Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.01.2022 o 14:39, audionanik napisał:

T90, jeśli chodzi o szybkość i rozdzielczość, to słuchawki chyba nie do pobicia, ale z tendencją do grania cichych/„małych” dźwięków zbyt głośno w stosunku do „dużych”/głośnych. Wymagają odpowiedniego i bardzo precyzyjnego toru. Lampy na ten przykład odpadają, bo tylko marnują ich potencjał; to jakby zamulić mocny silnik, obciąć mu moment i moc, bo sprzęgło i układ jezdny nie wydalają zamiast je poprawić. 

Z ekstremalnie rozdzielczym torem t90, to specjalistyczny, wyczynowy sprzęt dla wytrawnych audiofili, do cichego słuchania, a po modach również głośnego, a nawet (nie bójmy się tego określenia) funowego. Od razu powiem, że topik jest do nich za cienki.

Miał rację, skubany. Pogrubiłem to, z czym JUŻ się zgadzam.

Przeklejam ze statusu:

Cytat

Macbookair, Apple Music, high-ress lossless, 384 khz, dx3pro+ -> kanarek -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> conducfil speakfil ->ZenCan ifiiPowerX 

Klasa lepiej - dużo lepsze granie niż topic solo i dużo lepsze granie niż ZenStack solo - z pamięci, A:B już nie zrobię. 

A t90 - odpaliłem z xdp300r - kłuły na górze, z samego topika, jakby mniej, ale też kłuły. Z powyższego toru jeszcze nie zdażyło się, czekam na rozwój wypadków. Coś mię się jednak wydaje, że z poszczególnych elementów udało się wydziergać bdb tor.

 

Zresztą k812 Argentum Extreme też grają lepiej na tym torze, niż poprzednio. Lampka lepsza chyba do mt603 i dx3pro+ jako dac - po pierwsze. :P 

Po pierwszych przerzuceniach się między k812 Argentum Extreme na powyższym torze a T90 - na szybko - T90 grają w klasie k812 lub blisko. Szacun.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajeruje dalej

 

Słuchałem sobie dziś hd560s i k702kanarek z toru mego i byłem ukontentowany i zadowolony. Dobrze mi grają.

Podłączywszy T90 zmienia się jednak sytuacja radykalnie - jakbym z mego budżetowego sprzętu (w tym toru) nagle wylądował na jakim hajendzie. dx3pro+ -> kanarek -> mt603 lampkaGenalex Gold Lion-> conducfil speakfil ->ZenCan ifiiPowerX zmienia się w najnowszą superprodukcję @majkela czy wypas jakiś od WBA a T90 w k812 Argentum Extreme.

Także... @chico99żartował trafnie, że słuch mam nietoperza... Może też być, że w moim egzemplarzu z 2014 roku wszystkie ostrości się już stępiły :D A propos mojego słuchu proszę nie żartować, bo kolegi Tomasza nie przebijecie :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 09:37, MrBrainwash napisał:

zequalizowałbyś ten pik T90 jeśli nie softem to pasywnyn filtrem

albo jeszcze lepiej wygłuszeniem wnętrza muszli, bo to też poprawia separację

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Próbowałem z różnymi materiałami, o różnej grubości i nic to nie dało, nadal wierciło. ;)

Może jeszcze trzeba membrany bierne pogrubić, ale na pewno się da. 

Też sporo zależy do czego są podłączone, słuchałem ich kiedyś ze słabych mocowo sprzętów (ale głośnością spoko starczały) i też były ostre, po podłączeniu do mocnego wzmaka było dużo lepiej i naturalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Perul napisał:

słuchałem ich kiedyś ze słabych mocowo sprzętów (ale głośnością spoko starczały) i też były ostre, po podłączeniu do mocnego wzmaka było dużo lepiej i naturalniej.

Na dx3pro+ , który jest słabszy od ZEN CAN są ostrzejsze. Na CAN'ie jest jak piszesz :) No ale mam w torze mt603 z lampką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dalej eksplorowałem temat bo tak czułem, że z DT1990 pro da się jeszcze sporo wycisnąć.

 

Zajrzałem do artykułu:

https://www.headphones.com/community/reviews-learning-and-news/beyerdynamic-dt-1990-pro-review

 

EQ gościa to strzał w 10! 

 

Upgrade do wyższej ligii bez zmiany sprzętowej. :D Jest to subtelna i niesubtelna zmiana zarazem. Przybyło czystości, rozdzielczości, szczegółowości, przy czym przekaz się wygładził i nasycił - tutaj słowo nasycenie nie oddaje dobrze efektu - może lepiej powiedzieć, że zyskał na  obecności i realności. Efekt znany mi z tuningów Olafa z tym, że teraz z technicznymi możliwościami beyera. 

 

 Viva la Revolución

 

Przeleciałem różne utwory z mojej biblioteczki i nie mogę się nasłuchać. W Każdym utworze jest więcej muzycznych smaczków. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się postanowiłem pobawić i zamierzam sobie wpisać w roona eq dla T1. A co mi zależyna. Presetu dla Audeze juz i tak używam i podoba mi się (edit: znaczna zmiana na górze glównie), więc czemu nie dla Beyerów.
[mention=1714]MrBrainwash[/mention] , polecasz jakieś referencyjne źródło, czy np. to
https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/oratory1990/harman_over-ear_2018/Beyerdynamic%20T1%202nd%20Generation
na początek wystarczy?... default_smile.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hammerh34d napisał:

A ja się postanowiłem pobawić i zamierzam sobie wpisać w roona eq dla T1. A co mi zależyna. Presetu dla Audeze juz i tak używam i podoba mi się (edit: znaczna zmiana na górze glównie), więc czemu nie dla Beyerów.
[mention=1714]MrBrainwash[/mention] , polecasz jakieś referencyjne źródło, czy np. to
https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results/oratory1990/harman_over-ear_2018/Beyerdynamic%20T1%202nd%20Generation
na początek wystarczy?... default_smile.png
 

a Ty nie masz przypadkiem modowanych T1? 

 

Jeśli tak to te presety mogą nie być aktualne dla Ciebie. 

 

Tutaj nie ma uniwersalnych recept. AutoEQ jest lepsze niż nic, ale mnie nie bardzo przekonują strojenia jakie tam znajduje, jednak możesz spróbować, może Tobie przypasuje. Mi bardziej pasują presety Oratory1990 + można sobie je łatwo do konfigurować. 

 

Dla HD668b jeszcze delikatnie podbiłem 11k i w górę by mieć więcej powietrza i tych audiofilskich smaczków - ten zabieg zauważyłem u Olafa i on działa dla mnie, tylko ja tego tak dokładnie nie zrobię, więc zadziałałem delikatnie. Przybyło im więcej powabu. 

 

Krzywa jest jedynie pomocą najlepszy tuning to jest na ucho tylko trzeba się znać i umieć. Ja nie umiem, więc się posiłkuję innymi i oceniam efekty. Jak się trafi na odpowiednie ustawienie dla siebie to jest to słychać. Można to rozpoznać.

 

W przypadku DT1990 Oratory to była tylko poprawa dla mnie, że były bardziej słuchalne, ale jeszcze brakowało mi tego wrażenia transparencji jakie dostaje z efektów Olafa. Tutaj chłopak się do tego z pewnością znacznie zbliżył. 

 

Rozdzielczość wynika z wielu rzeczy, ale nierówności z pewnością ją masakrują, jak się uda wyrównać odpowiednio te częstotliwości, które zaburzają balans to rozdzielczość wraca, dźwięki przestają ze sobą walczyć, a czynają współpracować. Chodzi o to by zbliżyć się jak najbardziej do dawki i sposobu w jaki te fale są na żywo dostarczane do naszego słuchu.

 

W T1 efekt mógłby być świetny, ale jak go uruchomić, które suwaki przesunąć to nie wiem. :) Trzeba próbować. ;)

 

Ja DT1990 mam na pewien czas ustawione, nie będę nic ruszać tylko cieszyć się muzyką. Za to zacznę szlifowanie Sundara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj omówiono trochę tego tematu związanego z rozdzielczością.

 

On to nazywa kompresją perkusji i demonstruje jak ten efekt może "wyglądać". 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hammerh34d napisał:

No nie wiem... Ale masochistycznie poszedłem tam gdzie nie lubię i mam tak:

8c1b019d8adf212488b9c7248dbe15be.jpg

Nie jestem pewny czy mi się podoba. Ubyło mi czegoś.

Edit: Ale na pewno bas się nadął nieco. To się może podobać...

No ciekawe, trzeba próbować. :)

 

Ja się teraz przykleiłem do DT1990. Ciężko się oderwać jak to teraz gra. Tzn. ja jestem świadom, że to nie dla każdego takie granie, nie ma ocieplenia i podbarwienia średnicy tak jak jak w HD650, nie ma też przyciemnienia które też można lubić w Senkach. Ale ilość smaczków, dynamizm, przestrzeń... powalają. Jest w sumie tak jak w tym podręczniku od inżynierii dźwięku pisali dla uzyskania odpowiedniego tembru w tym zestawieniu wystarczy tylko odpowiednio poziom głośności ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste dla mnie, bo niezależnie od tego czy to kwestia psychoakustyki czy czegoś innego, percepcja różnych częstotliwości tudzież ich generowanie przez system audio zależy od głośności - już starożytni Indianie o tym wiedzieli implementując pstryczek contour czy loudness we wzmacniaczach.

Anyways, mam już 3 presety dla T1v2, posłucham, napiszę który mi się podoba. Zastrzegajac jednocześnie, że z lampy, bo headonic jedzie na spa default_smile.png



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

To oczywiste dla mnie, bo niezależnie od tego czy to kwestia psychoakustyki czy czegoś innego, percepcja różnych częstotliwości tudzież ich generowanie przez system audio zależy od głośności - już starożytni Indianie o tym wiedzieli implementując pstryczek contour czy loudness we wzmacniaczach.

Anyways, mam już 3 presety dla T1v2, posłucham, napiszę który mi się podoba. Zastrzegajac jednocześnie, że z lampy, bo headonic jedzie na spa default_smile.png

Ludzie mają wypracowane sposoby na EQ, ale startują często posiadając pomiary konkretnej sztuki, albo mając jakiegoś reprezentatywne pomiary. Możesz poszukać wykresów i zastanowić się jak to koreluje z twoim słuchem i zastanowić się co można byłoby z tym zrobić. Za nim bym wykręcał jakiś preferencyjny dźwięk to bym pokombinował najpierw z wyrównaniem ich do neutralnego poziomu, czyli na przykład poszukać pików i innych ekscesów aby je zredukować (redukcja jest bardziej wskazana niż zwiększanie). Ludzie wspomagają się szumami, sweepami i różnymi narzędziami do equalizacji tak by dokładnie słyszeć co się zmienia i gdzie znajduje się problem. 

 

 

Słuchałem sobie wcześniej dt1990 na padach balanced (B) z presetami od oratory i autoEQ i było fajnie, do elektroniki i innych efektownych gatunków super, ale brakło mi tej zwiewności naturalności do bardziej wytrawnych gatunków. Poważnie rozważałem zakup Focal Elex, aby mieć prezentacje bardziej jak z Senków, ale z lepszą technicznością i punchem. Jednak na padach A z tym EQ potrzeba całkowicie zniknęła. Mam dokładnie to czego oczekiwałem. Mógłbym żyć tylko z DT1990 z ich konfiguralnością jako "uniwersale" i HD650 do wokali, ciepełka i relaksu. :) No, ale to tak gdybym się ograniczał, a tego nie robię i dobrze mieć odskocznie dla różnych smaków w formie perełek VFM, mieć jakieś planary w kolekcji dla przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Akurat preset dla.audeze w roonie działa bardzo fajnie IMHO. Polecam przetestować jeśli ktoś nie.

Edit: Mój słuch mówi mi, że krzywa harmanowska jest przesadzona na dole. I co ja na to poradzę?... :)

 

To zatem znasz możliwości i potencjalne korzyści. Audeze są podobno wdzięczne w tej kwestii, ale beyery też powinny być tylko trzeba byłoby dobrze zadziałać. :)

 

Jeśli chodzi o krzywą harmana to tego basu dla mnie wychodzi na to też jest za dużo. Bo preferuje krzywą hifi. Z tym, że z tą półką basową to takie bezpieczne granie, a to ile basu będzie potrzebne to sporo będzie zależeć od nagrania. Przy EQ idea jest właśnie taka że ustawiamy krzywą a potem tylko manipulujemy basem do preferencji. Jak dla mnie 1 lub 2 dB sprawia, że słuchawki są uniwersalniejsze. Bo tak całkiem na płasko to zagra to wyśmienicie w dobrych nagraniach, ale w słabszych to będzie sucho i analitycznie. 

 

W studio przy odsłuchach też nie equalizuje się do płaskiej linii głośników tylko ta linia jest trochę nachylona do prawej, aby dobrze to wszystko brzmiało. Według mnie przy słuchawkacg nie trzeba tego uwzględniać, ale można. Tak więc krzywa hifi jest dla mnie ok. Mój osobisty target to + 1-2 dB na basie a te 3-4 dB harmanowskie to już nie brzmi optymalnie, ale za to dość bezpiecznie. 

 

Z tym, że są ludzie którym i tego harmanowego basu będzie mało i by czuć, że słuchają muzyki to potrzebują 5-7dB podbicia jak nie więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem do moich T5 v.2 pady Dekoni Elite Sheepskin i jestem bardzo zadowolony. Znacząca poprawa komfortu i izolacji od otoczenia. Co do brzmienia to jest troszkę inaczej, ale na ten moment trudno mi to ocenić w kategorii lepiej/gorzej. Jeśli chodzi o wygląd to Dekoni są znacznie grubsze od stockowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słucham dziś sobie płyt winylowych z Beyerdynamic DT880 600 Ohm + Little Dot mk3 SE (na Bugle Boyach) i takie fajne uczucie, nie odczuwam przymusu sprawdzenia jak to samo brzmi na innych słuchawkach, po prostu sie ciesze muzyką :)

 

Aha, za preamp gramofonowy robi niedawno otrzymany w prezencie Ifi Audio ZEN Phono.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności