Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dokupiłem 8 modeli padów z aliexpress do T1 i jest zabawa :)

Póki co fajnie grają pady z owczej skóry, ale niestety najdroższe z nich.

 

Jeśli chodzi o komfort to super miękkie są te :

https://www.aliexpress.com/item/32967593057.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16354c4dvtwsRE 

ale jeszcze nie testowałem dłużej jeszcze. 

 

Headonic po ostatniej modyfikacji przyciemniającej dźwięk gra wg mnie idealnie z T1kami. Nic mnie nie kłuje w uszy. 

 

Ostatnio słucham z "kąbo" EarStream swoich T1nek i kolejny raz odkrywam nowe brzmienia. 

 

Zestaw  gra idealnie. Nie trzeba wydawać kasy na CDka a potem płyty. Zakupy na pewno ograniczę już tylko do wydań, które są niedostępne na Tidalu. 

 



 

Edytowane przez BearPL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 21:08, Compton napisał:

Beyerdynamic ostatnimi czasy mocno namieszał mi w głowie. I to głównie za sprawą Tesli.

Po rozstaniu się z K812, naszła mnie myśl na K7XX ale wiedząc, że to mid level i mild sound, więc w sumie wiedziałem na co się piszę, bo to ogólnie mój housesound.

Ale nadarzyła się okazja posłuchać DT1990, no i muszę stwierdzić, że pomimo bardziej przychylnej memu sercu sygnatury z K7XX, to DT1990 pozamiatały tymi AKG jak chciały. Jedynie przestrzeń broni się rękami i nogami, ale całe technikalia są po stronie BD.

W porównaniu z K812 - niestety, nie jest tak dobrze, a przede wszystkim  pod względem rozdzielczości - DT1990 są jasne, nawet jaśniejsze, ale nie tak szczegółowe jak K812. Drugim minusem jest przestrzeń. Nawet na tle Tp5 v2, to Beyerdynamiki brzmią jak zamknięte. Jak by się ktoś pytał o przestrzeń czy jest, to powiem, że  jest, ale taka słuchawkowa - czyli najnormalniejsza jaką można się spodziewać po tego typu słuchawkach. AKG K812  jak i HD800 wyznaczają w tym zakresie pewne maksymalne możliwości, do którym zwykłym szaraczkom ciężko się zbliżyć, a jak ktoś się nimi zachwyci, to resztą słuchawek będzie ciężko i to bardzo.

No ale skąd ten zachwyt nad DT1990?

Z ogólnej prezentacji, czyli przede wszystkim z potężnego dźwięku rockowego, mocnego dynamicznego basu, bliskiej namacalnej średnicy i mocnej jasnej górze. Słuchawki grają energetycznie, dynamiczne, są szybkie, czytelne, bezpośrednie i wi miarę przestrzenne. Nie czuć klaustrofobii jak ba AQNH ale nie ma tej otwartości i swobody wybrzmień jak na np. K812.

Gdyby tak te DT1990 można było nabyć za ok 1200 zł, to uważam, że to bardzo dobry zakup.

Tak na marginesie, sam się do takiego skłaniam.

IMG_9166.JPG

Czyli jednak, nie jestem sam. Dt 1990 pro mam prawie od początku ich produkcji. Po ich odkryciu wiedziałem, że mogę słuchawkową przygodę z nausznymi - w ludzkich pieniądzach - kończyć. I skończyłem faktycznie. Spostrzeżenia @Compton odnośnie dt 1990 pro jak najbardziej potwierdzam. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hammerh34d napisał:

Pany... Córka zabrała mi t90. Wie co dobre.
Chcę ptzy tej okazji więcej przestrzeni.
Kupić se t1, czy iść w stronę hd800?...

 

Chcesz to Ci podeślę swoje t1, posłuchasz czy Twoje granie. Prawdopodobnie będę się ich pozbywał bo kupiłem akg i beyery częściej sobie wiszą na stojaku niż grają :) priv jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Weird_O napisał:

Chcesz to Ci podeślę swoje t1, posłuchasz czy Twoje granie. Prawdopodobnie będę się ich pozbywał bo kupiłem akg i beyery częściej sobie wiszą na stojaku niż grają :) priv jak coś.

Ty masz v2? W przypadku v1 taki stan rzeczy byłby dla mnie niepojęty. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał:

Ty masz v2? W przypadku v1 taki stan rzeczy byłby dla mnie niepojęty. :)

 

V2 :) muszę kiedyś posłuchać V1...

Poza tym wątpię, że V1 przebiją AKG z kablem argentum... to są serio inne słuchawki z tym kablem, inna klasa brzmienia.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Weird_O napisał:

 

V2 :) muszę kiedyś posłuchać V1...

Poza tym wątpię, że V1 przebiją AKG z kablem argentum... to są serio inne słuchawki z tym kablem, inna klasa brzmienia.

Cuda by musiał zdziałać ten kabel. :) Stockowe T1 v1 wolę od K812 zdecydowanie. Takie z późniejszej produkcji, liczmy od numerów około 9000. Po zrobieniu kilku modów i dobraniu padów T1 v1 idą jeszcze sporo do przodu. K812 mają też inne wady oprócz dźwięku nie będącego moim ulubionym. Nie da się ich zbalansować bez demolki. T1 od razu są symetryczne, można sam wtyk zmienić do wzmacniacza. Wybór padów do K812 jest mniej więcej żaden. Do Beyerów - pół Aliexpressu. ;)

Pominę tu fakt iż chwalenie AKG w fanklubie Beyerdynamic to jak krzyczenie "Cracovia pany!" pod stadionem Wisły. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, majkel napisał:

Cuda by musiał zdziałać ten kabel. :)

Otóż to!

 

40 minut temu, majkel napisał:

Stockowe T1 v1 wolę od K812 zdecydowanie.

Tak jak i ja V2 vs akg na stockowym kablu.

41 minut temu, majkel napisał:

 

Pominę tu fakt iż chwalenie AKG w fanklubie Beyerdynamic to jak krzyczenie "Cracovia pany!" pod stadionem Wisły. 

Ups no to podpadłem... serio nie wiedziałem, że jest aż taka polaryzacja zwolenników tych marek.

Ale to nie jest wcale tak, że nagle przestałem uważać T1 za bardzo dobre słuchawki - absolutnie nie! Z lampą robią świetną robotę. Jednak po prostu dźwięk 812 uważam za bardziej naturalny, żywszy, przestrzenny, holograficzny (oczywiście z argentum!) - czyli kwestia preferencji. Najfajniej byłoby mieć dwie pary no ale...

Tak czy siak ciekawy jestem tych modowanych V1, może kiedyś będzie okazja ich posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeszcze nie. To pierwszy egzemplarz u mnie i mam zainteresowanego klienta jutro. Nie chciałbym mu otwierać. Jak kupi to będę miał drugą parę we wtorek max środę. Jeżeli tylko odsłucha to w poniedziałek można testować.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O , widzę że mamy podobny zestaw słuchawek. Też wolę k812, ale o T1 nie dam złego słowa powiedzieć i nie chciałabym się ich pozbywać.  

 

@hammerh34d jeśli pasowały Ci T90 to podejrzewam że z T1 byłoby Ci po drodze. W każdym razie Twojej córce gratuluję zdobyczy. Moja ostatnio skonfiskowała zmodowane przez @Perula akg k545, zanim jeszcze zdążyłam na forum pochwalić. Też zadowolona :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, stosowaliście może takie zamienniki:

 

https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt990-pro-dt660-dt440-pady-nauszniki-9792160020

 

chcę wymienić pady w swoich 931, oryginalne pady 2x droższe więc pomyślałem o tych. Pytanie, czy nie degradują dźwięku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Weird_O napisał:

Koledzy, stosowaliście może takie zamienniki:

 

https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt990-pro-dt660-dt440-pady-nauszniki-9792160020

 

chcę wymienić pady w swoich 931, oryginalne pady 2x droższe więc pomyślałem o tych. Pytanie, czy nie degradują dźwięku...?

To o ile się nie mylę jest ten model :

https://pl.aliexpress.com/item/4001228152146.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.f2ab5c0f60cP8t 

 

Wygląda nieco inaczej na zdjęciu, ale na filmiku już podobnie i w rzeczywistości też podobne są do tych z allegro.

Mam właśnie ten model zamawiany z aliexpress aktualnie założony na moich T1 v1.  

W odniesieniu do czarnych chińskich bez materiału w środku od Majkela (które zastąpiły oryginalne pady) - grają bardzo podobnie. Nic mnie póki co w nich nie wkurza, ale testuję dopiero pierwszy dzień i trochę za wcześnie, żeby coś powiedzieć. Sporo modeli, które testowałem od razu było słychać różnicę, bo były z innego materiału, lub były większe, przez co oddalenie od ucha inne, inny pogłos i przede wszystkim impakt na basie potężniejszy. 

Myślę, że ten model jako zamiennik spokojnie się nada. Dość neutralny. W razie czego zawsze możesz wywalić siateczkę. 

 

Wrażenie zrobiły jeszcze na mnie te :

https://pl.aliexpress.com/item/32967593057.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.f2ab5c0f60cP8t

ekoskóra ale niesamowicie miękka. Kupiłem rozmiar 120 mm i to było spore przegięcie bo są ogromne. Jest wrażenie, jakbym trzymał przy twarzy z obu stron 2 mięciutkie podusie. 100 mm powinno być ok.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności