Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście noc 😜

Też miałem tak, że musiałem trochę popracować z torem, żeby wyciągnąć z t1v2 to co lubię. Trochę są chimeryczne, zmienię IC na srebro i znów coś nie tak :D , poprzestawiam kable zasilające i coś mi nie pasuje. Ale jak się już dogra wszystko jest bardzo fajnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Konwerter lampowy USB - S/PDIF -> DAC (TDA 1541 S1 Crown z buforem lampowym E88CC) -> OTL (6sn7 i 6as7) -> FAW Noir HPC Mk2 -> T1v2

 

To trochę tych lampek jest :D 

 

Ja swego czasu leciałem Lampucera CS4397 --> z deczka wygładzające brzmienie IC @johnysa --> bardzo ciekawy i fajny OTL GlassWare ACF2@BamboszeK --> AKG K240 Monitor 600 ohm te złote. @audionanikwie o co kaman z tymi słuchawkami :D

 

W życiu więcej miodu nie słyszałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Undertaker napisał:

 

To trochę tych lampek jest :D 

 

Ja swego czasu leciałem Lampucera CS4397 --> z deczka wygładzające brzmienie IC @johnysa --> bardzo ciekawy i fajny OTL GlassWare ACF2@BamboszeK --> AKG K240 Monitor 600 ohm te złote. @audionanikwie o co kaman z tymi słuchawkami :D

 

W życiu więcej miodu nie słyszałem. 

Monitory to bardzo udane słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Undertaker napisał:

W rzeczy samej. Obok K240DF moje ulubione AKG :) To jeden z tych zakupów, gdzie wszyscy w internecie powtarzają, że to "mało udany model" a w rzeczywistości okazało się zupełnie odwrotnie. 

 

No ale tak się wychodzi czytając internety. 

 

Zdecydowanie udały im się te słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Undertaker napisał:

W rzeczy samej. Obok K240DF moje ulubione AKG :) To jeden z tych zakupów, gdzie wszyscy w internecie powtarzają, że to "mało udany model" a w rzeczywistości okazało się zupełnie odwrotnie.

 

Może im obecne K240 Studio robią czarny pijar? :P

Ja miałem te z obecnej produkcji i grały bardzo przeciętnie, chociaż fakt, że było to takie ocieplone, gęste, średnicowe granie, które wiele osób lubi, ale zupełny brak niskiego basu a to tego soprany jak z innych słuchawek... Technicznie takie sobie, jak na "studyjne" to dawały raczej kiepski wgląd w nagranie, ale do nagrywania wokali może się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem K240S z T90 i T70. Beyery oczywiście są jaśniejsze, T70 to już w ogóle. Natomiast to góra w 240 mi przeszkadzała. Prawdopodobnie chodzi o to, że w 240 brakuje mi przejrzystości, szczegółowości, to mnie skłania do ciągłego podgłaśniania, aż dochodzę do punktu, gdzie ta góra (która w nich jednak ma spory pik w okolicach 7-10kHz) zaczyna być w wielu nagraniach nieprzyjemna.

Tesle słucham po prostu zdecydowanie ciszej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że K240 Monitor przede wszystkim mi się podobały bo właśnie nie siały górą na lewo i prawo. No i ta średnica. Nastawiałem się na jakieś odchudzenie, a tu niespodzianka. Podobnie miałem z DF'ami, acz oczywiście w mniejszym stopniu, bo jednak one są tak stereotypowo "monitorowe", o ironio :D

 

T70 znowu pamiętam jako o wiele czyściejsze (tak to się pisze?) w dźwięku od T1 i właśnie nieco bajkowo grające, choć lekko i zwiewnie. Scena trochę w AKG mi szła bo bardziej stawiały jakby na głębię. Krystalicznie wręcz czyste. HM5 jak po nich zakładałem to było wrażenie kartonu :D Rekablowane na standardowych padach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne 240 też są przeciwieństwem odchudzonego dźwięku, natomiast ten pik na sopranie to jest jak wzięty z innych słuchawek :D 240 Monitor to podobno czysty relaks - tak to opisał Audiofanatyk.

 

Natomiast T70... specyficzne słuchawki :) Bardzo jasne, bardzo chude - zdecydowanie odchudzony dźwięk w porównaniu do T90. Bas kosmiczny... znaczy tak precyzyjnego, punktowego basu raczej w warunkach ziemskich nie da się usłyszeć ;) Soprany - kwintesencja Teslowości :) Jedni to mogą kochać, inni nienawidzić. Ja kocham. Do tego uczucie otwartości, powietrza, robi spore wrażenie jak na zamknięte.

Mimo wszystko to zamknięcie jednak czuć w porównaniu do T90. Jest w dźwięku T70 jakaś pogłosowość wynikająca z nie do końca dobrze wytłumionej komory przetwornika. Scena też nie jest taka, jak w T90 - dźwięk jakby odbija się od niewidocznej ściany, dalsze plany są trochę rozmazane. T90 to ogólnie lepsze słuchawki, choć przetwornik chyba ten sam.

DT880 600 też uważam za całościowo lepsze, niż T70 - niestety nie mają teslowych sopranów, ale dźwięk jest bardziej zrównoważony, no i scena większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Monitorach to kto wie, może i nawet nie było wysokich, a już na pewno nie dawały się we znaki :D Przyjemne granie po prostu, do tego z fajną średnicą. 

 

Ciekawe jakby wypadły zawody T70 vs Kennerton Magister pod względem ilości basu nie z tej ziemi. Mam wrażenie, że Kennertony mogłyby pobić Beyery bo mały malutko basu. Właśnie co ciekawe, skoro już tak dywagujemy na temat różnych słuchawek to przy Kennertonach wyszło mi jak byk że T1 są ciemne czy tam że basu im nie brakuje, bo ruskie hełmofony przy nich jak to się pisze czarowały i to solidnie, swoją drogą obok tesli to muszę przyznać, że ich wysokie były takie najbardziej charakterystyczne i całkiem ciekawie się tego słuchało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyer z uporem powraca do Tesli. Także Aventho Wireless mają znamię Tesli w wysokich mimo dostosowania charakterystyki ucha w tych

słuchawkach.

Ciekawe jak w Amironach (Wireless i zwykłych).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 14:44, Kuba_622 napisał:

DT880 600 też uważam za całościowo lepsze, niż T70 - niestety nie mają teslowych sopranów, ale dźwięk jest bardziej zrównoważony, no i scena większa.

 

Może DT880 600 tak bardzo różnią się od 250, ale co do precyzji, szczegółowości to 250 w porównaniu do T70 to są miśki. Nie umywają się. :)

Edytowane przez Rotgut
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tesle pierwszej generacji to był w pewnych aspektach wręcz hiperrealizm :) Coś jak superokulary które sprawiają, że to, co jest 100 metrów od ciebie widzisz równie wyraźnie, jak to, co jest 30 centymetrów ;) Oczywiście trochę wyolbrzymiam.

Tesli drugiej generacji zbyt dobrze nie znam, żadnych nie miałem w domu, więc nie będę oceniał. Chociaż takie DT1990 to bym chciał mieć.

 

17 godzin temu, Rotgut napisał:

 

Może DT880 600 tak bardzo różnią się od 250, ale co do precyzji, szczegółowości to 250 w porównaniu do T70 to są miśki. Nie umywają się. :)

 

Nie porównywałem bezpośrednio T70 i 880, więc mogę pisać tylko o moim ogólnych wrażeniach - 880 odbieram jako bardziej naturalne, realistyczne, T70 to już taka dźwiękowa ekstremalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar przesiąść się z K551 na DT990 Edition 600Ohm. Czy ktoś podłączał je do SMSL M2? Napędzi? Jakieś uwagi tak/nie zmieniaj?

Takie źródło mam na razie, pewnie kiedyś się to zmieni.

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 22:14, sp5it napisał:

Mam zamiar przesiąść się z K551 na DT990 Edition 600Ohm. Czy ktoś podłączał je do SMSL M2? Napędzi? Jakieś uwagi tak/nie zmieniaj?

Takie źródło mam na razie, pewnie kiedyś się to zmieni.

Pozdrawiam, Michał

 

To po co się pchać w wersję 600 om? :) Przecież to są dość trudne do napędzenia słuchawki, jak się nie ma porządnego wzmacniacza, to lepiej kupić wersję 250 om albo coś na Tesli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności