Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, John Grado napisał:

What? Jak to?

 

2wp4ay.jpg

Hahaha. Mogę się wypowiedzieć o nich jak grają na Headonicku, po zmianie kabla od @majkeli z padami Dekoni Velour. Każdy z tych elementów zmienia dźwięk, ale jak dla mnie to na wzmaku Forum608 i plecionkowym szitkablem i tak już grały o wiele lepiej niż wszystkie słuchawki, których wcześniej słuchałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT931 razem z NFB28 zrobiły mi dziś dzień. Zapomniałem już jak to jest tylko skupić się na muzyce, bez zastanawiania się czy coś brzmi dobrze czy źle. Jest tak, jak lubię - zakładam je na uszy i robi się bardzo miło.

Wintejdż górą! :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekhall napisał:

DT931 razem z NFB28 zrobiły mi dziś dzień. Zapomniałem już jak to jest tylko skupić się na muzyce, bez zastanawiania się czy coś brzmi dobrze czy źle. Jest tak, jak lubię - zakładam je na uszy i robi się bardzo miło.

Wintejdż górą! :D

A DT911 słuchałeś? Mi nawet bardziej się podobały, bo bardziej dociążone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BearPLSuper opis, widać że słuchawki i sprzęt się podobają. Tak trzymać! :) T1v1 miałem jedynie stockowe i raz z drobnym modem kabla (odpięty ekran zdaje się) i były to zdecydowanie jedne z najlepszych słuchawek jakie do tej pory miałem. No ale wiadomo jak to jest w tym hobby - bywa tak że zapragnie się czegoś innego i Beyery sprzedałem. Kiedyś może jeszcze do nich wrócę, choć ED9 dają mi wiele cech które spodobały mi się w T1 jak choćby wyjątkowo realistyczna, dociążona perkusja i ogólne wrażenie prawdziwości dźwięku. 

Dodatkowo jestem sobie w stanie wyobrazić, że zmodowane grają jeszcze lepiej :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy DT1770 można przerobić aby wpiąć w nie kabelek zbalansowany?

 

Pytam bo rozważam ich zakup i podpinanie do Kann Alpa :)

 

Pytanie do posiadaczy i osób zaznajomionych z DT1770 oraz T5p Gen 2, jak ma się porównanie obu tych par, gdzie basu tego średniego jak i niskiego jest więcej oraz które lepiej tłumią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu duuuuuuuuuuŻŻŻŻŻŻŻŻO więcej w 1770.Jeśli chcesz fajny bas i dobrą scene to bierz t5p.Jeśli chcesz bardzo fajny tłusty bas i brak sceny tylko granie prosto na twarz to bierz 1770.W t5p możesz słuchać kilka godzin z rzędu, 1770 u mnie maks godzina ale nawet godzine było ciężko bo one grają totalnie na ryj.Atakują cie jak komary w nocy w lato

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, deftones9 napisał:

Basu duuuuuuuuuuŻŻŻŻŻŻŻŻO więcej w 1770.Jeśli chcesz fajny bas i dobrą scene to bierz t5p.Jeśli chcesz bardzo fajny tłusty bas i brak sceny tylko granie prosto na twarz to bierz 1770.W t5p możesz słuchać kilka godzin z rzędu, 1770 u mnie maks godzina ale nawet godzine było ciężko bo one grają totalnie na ryj.Atakują cie jak komary w nocy w lato

Coś jak CA Cascade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to gra, wiem tylko że ja długo z nimi nie wytrzymałem w sensie z 1770.T5p to znacznie lepsze słuchawki.W 1770 jest tego basu od cholery przez co szczegóły które wychwycisz na t5p na tych drugich zanikają.Może i 1770 dają fun ale na dłuższą mete bania pęka od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja swoich 1770 też szybko się pozbyłem. Grały jakoś tak jakby wszystko miały wywrócone do góry nogami, bas na pierwszym planie ale to taki punktowy bas in jor fejs, przysłaniający resztę. Scena strasznie wąska, mało detali. Jedyne co to szybkie były więc do elektroniki są całkiem całkiem. 1990 lepsze od 1770 niemal w każdym aspekcie ale one jednak górę miały ostrą... Co robić? Jak żyć? Ano kupić t1 albo t5p, jak za konturowo to akg812 z dobrym kablem i starczy.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

No ja swoich 1770 też szybko się pozbyłem. Grały jakoś tak jakby wszystko miały wywrócone do góry nogami, bas na pierwszym planie ale to taki punktowy bas in jor fejs, przysłaniający resztę. Scena strasznie wąska, mało detali. Jedyne co to szybkie były więc do elektroniki są całkiem całkiem. 1990 lepsze od 1770 niemal w każdym aspekcie ale one jednak górę miały ostrą... Co robić? Jak żyć? Ano kupić t1 albo t5p, jak za konturowo to akg812 z dobrym kablem i starczy.

No i super, zostałem ozdrowieńcem 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

No i super, zostałem ozdrowieńcem 🤪

 

Jak masz okazję to posłuchaj ich sobie, a nóż Ci podejdą. No i też jest kwestia, że mój egz był z początków produkcji i one już wtedy nie miały dobrej prasy. Możliwe, że kolejne wypusty poprawili ale tego nie wiem. Może ktoś z obecnych posiadaczy się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Weird_O napisał:

 

Jak masz okazję to posłuchaj ich sobie, a nóż Ci podejdą. No i też jest kwestia, że mój egz był z początków produkcji i one już wtedy nie miały dobrej prasy. Możliwe, że kolejne wypusty poprawili ale tego nie wiem. Może ktoś z obecnych posiadaczy się wypowie.

Niestety okazja tylko cenowa ale odsłuchowej brak więc nie będę ryzykować basotłuka za ponad 1k.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 23:52, Weird_O napisał:

No ja swoich 1770 też szybko się pozbyłem. Grały jakoś tak jakby wszystko miały wywrócone do góry nogami, bas na pierwszym planie ale to taki punktowy bas in jor fejs, przysłaniający resztę. Scena strasznie wąska, mało detali. Jedyne co to szybkie były więc do elektroniki są całkiem całkiem. 1990 lepsze od 1770 niemal w każdym aspekcie ale one jednak górę miały ostrą... Co robić? Jak żyć? Ano kupić t1 albo t5p, jak za konturowo to akg812 z dobrym kablem i starczy.

Ekhem... :D

Ja poszedłem w Amironki i żyję nie najgorzej z tą decyzją.  Tak to jasne słuchawki i nie dla każdego, ale góra nie jest dla mnie jakaś ostra. Dodaje większej przenikliwości do dźwięku, ale go nie ostrzy, może to przez większą obecność wysokiego basu / niższej średnicy. Są milusie. 

Do AKG to chyba trzeba dobry tor. Beyery zagrają fajnie z niemal wszystkiego, a przy okazji dadzą różne wrażenia. 


Dobrze, że nie gustuje w zamkniętych konstrukcjach bo bym się nadział na te DT1770


Przesiadka na T1... może kiedyś w przyszłości jak będzie okazja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Ja poszedłem w Amironki i żyję nie najgorzej z tą decyzją.  Tak to jasne słuchawki i nie dla każdego, ale góra nie jest dla mnie jakaś ostra.

Dla mnie one były ciemne. Ale w sumie żadne Beyery nie są moim zdaniem przesadnie jasne. Nie słyszałem w sumie tylko T90 niemodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Właśnie bawię się w porównanie Beyerdynamic DT880 Pro i DT990 Edition 250Ohm i wniosek wypływa z tego taki, że 880 grają jakby pełniej. Tak jakby były podbite w pasmach, natomiast 990 płasko i mam wrażenie, jakby brakowało im prądu. Testuję na tej samej głośności, przy tym samym utworze na iFi Zen DAC. Chodzi tutaj o to, że jedne są półotwarte a drugie otwarte, czy o coś innego? Na prawdę DT880 są głośniejsze i różnicę słychać od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w warszawie ma do odsłuchania dt1990?

Już prawie je kupiłem ale próbuję najpierw ich posłuchać :D

 

sam mam hd600,

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu gdy mam lampę sporo słucham na dt880 pro/edition. T90 też dobrze grają z lampy, ale na chwilę obecną preferuję dt880. Raczej potrzeba chwili, niż jakieś wady połączenia T90 z lampą. T90 grają bliżej ucha, a w tej chwili chcę większego oddalenia. Taki przekaz jest dla mnie bardziej czarujący w tym momencie. Słychać też, tak samo jak na tranie, że T90 mają bardziej złoty dźwięk, a dt880 to srebro.

Na lampie moje edition, nie mają suchości w dźwięku jak na tranie. I jednak docisk dt880 pro jest wyraźnie mocniejszy niż w edition. Czuć to. Szczególnie po dłuższym używaniu edition. Kręcony kabel też potrafi się źle zachowywać - ale to i tak błahostki.

Dt150 nie grają z moją lampą, która jest OTLem - tran znacznie lepszy. One na tranie (sap2 modyfikowany) grają dosyć lampowo.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to gdzieś kiedyś przeczytałem tu na forum, ale może nie było. 

Nieźle się zdziwiłem, bo podłączyłem T5P do iBasso DX220 z lampkowym AMP 9 i nie mogę się oderwać od słuchania. 

Beyery mam już od dawna, iBasso od roku, ale nigdy tego razem nie słuchałem.

Piękny bass, zawsze wydawało mi się go za dużo, a tu w sam raz, poza tym mięciutkie ale bardzo obecne wysokie, wokale ciepłe. 

DX się grzeje, ale daje radę. 

 

0A5C22C8-1DC8-4E08-AD72-36D658FB1BDF_1_105_c.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton dziękuję za podzielenie się wrażeniami odsłuchowymi z modelu DT1990! Z opisu ukazuje się ciekawy model nadający się doskonale do muzyki rozrywkowej, tworząc bardzo angażujący przekaz. Jestem ciekaw, jak wypadną przy nich inne słuchawki, które przyjadą wkrótce w odwiedziny :) 

 

@xenofont z opisu wynika, że jest to synergiczne połączenie, sprawiające dużo przyjemności płynącej z muzyki. Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami z użytkowania zestawu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton też jestem ciekaw, bo w takim torze nie miałem przyjemności ich nigdy posłuchać. Mam nadzieję, że sprostają oczekiwaniom i pokażą się w nim od strony, której ich nie znam. Będę ciekaw wrażeń :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton jedno i drugie hobby dostarcza dużo wrażeń oraz na swój sposób ryzykowne. W przypadku audio związane jest to z kosztami, bo ciekawość, dokonywane odsłuchy potrafią następnie skłaniać do zakupów, często nadwyrężających dość mocno stan konta. Mówię to również z perspektywy własnego doświadczenia ;) 

 

Mam nadzieję, że będzie to miło spędzony czas. Postaram się nadać jak najszybciej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności