Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, FeX napisał(a):

Miałem DT990Pro, DT770Pro, DT900 Edition 600Ohm, DT150, T1 V2. Wszystko to podłączone do SC808 grało przeciętnie, więc już w takim połączeniu to nie ma sensu, dlatego beyerów się pozbyłem. Jak czytam, że będzie podłączone do Mayi to lekki szok emoji28.png
 

Ale jak te Twoje wysokoomowe słuchawki mają się do DT700 PRO X z czułością 117dB/V (wydajność = 103dB/mW) i niskiej impedancji (48 Ω)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Chodzi o synergię, czy to, że AIM to nic specjalnego?

 

AIM jest naprawdę spoko kartą, ale do Beyerów średnio mi podchodził, bo jednak to słuchawki nieco bardziej wymagające i z innymi źródłami typu Aune X1s grały mi znacznie lepiej. W zestawie z AIMem bardzo dobrze mi się komponują SOMiC V2 i to one właściwie wygryzły DT990Pro, taka ciekawostka.

 

7 minut temu, Aulait napisał(a):

Ale jak te Twoje wysokoomowe słuchawki mają się do DT700 PRO X z czułością 117dB/V (wydajność = 103dB/mW) i niskiej impedancji (48 Ω)?

 

Nie mam pojęcia, nie miałem styczności z żadnym modelem nowej serii.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FeX napisał(a):

 

AIM jest naprawdę spoko kartą, ale do Beyerów średnio mi podchodził, bo jednak to słuchawki nieco bardziej wymagające 

 

 

Nie mam pojęcia, nie miałem styczności z żadnym modelem nowej serii.

Bardziej mi chodziło o to dlaczego jesteś w szoku? Nowe Beyery nie mają takich wymagań, jak starsze, które posiadałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FeX napisał(a):

W zestawie z AIMem bardzo dobrze mi się komponują SOMiC V2

Zapomniałem o ich istnieniu. Miałem je kiedyś kupić, ale ostatecznie kupiłem wtedy Edifiery H880. Widzę, że znów są w sprzedaży i to w cenie weekendowego wyjścia z rodziną. Grzech nie sprawdzić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Silu00 napisał(a):

Zapomniałem o ich istnieniu. Miałem je kiedyś kupić, ale ostatecznie kupiłem wtedy Edifiery H880. Widzę, że znów są w sprzedaży i to w cenie weekendowego wyjścia z rodziną. Grzech nie sprawdzić. 

Tylko ponoć nie graja tak jak stare. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Birken napisał(a):

Tylko ponoć nie graja tak jak stare. 

Dobra czy zła informacja? ;)

Miałem Somic V2 i o ile rozumiem, że mogą sie podobać to nie objawiły mi się jako jakościowe granie. Głownie przez kocyk z midbasu. Brzmiało to trochę jak takie radyjko, brakowało mi dynamiki i szczegółowości. 

DT990 to nie moja bajka na stocku, za dużo sopranów i w dodatku dużo pików. Po EQ jak już słuch się mój przyzwyczai to są zjadliwe i mają swoje zalety: sporo powietrza i szczegółowości. W niektórych momentach i albumach sięgnąłbym po nie niż po X2HR dla większej przejrzystości dźwięku, choć ogólnie dla mnie Fidelio są lepsze. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Birken napisał(a):

Tylko ponoć nie graja tak jak stare. 

Masz źródło tej informacji? Gdy szukałem o nich info, to była o tym wzmianka w jakiejś pojedynczej opinii na Allegro czy Ceneo, także równie dobrze to może być jakiś fake news. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do moda Beyerów T1 gen 2

W sumie to jedynie wygłuszenie, a efekt bardzo zadowalający :)

https://forum.mp3store.pl/topic/217780-mod-beyerdynamic-t1-gen-2/#comment-1984835

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Silu00 napisał(a):

Masz źródło tej informacji?

tylko słowa człowieka który sprzedał pierwsze i potem kupił znów kiedy pojawiły się po blisko dwuletniej nieobecności. Co liczysz że znajdzie się recenzja z porównaniem obu modeli?

7 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Miałem Somic V2 i o ile rozumiem, że mogą sie podobać to nie objawiły mi się jako jakościowe granie. Głownie przez kocyk z midbasu. Brzmiało to trochę jak takie radyjko, brakowało mi dynamiki i szczegółowości. 

do ich prezentacji trzeba się przyzwyczaić a i wygrzewały się wybitnie długo. U mnie wygryzły kilka znanych i uznanych modeli. A na tych słuchawkach właśnie bardzo dobre wyniki w 3 rożnych testach na słuch zrobiłem. Wiec siłą rzeczy nie mogą być kiepskie. Ale jesteśmy w temacie Beyerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w temacie Beyerów, ale Somici są co rusz z nimi tu zestawiane.

 

53 minuty temu, Birken napisał(a):

Co liczysz że znajdzie się recenzja z porównaniem obu modeli?

Oficjalnie to reedycja tego samego modelu.

 

@FeX @Birken może dałby radę któryś z Was rozsądzić kwestię i zamówić Somici dla porównania i oddać? :) Mógłbym je nawet odkupić, jeżeli uważacie, że to nieetyczne, tyle że wcześniej zamówiłem już swoją parę... O ile nadal macie swoje oryginalne Somici oczywiście.

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Link do moda Beyerów T1 gen 2

W sumie to jedynie wygłuszenie, a efekt bardzo zadowalający :)

https://forum.mp3store.pl/topic/217780-mod-beyerdynamic-t1-gen-2/#comment-1984835

 

Ładne te beyerdynamici 😎 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Birken napisał(a):

U mnie wygryzły kilka znanych i uznanych modeli. A na tych słuchawkach właśnie bardzo dobre wyniki w 3 rożnych testach na słuch zrobiłem. Wiec siłą rzeczy nie mogą być kiepskie.

 


Nie wiem, w czasie kiedy przyszły i gdy je miałem to testowałem akurat pożyczone HD600. Somici nie miały nawet podjazdu. Ale nie to, że nie słuchało mi się ich przyjemnie. Grały całkiem dobrze jak za te 2 stówy jeśli nikt nie spodziewa się perełki dostać. 

Z tym, że dla mnie to zrozumiałe, że mogą akurat komuś podejść bardziej niż wyższe i droższe modele, bo to wszystko kwestia gustów i potrzeb. Może jakbym zaaplikował im jakieś EQ to byłbym zadowolony, albo wysłał do Perula aby je odmulił jeśli by się dało. Na plus było dla mnie wykonanie. Sprawiały naprawdę dobre wrażenie.

 

11 godzin temu, Birken napisał(a):

Ale jesteśmy w temacie Beyerów...

ok ok ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły DT700 PRO X no i urywają łeb, grają dokładnie tak jak chciałem. Ja osobiście nie mam wygórowanych wymagań ale chyba jest bardzo dobrze. Podłączone do Maya U5 są mega głośnie, na 30% jest optymalnie, 50% już jest bardzo głośne. Boję się wjechać suwakiem dalej 😃

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest offtop, ale niech to będzie offtop kończący temat Somiców.

 

Nie kupujcie Somiców V2. Nie spodziewałem się audiofilskiej ekstazy, ale jestem przekonany, że pudełko, w którym przyszły by lepiej zagrało, bo dźwięk jest aż tak tekturowy. Nie wierzę, że tak brzmiące słuchawki zdobyły te wszystkie huraoptymistyczne recenzje, także mimo że nie mam porównania, przychylam się do opinii, że obecne Somici to inny produkt. Nic się nie zgadza z recenzjami. Miało być basowo, basu mają mało i jest kompletnie bez zejścia. Miało być przestrzennie (szczególnie na welurowych padach), a przestrzeni i sceny mają mniej niż zamknięte DT150. No jest bardzo źle, poczułem się prawie, jakbym założył plastikowe pchełki dołączane do niedrogich telefonów w 2005. Moje Jabry Evolve 75 mają więcej głębi, serio. Aż wygrzebałem swoje 8 letnie Superluxy HD681, których 5 lat nie ruszałem, na szybko załadowałem autoEQ od Innerfidelity do Harman target EQ i szczena mi opadła jak dobrze mi zagrały zaraz po Somicach. (szczerze mówiąc zagrały tak dobrze, i to na AIMie SC808, który w teorii powinien powodować ostry damping, że trochę mi się na chwilę dźwiękowy światopogląd zachwiał i zacząłem je nerwowo porównywać z DT150. Na szczęście ;) grają przynajmniej o klasę gorzej niż Beyery. Po prostu Somici są tak złe, że na HD681 był efekt wow)

 

Wisienką na torcie niech będzie trzeszcząco-pierdzący jeden przetwornik po podbiciu w EQ, który ogólnie był bardzo zauważalnie cichszy niż drugi. Na trzeszczący plastik po dotknięciu słuchawek mógłbym przymknąć oko przy tym budżecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

333694718_532155762425440_3687063439441177016_n.thumb.jpg.b40db771d5305728c8cd41e00f1d20db.jpg

 

Trochę ruszę do przodu ten wątek z dość "małą" aktualizacją mojej opinii na temat Beyerdynamiców T1 Gen 2. Część mogła zauważyć, że moje uczucia odnośnie tych słuchawek były dość mieszane. Z jednej strony super, bomba słuchawki, z drugiej niekoniecznie. Poniekąd byłem zmuszony do pewnych modyfikacji tych słuchawek, dlatego udałem się z prośbą o pomoc u @Perul. Pomijając aspekty konstrukcyjne, które chciałem, żeby były naprawione, to oczywiście zdecydowałem się na wygłuszenie muszli słuchawki. Nie da się ukryć, jednakże miałem poniekąd obawy jak moje ucho "zareaguje" na zmiany, podchodziłem do tego sceptycznie, choć jakoś musiałem zmniejszyć tego peak'a na 8 kHz, który był czasem dość uciążliwy, męczący. Z wygłuszeniem komory oczywiście wiązały się też inne zmiany w paśmie przenoszenia. Rzecz, którą wręcz wielbiłem w tych słuchawkach, to z pewnością bas, który był dla mnie akuratny, ani za dużo, ani za mało. Po wstawieniu gąbek do kanałów nie da się ukryć, że jest troszkę inaczej. Na wstępie, basu jest troszkę mniej, ale naprawdę nie traci się go dużo. Natomiast zyska na tym rozdzielczość samego rejestru, który z pewnością brzmi czyściej, usuwa się poniekąd pewnego rodzaju buła (odczuwana przez niektórych). Najbardziej marudziłem ze średnicą, która w większej części była realizowana dość liniowo z wyraźną recesją, dyfuzją na wyższej części. Powodowało to, że dźwięk w tych rejonach był brudny, zamglony, wokale nie były wysunięte, totalnie bez intymności i czytelności. Po modyfikacji wszystko to zniknęło, środek pasma stał się w końcu równy, naturalny, wokal bliski, bez żadnych niepożądanych elementów braku krystaliczności, to było to. Góra jest nadal powyżej progu neutralności, ale nie sybiluje, nie jest siarczysta, szklana, realizacja jej nie jest aż tak dziwnie pofalowana jak wcześniej. Nabrało to wszystko koherencji. Póki co to wszystko wydaje się, że jest fantastycznie i daję same "ohy" i "ahy", do czasu. Implementacja gąbek w muszlach wiąże się też ze zdecydowanym usunięciem odbić wewnątrz komór. Co z tego wynika w tym przypadku? Ograniczona ilość reprodukcji detali. Z pewnością jest ich mniej. Można powiedzieć, że jeden z największych atutów tych słuchawek został częściowo zabity, ale nie z zimną krwią, ponieważ detale są, ale nie piorunują one tak jak wcześniej. Co więcej, scena też zwężała. Może i jest ciaśniej na boki, ale głębia raczej pozostała bez większych zmian. Aktualnie całą scenę można bardziej przyrównać do Fostex'ów TH610, aniżeli otwartym, wysokiej klasy słuchawkom. No i jeszcze jedno, T1.2 są teraz bardziej responsywne, szybsza jest zmiana planów, a bas nie mruczy tak długo jak wcześniej. Tak czy inaczej, po tych wszystkich zmianach nadal czuję, iż mam do czynienia ze słuchawkami Beyerdynamica. Ja się też zastanawiam - dlaczego te słuchawki nie brzmiały właśnie tak podczas premiery? Cechowałyby te słuchawki naturalno-neutralna charakterystyka z dość dobrą scenicznością i świetną rozdzielczością... Już gdzieś od 5 lat moim małym marzeniem było posiadanie właśnie Beyerdynamiców T1 Gen 2, w końcu mogę być szczęśliwym ich posiadaczem. Na długo? Nie wiem, może tak, może nie, zależy czy mnie nabierze jakiś kaprys, żeby na coś zmienić. Niemniej jednak, jak je sprzedam, to sprzedam je z uśmiechem na twarzy. Jakby ktoś chciał sprawdzić, jak wyglądał przebieg modyfikacji moich słuchawek, to sprawdźcie tutaj :) Perul, dzięki jeszcze raz!

 

 

Edytowane przez Rakos
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Po długiej nieobecności dorzucę pewne info o oryginalnych padach od DT-150 - one nie pękają z powodu użytkowania tylko mają limit czasowy, po którym pękają i się otwierają😁 

 

Jakiś czas temu na forum była zrzuta na graty z thomanna (to już chyba ze 2 lata temu), kupiłem, założyłem na dt150 i leżały nieużywane, może w ciągu 2 lat z 10h na głowie były, pady się rozkleiły i tak:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie!

Czym się różni BeyerdynamicDT 880 32 Ohm vs BeyerdynamicDT 990 Edition 32 Ohm.

Widziałem też tańszą wesję Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm Over-ear.

Czy ktoś z was ma doświadczenie i które poleciłby?

Wiem że jedne to otwarta wersja a druga wersja to pewnie zamknięta taz 80 ohm.

Do jakiej muzyki się nadają i czy k.guss, karta dźwiękowa creative x-fi, litte dot +I i inne odtwarzacze mini na baterie, będą w stanie je napędzić te drugie z 80 ohm. 

Te z 32 ohm to wiem że nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, Noliko napisał(a):

Można gdzieś znaleźć jakąś hierarchie słuchawek Beyerdynamic? Nie dość, że tyle tych numerków, to jeszcze wersje Edition, Pro. Pogubić się idzie :P

Tutaj jest dosyć obszerny wątek o różnicach na head-fi: https://www.head-fi.org/threads/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more.513393/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blizniak napisał(a):

DT880 600ohm > wszystko inne. 

Jak by to były te DT880 600ohm, które miałem kilka lat temu, to bym się z Tobą zgodził, jednak w międzyczasie słuchałem różnych odmian i sztuka sztuce nie jest równa, dlatego DT150 i DT250 są bardziej przewidywalne, i je polecam.😉

16 godzin temu, Noliko napisał(a):

Można gdzieś znaleźć jakąś hierarchie słuchawek Beyerdynamic? Nie dość, że tyle tych numerków, to jeszcze wersje Edition, Pro. Pogubić się idzie :P

To jest proste, DT770/880/990 Pro i Premium to podstawowa półka, gdzieś tam pomiędzy Custom One, nastepnie są DT1770Pro, DT1990Pro, T70 i T90, Amiron Home, a na końcu T1, T5, wszystkie na przetwornikach Tesla.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności