Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.05.2022 o 16:05, Dirian napisał:

Tak jak pisałem, z 30h grały. Ale już od samego początku wydawały mi się gładkie, a jestem na to wyczulony. Nie lubie jak coś syczy czy szeleści po uszach. 

Im bardziej komercyjna muzyka, tym gorzej.

Ta góra jest bardzo dobrej  jakości, ale jest jej czasami za dużo, jest nienaturalnie wysunięta. Może być kwestia tych nowych olbrzymich padów - jak je trochę docisnę do głowy, to jest równiej. Dam im jeszcze trochę  pograć i jak nic się jakoś magicznie nie zmienią, to będę kombinował z jakimś delikatnym modem tłumiącym te górę, póki się pady lepiej nie ułożą ;).

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak się wsłuchać to jest trochę wysunięta i może przez to nie do końca naturalna. Dla mnie najważniejsze, że nic nie sssssyczy, nie sybilizuje ;) O ile dobrze pamiętam to DT 1770 Pro czy DT 1990 Pro były pod tym względem mocno męczące dla mnie - nie wiem jak niższe modele bo nie słuchałem.

 

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się zapadnę pod ziemię, ale napiszę, żeby ktoś się nie zraził do DT900 Pro X, bo to świetny sprzęt 🤣.

 

Otóż problem u mnie powodowało.. Złe ustawienie słuchawek na głowie. Wystarczyło sobie nimi trochę poruszać i nagle nie dość, że przestrzeń jest lepsza, to i góra przestała tak atakować. No i teraz to jest granie. :ph34r:

 

Swoją drogą ciekawa cecha tego nowego przetwornika.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@budasty tylko do oglądania filmów? Za 2.4k? Kup słuchawki bluetooth i wystarczy. Jak koniecznie Beyerdynamic, to ma w ofercie Lagoon za 1k. Zadaj pytanie we właściwym temacie, to koledzy pomogą. 

 

https://forum.mp3store.pl/forum/224-co-kupić-słuchawki/

 

lub tutaj:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo

Słuchawki bt już mam, ATH M50X BT, nienajgorsze w swojej cenie, chodziło mi o profil dźwiękowy... i tak, tyle chce wydać na "drugą" parę słuchawek, chce większej rozdzielczości i muzykalności od tych co mam. DX3pro+ podłączony pod kompa to źródło/amp. Mam jeszcze w domu kilka innych słuchawek  Superluxy, Edifiery, Kingstony Cloudy2.  ...Powoli jednak zaczynam się skłaniać ku Sundarom zamiast 1990, które już miałem zamawiać. I nie mam gdzie zrobić odsłuchów przed zakupem, Opole to dziura. Btw mam wykształcenie muzyczne, kilka lat w orkiestrze dętej nawet grałem :) i pomimo wieku słuch nienajgorszy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, budasty napisał:

Dołączam do fanklubu z 1990 i pytanko, oryginalnie założone pady welurowe to te "analityczne" czy
"balanced"?  Welurowe mają mniej basu od skórzanych?

Prosto z pudełka założone powinny być "Balanced" (więcej otworów na spodzie i sztywniejsza pianka), natomiast druga para to "Analytic" (cztery otwory na spodzie jak dobrze pamiętam i bardziej miękka pianka).

 

Welurowe pady z reguły mają mniej basu niż skórzane. To oczywiście kwestia preferencji, ale moim zdaniem te słuchawki można tylko "popsuć" zakładając im skórzane pady ;) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy w fanklubie wiadomo może czy któreś ze współcześnie produkowanych Beyerów grają tak jak grały stare DT-990 600? Chodzi o ten model https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt990-600ω/

 

czyli granie stosunkowo wyrównane (coś jakby dt880 600) ale bez współczesnej dość ostrej „beyerowskiej-jej-wysokości” oraz ciepłe - lekko dociążone na basie i niższej średnicy, ale z wciąż zachowanym beyerowskim brzmieniem.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PioterD napisał:

Cześć! Czy w fanklubie wiadomo może czy któreś ze współcześnie produkowanych Beyerów grają tak jak grały stare DT-990 600? Chodzi o ten model https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt990-600ω/

 

czyli granie stosunkowo wyrównane (coś jakby dt880 600) ale bez współczesnej dość ostrej „beyerowskiej-jej-wysokości” oraz ciepłe - lekko dociążone na basie i niższej średnicy, ale z wciąż zachowanym beyerowskim brzmieniem.

Chyba najblizej temu charakterowi brzmienia sa T5

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PioterD napisał:

Cześć! Czy w fanklubie wiadomo może czy któreś ze współcześnie produkowanych Beyerów grają tak jak grały stare DT-990 600? Chodzi o ten model https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt990-600ω/

 

czyli granie stosunkowo wyrównane (coś jakby dt880 600) ale bez współczesnej dość ostrej „beyerowskiej-jej-wysokości” oraz ciepłe - lekko dociążone na basie i niższej średnicy, ale z wciąż zachowanym beyerowskim brzmieniem.

Współczesne DT990 600Ohm na pewno tak nie grają. Aczkolwiek zbliżają się nieco do takiego grania na wzmacniaczach z wyższą impedancją (jak A20)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PioterD napisał:

Cześć! Czy w fanklubie wiadomo może czy któreś ze współcześnie produkowanych Beyerów grają tak jak grały stare DT-990 600? Chodzi o ten model https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt990-600ω/

 

czyli granie stosunkowo wyrównane (coś jakby dt880 600) ale bez współczesnej dość ostrej „beyerowskiej-jej-wysokości” oraz ciepłe - lekko dociążone na basie i niższej średnicy, ale z wciąż zachowanym beyerowskim brzmieniem.

 

Mnie się najbardziej kojarzą z DT900X.

1 minutę temu, Suszec napisał:

Współczesne DT990 600Ohm na pewno tak nie grają. Aczkolwiek zbliżają się nieco do takiego grania na wzmacniaczach z wyższą impedancją (jak A20)

 

A20 dodaje im trochę wypełnienia, ale nie łagodzi ostrej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Mnie się najbardziej kojarzą z DT900X

Dzięki. Ale jednak chyba to nie jest to granie, 900X mają bardzo duży dołek miedzy 4000 a 5000 i trochę jednak ostrzejsze wszystko powyżej (jednak nie - wycofuje się z tego, góra jest gładsza i w teorii i w praktycznych opisach).

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PioterD napisał:

Cześć! Czy w fanklubie wiadomo może czy któreś ze współcześnie produkowanych Beyerów grają tak jak grały stare DT-990 600? Chodzi o ten model https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt990-600ω/

 

czyli granie stosunkowo wyrównane (coś jakby dt880 600) ale bez współczesnej dość ostrej „beyerowskiej-jej-wysokości” oraz ciepłe - lekko dociążone na basie i niższej średnicy, ale z wciąż zachowanym beyerowskim brzmieniem.

 

Ciężko powiedzieć bo nie znam starych i wszystkich nowych beyerów, ale być może DT1990 z odpowiernimi padami i pewną korekcją EQ mogłyby spełnić oczekiwania.

Screenshot_20220925-113402_Edge.jpgScreenshot_20220925-113645_Edge.jpg

 

Sam ostatnio siedze głównie na DT1990 bo zrobiłem sobie do nich EQ i grają mi perfekcyjnie teraz, to jest dokładnie to czego oczekiwałem zawsze po słuchawkach. Przestrzenny dźwięk, rysujący świetnie pozycje, dociążony basik, ale dość akuratny, rozdzielcze precyzyjne soprany, transparentna średnica z nutką ciepła. Czy są idealne? Nie, bo słuchawkowy ideał nie istnieje, zawsze jest coś za coś. Mogłyby być np bardziej nasycone i dawać więcej kolorów ze średnicy. Natomiast dają wgląd w muzykę, świetnie przekazując jej charakter przy czym nie tracą fun-u, a jednocześnie pozowtając wystarczająco naturalne. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PioterD napisał:

Dzięki. Ale jednak chyba to nie jest to granie, 900X mają bardzo duży dołek miedzy 4000 a 5000 i trochę jednak ostrzejsze wszystko powyżej.

 

Dołek jest z wysoką wartością Q czyli jest trudny do usłyszenia, tym bym się za bardzo nie przejmował.

Górę mają podbitą, ale najmniej ze wszystkich otwartych Beyerdynamic, jakie słyszałem, bo o jakieś 5 dB, a wszystkie inne to minimum 10 dB.

Te stare DT990 miałem wiele lat temu, więc się nie podejmuję pisać porównań z pamięci, ale patrząc na pomiary z diyaudioheaven to DT900X mają mniej góry, nie wiem dlaczego twierdzisz, że są ostrzejsze. Generalnie to są chyba najrówniejsze słuchawki, jakie zrobił Beyerdynamic, jak będziesz miał okazję, to polecam posłuchać.

31 minut temu, MrBrainwash napisał:

 

Ciężko powiedzieć bo nie znam starych i wszystkich nowych beyerów, ale być może DT1990 z odpowiernimi padami i pewną korekcją EQ mogłyby spełnić oczekiwania.

 

 

Przecież DT1990 mają na sopranach pik jak Mount Everest :) A z EQ to równie dobrze można kupić DT880, dodać trochę niskiego basu, złagodzić o kilka dB piki na górze i mamy doskonałe słuchawki za 600 zł :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Dołek jest z wysoką wartością Q czyli jest trudny do usłyszenia, tym bym się za bardzo nie przejmował.

Górę mają podbitą, ale najmniej ze wszystkich otwartych Beyerdynamic, jakie słyszałem, bo o jakieś 5 dB, a wszystkie inne to minimum 10 dB.

Te stare DT990 miałem wiele lat temu, więc się nie podejmuję pisać porównań z pamięci, ale patrząc na pomiary z diyaudioheaven to DT900X mają mniej góry, nie wiem dlaczego twierdzisz, że są ostrzejsze. Generalnie to są chyba najrówniejsze słuchawki, jakie zrobił Beyerdynamic, jak będziesz miał okazję, to polecam posłuchać.

 

Przecież DT1990 mają na sopranach pik jak Mount Everest :) A z EQ to równie dobrze można kupić DT880, dodać trochę niskiego basu, złagodzić o kilka dB piki na górze i mamy doskonałe słuchawki za 600 zł :) 

Nie znam DT880. :) Mam jeszcze Tygr i 990 pro i po EQ grają również BDB, ale DT1990 grają bardziej gładko, z lepsza przestrzenią i lepszym basem. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kuba_622 napisał:

ale patrząc na pomiary z diyaudioheaven to DT900X mają mniej góry, nie wiem dlaczego twierdzisz, że są ostrzejsze

Ok, faktycznie, jest tak jak mówisz:) w takim razie wybiorę się do MP3store osłuchać ten model, ciekaw jestem. I może przy okazji 1990tki, żeby zobaczyć jak w praktyce jest z tą górą bo odczucia użytkowników jak zwykle bardzo różne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PioterD napisał:

Ok, faktycznie, jest tak jak mówisz:) w takim razie wybiorę się do MP3store osłuchać ten model, ciekaw jestem. I może przy okazji 1990tki, żeby zobaczyć jak w praktyce jest z tą górą bo odczucia użytkowników jak zwykle bardzo różne:)

 

Góra rzeczywiście jest przegięta. Przynajmniej jeśli chodzi o słuchanie muzyki, ale właśnie chodzi o to, że można bardzo łatwo ją zdjąć EQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może zależy od repertuaru, który się słucha ale mi 1990 bardzo się podobają, góry za dużo nie ma dla mnie - no może z 1,2 razy na wiele utworów trochę "za wysoko" było :), lubię żywą górę a one jeszcze fajny bas mają!. Co ciekawe grają  lepiej podłączone do tv Sony 55A90J niż gdy słucham z kompa z Toppinga DX3 Pro+. Dźwięk z tv ma nieco mniej góry ale bardziej zaznaczony bas, mi się to podoba i te słuchawki dobrze się przy filmach sprawdzają. Tv bez problemu napędza 250 omów, na ustawieniu 30/100 jest już bardzo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności