Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2022 o 09:19, PioterD napisał(a):

Albo z dt880edition 600ohm? Dostępne teraz za 520zl nowe… chyba względnie niedrogo jak na segment dźwiękowy jakby nie patrzeć premium.

 

Bardzo je lubię, choć są lepsze słuchawki, np. wspomniane T90 są lepsze technicznie, szczegółowość, precyzję separację mają na wyższym poziomie.

Problem z DT880 jest jeszcze taki, że one mi najlepiej grały w specyficznym towarzystwie - znaczy ze wzmacniaczem Beyerdynamic A20, średnica była wręcz magiczna. Z teoretycznie lepszymi wzmacniaczami już tak fajnie nie grały.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

Problem z DT880 jest jeszcze taki, że one mi najlepiej grały w specyficznym towarzystwie - znaczy ze wzmacniaczem Beyerdynamic A20, średnica była wręcz magiczna. Z teoretycznie lepszymi wzmacniaczami już tak fajnie nie grały.

Ten cudak ma 100ohm na wyjściu; nic dziwnego że średnica była „magiczna”

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BearPL Gratuluję nowego nabytku i cieszę się że to Ty je nabyłeś. Śmieszna sytuacja bo też je widziałem czekając na kogoś w sklepie. Był przycisk umożliwiający zakup z przesyłką więc mówię spoko wodza, wrócę do domku i kliknę sobie na komputerku. Pół godziny później było już pozamiatane :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, x86 napisał(a):

@BearPL Gratuluję nowego nabytku i cieszę się że to Ty je nabyłeś. Śmieszna sytuacja bo też je widziałem czekając na kogoś w sklepie. Był przycisk umożliwiający zakup z przesyłką więc mówię spoko wodza, wrócę do domku i kliknę sobie na komputerku. Pół godziny później było już pozamiatane :D

O rany! W wyścigu kto pierwszy kupi słuchawki na razie 2:0 dla mnie - DT770 i T90 :) trzecie oddam walkowerem. 
 

W T90 sprzedający niestety zapomniał wspomnieć, że obicie pałąka do wymiany. Jak mu o tym powiedziałem to przyznał, że faktycznie zapomniał napisać. Gąbki już tam prawie nic nie zostało. Pady z aliexpress już idą. Obecne gryzą jak wygłodniałe psy...tak więc trzeba będzie trochę doinwestować, żeby je doprowadzić do przyzwoitego poziomu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BearPL napisał(a):

O rany! W wyścigu kto pierwszy kupi słuchawki na razie 2:0 dla mnie - DT770 i T90 :) trzecie oddam walkowerem. 

To nie tak, że jestem wolny jak żółw tylko spowalnia mnie powoli budzący się zdrowy rozsądek ;) Niestety dalej z marnym skutkiem bo coś tam ostatnio dokupiłem (ale już tylko nostalgicznie) 😔

6 minut temu, BearPL napisał(a):

W T90 sprzedający niestety zapomniał wspomnieć, że obicie pałąka do wymiany. Jak mu o tym powiedziałem to przyznał, że faktycznie zapomniał napisać. Gąbki już tam prawie nic nie zostało. Pady z aliexpress już idą. Obecne gryzą jak wygłodniałe psy...tak więc trzeba będzie trochę doinwestować, żeby je doprowadzić do przyzwoitego poziomu. 

Na tym portalu to normalka, że niektórzy zapominają wspomnieć o takich "drobnostkach". Na szczęście do Beyerów jest wszystko i to w normalnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BearPLGratulacje! Sam je widziałem i już zabierałem się za nego z tym że sprzedający od razu odpisał że nieaktualne, przesyłki olx też już nie było - jak widać byłbym trzeci :D A chciałem je mieć bo kiedyś miałem cały tor Earstreamowy, od modzonego w te i we w te daczka, poprzez Sonic Pearl, na topowym (wtenczas) okablowaniu RCA. Brakowało mi jedynie słuchawek. No ale widzę że trafiły w dobre ręce, bo przecież i Lampucerę miałeś, i Kombo posiadasz. Do tego chyba jeszcze Headonika? A ja to ostatnio w chińsko-australijskich sprzętach gustuję :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Undertaker napisał(a):

@BearPLGratulacje! Sam je widziałem i już zabierałem się za nego z tym że sprzedający od razu odpisał że nieaktualne, przesyłki olx też już nie było - jak widać byłbym trzeci :D A chciałem je mieć bo kiedyś miałem cały tor Earstreamowy, od modzonego w te i we w te daczka, poprzez Sonic Pearl, na topowym (wtenczas) okablowaniu RCA. Brakowało mi jedynie słuchawek. No ale widzę że trafiły w dobre ręce, bo przecież i Lampucerę miałeś, i Kombo posiadasz. Do tego chyba jeszcze Headonika? A ja to ostatnio w chińsko-australijskich sprzętach gustuję :D


Dzięki :) Beyery fajnie grają z Earstreamowym elementem toru. Kombo używam codziennie, bo podpięte do kompa. Headonic też jest i nigdzie się nie wybiera. Jest podpięty do toru CD. Ostatnio słuchałem płyty The Doors na Clear MG i wrażenia były niesamowite. Nie wiem jak długo te T90tki zagrzeją u mnie miejsce. Pozycja Clearów nie jest absolutnie zagrożona i nawet nie myślę o upgradach (bo w zasadzie tylko mam jeden kierunek - Utopia).
T90 wziąłem tylko z ciekawości. Bardziej poluję na jakieś fajne zamknięte.  Detale w T90 powalają, ale ma to też swoje minusy. Będę je sprawdzał w różnym repertuarze. Na razie wiem, że Toola grają zbyt ostro :D, bo najlepiej słucha się go głośno a one głośno potrafią zakłuć. Zaraz podmienię pady na te z DT770 i potestuję z mojo2 przed snem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Ten cudak ma 100ohm na wyjściu; nic dziwnego że średnica była „magiczna”

 

Ciągle na tym forum czytam, że chodzi o dźwięk, a nie o jakieś tam pomiary, więc dla mnie DT880 plus A20 grało magicznie, mam gdzieś ile ma omów :) Z innymi słuchawkami, choćby z T90 czy Hifimanami ten wzmacniacz się nie sprawdzał, ale z DT880 i HD650 był super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, x86 napisał(a):

Słuchałeś DT150 ?

Niestety nie. Wiele osób na forum się nimi zachwyca, ale słyszałem też, że grają adekwatnie do swojej ceny. 

 

Przełożyłem pady z DT770 do T90 i wczoraj przed snem poleciała płyta Macieja Mellera - Zenith Acustic na T90 i Mojo2. W takiej muzyce T90 wypada rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BearPL napisał(a):

Niestety nie. Wiele osób na forum się nimi zachwyca, ale słyszałem też, że grają adekwatnie do swojej ceny.

Fakt są też takie opinie ale większość raczej zachwycona stosunkiem ceny do jakości. Ja też nie ukrywam zaliczam je do tych ciekawszych odkryć. Jeżeli trafimy na okazję używek w okolicach 400 zł to trudno o coś lepszego choć uważam i te 800 za nowe to bardzo uczciwa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 09:08, BearPL napisał(a):

Niestety nie. Wiele osób na forum się nimi zachwyca

Ja się zachwycam i wybieram się w poniedziałek lub wtorek do warszawskiego mp3store żeby zobaczyć na jakim pułapie cenowym, zupełnie hipotetycznie bo kasy już nie wydam, trzeba by szukać lepszej alternatywy wśród zamkniętych. DT1770? krótko, kiedyś ich słuchałem, jeszcze zanim nabyłem używane 150tki, cena 1770tek była zaporowa. Fostex TH610? A tymczasem, przy tej jakże klimatycznej ale i nieco depresyjnej aurze pogodowej, starając się pracować, słucham właśnie na dt150 albumu "Couldn't Stand The Weather" i chociaż najlepiej pracuje się z potencjometrem na godzinie 8:30 to co chwilę kręcę go na 11-12. Klasa granie!

Edytowane przez PioterD
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę już tych T90tek posłuchałem, więc mały update. 
Przy moim poziomie głośności, przy którym słucham nie wydają żadnych ostrych dźwięków. Jeśli się słucha dużo głośniej to już faktycznie różnie bywa w zależności od gatunku muzycznego i realizacji, a to dlatego że one dokładnie pokazują to co jest na nagraniu. Ponoć wersja niezmodowana to żyletki. W takim razie mody muszą naprawdę sporo zmieniać. Przy dłuższym odsłuchu mogą faktycznie zmęczyć szybciej niż inne słuchawki.

Słuchawki pokazują swój czar w nagraniach akustycznych i tam gdzie pojawiają się wokale, co nie znaczy, że brakuje im dołu. Tu nie czuje się efektu poświęcenia jednego kosztem czegoś innego. Dźwięk jest niesamowicie naturalny. Słychać wibracje w głosie i świetną dynamikę. Jak damski wokal wjeżdża wysoko to normalnie ciary :) 
Świetne wybrzmiewanie instrumentów i ich naturalny ton.  Wszystko świetnie odseparowane od siebie ale nie w sztuczny sposób. Przestrzeni jest dużo z niezłą holografią.  Dodam jeszcze, że są super wygodne. Dużo bardziej niż 880 Edition 250 Ohm, które kiedyś miałem.  
Sam styl grania mimo świetnych detali nie nazwał bym też analitycznym, choć bliżej mu do analitycznego niż takiego relaksacyjnego jak Hawkach czy Owlach. 

Do Clearów MG porównywałem, ale to zupełnie inny styl grania. Tutaj mam wrażenie, że ktoś wpadł na taki szalony pomysł - ok, to zróbmy listę i podzielmy ją na dźwięki, które są przyjemne dla ucha i te mniej i ustawmy je w taki sposób, żeby dać słuchaczowi jak największą przyjemność. Schowajmy sybilanty, ale zostawmy detal, wrzućmy słuchacza w środek grającego zespołu i nich poczuje się jakby był w pomieszczeniu i słuchał jak tworzą płytę. Niech to będzie efekt 3D. 

Mimo iż T90tki są mniej wydajne, to na Clearach podjeżdżam pokrętłem głośności wyżej. Mam w nich coś podobnego do HE-500- chciało się kręcić coraz głośniej. 


Chciałem początkowo T90tki szybko sprzedać, ale coraz bardziej mnie kusi, żeby je zostawić. Świetnie się sprawdzają jako słuchawki do słuchania przed snem. Wczoraj słuchałem 3cią płytę Lunatic Soul z Mojo2 i grały rewelacyjnie. 
Chciałbym je kiedyś porównać z modowanymi T1v1,  ale niestety jakiś czas temu je sprzedałem. 



 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 09:08, BearPL napisał(a):

ale słyszałem też, że grają adekwatnie do swojej ceny. 

 

Tylko co to oznacza? Kolejne audiofilskie bzdury. Grają dobrze i tyle, choć to nie moja bajka. Dla mnie np. DT1990 to jedne z najlepszych słuchawek jakie są dostępne. Przy dzisiejszych idiotycznych cenach różnych wynalazków za 30 czy prawie 50 patyków też ktoś napisze, że grają adekwatnie. No to D8000 nie grają, chyba, że kosztowałyby może 200 zł. Drożej nie, bo K240 sporo lepsze są.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał(a):

Tylko co to oznacza? Kolejne audiofilskie bzdury. Grają dobrze i tyle, choć to nie moja bajka.

Jak to co oznacza?  Sprawa jest raczej prosta. Wyobraź sobie taki wykres jakości do ceny i zależność jest taka, że jeśli coś jest droższe to większa szansa, że gra lepiej. Chodzi o pewną średnią jakość wyciągniętą ze wszystkich słuchawek w danym pułapie cenowym. Przykładowo za jeśli weźmiesz wszystkie słuchawki w okolicach 200-300 zł i uśrednisz ich jakość i wszystkie słuchawki w okolicach 1200-1300 zł to średnia jakość w tych droższych będzie wyższa. Nie chcę tu wchodzić w szczegóły. Każdy pod słowo "jakość" będzie sobie wyobrażał coś innego. Odchylenia od średniej mogą być spore, ale tu chodzi o pewien trend. 
Moje doświadczenia w użytkowaniu słuchawek z różnych pułapów cenowych to potwierdzają. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się nie dogadacie default_smile.png
Bo dla Ciebie pewnie tzw "diminished returns" czyli poprawa nieadekwatna do włożonych środków może się zaczynać w okolicach 10 czy 20k, a dla Rafacia w okolicy 100 pln, bo wszystko co spełnia kryteria hifi gra wystarczająco dobrze.

A dla mnie ważny jest rozsądek i kompromis, dlatego na dziś to co mam raczej już mi musi wystarczyćdefault_biggrin.png A tak chciałem sobie staxy na 50 urodziny sprawić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hammerh34d napisał(a):

A tak chciałem sobie staxy na 50 urodziny sprawić...

Ja też. Ale już mi się nie podobają i jakieś takie sztuczne to jest dla mnie. Przynajmniej Stax. Może Koss robi to lepiej, ale nie słyszałem.

42 minuty temu, BearPL napisał(a):

Wyobraź sobie taki wykres jakości do ceny i zależność jest taka, że jeśli coś jest droższe to większa szansa, że gra lepiej.

 

58 minut temu, Rafacio napisał(a):

No to D8000 nie grają, chyba, że kosztowałyby może 200 zł. Drożej nie, bo K240 sporo lepsze są.

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No to D8000 nie grają, chyba, że kosztowałyby może 200 zł. Drożej nie, bo K240 sporo lepsze są."

Twoja opinia na temat D8000 nie podważa w żaden sposób tego co napisałem. Nie mogę się do tego odnieść bo nie słyszałem D8000, a nawet gdybym słyszał i się z Tobą zgadzał, to i tak niczego to nie zmienia. 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos dt1990, przeszło mi przez myśl aby sprzedać dt150 oraz k712 i wziąć właśnie dt1990. Jedyne co pozostaje zagadką to długie słuchanie, powiedzmy 2-3h. Repertuar głównie rock/blues/jazz. Miałem je na uszach jakieś 20min i było Ok, ale czy po dłuższym czasie nie są męczące? Udało mi się przyzwyczaić głowę do piku na średnicy w k712 (około 2.1khz) który na początku wydawał mi się dość natarczywy, zbytnio na twarz rzucona średnica górna, niektóre gitary, wokale - ale żeby głowa uznała to za normalność musiałem przez 2 tygodnie słuchać tylko i wyłącznie 712tek 😉 A jak jest z tym pikiem w okolicy 7khz przy dłuższym słuchaniu 1990? Bo dt150 to jednak dość łagodną górę mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PioterD napisał(a):

Czyli pewnie Amirony będą bezpieczniejsze, jak chyba nawet Ty gdzieś już pisałeś. Ale ich najpierw i tak musiałbym posłuchać. Dzięki!

 

Nie będą. Tak jest sporo midbasu i ta góra z początku tak nie przeszkadza, ale pik tam jest i nie wiem, nie pamietam teraz czy nie bardziej dotkliwy.

 

Ja twż zbytnio nie słyszę piku na padach Dekoni. To by była 3 opcja. Ale dźwięk i prezentacja się trochę zmieniają

 

Ja po EQ mogę sluchac ich godzinami. :)

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PioterD napisał(a):

Czyli pewnie Amirony będą bezpieczniejsze, jak chyba nawet Ty gdzieś już pisałeś. Ale ich najpierw i tak musiałbym posłuchać. Dzięki!

Amirony moim zdaniem są znacznie słabsze niż DT1990 Pro. Już pomijając wygląd i jakość wykonania to dźwięk jest jakiś bez charakteru - pudełkowaty bas, niższa dynamika i szczegółowość itd. Moim skromnym zdaniem DT1990 Pro to najlepsze słuchawki Beyerdynamic, choć oczywiście wszystkich nie słuchałem, ale bardziej mi się podobają niż DT990 Edition 600 ohm, DT770 Pro 250 ohm, T90, T1 (dwie pierwsze generacje) oraz T5p drugiej generacji.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napisał do mnie forumowicz z zapytaniem gdzie można kupić DT150 🤨 W pierwszej chwili , jak kto gdzie ? Allegro, OLX, polskie salony i sklepy ale szukam i wszędzie brak. Nawet w sklepie Beyerdynamic. Czyżby DT150 po tylu latach doczekały się EOL ? Albo zaburzone łańcuchy dostaw i okazuje się, że nie taki 100% Made in Germany jak je malują ;) U Thomana jeszcze są.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności