Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie doświadczenia z padami Brainwavz XL 110mm na DT150? Mam obecnie owalne do HM5 110x90 i jest ok.

Jest promka na nowy model.

Zamsz, pianka Memory i żelowa wkładka chłodząca.

https://www.brainwavzaudio.com/collections/earpads-round-xl/products/gaming-earpads-xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widze w tej recenzji to byc moze bedzie najbardziej oplacalny hi end ze sluchawek jaki jest teraz dostepny. Mi tu pachnie wlasnie bardzo dobrymi sluvhawkami zestrojonymi pod moje uszy i tez glosne sluchanie bez krwawienia z uszu. Zwrot rynku w strone sluchawek nastrojonych ala Audeze czy Nightahwk zwiastuje tu bardzo dobre posuniecie ze strony beyera. Czekam ogolnie na wszystko co dotyczy tych T1, napisalem tez do P. Ryki czy nie zrecenzuje. Chetnie sam bym posluchal :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ciepłe V tak mnie zainteresowało, że aż oglądnąłem xD. To zwykłe t1v2 z większą ilością basu. Niestety nic nie wiemy o jego jakości, czy ma dobry kontur, czy bije midbasem tak jak w zwykłych t1v2, czy jest subbass, jak wygląda textura, głębia, detal. No tak, ale najważniejsze, że mu się nie podobają. Z pięć razy powtarzał. Tylko kogo kuźwa obchodzi czy mu się coś podoba? xD

Zobaczymy co użytkownicy będą pisać, bas pewnie się ułoży z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak jak pisze @John Grado, z drugiej na superbestodjofrendz zjechali obie generacje. 

Że Bejer olał dźwięk a pozwolił wykazać się marketingowcom. 

Generalnie w skrócie oni tam narzekają na to, że problemy które był jak np. peak w rejonie 8-9Khz dalej jest tylko przykryty basem i tak dalej. 

 

@prolimNo właśnie tu nie wiadomo do końca jak jest bo jakiś gościu na hedfaju testował niby 3 generację, wyjmował te nowe opatentowane przez Bajera wkładki i twierdził, że one wtedy tak nie grają do końca jak T1v2. 

Podobno w środku też są ztuningowane pod te wkładki właśnie czyli bez nich będą ostrzejsze nawet niż druga generacja. 

 

Pamiętam że na hedfaju pisali niektórzy że te nowe Beyery to najlepsze brzmienie w stylu NightHawków jakie może być.

 

Kilka bardzo pozytywnych recenzji też widziałem zarówno nowych T1 jak i t5 gen 3, nawet zamknięty wariant jednemu czy tam kilku recenzentom się bardziej podobał. 

 

Póki co widać jak z audioquestami --> love or hate. Niemniej jednak cena jak na flagszipy nie jest z kosmosu i tu się zgadzam z Johnem Grado i sam się czaję na obie. Szkoda że promocji żadnych nie było, no ale to nowy produkt :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale T1 2 generacji były bardzo fajne, tylko jak ta trzecia to jeszcze większa V i jeszcze mocniej podbity wyższy bas/ niższa średnica, to dla mnie już przegięcie po prostu, co za dużo to niezdrowo :)

Powiedział koleś w tej recenzji, że Beyerdynamic bardzo odszedł od ich "typowego" brzmienia jak w DT880 600. A recenzje - jednemu się będzie podobać, innemu nie, normalne. Ja najbardziej lubiłem DT880 i Tesle 1 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie akurat bas nie był jakiś spektakularny w T1v2 i mogłoby go być więcej właśnie w połączeniu z wypełnieniem średnicy bo oni dla mnie zabrali fajne cechy T1v1 a zostawili te ich bolączki jak peak na sopranie. 

Także całościowo w nowych nie powinno być większej V-ki choćby przez to nadgonienie basem do sopranów, które powinny całościowo wydawać się łagodniejsze w przekazie. No ale tak sobie można gdybać. 

Nowe T5 na pewno mają mocno pofalowany wykres. 

 

Co do recenzji to dla mnie już dawno może nie tyle co straciły one jakąś wartość informacyjną czy opiniotwórczą, co po prostu traktuję je jako element show jakim jest audio zajawka. Typu interesuję się jakimiś słuchawkami --> czytam sobie o nich czy oglądam tak dla rozrywki. 

Raczej nie sugeruję się reckami przy wyborze sprzętu a w hajpy pakuję się świadomie. 

Te recenzje (nie mówię że wszystkie) to często taka sztuka dla sztuki i pole do popisu dla tych, którzy mają bardziej wybujałą wyobraźnie/kwiecisty język do opisów czy po prostu szołmenów walczących o subskrypcje i próbujących stać się liderami opinii. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że akurat ten koleś ma jobla na punkcie jasnych słuchawek, on chyba też recenzował dt1770pro i też jechał po basie z tego co pamiętam.Więc ja bym sie nie przejmował tym :D

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego się pędzi, u mnie takie T1v2 na bursonie brzmią baaardzo przeciętnie, brakuje głębi przede wszystkim. Ale wpięte pod feliksa robią zaj*bistą robotę, w szoku byłem jak one potrafią zagrać z dobrą lampą.

Ciekawe jak trójki, może uda mi się je wypożyczyć od Kuropa to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker dokładnie tak. DAP-y, telefony, dongle rządzą. Czy niestety, czy stety, nie ma znaczenia. "Świat" ucieka i albo się dostosujesz, albo zginiesz. Beyerdynamic musiał się dostosować. Kuszą, ale chyba sobie daruję. 

Co do T1 (V2 w moim przypadku) to tylko lampa i to OTL :) Rok kombinowałem z lampami, w pewny momencie miałem 121 kombinacji... Może dlatego mam do nich sentyment. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xtpppp napisał:

T1 v3 to specyficzne słuchawki, trzeba posłuchać, raczej pod jasny tranzystor.

 

Myślisz, że z Bursonem CV2+ by się zgrały? I jak z Felixem Ci grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakoś wielkim fanem marki BD, ale T5pV2 siadły mi konkretnie i zawsze będę je propsował.

Mając je, nie ocieram łez po D7k i nawet nie myślę o wymianie na TH900. A o TH610 to już zapomniałem, że je miałem.

O XC w sumie również.

Nawet wolę je od ostatnio odsłuchiwanych, notabene bardzo dobrych W5000. :)

IMG_9020.JPG

Tak to się dzieje, panie dzieju!

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5p.2 to były pierwsze moje droższe słuchawki jakie miałem powyżej 2k i zarazem pierwsze tesle (choć T70 wcześniej miałem ale dawno temu) obok T1v1 i T1v2, które miałem w krótkim odstępie czasu. 

Pewnie zbyt pochopnie je oceniłem nawet mimo tego, że już zaczynałem im odpuszczać ten ich teslowy sopran. Dzisiaj np. używam słuchawek Ultrasone które w podobny sposób przekazują te kąśliwe szczegóły i szczególiki nagrane na niektórych utworach. Być może dzisiaj bym je inaczej odebrał, choć pewnie jak już to czaiłbym się na nową 3 generację choćby z ciekawości. Natomiast te 2 miały przyjemną barwę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5p gen 2 grają stety, niestety inaczej niż T1 gen 2.

To co zauważył @Undertaker, przede wszystkim mają cieplejszą barwę i bliżej osadzoną średnicę.

Nie jest tak blisko jak w D7000 ani tak daleko jak TH900, jest sam raz. Ani fanom średnicowego grania ani fanom wielkiej głębiny średnicowej nie będą przeszkadzać na tyle, aby je dyskwalifikować w swoich zbiorach.

Bas IMO lepiej się zbiera i nie dudni, jak to miało miejsce w moim przypadku T1v2, o czym była mowa kilka lat temu. Jest sprężysty, rytmiczny i dynamiczny, czego brakowało mi w Denonach 7000, zwłaszcza na werblu. W najniższych oktawach nie wybrzmiewa jak najlepszy Fostex, ale bez względu na użyte źródło, cały czas jest pod kontrolą.

Natomiast co do góry, to jest jej mniej i chyba nawet z zubożeniem jej rozdzielczości, ale to musiałbym porównać 1:1 aby być tego pewien, ale z perspektywy czasu tak to u mnie wygląda (może gorszy tor?)

W TOTALu, to są bardzo dobre słuchawy. Mogę im zarzucić lekki kocyk na średnicy i brak tej najwyższej rozdzielczości i otwartości jaką posiadają najlepsze słuchawki otwarte, bo wśród zamkniętych, to IMO do 1k$ nie ma konkurencji.

IMG_8935.JPG

IMG_8933.JPG

@vonBaron, masz jeszcze jakiegoś linka do  którego można się ustosunkować?

Mam jeszcze bardzo nielubiane przez Ciebie K812. Wrzuć reckę, choćby nawet od Evila.

W sumie, to nawet jesteście do siebie podobni, o trwogo!! 

Tak samo nienawidzicie czegoś innego, co inni cenią, a czego Wy nie posiadacie.

Przykrość!

Edytowane przez Compton
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton a próbowałeś po balansie je łączyć z 600i? ja pamiętam jak przyszły th900 do mnie i po osłuchaniu ich podłączyłem t5p i zostałem zabity.Zabity tym jak t5p odstają basem.Ale na drugi dzień patrze w specyfikacje aune ile ma na wyjściu.. 20ohm, ok.Jak sobie przypomne jak one grały na sp200 to było coś pięknego.Jedyne co bym w nich zmienił to więcej miejsca na uszy bo po przejsćiu z th900 to musiałem na siłe wciskać uszy bo było mało miejsca i mi sie małżowiny opierały o pady.Strasznie irytujące.I to jest jedyne co bym zmienił, reszta to już tylko rewelacja.Po balansie dostają dodatkowego kopa, wzrasta brutalnie dynamika i jeszcze bardziej sie otwierają.Fajne słuchawki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocnym atutem słuchawek Beyera jest wygoda i w przypadku T5p.2 nie było inaczej. Nawet te nieco twarde z pozoru pady były dla mnie super. 

 

Ja generalnie narzekałem na kartonowy lekko bas tylko że przesiadałem się ze zmodowanych HM5 które miały ten bas lekko dopakowany. 

W sumie to nawet te niby legendarne ED9 na dzień dobry nie robią jakiegoś wrażenia a dopiero jak ich głośniej posłuchać. Po prostu te wszystkie słuchawki (w tym planary te których zdążyłem posłuchać) mają na tyle zróżnicowane brzmienie że ciężko tak jednoznacznie oceniać i przypinać łatki że najlepsze to czy tamto. 

 

Mnie jeszcze ciekawią T5p.2 w wersji Astellowej. Swego czasu bardzo je polecał @Vaietale zdaje się bez odniesienia do zwykłych t5. Szkoda że nie było na nie dobrego promo bo bym może się skusił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności