Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem ich dawno termu i zapamiętałem tylko z ich dźwieku że były dość analityczne i przezroczyste z całkiem niezłą głębią. Tak na oko z 2 kilo sopranu za dużo a z 3 kilo basu za mało. Ale ogólnie  nie było tragedii. Czarna wersja to chyba była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe musze, nowe pady, nowy kabel... Może po prostu trzeba kupić inne słuchawki skoro w tych wszystko co fabryczne z miejsca jest do wymiany.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, John Grado napisał:

Nowe musze, nowe pady, nowy kabel... Może po prostu trzeba kupić inne słuchawki skoro w tych wszystko co fabryczne z miejsca jest do wymiany.

 

Albo kupić same przetworniki u Beyera, wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Albo kupić same przetworniki u Beyera, wyjdzie taniej.

Para chyba kole tysiąc zeta; dużo.

 

Zrzut ekranu 2020-09-23 o 11.57.23.png

A Ty się zając nie śmiej, tylko lepiej kup t90 do oceniania i recenzowania elementów toru, bo przy tym jak są rozdzielcze, to nie masz nad nich lepszego nausznego sprzętu pomiarowego.

...i to za psi piniądz używki kupisz.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuQi napisał:

@bob2000 przynajmniej dzięki temu będziesz miał jej błogosławieństwo, żeby sobie kupić inne słuchawy, które zagrają lepiej :P 

Hehe ;) Ją nie bawią słuchawki. Używa kpp z którymi się przeprosiła po latach. A moje wszystkie dotychczasowe słuchawki były dziadowe. Aż do wczoraj, gdy posłuchała zenków hd520 - te nawet się spodobały :win:.
 

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

@bob2000 opinia drugiej połówki niezbyt pochlebna. Czy po tych kilku dniach dźwięk T90 przypadł Tobie do gustu i sprawdza się w ulubionych nagraniach? 

Pomidor :D Muszę dużo dłużej ich posłuchać. Dużo dłużej. Jedynie ja uważam, że basu im nie brakuje, ale oczywiście nie są to takie pompy basowe jak dt150 ;). Trochę mi myśli wirują od "Nooo ******ście" do "Hallo! Zastałem Jolkę?"

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsbud niby już ma T1v3 choć tylko 1 sztuka (piszą że nowe ale sobie otworzyli) https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-t1-iii-gen-made-in-germany-nowosc-9725498551

Jakieś potestowe? 

 

A tu taka ciekawostka a propos kupowania samych przetworników: https://allegro.pl/oferta/920045-beyerdynamic-przetworniki-do-t1-i-gen-9149987108

Jak ktoś ma zapędy do drewna to może to i ciekawa propozycja, choć jak kto sprytny to może i za tyle całe słuchawki używane kupił choć bardziej realnie te 1800 średnio. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bob2000 napisał:

Jedynie ja uważam, że basu im nie brakuje, ale oczywiście nie są to takie pompy basowe jak dt150 ;).

 

Bo one mają prawidłową ilość basu i jest on naprawdę dobrej jakości. Pik na sopranie jest duży - fabrycznie nie są to więc słuchawki do głośnego słuchania, ale z tego co pamiętam, to Ty słuchasz cicho. Te chińskie pady które polecał Majkel mocno przyciemniają dźwięk, jak ktoś chce iść w tym kierunku. Można też pomyśleć o wytłumieniu muszli, bo w stanie fabrycznym słychać rezonans.

 

Natomiast nie zrażaj się dowc**ami forumowiczów :D Jeżeli komuś się podoba sposób prezentacji dźwięku T90, to mogą być słuchawki na długie lata. Gdzie indziej dostać taką rozdzielczość, precyzję za takie pieniądze?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kuba_622 napisał:

Natomiast nie zrażaj się dowc**ami forumowiczów :D Jeżeli komuś się podoba sposób prezentacji dźwięku T90, to mogą być słuchawki na długie lata. Gdzie indziej dostać taką rozdzielczość, precyzję za takie pieniądze?

Ja miałem T90 6 lat. Dopieszczałem ich dźwięk tłumieniem z tyłu, odtłumieniem z przodu, innymi padami, tudzież filtrami w.cz., ale to ostatnie nie obligo. Z powodu nieostrożności przerwałem ich długi żywot, niemniej ciekawość też zawsze była, że skoro T90 tak się poddają modyfikacjom, to T1 też powinny. ;) Do tego te ostatnie mają pewną istotną dla mnie przewagę względem T90 lub DT880 - znacznie większy zapas amplitudy, wyrażony przez producenta trzykrotnie wyższą mocą maksymalną ponad serię DT. 200mW T90-ek można uznać za pewnego rodzaju fantazję marketingową. Te słuchawki wchodzą w przester na podobnych głośnościach, co DT. Natomiast w T1 v1 skok membrany daje mi dostęp do czystego basu nawet, gdy dam w palnik do granic tolerancji mojego słuchu, oczywiście tolerancji krótkoterminowej. ;)

 

Co do rozdzielczości - przetwornik z T1 ma co najmniej nie gorszą, tylko że go zasłonili podwójną warstwą gęsto tkanego materiału. Jak się to odklei, to rośnie rozdzielczość, ale i skuteczność. Nie polecam oczywiście tego zabiegu klientom, bo ta tkanina się z powrotem sama nie przyklei, a membrana jest narażona na zabrudzenie. Na szczęście nie jest ona lepka jak w T90. Natomiast dla siebie... nie po to kupuję jak najlepsze słuchawki, żeby nie było możliwie najlepiej. :D 

19 minut temu, tybysh napisał:

Jestem ciekaw pewnego zabiegu - jak by zagrały T90 gdyby na przetwornik położyć taki materiał jak w TYGR300R, który tam służy właśnie do ugładzenia góry z DT990. 

Łomatko, ja wywalam dwuwarstwową przesłonę sprzed ucha, wyrywam środkiem bibułę z przetwornika, a Ty chcesz zasłaniać jeszcze. <_< Tak po mojemu - jak jest potrzebny walec, to się kupuje walec, a nie próbuje przerobić bolid na walec.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T90 to bardzo dobre słuchawki są. Mają liniowy bas i środek oraz wystrzelony sopran. Dobre do wyłapywania różnic w systemie. Do słuchania też dobre, ale nie na dłuższą metę. Taki trochę tani odpowiednik HD800 (jeśli porównywać ceny na rynku wtórnym).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel też jestem tego zdania ale ten materiał z TYGRów to tylko kilka Eur i jeżeli jakiś posiadacz T90 ma się męczyć a nie chce sprzedać słuchawek to moim zdaniem to może być dobry trop, jak robiłem research przed zakupem to widziałem, że na head-fi ludzie zamawiali tą część np. w celu uzdatnienia dt1990, aby dało się ich słuchać. Sam nie miałem przyjemności kontaktu z T90 oraz DT1990, wiele lat temu porównywałem T70 na innych padach u @crysis94 (jeżeli dobrze pamiętam) z DT150 i 70tki grały spoko. 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tybysh napisał:

@majkel też jestem tego zdania ale ten materiał z TYGRów to tylko kilka Eur i jeżeli jakiś posiadacz T90 ma się męczyć a nie chce sprzedać słuchawek to moim zdaniem to może być dobry trop. 

To warto go spróbować jako tłumienie muszli w takim razie. T90 nie męczą dlatego, że przetwornik jest dobrze widziany przez ucho, bo nie jest, tylko odbicia wewnątrz utwardzają dolną średnicę oraz rozwalają górę pasma. Do tego te pady firmowe za lekki dźwięk dają IMHO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygłuszenia muszli - próbował ktoś oblepić DT150 dynamatem? Raczej już nie korzystam z tych słuchawek (skórzane pady z aliexpress są spoko ale oryginalne dawały lepszy dżwięk) od kiedy mam 300R ale zawsze można się pobawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tybysh napisał:

Co do wygłuszenia muszli - próbował ktoś oblepić DT150 dynamatem?

Wylepienie tej mało pojemnej (płytkiej) muszli spowoduje zauważalne zmniejszenie jej objętości, a to powinno przełożyć się na bardziej zdyscyplinowany bas i więcej wyższej średnicy. Również trochę mniej odbić, więc i mniej wyższej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Zrzut ekranu 2020-09-23 o 11.57.23.png

A Ty się zając nie śmiej, tylko lepiej kup t90 do oceniania i recenzowania elementów toru, bo przy tym jak są rozdzielcze, to nie masz nad nich lepszego nausznego sprzętu pomiarowego.

...i to za psi piniądz używki kupisz.

 

Biorąc pod uwagę, że Beyery T1v1 w zderzeniu z moimi słuchawkami okazały się deczko zmulone, zaokrąglone, niedokładne, nie tak czyste, nie tak rozdzielcze, nie tak szczegółowe, nie tak bezpośrednie i z przestrzenią kreowaną na podstawie odbić w muszli a nie tym co jest w nagraniu to myślę że jakoś dam sobie bez nich radę ;) Pozatym ja już mam PRO daca, PRO ampa i PRO kable to po co mi jeszcze PRO słuchawki do oceniania czy tor już mam wystarczająco PRO do oceny słuchawek? :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

Beyery T1v1 w zderzeniu z moimi słuchawkami okazały się deczko zmulone, zaokrąglone, niedokładne, nie tak czyste, nie tak rozdzielcze, nie tak szczegółowe, nie tak bezpośrednie i z przestrzenią kreowaną na podstawie odbić w muszli a nie tym co jest w nagraniu

Dżizas!!!! Cóż to za słuchawki!!!

No bo chyba nie masz na myśli lambd:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, audionanik napisał:

Dżizas!!!! Cóż to za słuchawki!!!

No bo chyba nie masz na myśli lambd:D

 

Lambdy też przy nich wymiękły, zresztą te nowe Advanced Lambda również. Od ponad 2 lat moje główne słuchawki to Shure KSE1200 i raczej szybko się to nie zmieni.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności