Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Weird_O napisał:

Koledzy mieli może okazję słuchać T1v2 na kablach innych niż stockowy? Warto się w to pchać? Słyszałem, że stockowy jest wystarczająco dobry ale forza noir kusi, tym bardziej, że mają teraz 30% zniżki... pytanie, czy warto?

Mam claire hybrid i mogę polecić, spora zmiana - tzn. według mnie warto. Stockowy nie jest zły, ale jest nieco mglisty w średnicy względem claire no i góra na srebrze jest zupełnie inna - więcej detalu, więcej powietrza.

Co do noir zwykłego, to mogę wam sprzedać tajemnicę poliszynela, że jest to ten kabel:

https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309

Wiem, bo modyfikowałem :P . Co do jego cech, dobra przestrzeń, dobry, sprężysty bas, niestety detal nie jest na zbyt wysokim poziomie, ja osobiście go przełamuje ze srebrem jak już. Ale to nie jest zbyt dobry kabel według mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Myślałem o Hybrid flagowym. @prolim czy jest może szansa pożyczenia od Ciebie Claire na na jakieś dwa-trzy dni? Mógłbym się zrewanżować chociażby USB Fidaty jeśli słuchasz plików :) albo jakimś czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_Onie wiem, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby zamówienie Argentum. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😲 No to nieźle. Na mnie te słuchawki ani jakiegoś wrażenia dźwiękowego nie zrobiły, ani jakością wykonania nie zachwyciły. No ale może ktoś ma na nie pomysł, kolekcjonuje czy co jeszcze innego. W sumie w tej cenie do niektórych słuchawek padów się nawet nie kupi więc tak źle nie jest.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Undertaker napisał:

😲 No to nieźle. Na mnie te słuchawki ani jakiegoś wrażenia dźwiękowego nie zrobiły, ani jakością wykonania nie zachwyciły. No ale może ktoś ma na nie pomysł, kolekcjonuje czy co jeszcze innego. W sumie w tej cenie do niektórych słuchawek padów się nawet nie kupi więc tak źle nie jest.  

 

Albo jak ktoś szuka mocnych wrażeń ;) Miałem DT880 i DT990 właśnie w tych starych wersjach, aż tak tnącego uszy sopranu, to nie słyszałem w jakichkolwiek innych słuchawkach nigdy. Może tam między uchem a przetwornikiem powinien być jeszcze jakiś materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

Może tam między uchem a przetwornikiem powinien być jeszcze jakiś materiał?

W moich DT990 jakaś cieniutka watolinka, ale czy tak wyszły z fabryki, to nie mam pojęcia, nie drążyłem tematu. W sztuce @Andrewek'a coś tam grubszego przykleili. ;)

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

Albo jak ktoś szuka mocnych wrażeń ;) Miałem DT880 i DT990 właśnie w tych starych wersjach, aż tak tnącego uszy sopranu, to nie słyszałem w jakichkolwiek innych słuchawkach nigdy.

Jop, góry było bardzo dużo, ale ja np. "wolę" ostrość na samej górze, niż na wyższej średnicy, bo od tego zęby same zgrzytają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neonlight napisał:

W moich DT990 jakaś cieniutka watolinka, ale czy tak wyszły z fabryki, to nie mam pojęcia, nie drążyłem tematu. W sztuce @Andrewek'a coś tam grubszego przykleili. ;)

Są minimum dwie wersje starych dt990, różniące się materiałem między driverem i uchem i przez to grająco znacząco różnie. Jedna wersja, taka jak na na tej aukcji na allegro ma  czarny gruby filc, a druga papier, tak jak w nowych dt880 i dt990. Wg mnie ta wersja z filcem jest lepsza. Znaczenie też mają pady, bo tak jak nowe do dt990/880 mają perforację od spodu, tak te od starych Beyerów mają od spodu siateczkę, przez co oczywiście ich brzmienie również jest różne. Jednocześnie, jakoś niezbyt pamiętam, aby moje dt990 miał tak przeraźliwie ostrą górę 🤨

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie Beyerdynamic są w rewelacyjnych cenach mobilne DACi przecenione o około 90 % !

 

https://europe.beyerdynamic.com/

 

Jak je kupić w wysyłkę bezpośrednio do Polski ?

Edytowane przez rott
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decees napisał:

Ktoś pisał w wątku z okazjami, że je kupował i ściągnęli mu płatność, więc pewnie można.

A potem mu ją zwrócili i przeprosili. 

 

Mailboxde powinien się sprawdzić. Sam złożyłem zamówienie. Z tym, że DACa sobie odpuściłem. Powiedziałbym że w czasach gdy o dobrego małego DAC nie trudno to ta obecna cena za impacto jest raczej adekwatna niż okazyjna. Też powątpiewam, aby wróciła do orginalnego stanu. Może chcą wyprzedać i coś nowego wprowadzić? 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marek_m napisał:

 

Napisz dwa słowa, jak to działa.

  • Wysyłka na adres PL i czy DE ?
  • Jak paczka ostatecznie trafia do nas ?
  • Płatność - PayPal, przelew, karta ?

 

Okazało się że mam konto i wcześniej już korzystałem i ich usług o czym zapomniałem. Teraz jest chyba łatwiej bo korzystają z paypal.

 

Rejestrujesz się i dostajesz swój niemiecki adres. Zamawiasz na niego sprzęt. Kiedy do nich dojdzie paczka dostajesz wiadomość. Wybierasz sposób dostawy i opłacasz razem opłatą za usługę. Można zasilić u nich konto do opłaty, ale lepiej tego nie robić za nim nie wystawią Ci ceny, no i teraz po prostu zapłacić paypal. W ten sam dzień lub następny wysyłają na Twój podany adres. Cennik transportu do Polski jest nastronnie jak również ceny za usługę. Ile wyjdzie zależy od wielkości paczki. Jest nawet kalkulator. Teraz nie wiem le dokładnie mi wyjszie liczę na ~12-15€ bo ceny chyba wzrosły. W poprzednim zamówienii płaciłem chyba 8€ 

 

 

Screenshot_20201201-121511_Chrome.jpg

takie coś po poprzednim zamówieniu mi zostało 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrBrainwash napisał:

A potem mu ją zwrócili i przeprosili. 

 

Mailboxde powinien się sprawdzić. Sam złożyłem zamówienie. Z tym, że DACa sobie odpuściłem. Powiedziałbym że w czasach gdy o dobrego małego DAC nie trudno to ta obecna cena za impacto jest raczej adekwatna niż okazyjna. Też powątpiewam, aby wróciła do orginalnego stanu. Może chcą wyprzedać i coś nowego wprowadzić? 

Z ciekawości, co zamówiłeś? 

BTW, miał już ktoś z forumowiczów do czynienia z Beyerami T5 3 generacji? Czytałem opinie na headfi, że poszli w dużo cieplejsze brzmienie i to by było na tyle. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix nie wiem do końca czy Aminory do mnie wrócą, a prezentacja beyerdynamic mi na teraz podpasowała, więc na wszelki wypadek postanowiłem spróbować Tygr 300R B-were. Szczególnie, że jestem ich zwyczajnie ciekaw. Ich opisy jakie do tej pory zebrałem wskazują na to że mogły by mi odpowiadać. Takie łatwiejsze do napędzenia 990pro, cieplejsze ze stępioną górą i poprawionym obrazowaniem. Być może właśnie tego potrzebuję. HD330 mam zepsute na razie więc tutaj też, by wjechały na zastępstwo jakby co. Zamówiłem sobie też dwie pary wkładek mogą mi się przydać do jaśniejszych nauszników. 

To chyba na naszym forum ktoś porównywał T1.3 do hawków. Ziomek od DMS i Josh trochę na nie psioczyli, że trochę za bardzo stłumione. Nie mój budżet, więc nawet nie patrzę w ich stronę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt-880s-stare-sluchawki-uzywane-9952640190   no to poszły, trochę więcej niż 10-20 zł 
Ja tam je wspominam bardzo ciepło, a miałem je ponad 10 lat temu - w dźwięku były bardzo delikatne i spokojne, zdecydowanie nie miały ostrej góry.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrBrainwash napisał:

@Damix nie wiem do końca czy Aminory do mnie wrócą, a prezentacja beyerdynamic mi na teraz podpasowała, więc na wszelki wypadek postanowiłem spróbować Tygr 300R B-were. Szczególnie, że jestem ich zwyczajnie ciekaw. Ich opisy jakie do tej pory zebrałem wskazują na to że mogły by mi odpowiadać. Takie łatwiejsze do napędzenia 990pro, cieplejsze ze stępioną górą i poprawionym obrazowaniem. Być może właśnie tego potrzebuję. HD330 mam zepsute na razie więc tutaj też, by wjechały na zastępstwo jakby co. Zamówiłem sobie też dwie pary wkładek mogą mi się przydać do jaśniejszych nauszników. 

To chyba na naszym forum ktoś porównywał T1.3 do hawków. Ziomek od DMS i Josh trochę na nie psioczyli, że trochę za bardzo stłumione. Nie mój budżet, więc nawet nie patrzę w ich stronę. 

O T1 3gen to już słyszałem właśnie, że trochę przesadzili, ale o T5 dość cicho. Swoją drogę myląca jest zmiana nazwy, wcześniej było T5p. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności