Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Suszec napisał:

Dzisiaj chyba dzień zabaw Beyerami, bo ja z kolei sprawdzałem w DT1990 pady analityczne + wkładki od Tygrów. Moim zdaniem to bardzo udana kombinacja. Bas jak na Balanced i stockowej wkładce, ale góra delikatnie przycięta, średnica bardziej z przodu i całość nabrała jakby więcej powietrza.

 

Pomijam już, że DT1990 prezentują sobą świetny poziom techniczny i super jakość wykonania, ale ta łatwość modyfikacji i strojenia brzmienia pod siebie to jest coś rewelacyjnego. Można mieć jedną parę słuchawek i w sumie się nią nie znudzić, bo wystarczy raz na jakiś czas coś w nich pogrzebać lub dokupić inne pady :)

Ja właśnie jestem po przetestowaniu welurowych padów Dekoni do 1990. Mimo początkowego zachwytu, wróciłem do padów analitical. 

Jak na mój gust za bardzo przyciemniło brzmienie i średnica się wycofała. Za to wygodę mają świetną. Jakby ktoś chciał kupić - piszcie ;)

Dodatkowo wymieniłem pianki na takie - Foam disc

Edytowane przez mikla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mikla napisał:

Ja właśnie jestem po przetestowaniu welurowych padów Dekoni do 1990. Mimo początkowego zachwytu, wróciłem do padów analitical. 

Jak na mój gust za bardzo przyciemniło brzmienie i średnica się wycofała. Za to wygodę mają świetną. Jakby ktoś chciał kupić - piszcie ;)

Dodatkowo wymieniłem pianki na takie - Foam disc

Te pianki to nie są te same co stockowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 10:33, mikla napisał:

Ja właśnie jestem po przetestowaniu welurowych padów Dekoni do 1990. Mimo początkowego zachwytu, wróciłem do padów analitical. 

Ja miałem tylko analitical, stockowe balanced i skórki od t90. Analitical grały perfekcyjnie tak jak chciałem i wiedziałem, że jeśli przyjdzie czas zamiany, to tylko na nowe fabryczne analitical. Ale nie nadszedł, słuchawki miałem 2017 - 2021 , a nowy właściciel, @lukekaczmarekteż zdaje się słucha na analitical, które są w dobrej kondycji i nie domagają się zmiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kwestiami dźwiękowymi pady analytical są o wiele bardziej miękkie i przyjemniejsze na dłuższą metę. Balanced są twardsze, ale dzięki temu, że mniej się ugniatają zostawiają więcej miejsca na ucho. Jakby udało się połączyć dźwięk i wygodę analytical z większą ilością miejsca na ucho to byłoby marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hammerh34d napisał:

Wiecie co?...
To działa.
Teraz nie wiem czy wolę t90 czy t1v2.
T90 jaśniejsze odrobinę, ale... default_biggrin.png72d765f01062dd59d4fe970b499e1535.jpg

Edit: No nie. Jednak T1 lepsze wyraźnie. Ale płatek kosmetyczny zrobił t90 dobrze!

Bo to ma być materiał pochłaniająco-rozpraszający, a nie uspokajający obudowę od rezonansów (jak bitum w kolumnach, o ile ktoś widzi sens). Wyrwij te korki z przetworników T1 v2. Zrobiłem tak w T5p v2 z dużą korzyścią. W temacie T90 - najprościej to sprzed ucha wrzucić do muszli do środka, ten krążek dwuwarstwowy. Czarnym do góry. Płatek wówczas niepotrzebny, ale jak tam wolisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hammerh34d napisał:

Ale płatek tak ładne pasuje kształtem!... :D

Poza tym to głównie córa używa t90, a ona nie ma świra i się nie rzęsie nad słuchawkami, więc to dwuwartstowe sprzed ucha bardzo pomaga zatrzymać wszelki syf :D

Sprawdzę ten korek w T1, dzięki :)

To najlepiej wbić pod krawędź plastiku nieduży śrubokręt płaski w stronę otworu centralnego i przekręcić, to go wstępnie wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, hammerh34d napisał:

Wiecie co?...
To działa.
Teraz nie wiem czy wolę t90 czy t1v2.
T90 jaśniejsze odrobinę, ale... default_biggrin.png72d765f01062dd59d4fe970b499e1535.jpg

Edit: No nie. Jednak T1 lepsze wyraźnie. Ale płatek kosmetyczny zrobił t90 dobrze!

@hammerh34dmożesz napisać jak T1 v2 spisuje się z lampą OTL. Jestem umówiony na odsłuch, ale wezmę ze sobą jakiegoś mocniejszego dapa. Dziękuję.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest za ciepło. Jak dla mnie. Bardzo mi leży barwa z woo.
Szczerze mówiąc nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie barwy, przestrzeni, dynamiki, basu.
Tranzystor od Majkela jest ciut jaśniejszy i wydaje mi się że bywa bardziej szczegółowy, ale różnice są doprawdy niewielkie :)

To najlepiej wbić pod krawędź plastiku nieduży śrubokręt płaski w stronę otworu centralnego i przekręcić, to go wstępnie wyciągnie.
Hmmm...

Ten "korek"? :)

877964b5c272fb587f0e306d28d0efa2.jpg
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest dziwny, bo z jednej strony jest większa swoboda na górze, a z drugiej mam wrażenie że najniższy bas dostał kopa troszkę.
W sumie mozna by na taśmę dwustronną nakleić na przetworniki w miejsce dziury taką siateczkę z torebek od lepsiejszej herbaty, tych takich jedwabnopodobnych. Zabezpieczyło by to przed kurzem, a nie zaburzało za bardzo wentylcji... Popaczę czy mam taką herbatę w domu default_biggrin.png



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hammerh34d napisał:

T90 jaśniejsze odrobinę, ale... default_biggrin.png72d765f01062dd59d4fe970b499e1535.jpg

W T90 pośrodku obudowy jest otwór, który przysłoniłeś płatkiem - wytnij otwór w płatku w tym miejscu, wtedy brzmienie powinno być nieco cieplejsze i bardziej basowe.

Beyerdynamic-T90-Over-Ear-Headphones-Ins

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że najlepiej byłoby wyciąć otwór, żeby nie było odbić zwrotnych, ale to wiadomo, nieodwracalny mod. ;) Z drugiej strony ciekawe, czy ktoś próbował zrobić full-open moda z T90, tj. usunąć cały ten plastik i zostawić tylko tą siatkę metalową?! 🤔 

 

Pamiętam, że przy DT990 bardzo fajnie się to sprawdziło, dostały sporo ciepła, otwartości, płynności. W TH-X00 PH też był progres imo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hammerh34d napisał:

W sumie można by zamówić nowe budy też ;)
Popatrzę.

No tak, ale to będzie pewnie koszt używanych T90, więc średnio opłacalne. ;)

Edit.

Prędzej jakieś dojechane DT'ki wyrwać, ale nie jestem pewny, czy wymiarowo będą się zgadzały.

Edit.2

O.. a najtaniej by chyba wyszło druknąć muszle w 3D. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności