Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowe oprogramowanie AK100


iriver

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem słówko do iRivera o pliki CUE w AK100. Oraz o kwestię line out (stały sygnał).

 

Pytanie do Baele - czy Rosjanie robią coś jeszcze w kwestii oprogramowania AK100/120 ? jakieś nowe patche, hacki ? Czy dali sobie spokój po firmware 2.10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to po pierwsze programista jest na urlopie, a po drugie nie chce za bardzo się tam grzebać, ale pewnie czas pokaże ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie czasem problemów z gapless przy plikach mp3 ? Trafiłem na jakiś pod koniec testów ale pliki też mogą być źle pocięte albo skompresowane.

 

Oj przydałoby się czytanie CUE. Napisałem o to do irivera i dostałem grzecznościową odpowiedź , że prześlą do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie czasem problemów z gapless przy plikach mp3 ? Trafiłem na jakiś pod koniec testów ale pliki też mogą być źle pocięte albo skompresowane.

 

Oj przydałoby się czytanie CUE. Napisałem o to do irivera i dostałem grzecznościową odpowiedź , że prześlą do odpowiedniego działu.

 

Ja zawsze tylko otrzymywałem taką :D - szkoda.

Po co na AK100 mp3? Chyba że tylko na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal większość biblioteki to mp3, które kolekcjonowałem przez lata. Objętościowo więcej mam flaca, olościowo jeszcze zdecydowanie mp3:) W każdym razie nie zauważyłem problemu, ale wieczorem przyglądnę się sprawie...

 

Nie macie czasem problemów z gapless przy plikach mp3 ?

Sprawdziłem kolka albumów w mp3 które mam na karcie. Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić bo żaden track nie łączy się bezpośrednio z następnym, ale chyba jest krótka przerwa pomiędzy nimi. Za długa jak na gapless, przy flackach tracki przeskakują momentalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetestowałem funkcję DAC-a. Podłączyłem AK100 do laptopa, wrzyciłem płytę DVD z koncertem i całość z wyjścia AK100 podłączyłem do wzmacniacza Rotela 980BX. Powiem, że zawiodłem się strasznie. Wcześniej ten sam koncert włączyłem na zwykłym odtwarzaczu DVD Korra. DVD podłączone do TV JVC za pomocą zwykłego kabla euro. Dalej z TV wyjściem słuchawkowym na wmacniacz Lovely Cube i z niego do wmacniacza Rotela. Przewaga dzwięku z TV jest ogromna. Włąsciwie nie ma czego porównywać. Dzwięk z TV jest pełniejszy i bardziej żywiowowy w całym zakresie. Dodam, że kałacha podłączyłem też przez Lovely Cuba, niestety rezultat był podobny. Wychodzi na to, że dziwęk z 5 letniego TV jest o wiele lepszy niż z AK100. Liczyłem na tą funkcję DAC-a, ale się przeliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetestowałem funkcję DAC-a. Podłączyłem AK100 do laptopa, wrzyciłem płytę DVD z koncertem i całość z wyjścia AK100 podłączyłem do wzmacniacza Rotela 980BX. Powiem, że zawiodłem się strasznie. Wcześniej ten sam koncert włączyłem na zwykłym odtwarzaczu DVD Korra. DVD podłączone do TV JVC za pomocą zwykłego kabla euro. Dalej z TV wyjściem słuchawkowym na wmacniacz Lovely Cube i z niego do wmacniacza Rotela. Przewaga dzwięku z TV jest ogromna. Włąsciwie nie ma czego porównywać. Dzwięk z TV jest pełniejszy i bardziej żywiowowy w całym zakresie. Dodam, że kałacha podłączyłem też przez Lovely Cuba, niestety rezultat był podobny. Wychodzi na to, że dziwęk z 5 letniego TV jest o wiele lepszy niż z AK100. Liczyłem na tą funkcję DAC-a, ale się przeliczyłem.

na czym wysłuchałeś takich wniosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze Wam działa wyświetlanie stanu baterii? Kilka dni słuchania i zdziwiony byłem, kiedy dziś odpaliłem kałacha a tam nadal 2/3 poziomu. Po godzinie niestety odtwarzacz się wyłączył. Wygląda na to że w godzinę pasek zjechał z 2/3 na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąd wyswietlania stanu baterii występuje od samego poczatku. U mnie Dłuugo nie schodzi nic, potem minimalnie a gdy zejdzie tak do połowy oznacza, ze zostały 2h ( pierwwsza połowa to jakieś 10h).

 

Up: Czyli słuchałeś tego koncertu Dżemu na głosnikach wbudowanych w tv ?

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam podłączony do kolumn Bang&Olufsen Beovox S75. Z TV wychodził sygnał wyjściem słuchawkowym (swoją drogą wyjście pozłacane) na wzmacniacz Lovely Cube i dalej na wzmacniacz Rotela. Wczoraj jeszcze kombinowałem z Kałachem i w kompie z różnymi programami do odtwarzana DVD, niestety nie przyniozło to zadowalającego rezultatu. Dzwięk wychodzący z TV po prostu miażdzy ten z DAC-a AK100. Nie to, że z AK100 jest beznadziejnie bo słucha się przyjememnie, ale jak mówiłem gdy dzwięk idzie z TV jest o wiele bardziej żywiołowy i pełny. Bas schodzi o wiele niżej, a tony wyższe są o wiele bardziej czytelne, dziwięki po prostu się nie gubią. Może ktoś jeszcze przetestuje w jakiś podobny sposób AK100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślisz ze to może byc wina napędu łapka? Ja bawiąc sie możliwościami ak100 od dawna, uważam go za jednego z najlepiej grających jak nie najlepszego w tej chwili nie licząc ak120. Jako dac pracował u mnie od momentu ukazania sie softu sporadycznie i raczej kontrolnie. Było poprawnie, na dobrym poziomie powiedziałbym nawet ze analogowo - trochę płasko, ale od tego jest teraz wzmak i głośniki lub słuchawki aby wyciągnąć wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności