie wina (jesli w ogóle piję). Smakowały mi dość słodkie wina kupione u benedyktynów w Tyńcu. Aroniowe i wiśniowe. Po 22 zł za butelkę.

Masz na myśli słodkie Carlo Rossi, tzn. sweet red (nie semi-sweet)? To gdzieś w tamtym roku wprowadzony wariant, jakbyś coś o nim napisał.. nie miałem okazji, czerwone wytrawne kojarzę z dość sporego rozwodnienia i raczej słabej długości i końcówki. Generalnie z kalifornijskich ciężko, o ile w ogóle można znaleźć coś wartościowego poniżej 50zł, gdzie jakieś mołdawskie Purcari nawet tańsze już oceniają na >85pkt.

Zresztą przepraszam za off-top. Wracając do tematu, ten dzban leśny kiedyś piłem z Żabki, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie z normalnych tanich win bułgarskie COTE białe półwytrawne za 13-18zł w zależności od miejsca, z oranżady jeszcze dużo ma, ale butelka ładna i nie śmierdzi czymś bliżej nieokreślonym, ot takie gazowane winogrona przemieszane z cytryną i alkoholem   ;) na orzeźwienie OK  :)

 

Jako, że wino pijam rzadko i nie jestem koneserem Kota polecam, mi osobiście bardzo smakuje, generalnie białe półwytrawne to mój smak, do tego mam go pod ręką za 12zł - w tej cenie wg mnie bardzo dobry wybór :)

Tak Cote jest b. dobre, nie czuć siary. Jeszcze tansze jest biale Fresco, ale tu juz troche siare czuc, mimo to nadal niezle. Za starych dobrych czasów kupowalismy z kumplami po 1-2 Fresca na głowę i była dobra nasiadowka przy ogladaniu demoscenowych produkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie wino (<6zł) - nieodłączny element wyjazdów na Przystanek Woodstock ;) Trzeba będzie się rozejrzeć za jakimś zapasem bo kolejny Wood się zbliża - jeszcze tylko 42 dni :P

Jeden mądry :D Wino to niepowtarzalny smak, nadaje klimat jak żaden inny alkohol. Ja piłem Nalewke Żołądkową Gorzką, Leśny dzban, Beczke Owoce Lasu, Winko Dziadunia, Bocianie i jeszcze kilka innych. Do tego Sangria i jakieś inne hiszpańskie z kartonu, ale to już egzotyka i nie ma tego "czegoś" :D

 

@up - co prawda, to prawda...tu dyskusja się zatrzymała na poziomie Komandosa, Samuraja (niezapomniany wyjazd do Skarżyska), Byku i innym Czarze Pegieeru ;). A Carlo Rossi? Toż to Panie Wersal jakiś, czy coś...

 

Wybieram P-I-W-O :)

Piwo nie ma tego "czegoś", zwykła uryna dla mas :D

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności