Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam od dłuższego czasu słuchawki: Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm,

DAC: HIDIZS S8 oraz wzmacniacz: Aune B1,

myślałem nad zmianą i właściwie kupnie w ciemno DT1990 lub używanych T1v2

ale po przeczytaniu tej recenzji sam nie wiem chyba szkoda kasy,DT990 zresztą też zostały bardzo negatywnie ocenione.....czy wszystkie  słuchawki Beyerdynamic są naprawdę takie złe? poza DT880 i tanimi słuchawkami innych firm nic więcej naprawdę  nie słuchałem

Pozytywne recenzje z audiosciencereview ma np. MASSDROP X Focal ELEX nawet tanie AKG K371 bez EQ są lepsze od T1v2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, krzy88h napisał:

Witam

posiadam od dłuższego czasu słuchawki: Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm,

DAC: HIDIZS S8 oraz wzmacniacz: Aune B1,

myślałem nad zmianą i właściwie kupnie w ciemno DT1990 lub używanych T1v2

ale po przeczytaniu tej recenzji sam nie wiem chyba szkoda kasy,DT990 zresztą też zostały bardzo negatywnie ocenione.....czy wszystkie  słuchawki Beyerdynamic są naprawdę takie złe? poza DT880 i tanimi słuchawkami innych firm nic więcej naprawdę  nie słuchałem

Pozytywne recenzje z audiosciencereview ma np. MASSDROP X Focal ELEX nawet tanie AKG K371 bez EQ są lepsze od T1v2?

Ja mialem k371 , są db, do 1990, słuchałem łeb w łeb,  mają się jak fiat do porshe

880 edition przy 1990 słuchane łeb w łeb wypadają blado, w każdym aspekcie za wyjątkiem sceny są gorsze

T1v1 są lepsze od v2 są lepsze od v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krzy88h napisał:

Witam

posiadam od dłuższego czasu słuchawki: Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm,

DAC: HIDIZS S8 oraz wzmacniacz: Aune B1,

myślałem nad zmianą i właściwie kupnie w ciemno DT1990 lub używanych T1v2

ale po przeczytaniu tej recenzji sam nie wiem chyba szkoda kasy,DT990 zresztą też zostały bardzo negatywnie ocenione.....czy wszystkie  słuchawki Beyerdynamic są naprawdę takie złe? poza DT880 i tanimi słuchawkami innych firm nic więcej naprawdę  nie słuchałem

Pozytywne recenzje z audiosciencereview ma np. MASSDROP X Focal ELEX nawet tanie AKG K371 bez EQ są lepsze od T1v2?

Podaj więcej szczegółów odnośnie preferowanego brzmienia, bo tak to można w nieskończoność postować. I nie, Beyerdynamic'i nie są złe, są charakterystyczne i trzeba je dobrze sparować z torem, oraz trzeba lubić takie brzmienie, to samo się tyczy innych firm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzy88h napisał:

nawet tanie AKG K371 bez EQ są lepsze od T1v2?

 

Nie są lepsze, T1 w tych pomiarach wypadły całkiem dobrze, wynikami przy 114 dB SPL bym się nie przejmował, nikt rozsądny nie słucha tak głośno. Przy 104dB SPL mają zniekształcenia harmoniczne na poziomie monitorów studyjnych z wysokiej półki... Kwestia equalizacji to sprawa osobistych preferencji T1 v2 to ciepła V-ka. K371 są bardzo bliskie Harman target (który jest mocno promowany na tamtej stronie, ale nie jest jakimś jedynym, obiektywnym wyznacznikiem neutralności).

 

Miałem DT880 600 i bardzo je lubiłem mimo posiadania też innych, droższych słuchawek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Podaj więcej szczegółów odnośnie preferowanego brzmienia, bo tak to można w nieskończoność postować. I nie, Beyerdynamic'i nie są złe, są charakterystyczne i trzeba je dobrze sparować z torem, oraz trzeba lubić takie brzmienie, to samo się tyczy innych firm. 

 

3 godziny temu, manuelvetro napisał:

 

Ja mialem k371 , są db, do 1990, słuchałem łeb w łeb,  mają się jak fiat do porshe

880 edition przy 1990 słuchane łeb w łeb wypadają blado, w każdym aspekcie za wyjątkiem sceny są gorsze

T1v1 są lepsze od v2 są lepsze od v3

ok dziękuje za odprowadzi zacząłem teraz trochę bawić się  EQ  z DT880 zgodnie z oratory1990 (tzn. basu aż tak mocno nie podbiłem 100Hz LowShelf 3 dB mniej)i faktycznie słuchawki brzmią lepiej więc ten Herman Target ma coś na rzeczy zgłębię ten temat popróbuje DT880 z EQ. i w  sumie to poczekam jeszcze z zakupem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 15:55, Kuba_622 napisał:

 

Nie są lepsze, T1 w tych pomiarach wypadły całkiem dobrze, wynikami przy 114 dB SPL bym się nie przejmował, nikt rozsądny nie słucha tak głośno. Przy 104dB SPL mają zniekształcenia harmoniczne na poziomie monitorów studyjnych z wysokiej półki... Kwestia equalizacji to sprawa osobistych preferencji T1 v2 to ciepła V-ka. K371 są bardzo bliskie Harman target (który jest mocno promowany na tamtej stronie, ale nie jest jakimś jedynym, obiektywnym wyznacznikiem neutralności).

 

Miałem DT880 600 i bardzo je lubiłem mimo posiadania też innych, droższych słuchawek :)

 

Przy interpretowaniu tych wyników pamiętajcie, że tutaj chodzi o szczytowe SPL, a nie średnią wartość, a to dosyć spora różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 12:05, krzy88h napisał:

czy wszystkie  słuchawki Beyerdynamic są naprawdę takie złe?

Nie są złe, a nawet są bardzo dobre. Z tym, że stare flagowe są już tak dobre, że więcej nie trzeba. Owszem może te nowe modele są minimalnie lepsze, ale to już trzeba się wsłuchiwać. Bo zwykle ta lepszość jest bardzo wyolbrzymiana proporcjonalnie do ceny. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem dzisiaj do muszli T90 gąbkę od chińskich zamienników, a na nią ten większy krążek filcowy z muszli dt880 pro i sam nie wiem. Musiałbym mieć drugą parę T90 do porównania. Mam wrażenie, że jest inaczej. Tzn. jest spokojniej i dokładniej, i jakby mocno straciły swój złotawy kolorek dźwięku.
Początkowo chciałem zrobić inaczej. Najpierw włożyć mały krążek filcu z dt880, a następnie na niego gąbkę z chińskich nausznic. Może jeszcze tak zrobię w przyszłości jeśli zdecyduję się oderwać ten mały krążek z filcu.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 11:32, CoagulaHavoc napisał:

Mam pytanie do kogoś, kto robił balans do DT150.

Z tego co pamiętam wystarczy we wtyczce(tej wpinanej w muszlę) tak jakby rozdzielić masę, która jest do 2 pinów. Oczywiście masa lewego jest w tym samym rządku, co lewy, a prawego, co prawy, a nie na krzyż. Czyli chyba tak jak to narysowałeś.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suszec napisał:

Beyeroza ma się u mnie dobrze... Dzisiaj u mnie na głowie pojawiły się DT1990

 

Tak sobie myślę, że rozsądnym rozwiązaniem byłoby sprzedanie wszystkich pozostałych słuchawek :lol:

Lajki wyszli. Jedną parę koniecznie zostaw, bo 1990 już nie będą tak cieszyć... Musi być układ odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no prawda... narazie zapowiada się, że zostaną Edition 600 Ohm, bo K550 przy Beyerach brzmią jakoś dziwnie "plastikowo" na średnicy, a DT990 Pro chyba po prostu czas puścić w świat. 

 

W następnym tygodniu powinienem dostać wkładki od Tygrów/Amironów Wireless to też się okaże ile to warte, ale może się okazać, że takie DT990 600 po tym banalnym modzie będą fajną "miększą" alternatywą dla DT1990 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Suszec napisał:

A no prawda... narazie zapowiada się, że zostaną Edition 600 Ohm, bo K550 przy Beyerach brzmią jakoś dziwnie "plastikowo" na średnicy, a DT990 Pro chyba po prostu czas puścić w świat. 

 

W następnym tygodniu powinienem dostać wkładki od Tygrów/Amironów Wireless to też się okaże ile to warte, ale może się okazać, że takie DT990 600 po tym banalnym modzie będą fajną "miększą" alternatywą dla DT1990 :)

Ja DT990 600 bardzo miło wspominam. Komplementować się powinny dobrze z DT1990 bo zapamiętałem je jako słodsze, z większą ilością żywego powietrza i dość naturalnym tembrem, takie luźniejsze w całościowym brzmieniu. Czasem chciałbym aby wróciły. Może kiedyś...

 

Po posłuchaniu DT1990 można zwijać interes hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zabawy ciąg dalszy :) Odebrałem wkładki akustyczne z Amiron Wireless/TYGR 300 i zainstalowałem je do DT990 Edt 600 

 

Efekty są co najmniej ciekawe, więc jak macie którekolwiek Beyery do których te wkładki pasują i wolną niesamowicie wysoką kwotę 25 złotych, to polecam sprawdzić.

 

DT990 się wyrównują. Ubywa im tej najwyższej góry, środkowy bas schodzi w dół. Robi się mniejsza V, ale co najciekawsze to to co się dzieje ze sceną i separacją instrumentów. Mam wrażenie, że słuchawki zaczęły w większych odległościach od siebie rozrzucać źródła pozorne, jednocześnie zachowując mocny centralny plan. Kojarzy mi się to z fajnymi, dobrze ustawionymi kolumnami.

 

Na niektórych nagraniach brzmi to magicznie, a na niektórych zwyczajnie, ale za taką kasę to grzech nie spróbować :)

 

IMG_8615.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości sprawdziłem je z DT1990 (pady balanced) i wydaje mi się, że z powodu konstrukcji tam te wkładki działają mocno inaczej. Peak na górze jest zlikwidowany, ale z basu robi się buła i scena moim zdaniem się psuje - jest za gęsto. 
 

Może mi się nie podoba, bo imho w DT1990 nie ma czego poprawiać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suszec a sprawdzałeś może jak się te wkładki mają względem całkiem wyjętych wkładek?

Mam DT990 Ed na padach od T1 i obecnie całkiem wyjęte wkładki. Bardzo fajnie się dół otworzył, nacisk przesunął na subbas i mam wrażenie, że dół jest nieco szybszy, ciut twardzy. Minusem jest dodatkowe wyostrzenie całościowe. Fajnie by było wstawić coś, co te piki w sopranach ciut ułagodzi bez wnoszenia buły na basie z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubachim napisał:

@Suszec a sprawdzałeś może jak się te wkładki mają względem całkiem wyjętych wkładek?

Mam DT990 Ed na padach od T1 i obecnie całkiem wyjęte wkładki. Bardzo fajnie się dół otworzył, nacisk przesunął na subbas i mam wrażenie, że dół jest nieco szybszy, ciut twardzy. Minusem jest dodatkowe wyostrzenie całościowe. Fajnie by było wstawić coś, co te piki w sopranach ciut ułagodzi bez wnoszenia buły na basie z powrotem.

Nie sprawdzałem, właśnie dlatego, bo nie chciałbym dodatkowego wyostrzenia, a bas właśnie chcę taki gładziutki, nie bijący w czaszkę (od tego mam teraz DT1990). Stockowe DT990 są moim zdaniem jasne, ale bardzo gładkie i przyjemne w odbiorze, natomiast z wkładkami nadal są jasne, ale są jeszcze przyjemniejsze przez równiejszy bas i bardziej obecną średnicę. Muzyki akustycznej i jazzu słucha się na tym świetnie.

 

Wczoraj zasypiałem do albumu Damnation od Opeth no i poezja :)

 

W wolnej chwili sprawdzę co jest bez żadnych wkładek, ale nie sądzę, żeby wyszło z tego coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 16:14, majkel napisał:

Ja nawet na T1 v1 wolałem te pady niż oryginalne. Mniej syczenia, lepszy fokus źródeł pozornych, wyższa średnica bez tendencji do rozlewania i bardziej akuratny bas. Przy tym śmieszna cena.

Jak pasują do T1, to będą też pewnie pasować do T5p. Trzeba sprawdzić to!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, xenofont napisał:

Jak pasują do T1, to będą też pewnie pasować do T5p. Trzeba sprawdzić to!

 

To zależy, czy masz v1 czy v2? Tam jest inna średnica pierścienia montażowego. Te z linku są na v1 i wszelkie DT. Natomiast przydadzą się te gąbeczki od kompletu, żeby wytłumić muszle, bo T5p to pomaga. Trzeba je wrzucić do muszli za przetwornik zamiast przed ucho pod pierścień blokujący.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności