Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

NuForce Ne-700M czy JBL J33a?


Poe2

Pytanie

Witam serdecznie : )

 

Trafiłem na Wasze forum, szukając opinii na temat kilku par słuchawek dokanałowych, które mnie interesują. Wasze rady były bardzo pomocne, dzięki czemu udało mi się wyłuskać dwóch liderów najbardziej pasujących do moich preferencji, a mianowicie

 

- NuForce Ne-700M

- JBL J33a

 

Jako słuchawki do telefonu Google Nexus4 by LG. Sporo korzystam z telefonu, lubię szeroko pojęty dobrej jakości dźwięk, ale do grona audiofilów na pewno się nie zaliczam : ) ot, laik, ceniący dźwięk lepszy niż z jakiś pchełek za 15zł.

 

Wracając do tematu - które słuchawki wybrać? Czym się różnią pod względem technicznym (mówię tu o rzeczach zauważalnych/słyszalnych dla przeciętnego użytkownika)?

 

Z tego, co widzę, JBL mają ciut większy przetwornik, szersze pasmo przenoszenia, pianki Comply i, co najważniejsze dla mnie, chyba wytrzymalsze na uszkodzenia fizyczne kable. No i niebawem będzie dostępna wersja "a" dedykowana do Androida.

 

NuForce nieco bardziej wizualnie mi się podobają, ale z tego, co wyczytałem, nie są kompatybilne z telefonami LG ze względu na odwrócone piny, przez co będę musiał dokupić przejściowkę TRRS->TRRS, a to dodatkowy koszt, no i wizualnie minimalnie psuje całość i też chyba nie mam pełnej gwarancji, że będzie to działać, prawda?

 

No, chyba że nie ma sensu inwestować w te modele i kupić JBL J22a, ktore były moim punktem wyjścia podczas poszukiwań.

 

dziękuję bardzo za (p)odpowiedzi!

 

pozdrawiam

Edytowane przez Poe2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No cóż, w końcu musiałem zaufać swojej intuicji i zdecydowałem się na JBL J33A, które przed paroma godzinami do mnie dotarły. Jako laikowi, ciężko mi się tu wysilać na jakieś skomplikowane opisy, ale co jest zdecydownie na plus - jakość wykonania, widać, że są solidne, wytrzymałe, z dobrej jakości materiałów, wkładki Comply są bardzo dobrym rozwiązaniem, płaski kabel faktycznie trudno się plącze, łączenie kabla z wtykiem wygląda na przemyślane, przez co ten newralgiczny punkt słuchawek jest mniej newralgiczny, reduktor napięć kabli przy samych słuchawkach również zdaje egzamin. No i pilot (sam przycisk, sluży do pauzowania/odtwarzania, 2x kliknięcie przeskoczenie do następnego utworu oraz odbierania i kończenia rozmów, nie ma przycisków + i - do głośności) działa bez problemu z Nexusem 4.

 

Jeśli chodzi o jakość dzwięku, pewnie się ona jeszcze zmieni po wygrzaniu. Na razie sprawdziłem kilka utworów hip-hopowych i elektronicznych przy połowie nastawy głośności i dla mojego niewprawnego ucha jest bardzo przyjemnie. Hasło JBL - 'hear the truth' jest tu jak najbardziej na miejscu. czuje się, że muzyka brzmi tak, jak zostało to zaplanowane przez autorów. nic nie jest przesadzone, bas jest ciepły, głęboki, ale nie przytłaczający (brak włączonej korekcji dźwięku w odtwarzaczu - androidowy winamp), wokal bardzo wyraźny, ma się wrażenie przestrzeni i rozdzielenia poszczególnych sekcji dźwięku.

 

No, to tyle z mojej strony : )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

ciekawe spostrzeżenia, wczoraj do mnie do sklepu przyjechały te jbl'e i mi z kolei w ogóle się nie podobają, mulą niemiłosiernie, ale po wygrzaniu może się poprawią bo słuchałem prosto z pudła. Dajcie znać jak po wygrzaniu

 

Za to super wyglądają, płaski kabel jest jakieś 2 razy grubszy niż w jaysach więc może nie będą awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jak wyciągłem z pudła tez tak miałem myśle kurde za tyle kasy (co prawda dostałem na prezent) mulą jak chol...a ale wygrzewając już troche załozyłem pianki dzwięk się poprawia zobaczymy na ile ;) troche cierpliwości ;) i zobacze

Wygląd jest super i chyba tak samo z budową pieknie i solidnie wykonane kabel mega gruby i solidny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności