Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy ktoś miał przy DT 990 takie uczucie, że w uchu robi się "ciepło" i tak jakby się coś wylewało z niego? Mam takie uczucie od jakiegoś czasu. Kiedy zmienię sluchawki, gdy to czuję na grado to zanika to uczucie. Czy możliwe, że mam jakąś alergię na welur?

 

Zdarza mi się coś takiego z niektórymi słuchawkami, dosyć rzadko, również nie jestem pewien co jest tego powodem. Wrażenie jakby coś ciepłego właśnie wyleciało z ucha - może to być jakaś kwestia ciśnieniowa. Zdarzało mi się zarówno z padami skórzanymi, jak i welurami, więc nauszniki raczej nie mają na to wpływu. O dziwo, to całkiem przyjemny efekt...

Kolega miał gorzej - po założeniu na głowę T70 miał zawroty głowy. Nawet nie włączał muzyki, od razu robiło mu się słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto trochę nieciekawie wydać 1000zł na słuchawki i mieć takie nieprzyjemności, bo skutecznie mi to uniemożliwia rozkoszowanie się muzyką.

 

Jak je kupiłem to mam już beyery z miesiąc, i chyba dopiero po 2 tygodniach wystąpiły takie objawy na pewno nie od razu. I teraz to nawet po 10 minutach już to czuć.

 

A próbowałeś może czyścić beyery? Nie wiem czy pady są zdejmowane, bo ciasno siędzą i nie chce ich urwać.

Edytowane przez dawid95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pad się trochę ubił (dopasował) i bardziej rozgrzewa komorę powietrzną za uchem, stąd wrażenie wylewania się czegoś z ucha. Na pewno nie wpływa to negatywnie na słuch a nie wykluczone, że pozytywnie. Świecowanie/konchowanie polega na rozgrzaniu wnętrza ucha przy jednoczesnym lekkim podciśnieniu i niewątpliwie ma pozytywny wpływ na słuch (przetestowane :) ).

Pady są zdejmowane, aczkolwiek siedzą dość mocno i potrafią się przykleić/zassać do muszli.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dołączenie do fanklubu.

Miałem okazję posłuchać jak na razie dt990 pro, a dziś planuję test 990 i 880.

Ze specyfikacji wynika, że bez pro powinny być wygodniejsze niż pro.

I powiedzcie mi teraz czy któryś z w/w modeli oferuje coś takiego :

Wygoda dt990

Tony niskie i średnie takie jak 990 lub 990 pro

Tony wysokie gdzieś między dt990 a sennheiser hd650

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dołączenie do fanklubu.

Miałem okazję posłuchać jak na razie dt990 pro, a dziś planuję test 990 i 880.

Ze specyfikacji wynika, że bez pro powinny być wygodniejsze niż pro.

I powiedzcie mi teraz czy któryś z w/w modeli oferuje coś takiego :

Wygoda dt990

Tony niskie i średnie takie jak 990 lub 990 pro

Tony wysokie gdzieś między dt990 a sennheiser hd650

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

 

Jak znajdziesz takie słuchawki to daj mi znać, biorę od razu 2 szt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Planuję dołączenie do fanklubu.

Miałem okazję posłuchać jak na razie dt990 pro, a dziś planuję test 990 i 880.

Ze specyfikacji wynika, że bez pro powinny być wygodniejsze niż pro.

I powiedzcie mi teraz czy któryś z w/w modeli oferuje coś takiego :

Wygoda dt990

Tony niskie i średnie takie jak 990 lub 990 pro

Tony wysokie gdzieś między dt990 a sennheiser hd650

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

 

Jak znajdziesz takie słuchawki to daj mi znać, biorę od razu 2 szt. :)

 

Niech no pomyślę ... - DT990 z grubym filcem przed przetwornikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnac masz filc z komory wewnatrz, nie na zewnatrz przetwornika ;). 880-ki sa bardzo lagodnymi sluchawkami, moze byc minimalna roznica, z racji uzytego filtra w postaci filcu.

Jednak przy odrobinie ostroznosci, mozna go rowniez usunac. A wysokie podbija sie nieznacznie, na pewno nie wiecej niz w DT990-kach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnia kwestia.

Czy ten filc jest tam przyklejony?

Jeśli się zdecyduję to wolałbym nie tracić gwarancji.

 

Czy wyjdzie na to samo jeśli zrobi się tak jak napisał Perul i włoży się kawałek filcu do 990?

 

Z racji tej siateczki, która jest w 880 to pewnie i tak 990 będą mieć więcej basu tak?

 

P. S.

Jak gruby jest ten kawałek filcu w 880?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też ostatnio myślałem, że może z dt880 nie zrobić sobie w pełni otwartych słuchawek. Muszę poeksperymentować jak znajdę chwilę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnia kwestia.

Czy ten filc jest tam przyklejony?

Jeśli się zdecyduję to wolałbym nie tracić gwarancji.

 

Czy wyjdzie na to samo jeśli zrobi się tak jak napisał Perul i włoży się kawałek filcu do 990?

 

Z racji tej siateczki, która jest w 880 to pewnie i tak 990 będą mieć więcej basu tak?

 

P. S.

Jak gruby jest ten kawałek filcu w 880?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

1. Tak, filc jest przyklejony, jezeli sa na gwarancji, to raczej nie probowalbym tego ruszac.

2. Nie wiem, nie robilem takiego mod-a moim DT990PRO.

3. Nie wiem.

Filc ma z tego co pamietam ok. 2-3mm, tylko nie wiem, czy to nie jest jakis specjalny, o okreslonej gestosci ;). Sam chce cos takiego zrobic, w swoich T90-kach, ale nie wiem jakiego uzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stałem się posiadaczem T1. Zobaczymy jak się spiszą na moim torze. Jeszcze nie wiem, czy zatrzymam zarówno dt880 jak i T1. Możliwe, że te pierwsze niedługo się pojawią w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich z Perełką, super się zgrywają, bardzo neutralne rozdzielcze brzmienie :)

Dzięki, dobrze słyszeć ;) Mi Piotr Ryka też pisał, że się świetnie zgrywają.

Jeszcze niestety muszę poczekać na odsłuch, ponieważ jestem na odpoczynku na Kaszubach i wracam do Warszawy 16.02. (słuchawki odebrał mi kolega)

Trochę czytałem o najnowszej wersji Sonic Pearl z headonic i teraz trzeba będzie zbierać kasę na upgrade ;)

Miałeś już okazję posłuchać tego nowego cudu @Majkela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem słuchałem :D O ile Perłę odbierałem, jako dobrze zrobionego klona, to nowy wzmacniacz jest czymś nowym. Bardzo fajnie się zgrywa z neutralnymi słuchawkami, bo wydobywa wszystkie smaczki z dźwięku. Słuchałem go na bateryjkach i szczerze powiedziawszy, jeżeli cena będzie faktycznie połową kosztów Sonic'a to ja bym wymieniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem słuchałem :D O ile Perłę odbierałem, jako dobrze zrobionego klona, to nowy wzmacniacz jest czymś nowym. Bardzo fajnie się zgrywa z neutralnymi słuchawkami, bo wydobywa wszystkie smaczki z dźwięku. Słuchałem go na bateryjkach i szczerze powiedziawszy, jeżeli cena będzie faktycznie połową kosztów Sonic'a to ja bym wymieniał :)

Jak rozumiem wersja z baterią jest najlepsza ze wszystkich (pytam, bo nie słuchałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po kilku dniach odsłuchu T1 i muszę powiedzieć, że jestem nimi zachwycony. Coś niesamowitego jest w tych słuchawkach. Klasyka na nich brzmi nadzwyczajnie. Scena jest świetnie poukładana, jest separacja instrumentów. Jak na razie to mój ideał jeśli chodzi o ten rodzaj muzyki.

Jedyne co można uważać za pewnego rodzaju minus- te słuchawki są bezlitosne dla nagrań kiepskiej jakości.

Na niektórych bratnich forach czytałem wypowiedzi o wyższości dt880 nad T1. Dt880 to przyzwoite słuchawki, które bardzo lubię, ale T1 to jest ich rozwinięcie i jednak wyższa liga.

Jedno co mogę powiedzieć- bardzo mi odpowiada sygnatura dźwięku tej firmy.

Edytowane przez GryfPomorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Koniecznie sprobuj T90, w tej cenie REWELACJA! :rolleyes:

Słyszałem różne opinie na ich temat. Może kiedyś na audioshow albo spotkaniu forumowym będę miał okazję ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T90 to będzie regres w stosunku do T1 w Twoim torze.

Tak też myślę. Tak jak mówiłem, T90 nie słuchałem, ale bym ich raczej nigdy nie kupił. Posłuchać mogę, ale nic więcej. T1 kupiłem głównie pod klasykę, z którą spisują się wyśmienicie. Ze słuchawek nie trzeba mi niczego więcej; przynajmniej na chwilę obecną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności