Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Dysponuję cały czas dt990 black edition balanced by Perul z kablem solid core + litz. Bardzo dobrze grają z xduoo mt-604, oraz z ZenStawem, także zlampionym by mt603, lampka stock.

Byłem szczęśliwym posiadaczem - lat 5 - dt1990pro z kablem 7n by Audeos,

oraz:

dt990 32 ohm, dt990 Balanced 600 ohm, dt990 600 ohm, dt990 250 ohm, dt880 250ohm, dt 880 32 ohm, dt880 600 ohm vintage, dt931 vintage

Gdy zdobędę pieniądze to chętnie je wydam na nowe 990 bo są śliczne

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, joysofjoyc4 napisał:

@Kuba_622, dzięki za linka! 

 

Niebieska membrana edyszyn czy 900 Pro X - oto jest pytanie. Mam ochotę posłuchać obu 

 

To daj znać jak posłuchasz :) Ja chyba na razie sobie odpuszczę DT900, przynajmniej jeśli chodzi o kupowanie w ciemno, bo za dużo słuchawek nakupowałem, a poza tym wszyscy mówią, że te nowe Beyery są mniej wygodne.

 

Mnie nowe DT990 Pro się bardzo podobają, a za niecałe 600 zł to są wręcz niedorzecznie dobre. Nieczęsto się trafia w audio taka sytuacja, że ma się wrażenie, że coś było za tanie ;) Ale poprzednie DT990 Pro które miałem ze 2 lata temu mi się bardzo nie podobały, więc to jest naprawdę denerwujące z tym Beyerdynamic, że oni ciągle coś kombinują, zmieniają brzmienie tych samych (z nazwy) modeli i nie wiadomo, na co się trafi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Najlepiej posłuchać największego fana DT990 pro

 

Mówisz?:D

 

 

Akurat Beyery DT990 Pro to był mój pierwszy niedościgniony "kamień milowy" audio jeszcze przed niesławną Lampucerką. Rekablowane DHC zagrały mi zjawiskowo, nie należały jednak wtedy do mnie. 

 

Naiwnie myślałem że jak sobie zamówię nówki ze sklepu (bez rekablingu) i odtworzę jak najbardziej to możliwe tor pod nie (iMod Video 5.5G + FiiO 07k) to będę miał to samo. 

 

Takiego wała.

 

Się okazało że imody każden jeden inaczej robił (różne kondy), a FiiO E7 to też nie było to samo. 

 

#detale_matters

 

P.S. Po latach udało mi się dorwać dokładnie tę sztukę Bajerów na DHC. Już na stacjonarnym torze. Nie było tej magii. Pady klapnięte = nieco inne brzmienie. Kabel nieco zzieleniał... 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z klapniętymi padami to te stare 990-tki Pro jakoś przyzwoicie grały, ale nigdy nie byłem w stanie wytrzymać z nimi tak długo, żeby pady klapnęły :D Tak z pudełka, to dajcie spokój, beznadziejne były.

 

Te nowe, ze znaczkiem Y zamiast Beyerdynamic )))) to coś innego. Jestem w szoku, jak czysto, jak przestrzennie one grają, świetna separacja, idealnie czarne tło. W sumie jedyne zastrzeżenie jakie do nich mam, to igiełki na sopranie, ale jak lekko je dociskam do głowy, to igiełki znikają, więc zakładam, że jak pady trochę klapną, to będzie lepiej. A nawet jeśli nie będzie, to jestem w stanie im wybaczyć za ostry sopran, biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety.

 

Nie jestem tak dobry w rozkręcaniu hype'u jak @manuelvetro i jego płomienne opisy wrażeń odsłuchowych :P Ale HD560S, bardzo wychwalane w necie, nie mają startu, nie ten poziom przejrzystości, dźwięki się zlewają, a pod względem strojenia też perfekcyjne nie są. Tygry lubiłem i chwaliłem, ale nowe 990 są lepsze. Tygry miały za duże podbicie na wyższym basie/ niższej średnicy.

 

Do złego nie namawiam, raczej większość osób tutaj nie potrzebuje nowych słuchawek ;) Ale jak się trafi Wam okazja posłuchać DT-ków z obecnej produkcji, to warto :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał:

 

ZomboMeme 24102021031455(1).jpg

hehe 

 

W 990ed 600ohm na oryginalnych wyrobionych padach średnica pomimo wycofania mi się podobała bo była bardzo czysta. Jeśli tu by zachowali czystość i delikatnie ją przybliżyli to by było ekstra. Dobrze wiedzieć, że poprawiają produkty i wypuszczają nowe zdatne do użytku w znośnych cenach. Konsument ma w czym wybierać. :)

 

Za parę lat może wrócę do DT990 skoro te nowe są jeszcze lepsze. :) Tzn. to by było podejście na próbę jak obecne zabawki mi się znudzą. Bo dźwiękowo jestem w 100% zadowolony z 2 modeli, które mam, a reszta to takie właśnie zabawki, których nie mam potrzeby wymieniać, ale może będzie jak z R70x K712 i innymi że nic nie zawiniły specjalnie, ale ma się ochotę na coś nowego. Jednak jak znam życie to najwcześniej za 2 czy 3 lata. :)

 

Dzisiaj odpaliłem sobie album pianino+ smyczki na Tygr 300r + CX-pro. Nie jest to ani strojenie ani jakość taka jak mnie w pełni satysfakcjonuje, ale słuchało mi się tego w danym momencie przyjemniej niż HE4xx ze stacjonarki. Przyczyną tego była łatwość w odbiorze. Bardzo głaaadki dźwięk z dużą sceną. Lampa już nie potrzebna :D

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 13:44, audionanik napisał:

jeżeli do nowych pro też już wkładają te przetworniki z niebieskawą membraną tak jak do edyszynów od jakiegoś czasu, to się nie dziwię.

 

6 minut temu, Suszec napisał:

Wiadomo od kiedy weszły te z niebieską membraną na rynek?

Trudno powiedzieć, ale @majkel je ma od dobrych kilku miechów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suszec napisał:

Wiadomo od kiedy weszły te z niebieską membraną na rynek? D990 Edition też z nią występują?

Parę lat będzie IMHO, bo te membrany były już w późnych T90. Tylko jest kwestia jak świeże produkty trafiają na polskie magazyny i sklepy? I druga sprawa - od kiedy zaczęli robić inne wersje niż 250 omów? W DT880 czy DT990 Edition 600 niebieskie membrany już są. Gdzieś wcześniej dawałem link do strony, gdzie były opisane generacje przetworników. Można przyjąć, że te z płytką zaciskową będą mieć nowe membrany, a już zwłaszcza takie z kodem QR na celulozie od spodu. Stare przetworniki miały kątowe zaciski blaszane. Awaryjne to było, bo się kiwało i drut urywał. 

Aha, no i te z kodem QR wreszcie mają zaczepy między samym przetwornikiem, a tarczą montażową. Wcześniej tego nie było i kidali klej na łapki, które to miały trzymać. Oczywiście klej puszczał. Naprawiałem to parę razy. Zadziwiające tylko jest, że przez ileś lat nikt nie wpadł na tak banalny pomysł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

Aha, no i te z kodem QR wreszcie mają zaczepy między samym przetwornikiem, a tarczą montażową. Wcześniej tego nie było i kidali klej na łapki, które to miały trzymać. Oczywiście klej puszczał. Naprawiałem to parę razy. Zadziwiające tylko jest, że przez ileś lat nikt nie wpadł na tak banalny pomysł.

 

Byla wersja przetwornikow, ktora wynagala przekrecenia w tarczy montazowej o okolo 4-5 mm, tak aby zatrzask zlapal. Dodatkowo byly klejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności