Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowe oprogramowanie AK100


iriver

Rekomendowane odpowiedzi

TV nie ma wyjścia optycznego, zresztą nie jest potrzebne bo przecież porównuje zwykłe wyjście słuchawkowe TV z DAC-em AK100. A więc zrobiłem obraz płyty. Teraz koncert odtwarzany z lapka brzmii o wiele lepiej, także napęd rzeczywiście miał tu duże znaczenie. Jednak dzwięk dalej przegrywa z TV. Czyli albo jakość DAC-a jest przeciętna, albo TV JVC ma taki dobry dzwięk. Kto wie, 5 lat temu kosztował ponad 5000 zł:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz nowe firmware 2.20.

 

 

[Newly Added function]

1. PRO EQ
(1) This function will be activated in selecting ''''USER EQ'''' or ''''PRO EQ'''' in the device
(2) Optimized sound performances can''t be worked properly if you change its impedance discretionally.

Edytowane przez Nemrod
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nemrod - czy są różnice w dźwięku z K550 i Momentum ?

 

@Fatso - masz sprzęt dźwiękowo bez wad, nawet pan Pacuła Ci go zazdrości.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co daje to pro eq,przełączałem i nie słyszałem różnicy?

 

Coś mi się wydaję że przygotowują się do sprzedaży/udostępnienia gotowych presetów eq. Macie tak teraz że jak wykonacie dłuższy ruch gałką volume to wskaźnik się rozpędza i leci jeszcze chwilę po zakończonym ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniają się nowi posiadaczek Kałachów :). Niedługo oddział VietCongu będzie można założyć :). A Fatso to ma nawet dwulufowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli AK100 zaczyna "mysleć" za nas, jak nam poprawić odsłuch ? Może pojawią się presety dla różnych słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń po zaktualizowaniu do 2.20 :

 

1. koniec problemów z wyświetlaniem okładek - wyświetla nawet jeśli cover nie jest scalony w tagu

2. przy ręcznej zmianie utworów słychać (na W4 wyraźnie, na nausznych dużo ciszej ale jednak) delikatne pyknęcie (nie w momencie samego naciśnięcia przycisku) lecz na ułamek sekundy przed rozpoczęciem utworu) :unsure:

3. grajek zdecydowanie szybciej reaguje na dotyk i ogólnie jakby dostał kopa pomimo tego, że mam dwie karty 64GB pełne po brzegi + w 80% zapełnioną pamięć wewn.

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyknięcia to chyba DAC...

 

Okładki super - niech jeszcze zajmą się problemem z odczytem plików CUE.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się naturalnie numer kończy i zaczyna następny, to już nie ma pyknięcia ?

 

To pyknięcie, to opróżnienie bufora, dla GAPLESS. Występuje praktycznie w każdym nie rockboxowym sofcie. I nie wiem czemu ludzie nie potrafią sobie z tym poradzic. Wyłącz Gapless, u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło :(

 

Mało tego, pyka nawet przy naturalnej zmianie utworów i po przewinięciu paluchem kawałka utworu. Jak przytrzymuję przycisk "przewijania" do przodu to pyka w równych odstępach czasu, tak na ucho 2x na sekundę aż do momentu puszczenia i rozpoczęcia odtwarzania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń po zaktualizowaniu do 2.20 :

 

1. koniec problemów z wyświetlaniem okładek - wyświetla nawet jeśli cover nie jest scalony w tagu

2. przy ręcznej zmianie utworów słychać (na W4 wyraźnie, na nausznych dużo ciszej ale jednak) delikatne pyknęcie (nie w momencie samego naciśnięcia przycisku) lecz na ułamek sekundy przed rozpoczęciem utworu) :unsure:

3. grajek zdecydowanie szybciej reaguje na dotyk i ogólnie jakby dostał kopa pomimo tego, że mam dwie karty 64GB pełne po brzegi + w 80% zapełnioną pamięć wewn.

 

1. Nadal nie widzę wrzuconych przez siebie okładek. Jak je nazywasz, jaki maja wymiar i jaki format plików?

2. Jest delikatne pyknięcie, również przy ciągłym odtwarzaniu, na samym początku utworu.

3. Jeśli jest różnica w poprawie szybkości działania to minimalna, ja jej nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim sofcie chyba nie było tych pyknięć. Słuchałem i nic mi takiego w ucho nie wpadło. Moze piszmy gremialnie do iRivera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności