Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, manuelvetro napisał:

@neonlightubite były pady analitical, a nieubite pady balanced w 1990 :) 

Niemniej na ubitych analitical, 1990 grają w sposób zbalansowany, pełna zgoda :) 

Hahs.. racja, dzięki, poprawione. :D 

 

Edit.

Edytowałem też nieco o brzmieniu, jakby co. ;) 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się w fanklubie z moimi świeżo zakupionymi T5 v.2 :) Używki kupione od kolegi Magni, wcześniej miał je Compton.

Fantastyczne słuchawki, a ich synergia z Chord Mojo jest dla mnie wybitna. Usłyszałem właśnie taki zestaw na AVS 2019 i wiedziałem, że kiedyś kupię taki.

Chord Mojo kupiłem w listopadzie 2019, ale na słuchawki nie było mnie stać, a ciekawe oferty na używki pojawiały się akurat w momencie, kiedy nie miałem kasy.

Na ten moment słucham z kablem stockowym, mam też kabelek zbalansowany z wtykiem 4,4 mm, który będę testował z Ibasso DX 160.

Czekam na przeróbkę 3 metrowego kabla Sendy Audio zakończonego 4 pinowym xlr'em (wymiana wtyków 2,5 mm na 3,5 mm), którą zajmuje się kolega Jimmy Dragon, aby sprawdzić jak brzmią T5 v.2 z mocnym tranzystorem w klasie A (Audio GD NFB 1 Amp).

Wymienialiście pady w tych słuchawkach na Dekoni? Jeśli tak, to jak wrażenia?

Czy headband Dekoni dedykowany do serii DT pasuje też do T5? Z tabeli zgodności na stronie Dekoni wynika, że nie.

Edytowane przez Elhaz_77
literówka
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocnym tranzystorkiem one Ci sie jeszcze otworzą, jak Ci pasuje z mojo to z tranzystorkiem napewno będzie jaśniej ale i dużo więcej powietrza.Ciekaw jestem czy ostatecznie bardziej podejdzie Ci druga wersja.Dobry zakup

A jak porównanie vs th610? ;)

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dłużej posłuchać, aby się wypowiedzieć. Na razie cieszę się, że moglem sobie pozwolić na zakup Beyerków bez konieczności sprzedawania Fostexów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Wymienialiście pady w tych słuchawkach na Dekoni? Jeśli tak, to jak wrażenia?

Czy headband Dekoni dedykowany do serii DT pasuje też do T5? Z tabeli zgodności na stronie Dekoni wynika, że nie.

Próbowałem kilku innych rodzajów padów na nich i stockowe są najlepsze. Tym słuchawkom pomaga lepszy kabel, balans, przeróbki wewnątrz, ale nie zmiana padów. Tu jest wspomniane co i jak.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic familia czy tam wielka teslowa trójca - jak zwał, tak zwał. Dzięki uprzejmości koleżanki @domil i kolegi@Tytus1988 mam okazję przetestować modele T1 V2 i T90 oraz porównać je z moimi DT1990 Pro. Jak uda mi się ubrać w słowa swoje odczucia to może coś później napiszę.

beyerki.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 12:02, majkel napisał:

Próbowałem kilku innych rodzajów padów na nich i stockowe są najlepsze. Tym słuchawkom pomaga lepszy kabel, balans, przeróbki wewnątrz, ale nie zmiana padów. Tu jest wspomniane co i jak.

Zgadzam się w pełni. Ja zmieniałem pady w t5p kilka razy, ale nic to nie dawało, nawet było gorzej. Zostałem przy stocokowych padach.

Zgodnie z sugestią kolegów stąd wsadziłem do środka gąbkę i to bardzo pomogło szczególnie w kontroli basu

Zadziwiająco pomogło trochę zmienienie mechanizmu regulacyjnego łączącego metalowe obejmy z pałąkiem na głowę. Miałem stary i się wytarł, więc zamówiłem nowy i on już miał inną konstrukcję i metalowe kulki w środku, które się nie wycierają. Może to poprawiło ułożenie na głowie czy coś. Ale na pewno trzymają dobrze rozmiar i dźwięk jakby bardziej szczegółowy się zrobił.

Jeżeli chodzi o kabel, to doświadczalnie przerobiłem niepotrzebny kabel iBasso od IEM-ów, co dało bardzo dobre efekty. (srebro/miedź).

Czyste srebro od Lavaricables nie dawało jakichś ciekawych efektów ogólnie jakoś cieniej grały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje DT1990 wjechały pady Dekoni Elite welurowe od @mikla

Jeśli chodzi o wygodę to mistrzostwo :) Wygodniejsze od obu stockowych par, a dźwiękowo to scenicznie podrasowane Balanced z ciutkę uciętą górką.
 

Nawet fajnie grają z tą wkładką akustyczną z Tygrów. Robią się z tego sceniczne, przyjemne słuchawki, które może nie są tak przejrzyście grające jak na padach Analytical, ale frajda z odsłuchu i wygoda jest genialna

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenia.

Na balanced góra może trochę szczypać i choć też mają fajną scenę i prezentacje, to na tych dekoni jest coś w oddawaniu przestrzeni co mnie przekonuje (mimo tej trochę cofniętej średnicy), jest mniej ofensywnie, efekty holograficzne bardziej gładko wchodzą. :)


No i ekstra wygoda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Suszec i @MrBrainwash - czy zgadzacie się z wpływem padów Dekoni, który obrazuje ten wykres (ósmy w kolejności)? Testowaliście może też jakieś inne opcje np. nausznice Brainwavz Welurowe Okrągłe z pianką pamięciową?

 

Te wkładki z Amironów/TYGR300 to gdzie można kupić? Widzę, że są w oficjalnym sklepie Beyerdynamic, ale nie wysyłają do Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hustler napisał:

Panowie @Suszec i @MrBrainwash - czy zgadzacie się z wpływem padów Dekoni, który obrazuje ten wykres (ósmy w kolejności)? Testowaliście może też jakieś inne opcje np. nausznice Brainwavz Welurowe Okrągłe z pianką pamięciową?

 

Te wkładki z Amironów/TYGR300 to gdzie można kupić? Widzę, że są w oficjalnym sklepie Beyerdynamic, ale nie wysyłają do Polski.

Raczej tak. Aczkolwiek dokładnie i bezpośrednio tego nie porównywałem. Ja nie testowałem innych opcji, nawet z A-padami jeszcze nie słuchałem. Na padach od dekoni grają tak jakby czyściej, ale też bardziej gładko, z bardziej oddaloną sceną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Hustler napisał:

Panowie @Suszec i @MrBrainwash - czy zgadzacie się z wpływem padów Dekoni, który obrazuje ten wykres (ósmy w kolejności)? Testowaliście może też jakieś inne opcje np. nausznice Brainwavz Welurowe Okrągłe z pianką pamięciową?

 

Te wkładki z Amironów/TYGR300 to gdzie można kupić? Widzę, że są w oficjalnym sklepie Beyerdynamic, ale nie wysyłają do Polski.

Moje odczucia pokrywają się z tym wykresem i podobnie jak @MrBrainwash słyszę na Dekoni większą "gładkość" (zmiękczenie transjentów)i powiększoną scenę (pady są grubsze, co oddala przetwornik od ucha). 

 

Jak do tego dorzucisz wkładkę z Tygrów, to średnie jakby się przybliżają, góra jeszcze bardziej uspokaja i jest więcej basu (jak dla mnie da granicy "bułowatości"), scena inaczej się porządkuje, ale trudno mi to opisać.

 

Ogólnie żaden z tych zabiegów (pady Dekoni czy wkładka od Tygrów) w mojej opinii nie psuje tych słuchawek, tylko pozwala je ewentualnie dopasować jeszcze bardziej pod siebie. Technikalia czyli holografia i oddanie detali pozostaje bez zmian.

 

O wkładki zapytaj na maila sklep@konsbud-hifi.pl - numer części to 934208

 

Sprawdziłem generalnie wszystkie dostępne mi kombinacje padów/wkładek:

  • Pady Balanced + stockowa wkładka
  • Pady Analytical + stockowa wkładka
  • Pady Dekoni Elite + stockowa wkładka
  • Pady Balanced + wkładka TYGR
  • Pady Analytical + wkładka TYGR
  • Pady Dekoni Elite + wkładka TYGR

 

Co gra najlepiej?

W moim odczuciu pady Analytical + wkładka TYGR (najrówniejsze granie, wpadające w analizę i z dokładnymi transjentami, ale bez ostrości) oraz pady Dekoni ze stockową wkładką (przyjemne, funowe, napowietrzone granie, ale bez takiego wyczynowego zacięcia i z zachowaniem charakteru słuchawek). Balanced grają najmocniejszą V-ką, a dodanie wkładki od Tygrów robi z nich bułę (za dużo basu), więc generalnie są przeze mnie najmniej lubiane.

 

Jeśli chodzi o komfort to:

  1. Dekoni - najgłębsze, mięciutkie, duża powierzchnia styku
  2. Analytical - najmiększe i najprzyjemniejsze w dotyku, ale płytsze, przez co małżowina może dotykać przetwornika, ponadto mniejsza powierzchnia styku, więc bardziej się czuje nacisk słuchawek
  3. Balanced - najtwardsze, ale nie uginają się tak łatwo jak Analytical, więc ucho nie dotyka przetwornika. Powierzchnia styku odczuwalnie mniejsza niż w Analytical. Dla mnie tylko na krótkie sesje odsłuchowe.

 

Mam nadzieję, że komuś to pomoże :)

Edytowane przez Suszec
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

Panowie @Suszec i @MrBrainwash - czy zgadzacie się z wpływem padów Dekoni, który obrazuje ten wykres (ósmy w kolejności)?

We wtorek sam się przekonam i dam znać. 😉

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

.. z bardziej oddaloną sceną. 

Na to też liczę. 😉👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

Ehh, westchnął nostalgicznie. 1990 się pozbyłem, a Sundar nie kupiłem. I czasem tak, na duszy ciężko. Cichooo, zakupoholiku, rzecze głos rozsądku.

Dlatego ja raczej nie sprzedaję, ale miejsca brakuje. Iemy puszczam- zostawiam sobie tylko MEST i jakieś na rower :)  

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lobuz1 napisał:

Dlatego ja raczej nie sprzedaję, ale miejsca brakuje. Iemy puszczam- zostawiam sobie tylko MEST jakieś na rower :)  

Brawo. W starych dobrych czasach, tzw. klasycznych, miałem na chacie jednocześnie ponad 30 par słuchawek, stojaków z dziesięć. Teraz mam nausznych 5 par i trzy stojaki i wzdycham do Sundar a czasem nawet do dt770, bo ich jeszcze nie miałem i są tanie i zamknięte a takich mi brak.

Ale chciałem się wypowiedzieć w temacie Mest na rower:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Dzięki za podzielenie się wrażeniami. 


Comton: rzuciłbym monetą
Moneta: pomogę Ci dokonać właściwego wyboru...

Coin Standing Up Stock Photo - Download Image Now - iStock

 mój komentarz dla obu par - link 
 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Dziękuję za porównanie, ja jakoś nie mogłem się zebrać do tego, ale ze wszystkim się zgadzam, no może poza tym zapuszczaniem się w subbas DT1990, bo według moich uszu nie mają z tym problemu tyle, że na pierwszym planie jest kick wyższego, może stąd takie wrażenie u Ciebie.

 

Druga sprawa, że wielkość sceny i instrumentów jest po stronie Sundara, natomiast już proporcje są lepsze w DT1990, ponieważ głębia jest słabą stroną Hifiman'ów i pierwszy plan rzucają na twarz, HE400i np. o wiele lepiej wypadają pod tym względem od obu w/w modeli, bez dwóch zdań. 

 

Taka prezentacja ma plusy i minusy, bo z jednej strony pozwala na rewelacyjne ukazanie brył i faktury instrumentów, jednak podczas dłuższych odsłuchów, potrafi też zmęczyć swoją bezpośredniością i skupieniem na pierwszy plan.

 

Odnośnie grania v-ką DT1990, to ten efekt jest znacznie zmniejszony przez ubicie padów, cierpi zapewne na tym wielkość sceny, ale za to zyskujemy bardziej wyrównane i bezpieczniejsze brzmienie.

 

Pomaga w tym również wysoka impedancja wzmacniacza, dzięki której średnica jest wypchniętą i nie czuć już żadnej v-ki, a w pełni zbalansowane brzmienie. Nie bez powodu posiadany obecnie przeze mnie A20, ma 100Ω na wyjściu, a to i tak jeszcze za mało w porównaniu do 480Ω we wzmaku kolumnowym, z którym kolejne Beyer'y i też m.in. HD800s, zyskują na muzykalności.

 

Jak już wspomniałem, we wtorek otrzymam pady Dekoni Elite Velour do DT1990 i bardzo jestem ciekaw efektu, jaki wniosą w brzmienie Beyer'ów, DT1770 również. 😉

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zgreg napisał:

Beyerdynamic DT770 Pro 32Ohm
Zagrają w/w słuchawki z Shanling M2X ? Muzyka elektroniczna, ambient, klasyczna, jazz. Jest gniazdo balanced.



Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

DT770 nie mają możliwości wykorzystania kabla zbalansowanego bez ingerencji w nie (wewnętrzny recabling), ale ze zwykłej dziurki zagrają jak najbardziej i to myślę, że całkiem miło, a szczególnie elektronikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności