Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, jurgensjurgens napisał:

DT880 nie dają wglądu w poziom niskich

 

34 minuty temu, jurgensjurgens napisał:

Dołu nie ma

Nie pracuję w studiu, ale nie mogę się z tym zgodzić. Miałem je, słuchałem też wielokrotnie  po sprzedaży (ostatnio parę dni temu zmodzone) i słyszałem najniższe rejestry - tak, nie mają potęgi, ale są wyraźne i można je śledzić bez problemu. Oczywiście że można lepiej, naturalniej itd. ale w tej klasie (k701, hd600) są chyba najlepsze. Co do góry - zgadzam się jeśli chodzi o niemodowane, po poprawkach jest czysto, ale fakt, nie każdemu ta ilość musi odpowiadać.

34 minuty temu, jurgensjurgens napisał:

praca nad miksem w słuchawkach to głupota

Tu pełna zgoda; słuchawki dają niby lepszy wgląd w nagranie (szczegółowość), ale jednak to nie są naturalne warunki dla uchów (percepcja przestrzeni, odczuwanie basu, zachwiane proporcje między poszczególnymi zakresami, z reguły zbyt natarczywa wyższa średnica, zaburzona ocena "wielkości" dźwięków itd.).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audionanik napisał:

 

...i słyszałem najniższe rejestry - tak, nie mają potęgi, ale są wyraźne i można je śledzić bez problemu. Oczywiście że można lepiej, naturalniej itd. ale w tej klasie (k701, hd600) są chyba najlepsze...

 

Owszem, ja też słyszę najniższe rejestry. Jak zapodam 31Hz to wyraźnie słyszę tę częstotliwość w DT880. Co z tego kiedy przy pełnym miksie te najniższe rejestry się rozmywają. Jak to się mówi w slangu DT880 do not translate co znaczy, że ich sound nie przekłada się na dźwięk pełnych kolumn - cały czas mowa o niskich. Dzisiejsze produkcje aż kipią od sub basu, niskich synthów, gitary basowej wspomaganej generatorem subharmonicznych itp. To wszystko ciężko ogarnąć w DT880 a co gorsza poprawnie dobrać proporcje by potem mix przetłumaczył się odpowiednio na zestawy głośnikowe. To właśnie dlatego ATH-M50 zrobiły taką karierę w studiach - na nich to wszystko brzmi OK i bardzo szybko można określić czy bas się nie przewala w najniższych rejestrach.

Jak wspomniałem mix w słuchawkach to głupota ale trzeba mieć narzędzie słuchawkowe pozwalające na wnikliwy wgląd w poziomy.

Do słuchania domowego DT880 też nigdy mi nie podchodziły - nie ma na nich zabawy i zawsze po połowie jakiejkolwiek płyty bolały mnie uszy od wysokich.

Za to korekcja wokali czy panoramowanie, ustawianie proporcji, pogłosy i inna obróbka dynamiczna na średnicy to w DT880 czysta przyjemność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dziś rana jestem posiadaczem słuchawek Beyerdynamic Amiron (do tej pory dt 990 pro i modowane Bosshifi B8 z padami HM5, które wygrywały z tymi pierwszymi), które zdaje się zostaną ze mną na dłużej bo grają nieco lepiej od tych w nawiasie ;) Z amironów ściągnałem te poduszeczki od frontu przetworników, zdjęło to lekką chmurkę z górnej średnicy i tonów wysokich.

Używam Aune t1 mk2 z lampą Getter 6GM8 / ECC86 Tube z białym napisem GE. Jestem w sumie zadowolony, ale wiadomo zawsze można zapewne lepiej i zastanawiam się czy może warto zmienić DAC/AMP na coś nowego, bądź osobno DAC i osobno wzmacniacz. Mam wrażenie, że Aune t1 przyciemnia trochę górną średnicą i tony wysokie i tego mi troszeczkę brakuje. Nie w dużej ilości, w powiedzmy małej/średniej.

 

Co wg was najbardziej pasuje do tych Amironów w cenie do 2k zł? Fajnie gdyby generowało większą scenę i lepszą holografię niż Aune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę śmiechowo ...  jak dobre BD robi słuchawki że aż potrafi zamurować na amen ten ulotny stan emocji wywołany odsłuchem :D

Muszą być zacne :D  ale tak serio powstał fajny model custom studio 80ohm + welury w obudowie z bas refleksem.

 

846856a3462bb15596ea1aa38730

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. bo Custom Studio są zacne, ale u mnie dzisiaj zabawa z padami, i najlepiej mi przypasowały neutralne z DT1990pro na DT990pro :). Całkiem sympatycznie to gra, wysokie złagodniały, średnica jest pełniejsza, jedynie bas mógłby być szybszy, ale ogólnie bardzo poprawne brzmienie. Pady jakby co EDT1990VA, koszt ok. 145zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbylem sie T1v2, po probach z kilkoma wzmacniaczami, ale zostaje w klubie gdyz zostawiam sobie T5p2. Wydaje mi sie, ze ten zamkniety flagowiec od BD jest nieco zapomniany. Byc moze T1v2 ze wzgledu na swoja otwarta konstrukcje moglby zaserwowac lepsza jakosc dzwieku po podpieciu pod odpowiedni tor, ale jak dla mnie T5p2 gral lepiej zarowno z Chorda (Mojo, Hugo 2) czy Questyle (CMA 600i, bo balansie i ze zwyklego wyjscia). 

 

Chord mnie ujal juz jak sluchalem Mojo, tylko w polaczeniu z T5p2 bas czasem za bardzo sie wzbudzal , ale Hugo2 to inny swiat (niestety tez cenowy), bas jest idealnie kontrolowany i nie mam wrazenia ze jest go czasem za duzo (tak jak to bylo z innymi wmacniaczami np. z Questyle). Jakbym mial opisac Hugo2 w dwoch slowach to byloby to muzykalnosc i spojnosc, i to wlasnie o ta muzykalnosc mi najbardziej chodzilo. Z Questyle tego nie bylo, wszystko bylo bardzo technicznie podane (a roznica miedzy zbalansowanym wyjsciem a zwyklym jak na moje uszy jest przeogromna, dwa rozne swiaty, byc moze nie wszystkie sluchawki tak reaguja na przejscie na kabel zbalansowany), bas niby kontrolowany ale czasem lubial sobie pobuczec (na Hugo2 lepiej), sybilanty mniej slyszalne na balansie, na Hugo2 duzo lepiej. 

 

Mialem nadal szukac sobie kombo DAC/wzmacniacz ale po uslyszeniu jak gra Hugo2 w polaczeniu z T5p2 trzeba sie bylo niestety pogodzic z wydatkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od wczoraj Amironów w zestawieniu z Aune S6 (to właśnie wczoraj przyjechało) i jestem baaaaaardzo zadowolony, wręcz zauroczony dźwiękiem :) Co parę utworów trafiam na taki, który okazuje się, że poznaje na nowo (pewnie ze względu na lepszą i gorszą jakość nagrania jednych i drugich) - słucham na Spotify Premium. Do tej pory miałem Aune T1 mk2 z świeczką wymienioną na GE Gray Plate O Getter 6GM8 oraz dt 990 pro i zmodowane Bosshifi B8 z padami HM5. Jednak Amirony + Aune S6 wygrywają z resztą tego co posiadam. Od razu wyczuwalna większa scena, większa holografia, szczegółowość i klarowność, lepsza kontrola basu, mimo, że wcale nie ma go dużo to jest akurat zadowalający. Aha, ważny szczegół, zdjąłem te cieńkie gąbki od fronu przetworników z Amironów, dźwięk nabiera wtedy jeszcze więcej powietrza i przejżystości na wyższej średnicy i tonach wysokich.

Jednakże czy Amirony są tyle razy lepsze co droższe od dt990 czy B8? Raczej nie, i też trudno obiektywnie ocenić 'lepszość' dźwięku ;) Ale wątpie czy taniej szło by osiągnąć ten sam efekt, więc...

W każdym razie teraz widzę, jak ogromną różnicę potrafi zrobić dobry DAC/wzmacniacz ponieważ różnice pomiędzy powyższymi słuchawkami są najlepiej słyszalne właśnie na Aune S6.

 

Porównując obrazowo moje Bosshifi B8 + Aune T1 do Beyerdynamic Amiron + Aune S6,

to pierwszy zestaw dawał wrażenia znajdowania się w małym zadymionym pokoiku z kapelą grającą 2 metry na przeciwko mnie,

natomiast gdy słucham zestawu drugiego, czuję się jakbym siedział w jednym z pierwszych rzędów w przestronnej filharmonii, gdzie przykładowo przy dźwięku pianina daje się odczuć impet z jakim pianista uderza w klawisze.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

W każdym razie teraz widzę, jak ogromną różnicę potrafi zrobić dobry DAC/wzmacniacz ponieważ różnice pomiędzy powyższymi słuchawkami są najlepiej słyszalne właśnie na Aune A6.

A może to oznacza, że jest za słaby i nie daje rady sobie z tymi bossami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafacio napisał:

A może to oznacza, że jest za słaby i nie daje rady sobie z tymi bossami?

Z Bossami B8 bez problemu radzi sobie Pionek, to słuchawki mało wymagające i łatwe w napędzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Rafacio said:

A może to oznacza, że jest za słaby i nie daje rady sobie z tymi bossami?

Teoretycznie to Aune T1 (S6 chyba też) jest za mocny na Bosshifi B8, które nie dość, że są 16 Ohmowe to jeszcze 106dB czułości. W każdym razie żadnych szumów słuchająć ich na tym Aune T1 nie słyszałem, grały wyśmienicie jak na ten przedział cenowy, po modach na tyle, że podobały mi się bardziej niż dt 990pro.

 

Przepraszam bardzo, ale pomyliłem się i zamiast S6 pisałem u góry A6... już wszystko wyedytowałem! Chodzi o Aune S6! :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, pabloj napisał:

 Amirony + Aune S6 wygrywają z resztą tego co posiadam. Od razu wyczuwalna większa scena, większa holografia, szczegółowość i klarowność, lepsza kontrola basu, mimo, że wcale nie ma go dużo to jest akurat zadowalający. (...) Jednakże czy Amirony są tyle razy lepsze co droższe od dt990 czy B8? Raczej nie, i też trudno obiektywnie ocenić 'lepszość' dźwięku ;) 


Gratki. W końcu wiesz jak grają Twoje słuchawki :P Obiektywnej lepszości nie ma. Są tylko słuchawki, które są bliżej i dalej referencji, która nie jest też ideałem, a punktem wyjścia. 
 

Dnia 31.03.2018 o 21:32, neonlight napisał:

 Całkiem sympatycznie to gra, wysokie złagodniały, średnica jest pełniejsza, jedynie bas mógłby być szybszy, ale ogólnie bardzo poprawne brzmienie. Pady jakby co EDT1990VA, koszt ok. 145zł.

 

Ciekawe kiedyś trzeba będzie spróbować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, MrBrainwash said:

 


Gratki. W końcu wiesz jak grają Twoje słuchawki :P Obiektywnej lepszości nie ma. Są tylko słuchawki, które są bliżej i dalej referencji, która nie jest też ideałem, a punktem wyjścia. 
 

 

Ciekawe kiedyś trzeba będzie spróbować. :)

 

No tak, jestem obecnie zadowolony na jakies 90-95%. Ale mam taki problem, że chciałbym wiedzieć jak grają inne słuchawki w granicach cenowych Amironów, np jak wypadają przy nich FA-011 10th Anniversary, które tutaj w testach ktoś ocenił na 3 razy lepsze od dt880 (co mnie kusi), albo nowe Hifiman Sundara albo też Audioquest Nighthawk bo nie wiem czy bardziej by mi podpasowały od Amirnów czy też nie. Ale niestety pewnie jedyny sposób na to, żeby się przekonać to kupić je w ciemno ;] A Amirony wybrałem sugerując się recenzjami i opiniami w głównej mierze na forach zagranicznych bo u nas dużo nich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Pabloj ,chyba choroba postępuje widzę...he,he.

A jak najbardziej polecam NightHawki lub w wersji Carbon.

Czy lepsze od Amironów, w kilku aspektach spooro lepsze, wolałbym jednak Hawki od Amironów, ciekawsze i bliżej już planarnego grania, tylko trzeba lubić lekko ciemny przekaz.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pabloj napisał:

 

No tak, jestem obecnie zadowolony na jakies 90-95%. Ale mam taki problem, że chciałbym wiedzieć jak grają inne słuchawki w granicach cenowych Amironów, np jak wypadają przy nich FA-011 10th Anniversary, które tutaj w testach ktoś ocenił na 3 razy lepsze od dt880 (co mnie kusi), albo nowe Hifiman Sundara albo też Audioquest Nighthawk bo nie wiem czy bardziej by mi podpasowały od Amirnów czy też nie. Ale niestety pewnie jedyny sposób na to, żeby się przekonać to kupić je w ciemno ;] A Amirony wybrałem sugerując się recenzjami i opiniami w głównej mierze na forach zagranicznych bo u nas dużo nich nie ma.

 

To niebezpieczne myślenie. W 100% nie będziesz nigdy zadowolony, a nawet jak w którymś momencie osiągniesz ten punkt to nastąpi szybki zjazd w dół. :D Po to jest filozofia. Niepohamowany hedonizm trzeba zamienić na taki stoicki. Skupić się na docenianiu sprzętu niż na szukaniu czegoś lepszego (co będzie tak naprawdę inne). Lecz rozumiem, Twoją chęć sprawdzenia nowych rzeczy. Sam czasem tak robię, co ostatnim razem zaowocowało kupnem K712pro których byłem ciekawy od dawna. Okazały się nie do końca tym czego się spodziewałem, ale i tak był to strzał w 10. Tyle, że do innej tarczy. Nie zastępują mi one żadnych nauszników, są ich uzupełnieniem. Pozbyłem się DT-150, które kiedyś były spełnieniem moich marzeń, ale różne czynniki przeważyły w końcu szalę i pojechały cieszyć kogoś innego. Jestem ciekaw wielu innych słuchawek, ale raczej bym potestował, bo ze stanu posiadania jestem zadowolony i nie bardzo widzę co mogłoby dać mi coś więcej z muzyki. Przy czym mówię o samych słuchawkach, bo kwestia innych synergicznych torów, to zupełnie inny świat w który nie chcę wchodzić. Szkoda mi czasu i energii. 


 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, MrBrainwash said:

 

To niebezpieczne myślenie. W 100% nie będziesz nigdy zadowolony...
 

Dobrze zdaje sobie z tego sprawę ;) Na pewno póki co zostanę przy tym co mam bo gra mi to na prawdę świetnie, a rządzę sprawdzania innych sprzętów np. w podobnych cenach zostawie sobie na specjalne okazje typu święta czy imieniny :-D Nie chodzi mi o posiadanie 10 różnych słuchawek i 10 różnych wzmacniaczy/daców, tylko o dążenie do wyciśnięcia maksymalnie tego co się da w stosunku danego przediału ceny, do jakości.

 

14 minutes ago, Soundman1200 said:

Biedny Pabloj ,chyba choroba postępuje widzę...he,he.

A jak najbardziej polecam NightHawki lub w wersji Carbon.

Czy lepsze od Amironów, w kilku aspektach spooro lepsze, wolałbym jednak Hawki od Amironów, ciekawsze i bliżej już planarnego grania, tylko trzeba lubić lekko ciemny przekaz.

Oj biedny biedny, nakupował sobie i teraz ma dylemat czy mógł lepiej :P

Nie no nie jest tak źle, obecny zestaw sprawia mi mega przyjemność :) A w czym lepsze te Hawki? Oby tylko nie miały mniejszej sceny i holografii, bo to akurat dla mnie ważne.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawki mają dużą scenę ,podobną do Amironów, lepsza głębia za to...

Są super analogowe i czyste w przekazie, to niemal referencja, poziom LCD3 za 8tys niebezpiecznie blisko.

Bas potężny, tutaj nie ma co narzekać, choć lekko mułowaty, potrzeba długiego wygrzewania, i takiego Aune S6 by go obłaskawił.

Średnica ,niemal planarna, nasycona i aksamitna, jedne z najbardziej analogowo grających słuchawek na średnicy w dynamikach.

Góra to już odjazd, mimo że słuchawki są ciemnawe przekaz detalu referencyjny, niemal jak LCD3 lub lepiej nawet.

Dynamika, potęga przekazu ,dociążenie...Amirony o klasę chudsze w przekazie od nich, i nie tak czyste...

Wygodne jak nie wiem  na każdą głowę, absolutny top pod względem wygody...Wersja Carbon ma już dwie pary padów do wyboru...

A gdzie haczyk?,,ideałów przecie nie ma, ano są ciemne, po wyjęciu z pudełka jakbyśmy w piwnicy zgasili światło...:ph34r:

Potrzeba 200/300h by się otworzyły a wtedy...magia za grosze.

Nowe Carbony z USA za 1,6tys...na alledrogo, 1 rok gwarancji,zbyt piękne?

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Soundman1200 said:

Hawki mają dużą scenę ,podobną do Amironów, lepsza głębia za to...

Są super analogowe i czyste w przekazie, to niemal referencja, poziom LCD3 za 8tys niebezpiecznie blisko.

Bas potężny, tutaj nie ma co narzekać, choć lekko mułowaty, potrzeba długiego wygrzewania, i takiego Aune S6 by go obłaskawił.

Średnica ,niemal planarna, nasycona i aksamitna, jedne z najbardziej analogowo grających słuchawek na średnicy w dynamikach.

Góra to już odjazd, mimo że słuchawki są ciemnawe przekaz detalu referencyjny, niemal jak LCD3 lub lepiej nawet.

Dynamika, potęga przekazu ,dociążenie...Amirony o klasę chudsze w przekazie od nich, i nie tak czyste...

Wygodne jak nie wiem  na każdą głowę, absolutny top pod względem wygody...Wersja Carbon ma już dwie pady padów do wyboru...

A gdzie haczyk?,,ideałów przecie nie ma, ano są ciemne, po wyjęciu z pudełka jakbyśmy w piwnicy zgasili światło...:ph34r:

Potrzeba 200/300h by się otworzyły a wtedy...magia za grosze.

Nowe Carbony z USA za 1,6tys...na alledrogo, 1 rok gwarancji,zbyt piękne?

 

Czym się Carbony różnią od zwykłych Nighthawków? Na razie i tak przy Amironach zostane, ale na pewno rozważę te Audioquesty przy następnej okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w temacie Audioquest NightHawk, ale ostrzegam długa to lektura...he,he.

Warto też pomyśleć o zamkniętej wersji Carbonów, dla wielu lepsze od półotwartych, jaśniejsze i większa scena.

Oczywiście wszelakie odsłuchy tylko z modelami co już mają te kilkaset h na liczniku.

Ja po pierwszym dniu chciałem je wywalić na śmietnik, po 3 dniach pokochałem...:D

 

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Soundman1200 said:

Poczytaj w temacie Audioquest NightHawk, ale ostrzegam długa to lektura...he,he.

Warto też pomyśleć o zamkniętej wersji Carbonów, dla wielu lepsze od półotwartych, jaśniejsze i większa scena.

Oczywiście wszelakie odsłuchy tylko z modelami co już mają te kilkaset h na liczniku.

Ja po pierwszym dniu chciałem je wywalić na śmietnik, po 3 dniach pokochałem...:D

 

Jak już bym kupił to najlepiej właśnie używane już wygrzane ;) Ok poczytam dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 00:24, Soundman1200 napisał:

Hawki mają dużą scenę ,podobną do Amironów, lepsza głębia za to...

Są super analogowe i czyste w przekazie, to niemal referencja, poziom LCD3 za 8tys niebezpiecznie blisko.

Bas potężny, tutaj nie ma co narzekać, choć lekko mułowaty, potrzeba długiego wygrzewania, i takiego Aune S6 by go obłaskawił.

Średnica ,niemal planarna, nasycona i aksamitna, jedne z najbardziej analogowo grających słuchawek na średnicy w dynamikach.

Góra to już odjazd, mimo że słuchawki są ciemnawe przekaz detalu referencyjny, niemal jak LCD3 lub lepiej nawet.

Dynamika, potęga przekazu ,dociążenie...Amirony o klasę chudsze w przekazie od nich, i nie tak czyste...

Wygodne jak nie wiem  na każdą głowę, absolutny top pod względem wygody...Wersja Carbon ma już dwie pary padów do wyboru...

A gdzie haczyk?,,ideałów przecie nie ma, ano są ciemne, po wyjęciu z pudełka jakbyśmy w piwnicy zgasili światło...:ph34r:

Potrzeba 200/300h by się otworzyły a wtedy...magia za grosze.

Nowe Carbony z USA za 1,6tys...na alledrogo, 1 rok gwarancji,zbyt piękne?

NH maja 25 ohm

S6 obsługują słuchawki 32-600 ohm

Wszystko będzie cacy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni się wypowiedzieć ludzie co mają S6 na forum ,chyba są tacy?

Chociaż widzę że Audiofanatyk testował S6 również z Final Audio Sonorous III/IV, czyli 8ohm słuchawki, i nic nie wspominał o braku mocy;)

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Frenchcore said:

NH maja 25 ohm

S6 obsługują słuchawki 32-600 ohm

Wszystko będzie cacy ?


Jak podłączam 16 Ohmowe Bosshifi B8 do Aune S6 to nic im nie jest i grają tylko nieco głośniej od Amironów na tej samej głośności.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe że będzie głośniej grać

Ale jeśli producent zalecił takie parametry impedancji do obsługi słuchawek, a podłączamy o wiele niższej impedancji słuchawki to czy nie odbije się to na sprzęcie wzmacniającym ?

Kiedyś podpinałem kolumny 4 ohm pod sprzęt który producent zalecał min 6 ohm

Byłem młody, jak to młody palma odbijała, sprzęt się przegrzał i z kanału poleciał dymek i tak się skończyła moja przygoda z tego typu sprzętem.

Mogę się mylić nie znam się na elektronice i jej prawach jak większość was, ale czy tego typu konfiguracją jest bezpieczna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 ohm to mają raczej produkty typu mini wieża a te są raczej robione najoszczędniej = brak sensownego zapasu mocy czy punktu pracy.

Ale jak chcesz być spokojny napisz do suportu Aune i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności