Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wychodzi na to, że w dalszym ciągu są strojone pod "emeryta", a osłabienie góry przez wkładki akustyczne, ma negatywny wpływ na przejrzystość i detaliczność. Według mnie, te wkładki są za grube i to jest pójście na łatwiznę, bo problem leży po stronie przetwornika i to nim powinni się zająć, a nie tłumić jego niedoskonałości, przy okazji pogarszając inne parametry. Co nie zmienia faktu, że i tak "trzeba" tego posłuchać. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Czyli wychodzi na to, że w dalszym ciągu są strojone pod "emeryta", a osłabienie góry przez wkładki akustyczne, ma negatywny wpływ na przejrzystość i detaliczność. Według mnie, te wkładki są za grube i to jest pójście na łatwiznę, bo problem leży po stronie przetwornika i to nim powinni się zająć, a nie tłumić jego niedoskonałości, przy okazji pogarszając inne parametry. Co nie zmienia faktu, że i tak "trzeba" tego posłuchać. ;) 

 

Ja wolę DT990 z wkładkami od Tygrów, nie słyszę żadnego zmniejszenia detaliczności. Natomiast średnio się nadają do DT1990 bo robią dziurę w okolicach 5 kHz, gdzie DT1990 i tak już mają duży dołek.

 

To, że te DT900 mają za duże tłumienie, to jest wymysł tego gościa z dziurami w uszach, na zdjęciach widać, że właśnie w DT900 jest najmniej tłumiony przetwornik - nie jest zaklejony papierem na środku, do tego wkładki od 900 mniej tną pasmo niż od Tygrów. Więc coś tam jednak pozmieniali w tym nowym przetworniku, na lepsze czy na gorsze, to sobie wyrobię opinię jak sam posłucham ;)

 

driver.jpg

 

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt-900-pro-x/

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem trochę więcej czasu, żeby pochylić się nad swoimi DT770 PRO 250 i DT770 prolight + sound Edition 2005. Prolight jest troszkę ciemniejsza brzmieniowo, mniej powietrzna, ciut bardziej basowa. Jakiejś rewolucji brzmieniowej nie słychać, ale jednak różnice są. To skłoniło mnie do wybebeszenia obu i zasadnicza różnica prócz padów oczywiście jest w zabudowie przed driverem. W prolight jest perforowana blaszka a w zwykłych pro kratownica. Natomiast gąbeczki między driverem a uchem są grubsze w zwykłych pro... tak x 2 🙂

A jeszcze zapomniałem dodać, że w moich zwykłych pro są pady EDT770 SG czyli te ze skórką i perforacją od strony drivera a w prolight pady to EDT770 VB... czyli welury z perforacją od strony drivera. Wszystko chyba widać na fotkach. 

 

prolight.jpg

pro.jpg

Z praej prolight.jpg

Gąbeczki.jpg

Prolight pady EDT770 VB.jpg

Edytowane przez Aulait
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W końcu zmieniłem pady na Analytical w DT1990, od święta przydaje się jakaś zmiana. 😅 

 

Ludzie mówią o jakiś niesamowitych problemach z podmianą padów, a mi to zajęło 2min bez żadnych problemów. 

 

Różnice jakich się można spodziewać po ubytku basu i przybliżenii driverów do ucha. W tej wersji dźwiękowej... dalej genialne. :D

 

Nie mam jakiś zbytnich preferencji i lubię wszystkie 3 warianty brzmienowe. Zamiast wachlować DACami i AMPami to można sobie urozmaicić życie zmianą padów. :)

 

Fajne jest to, że swoich głównych właściwości nie straciły. Zmieniły się jedynie proporcje. Zmniejszyła się głębia, co nie koniecznie jest złe, gdyż średnica jest teraz bardziej obecna, bezpośrednia. W zamian za to prezentacja się pięknie otworzyła i napowietrzyła. Można powiedzieć, że na dekoni to to najlepsza holografia, ale mniej obecny dźwięk i taki najbardziej zamknięty (z granicami?), balanced to te aspekty się wyrównały i trochę jak granie z półotwartych słuchawek. Analytical otwierają dźwięk i czynią je w pełni otwarcie grającymi, poszło zatem w stronę Sundara. Z tym, że dalej utrzymują dynamizm, skupienie i  energię. Teraz.sobie odłuc**je znajome albumy i jest pięknie. 

 

Uwielbiam je, ale dobrze, że nie istnieją słuchawki idealne jest pretekst by sięgać po więcej niż jedną parę. :P

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i recenzja Beyerów T1v3 na znanym polskim portalu audio-poetyckim :)

 

U nas na forum furory nie zrobiły, choć kilka osób je już miało, a kilka innych słuchało. Strzelam, że dla prawdziwych audiofili, melomanów ceniących sobie każdy detal czy po prostu chcących wycisnąć z elektroniki ostatnie soki, brzmienie 3 generacji Bajerów byłoby godne pogardy, albo przynajmniej uśmiechu Colgate politowania. Dla mnie, lubiącego się pobujać do R'n'B typu Nju Dżek Słing tudzież brudnego gangsta-rapu, T1v3 były prześwietne i stanowiły to, czym w mojej wyobraźni miała być (niespełniona - moim zdaniem) druga generacja. Miałem je bite kilka miesięcy a sprzedałem jedynie na fali nowości i chęci gonitwy za innymi. 

Chętnie bym kiedyś do nich wrócił, albo spróbował wersji zamkniętej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem, jak to się stało, ale mam po raz pierwszy 

  • dt770pro w wersji 80 ohm

I całe szczęście, że nie miałem ich wcześniej, bo to są słuchawki na których mógłbym skończyć.

 

Słuchałem ich na razie prosto z samsung M21 (nieźle!) , xdp100r (dobrze!) no i teraz z topping dx3pro + czyli topik propuls (bardzo dobrze :P)

 

Kurde, pewnie za krótko słuchałem, ale dla mnie pytanie dlaczego dt880 nie mają zamkniętej wersji, które mnie kiedyś nurtowało, jest już inwalidą, gdyż 770 to zamknięte 880 z większą ilością basu.

 

I dlatego 49991C7A-1827-4A82-BB04-E024EEDE74BF.jpegje kocham, jak kochałem 880, które miałem kilka razy w wszystkich chyba możliwych wersjach z vintage włącznie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, manuelvetro napisał:

to są słuchawki na których mógłbym skończyć.

 

Też je kiedyś miałem, ale odesłałem :D 

 

Muszę zrewidować swoją politykę sprzętową - ewidentnie odsyłam perełki :) 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MrBrainwash napisał:

@manuelvetro

 

gratki :)

 

To co... robiny na bazarek? :D

Nieee.... 770 to studio - ja kocham studio - wiadomo - 880, 1990, 812... Ale jestem niewierny przecież maksymalnie... Czasem czuję potrzebę zdrady studia z rozrywką o obłędnych kształtach - no i trzymam Robiny, 990, hf580 Ojca - służą te trzy do wzmiankowanych audiozdrad. Nawet w TWS mam liniowe Falcon Pro a do zdrady - bujne technicsy AZ60 :P 

 

2 minuty temu, szwagiero napisał:

Zawsze było, że wersja 80ohm najsłabsza, ja miałem dawno temu tylko 250ohm.

Nie znam innych, 32 miały skaje jakieś, a 250 bym telefonem czy pionkiem nie popędził. Nadto w Thomanie 80 była najpopularniejszą słuchawką. Zaufałem milionom Niemców :D 

17 minut temu, marek_m napisał:

 

Też je kiedyś miałem, ale odesłałem :D 

 

Muszę zrewidować swoją politykę sprzętową - ewidentnie odsyłam perełki :) 

 

Albo mamy gusta różne - z wyjątkiem ZenStawu, musi interdegustacyjnego.

Mam ciągle Twoje 990, dx3pro + Ci nie podszedł i 770 też nie... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, manuelvetro napisał:

dx3pro + Ci nie podszedł i 770 też nie...

 

Rotacja musi być :D 

 

Pewnie dlatego ponownie zamówiłem Topping'a :) 

Ale tym razem, z przeznaczeniem jako preamp (z pilotem) do wzmaka vintage, przynajmniej do czasu aż zdecyduję się na streamer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 23:22, manuelvetro napisał:

A ja nie wiem, jak to się stało, ale mam po raz pierwszy 

  • dt770pro w wersji 80 ohm

I całe szczęście, że nie miałem ich wcześniej, bo to są słuchawki na których mógłbym skończyć.

No, przyznaję, jak polowałem w listopadzie na zamknięte, to też miałem chęć na DT770 Pro, wersja 250-600 Ohm (bo do SAP-2). Słuchałem w salonie w Łodzi wersji 32-ohm i bardzo mi się spodobały pod względem wysokiej rozdzielczości, scena też bardzo dobra jak na zamknięte. Ale skończyło się - wiadomo, jak ;) No i też kocham studio :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Ja sobie 80ohm wziąłem jako kompromis, żeby móc czasem pogonić iPadem/iPhonem/xdp100r/samsung m21, jak sobie odpoczywam w salonie obok małżonki :P czy tam rano jak wstaję pierwszy w weekend i się po domu krzątam. Sprawdziłem już na wszystkich w.w. źródłach i jest słuchable, a z xdp100r jest już bardzo fajnie. Właśnie z xdp100r zauważyłem że 770pro 80 ohm metal grają rewelacyjnie. A z dx3pro+ jest odjazd. IMHO wybitne słuchawki do metalu. Mam ogromną frajdę słuchając z nich cięższych brzmień. Bas się wyrabia, aż miło, jest punktowy, ale ma masę i impakt. Tylko mlaskać, kuna. A w innych gatunkach wciąż jest fajno. I scena też jest zaskakująco duża, jak na zamknięte. Tak jak hajpowałem Robiny, tak dt770pro 80 ohm są po prostu obiektywnie lepsze. Technicznie i mają w sobie to coś, co mnie wali w czerep z dużą regularnością. Studio. Najzwyczajniej. Czasem lubię czary mary, ale studio dobrze zapodane kładzie mnie na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro no właśnie  wyobrażam  sobie  ze dt770 są super do rocka i metalu, a ja metalu nie słucham w ogóle,  a lżejszego rocka raz na parę miesięcy. Głównie jazz, akustyczny, często  free. Do tego wolę AKG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bednaar napisał:

@manuelvetro no właśnie  wyobrażam  sobie  ze dt770 są super do rocka i metalu, a ja metalu nie słucham w ogóle,  a lżejszego rocka raz na parę miesięcy. Głównie jazz, akustyczny, często  free. Do tego wolę AKG. 

Mnie się jazz losuje, bo ja słucham biblioteki z applemusic swojej losowo, ale mam go mniej niż metalu, choć z 1k kawałków będzie. Często nie jest w wystarczająco dobrej jakości - i na k812 jest mordęga. Na k702 i dt770pro - da się już słuchać.

Ale grzech teraz mieć zamknięte klasyki z jednej stajni, a z drugiej nie mieć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, manuelvetro napisał:

Mnie się jazz losuje, bo ja słucham biblioteki z applemusic swojej losowo, ale mam go mniej niż metalu, choć z 1k kawałków będzie.

U mnie jazz jest na kilkuset płytach CD i na kilku tysiącach płyt pościąganych kiedyś w formatach stratnych - sukcesywnie zmieniany na legalne CD. Streaming to tylko mój research - poszukuję wciąż, wybrane płyty zakupuję na CD.

Metalu nie mam w ogóle, kiedyś słuchałem (Black Sabbath, Anthrax, Judas Priest itp.), ale już mnie nie kręci. Poza jazzem: elektronika głównie Berlin School, poważka (ale tylko trochę: Górecki, Bach, Pendercki, Part), rock tzw. "indie": R.E.M., Sonic Youth, no i jedyna pozostałość z prog-rocka: King Crimson. Jeszcze avant-folk, np. Księżyc, Anna Maria Huszcza.

Wracając do DT770: miałem wrażenie, że to w sumie K271 z włączonym loudness. Fajne, ale nie do mojej muzyki... a może raczej nie do moich preferencji sonicznych. Szkoda, że nie dorwałem nigdzie DT150 - kiedyś chciałbym ich posłuchać, ale tylko z czystej ciekawości.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99

„Nanik, ile lat temu słuchałeś?

Pytam, bo nie wiem czy już ten wiek osiągnąłem, bo mi nie piłują,

a jestem od Ciebie trochę starszy.”

 

No i zmuszasz mnie do pisania poważnie na tym forum.

T90, jeśli chodzi o szybkość i rozdzielczość, to słuchawki chyba nie do pobicia, ale z tendencją do grania cichych/„małych” dźwięków zbyt głośno w stosunku do „dużych”/głośnych. Wymagają odpowiedniego i bardzo precyzyjnego toru. Lampy na ten przykład odpadają, bo tylko marnują ich potencjał; to jakby zamulić mocny silnik, obciąć mu moment i moc, bo sprzęgło i układ jezdny nie wydalają zamiast je poprawić. 

Z ekstremalnie rozdzielczym torem t90, to specjalistyczny, wyczynowy sprzęt dla wytrawnych audiofili, do cichego słuchania, a po modach również głośnego, a nawet (nie bójmy się tego określenia) funowego. Od razu powiem, że topik jest do nich za cienki.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Od razu powiem, że topik jest do nich za cienki.

Będę miał takie kombinacje:

 

1. Topik sote

2. dx3pro+ ->ZenCan iPowerX

3. dx3pro+ ->mt603/tung sol/ JJ gold ->ZenCan iPowerX

4. d10s ->ZenCan iPowerX

5. d10s ->mt603/tung sol/ JJ gold ->ZenCan iPowerX

 

kable IC custom: kanarek, sonolene, 7n,  

kombinatoryka jest chińsko-brytyjska

 

Jak nic sensownego z niej nie wyjdzie są Twoje 🤷‍♂️

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

Będę miał takie kombinacje:

 

1. Topik sote

2. dx3pro+ ->ZenCan iPowerX

3. dx3pro+ ->mt603/tung sol/ JJ gold ->ZenCan iPowerX

4. d10s ->ZenCan iPowerX

5. d10s ->mt603/tung sol/ JJ gold ->ZenCan iPowerX

 

kable IC custom: kanarek, sonolene, 7n,  

kombinatoryka jest chińsko-brytyjska

 

Jak nic sensownego z niej nie wyjdzie są Twoje 🤷‍♂️

Teoretycznie możesz też tak spróbować;

Topik + iPowerX bo w zestawie są różne końcówki m.in 5.5/2.1 i obsługuje 15V/1.5A.


https://ifi-audio.com/products/ipowerx/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Teoretycznie możesz też tak spróbować;

Topik + iPowerX ba w zestawie są różne końcówki i obsługuje 15V/1.5A.


https://ifi-audio.com/products/ipowerx/

To by było zbyt piękne.

 

It works with virtually any DC powered device and comes in 5, 9, 12 and 15 volts.

 

Mine came in 5 volts :)

 

Tam nie ma regulacji, z tego co pamietam, zamawiałem 5V, po prostu. A wróci fizycznie do mnie mój mini tor w tym tygodniu, to dopiero będę mógł sprawdzić, ale na 99% 5V tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności