Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, deftones9 napisał:

Żaden temat nie wzbudza tyle kontrowersji co temat bejerów.W żadnym innym temacie nie ma dyskusji na temat jednych słuchawek przez miesiąc czasu, o tym samym w kółko Macieja.W żadnym innym temacie ludzie nie mówią ci ze nie dorosłeś do danych słuchawek. Żaden inny temat nie sprawia że popcorn smakuje tak dobrze :D

 

Dokładnie, dlatego czasem trzeba dorzucić do pieca, bo przygasa.

A w ogóle to napisz w faklubie beyera, że jakieś beyery Ci się nie podobają, a już tym bardziej flagowiec, przepadłeś. Tutaj trzeba sobie słodzić i ciuciać, jak nie lubisz to się nie znasz.

Mnie najbardziej śmieszy fakt, że ja napisałem coś o słuchawkach, a niektórych tak to ubodło, że zamiast coś od siebie napisać o T1, to woleli napisali coś o mnie typowo ad persona.

 

Fajnie tu macie, fajnie :D

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FeX napisał:

 

Dokładnie, dlatego czasem trzeba dorzucić do pieca, bo przygasa.

A w ogóle to napisz w faklubie beyera, że jakieś beyery Ci się nie podobają, a już tym bardziej flagowiec, przepadłeś. Tutaj trzeba sobie słodzić i ciuciać, jak nie lubisz to się nie znasz.

Mnie najbardziej śmieszy fakt, że ja napisałem coś o słuchawkach, a niektórych tak to ubodło, że zamiast coś od siebie napisać o T1, to woleli napisali coś o mnie typowo ad persona.

 

Fajnie tu macie, fajnie :D

 

Szczerze to nie widziałem, żebyś napisał coś sensownego na temat brzmienia T1, napisałeś tylko prowokację w stylu Rafacia. Może dlatego reakcja była, jaka była?

Gdybyś normalnie napisał tu jakiś opis swoich wrażeń, opisał co Ci tak w tych T1 przeszkadzało, to nikt by Cię nie atakował. Ale przedstawiłeś to w taki sposób, że nie wiem jakich odpowiedzi się spodziewałeś, poza żartami :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9time is a flat circle jak to mawiał pewien myśliciel ;)

 

@prolimChcesz powiedzieć że moje byłe irstrimy na dopasionym zasilaniu (daczek dwustopniowe a Sonic to ma tam swoje słynne PSU) to słabe zasilanie dla Bajerów T1 było? :) Nie to, że nie lubię tych słuchawek, ale jednak one miały swoje problemy no ale jak zwykle jeden teslowego faka usłyszy, drugi nie i pozostaje cieszyć się szczęściem tej drugiej osoby :D

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już uważałem, że X5 gra trochę taką lekką A sygnaturą. Bo jak zacząłem porównywać na innych źródłach to te różnice między Amironami i Tygrami zaczęły być bardziej ewidentne. To ta sama prezentacja dźwięku, ale Home strojone pod górę, a 300R pod dół, czyli są bardziej basowe ze stłumioną górą podczas gdy na Amironach ona hula. I wykresy raczej nie kłamią, tylko powiedziałbym, że ja chyba należę do tego grona szczęśliwców którym ten pik w ogóle nie przeszkasza, a samym słuchawkom pomaga uzyskać większą klarowność. Do słuchania elektroniki może nawet wziąłbym Tygry ot żeby jeszcze podkręcić i czuć więcej tego dołu. Lecz w pozostałej muzyce AH są uzależniające. Nie wiem nawet czy bym sobie je zostawił jako jedyne słuchawki do posiadania, lecz w mojej kolekcji świetnie wypełnią brakującą nisze. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić jak na balansie będą grać i jak reagują na EQ. Koleś z DIY-audio-heaven pisał, że można je doprowadzić do brzmienia z DT1990. 

 

W  sumie plany pozostają tak jak na początku, mam dwa fajne strojenia fajnej prezentacji i z jednymi nie będę bał się bujać w terenie i ogólnie w ruchu. A drugie dają boosta do fun-u pozwalając na pełną immersje w muzykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 miesiące nie miałem czasu na nic - jak wygląda sytuacja z tymi TYGRami od mojej recenzji? Jest tu na nie hype czy po prostu uważane są za normalne słuchawki? Ja swoich używam w sumie w 100% do oglądania filmików na youtubie i tam dają radę:) Nie miałem ani jednego momentu, w którym poczułem magię jak kiedyś na DT-150 ale do youtube'a/TV/grania się nadają, więc nadal podtrzymuję moje zdanie, że są warte 600 zł.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajpu nie ma i nie będzie dopóki jest problem z dostępnością. IMO jakieś genialne to one nie są, ale to bardzo dobre słuchawki w swoim przedziale cenowym, do tego bardzo wygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magii nie ma na Tygrach, ale to też można odbierać jako zaletę bo nie kuleją poważnie w żadnym aspekcie i dostajemy pełne spektrum muzyczne danego utworu, którego śledzenie i odkrywanie też potrafi być wciągające. Jak zaczynałem przygodę audio to szukałem magii i zauroczenia jakimiś efektami specjalnymi, ale okazało się to dla mnie drogą nie do przejścia. Natomiast co raz bardziej zacząłem doceniać właśnie brak braków i takie zrównoważone granie. 

 

Dodatkowo Tygry pełnią w mojej kolekcji taką dodatkową funkcję. Pomagają zrestartować mózg dzięki tej swojej normalności. Potem znów wraca się do planarów lub tesli i magia która się wcześniej osłuchała znów czaruje. ;)

 

Dla audiofila Tygry to może nie jest najatrakcyjniejszy zakup, ale do słuchania wysokiej jakości słuchawek otwartych w ludzkiej cenie i niemieckiej formie to jak najbardziej są to zasługujące na uznanie nauszniki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TYGRy mają pewne braki w niższym basie, wynika to z ich konstrukcji ale trzeba o tym napisać. Wygoda też nie jest idealna, pady nie są zbyt miękkie i często po kilku godzinach ucho mnie boli od ucisku (noszę okulary). Jakość wykonania również oceniłbym na 6/10 a nie jak w DT-150 na 11/10 - często biorąc je do ręki wydają dziwne metalowe chrupnięcie, wewnętrzna pomarańczowa siatka potrafi się mechacić.

 

Do moich zastosowań są świetne (oglądanie filmów na tv, youtube prosto z dziurki telefonu, granie na pc bezpośrednio na integrze), lubię je za całokształt.

 

Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to niestety miałem już swój ideał (który raczej do mnie nie wróci) - DT-150 na zmęczonych życiem padach. Z mojej stacjonarki grało to tak, jakbym teraz posłuchał na TYGRach po 6 szklaneczkach czegoś mocniejszego. Niestety aby do tego wrócić musiałbym kupić z Thomanna oryginalne pady do czołgofonów i tyrać je 6 lat. Żadne inne zastępcze pady do dt-150 mi dźwiękowo nie pasowały. Widocznie jestem dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jest Twoj szczesliwy dzien. Mam tak przechodzone  DT150 z padami co najmniej ponad 3 letnimi, bardzo zmiekczonymi, nie slucham juz dawno na nich. Jakby co to PM i moge wyslac zdjecia. Maja tez przegrane mnostwo godzin, sa pieknie zakurzone a pady styrane jak stara ladacznica. Perfekcja.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado Ja nadal mam u siebie dt-150 więc w grę wchodziłyby tylko same pady:) Stacjonarkę wyniosłem na strych i nawet nie mam na nią miejsca (teraz koło kompa zamiast wzmaka stoi drukarka...) więc zrobiłem przejściówkę aby od czasu do czasu podłączać do nich adapter BT:

 

dt.jpg

 

Chińskie skórzane pady są mega wygodne (dźwiękowo tylko poprawne) ale mam problem z dt-150, po godzince słuchania czy nawet trzymania ich na głowie na następny dzień mam zatkane ucho (zawsze lewe), nie wiem jaka jest tego przyczyna, z pewnością nie zbyt duża głośność słuchania, podejrzewam że w grę wchodzi coś z ciśnieniem, może przy ich zdejmowaniu coś się mocno zasysa🤔 Dlatego od kilku miesięcy dt leżą nieużywane, szkoda je sprzedawać za 200 zł.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozkręcić kolejny hajp na 150tki co by młodzi adepci choroby audiofilskiej mieli okazje zacząć przygode od najlepszych słuchawek do 1k a nie od innych badziewi :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają DT1990 Pro i Amiron w porównaniu do Fidelio X2? Krok w bok czy do przodu? Poza charakterystyką interesuje mnie też scena. Wiem, że doki, ale kocham jak FH5 rozkładają mi dźwięk na części, gdzie każdą słychać gdzie indziej w przestrzeni. Philips grają szeroko, ale albo w głowie i tyle. Kiedyś chciałem szeroką scenę, teraz chcę głębi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luk@s napisał:

Jak się mają DT1990 Pro i Amiron w porównaniu do Fidelio X2? Krok w bok czy do przodu? Poza charakterystyką interesuje mnie też scena. Wiem, że doki, ale kocham jak FH5 rozkładają mi dźwięk na części, gdzie każdą słychać gdzie indziej w przestrzeni. Philips grają szeroko, ale albo w głowie i tyle. Kiedyś chciałem szeroką scenę, teraz chcę głębi :)

 

To bierz używane T1 i dostaniesz to czego szukasz :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MrBrainwash napisał:


let's raise the temperature a little 🔥
 

 

 kolega zaorał :D jego sposób prezentacji i facjata dobrego psychola który z łatwością załapałby sie do roli kanibalistycznego zabójcy w hamerkykańskim thrillerze robi tutaj robotę :D złoto

 

Wypunktował typa przepięknie :D ten uśmiechnięty gumiś gada pierdylion bzdur

Edytowane przez deftones9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Luk@s napisał:

Jak się mają DT1990 Pro i Amiron w porównaniu do Fidelio X2? Krok w bok czy do przodu? Poza charakterystyką interesuje mnie też scena. Wiem, że doki, ale kocham jak FH5 rozkładają mi dźwięk na części, gdzie każdą słychać gdzie indziej w przestrzeni. Philips grają szeroko, ale albo w głowie i tyle. Kiedyś chciałem szeroką scenę, teraz chcę głębi :)


Później zrobię dokładniejsze porównanie. X2 też potrafią zagrać mocno w głąb jak np. na S16, ale tak jak to jest przeważnie w słuchawkach otwartych to na zwyczajnym źródle takiej głębi mogą nie mieć. Nie słuchałem T1, ale zdaje się, że one właśnie z tego słyną, z 3D i z głębi. Ja wyczytałem przy zakupie opinie, że Amirony są taką tańszą wersją T1 w tym względzie, gdzie w T1 pewnie to jest rozwinięte i dopracowane (chociaż nie wiem, tak tylko zakładam). W każdym razie właśnie dla tego 3D pokochałem Amirony. Przy tym nie jest ono przesadzone, bo tak jak już pisałem nie jest to dla mnie takim bezwzględnym priorytetem. Chyba nie trzeba o tym mówić, ale trzeba mieć też świadomość, że aby te przestrzenne rzeczy było słychać to trzeba też odpalić odpowiednie nagranie. Dla mnie dobre słuchawki nie powinny same z siebie zbytnio wirtualizować dźwięku, tak samo źródło. W delikatny sposób ok, ale nie na starcie tworzyć studnie. W beyerach właśnie jest to dobrze wyporcjowane, kiedy ta przestrzeń jest w utworze to niekiedy szczena mi opada. DT1990 podobno są jeszcze lepsze w takim rozkładaniu dźwięku, ale z kolei mają mniejszą scenę. Mi ta scena w Amironach się ostatecznie na tyle podoba, że tak to gra na zewnątrz głowy, że mogę poświęcić pewien procent 3D które i tak już jest świetne. 

Ciężko powiedzieć, kiedy słuchawki zagrają Ci w głowie czy na zewnątrz bo to kwestia subiektywna i zależna też od innych czynników. Lepiej by było wskazać które częściej i z większą szansą wyjdą po za głowę i ten czynnik jest wyraźnie po stronie Amironów. 

Ostatnio sobie słuchałem soundtrack'a z "Wspomnienia Gejszy" i przesłuchałem to parę razy na innych słuchawkach, a potem przyszły Amirony i od razu efekt jakby ktoś okna otworzył, albo jakbyśmy wyszli na zewnątrz pomieszczenia. Przy tym namacalność źródeł się jeszcze bardziej poprawiła. Słychać było lepiej tą odległość przemieszczania się dźwięków i jak one się niosą w przestrzeni. 

Jeszcze mógłbym to tak porównać, że o ile HE-4XX też potrafią dać mi fajne 3D, choć może nie tak precyzyjne, to różni te dwie pary też wielkość sceny. Na Amironach wychodzi ona dalej i jest bardziej otwarta. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności