Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Compton napisał:

@Palpatine, dasz radę jeszcze dziś coś skrobnać?

Ciekawi mnie czy będzie love or hate? ;)

Już u @Palpatine ? :o

Czekam też z zaciśniętymi pośladkami.

 

 

Lepiej pochwal T1 bo już nic nie pożyczę!

 

Edytowane przez vonBaron
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elear vs T1 rev.2

Bas w obu słuchawkach bardzo dobry. Słuchałem ponad godzinę T1 bez wątpienia mógłbym z nim żyć. Zabawa zaczyna się, kiedy dochodzi do bezpośrednich porównań. Bas w Elearach jest znacznie twardszy, schodzi niżej ma więcej faktur. Dynamika dolnego pasma bardzo mocno po stronie Elear. 

Średnica w T1 bardziej "żywa" jakby cieplejsza ale co ciekawe ta w Elearach jest bliżej. Żeńskie wokale bardziej podają mi się w T1 ale mocno podkreślone ś,ć, sz,cz trochę zabierają przyjemność ze słuchania. Wokal męski znacznie bardziej podoba mi się w Elear, jego dociążenie w mocnych gatunkach daje spora przewagę. 

Wysokich jest więcej w T1 ale nie ma mowy o piłowaniu górą, podobają mi się tonalnie, Eleary nie idą tak wysoko są przygaszone na szczycie.

Scena jest szersza w T1 ale nie podoba mi się ten delikatny pogłos, jakby sztucznie miał ją potęgować, momentami to zabiera czystość przekazu. Przez jej szerokość średnica wydaje się być bliższa w Elear co dla mnie osobiście jest sporym zaskoczeniem. Po raz kolejny się potwierdza że Focale budują scenę pionie bardziej niż na szerokość. Scena w głąb to równa półka, obie pary świetnie ją budują. Całość przekazu jest czystsza w Elear. 

Niskie tony - Elear

Analityczność - Elear

Rozdzielczość - Elear

Separacja - Elear

Dynamika - Elear - choć tutaj atak jest tak mocny, że dla tych którzy szukaj bardziej relaksacyjnego brzmienia może być to wadą.

Srednica - T1

Wysokie tony - T1

Sybilanty - T1

Wygoda -T1

Wszechstronność - T1

T1 są znacznie lżejsze jest mniejszy ucisk na głowę co z pewnością pozwoli na dłuższe i bardziej komfortowe odsłuchy.

Bez wątpienia obie pary mi się podobają, ze wskazaniem na Elear

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Elear vs T1 rev.2

Bas w obu słuchawkach bardzo dobry. Słuchałem ponad godzinę T1 bez wątpienia mógłbym z nim żyć. Zabawa zaczyna się, kiedy dochodzi do bezpośrednich porównań. Bas w Elearach jest znacznie twardszy, schodzi niżej ma więcej faktur. Dynamika dolnego pasma bardzo mocno po stronie Elear. 

Średnica w T1 bardziej "żywa" jakby cieplejsza ale co ciekawe ta w Elearach jest bliżej. Żeńskie wokale bardziej podają mi się w T1 ale mocno podkreślone ś,ć, sz,cz trochę zabierają przyjemność ze słuchania. Wokal męski znacznie bardziej podoba mi się w Elear, jego dociążenie w mocnych gatunkach daje spora przewagę. 

Wysokich jest więcej w T1 ale nie ma mowy o piłowaniu górą, podobają mi się tonalnie, Eleary nie idą tak wysoko są przygaszone na szczycie.

Scena jest szersza w T1 ale nie podoba mi się ten delikatny pogłos, jakby sztucznie miał ją potęgować, momentami to zabiera czystość przekazu. Przez jej szerokość średnica wydaje się być bliższa w Elear co dla mnie osobiście jest sporym zaskoczeniem. Po raz kolejny się potwierdza że Focale budują scenę pionie bardziej niż na szerokość. Scena w głąb to równa półka, obie pary świetnie ją budują. Całość przekazu jest czystsza w Elear. 

Niskie tony - Elear

Analityczność - Elear

Rozdzielczość - Elear

Separacja - Elear

Srednica - T1

Sybilanty - T1

Wygoda -T1

Wszechstronność - T1

T1 są znacznie lżejsze jest mniejszy ucisk na głowę co z pewnością pozwoli na dłuższe i bardziej komfortowe odsłuchy.

Bez wątpienia obie pary mi się podobają, ze wskazaniem na Elear

 

Ładnie nam Pan to opisał :)

Nie mam już lajków :(

A włącz jakiegoś dubstepa i porównaj głębię, holografię i zejście na basie.

Please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Noah napisał:

Wypisz wymaluj K701

701 to mały miki przy 501

9 minut temu, Compton napisał:

Ładnie nam Pan to opisał :)

Nie mam już lajków :(

A włącz jakiegoś dubstepa i porównaj głębię, holografię i zejście na basie.

Please

Testowałem na tym kawałku wielokrotnie, nawet fragmentarycznie po 20-30 sek. Zarówno na YT jak i Tidal HIFI

Głębia - T1

Bas - zejście, twardość Elear

Holografia - Elear - tutaj jest w zasadzie deklasacja. Cała prezentacja dźwięku opiera się na silnej holografii

Jak masz jakiś kawałek z dobrze wyczuwalną głębia to zalinkuj proszę.

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafacio napisał:

Ach te faktury w basie, ach ta"żywa" średnica, żeńskie wokale, męskie wokale, ich dociązenie. Co za audiofilskie ******ły.

 

Po co Ty sie tu męczysz na forum?

I jeszcze czas tracisz na czytanie pierdół. Weź się zajmij czymś pożytecznym lepiej.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał:

Bez wątpienia obie pary mi się podobają, ze wskazaniem na Elear

 

Coraz częściej, jak widzę, Eleary wychodzą zwycięsko z różnych porównań, a przeciwnicy nie tacy ostatni...najbardziej intryguje mnie u Focala neutralność połączona z dociążeniem.

Zauważyłem ostatnio u siebie, że mi się orientacja brzmieniowa nieco przesuwa, jakby z mięsistej, gęstej, ciepłej...w kierunku bardziej neutralnej...Eleary wychodzą temu na przeciw, na razie tylko na papierze, zdecydowanie do posłuchania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Ten kawałek jest jak nabardziej.

To prawda, T1 mają bardzo dobrą głębię.

Holografia też niezła, ale wolę tę z HE-4. Więc Eleary musza być naprawdę dobre!

Dzięki :)

Sprawdzisz w piątek. Potwierdzisz lub zaprzeczysz. Ja nie ma słuchu nietoperza, T1 to pierwszy model "flagship", który mam okazję usłyszeć więc i doświadczenie żdane. A i spore trudności z opisaniem tego co słyszę.

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

Po co Ty sie tu męczysz na forum?

Taki ma styl. Najwyraźniej sprawia mu to przyjemność, a i trzeba przyznać, że momentami jest zabawnie.

Teraz, octavarium napisał:

Coraz częściej, jak widzę, Eleary wychodzą zwycięsko z różnych porównań, a przeciwnicy nie tacy ostatni...najbardziej intryguje mnie u Focala neutralność połączona z dociążeniem.

Zauważyłem ostatnio u siebie, że mi się orientacja brzmieniowa nieco przesuwa, jakby z mięsistej, gęstej, ciepłej...w kierunku bardziej neutralnej...Eleary wychodzą temu na przeciw, na razie tylko na papierze, zdecydowanie do posłuchania.

Ja jestem daleki od gloryfikowania jakichkolwiek słuchawek. Bo te, które w jednym miejscu mają plusy w innym minusy. Z Elear nie jest inaczej. Np. jak ktoś słucha wokalizy żeńskiej to znajdzie trzykrotnie tańsze słuchawki i będzie bardziej zadowolony. Jeśli ktoś chce usiąść w fotelu i zanużyć się w relaksacyjnych brzmieniach to też nie tędy droga. Tutaj jest atak i dynamika.

W ostatnich miesiącach miałem: NHC, X2, 712, HE500, Owle, 7200, T1/II i choć wielu to może zaskoczyć to 712 i Eleary z tych wszystkich par to najbardziej neutralne słuchawki w brzmieniu. Można się dziwić, ale tak to słyszę. Mamy bardzo silna podstawkę basową ale średnica jest tak blisko wraz z całą sceną, że sprawia wrażenie neutralnej, mocno dociążonej ale i chłodnej jednocześnie, bez podbarwień. Mam nadzieję, że @Compton się pochyli nad tym w piątek i będzie potrafił to jakoś lepiej wytłumaczyć. No chyba, że odbierze je zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to z tą neutralnością Elearów jest pewien kłopot, bo one tak jakby są neutralne barwowo ale już pasmo nie do końca - przez wyraźnie zaznaczony bas i lekko wygaszoną górę. Ale sam nie jestem pewny, musiałbym mieć je przez dłuższy czas.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Jak dla mnie to z tą neutralnością Elearów jest pewien kłopot, bo one tak jakby są neutralne barwowo ale już pasmo nie do końca - przez wyraźnie zaznaczony bas i lekko wygaszoną górę.

Masz rację. Ja po prostu nie potrafię tego odpowiednio opisać.

@Karmazynowy mały off - hype na Aeon Open na hedfaj sięga zenitu :D "nowe ulepszone" HD650 :P

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Masz rację. Ja po prostu nie potrafię tego odpowiednio opisać.

@Karmazynowy małe EOT - hype na Aeon Open na hedfaj sięga zenitu :D "nowe ulepszone" HD650 :P

 

Znajomy znajomego słuchał na targach i ponoć mega. Zobaczymy, ostrzę zęby ale po zamkniętych w ciemno tym bardziej nie wezmę. Niedługo recka na innerfidelity.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karmazynowy napisał:

Jak dla mnie to z tą neutralnością Elearów jest pewien kłopot, bo one tak jakby są neutralne barwowo ale już pasmo nie do końca - przez wyraźnie zaznaczony bas i lekko wygaszoną górę.

 

Wygląda to na prawdę dobrze. Za dobrze...bo wszystko się tu zgadza;)

Edytowane przez octavarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności