Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bob2000 napisał:

Stare Sennheisery, które mam grają ok. Myślałem, że stare bajery też dobre :D Akurat mam chińskie zamienniki które pewnie pasują na 880s :unsure: O teorii, że są jakieś jedne jedyne stare 990 nie słyszałem, ale całkiem ciekawa :D 

 

Generalnie jest dużo w necie rozważań, która wersja gra lepiej, czy 600 om jest lepsze od 250 albo 32 itp. Po tylu słuchawkach z serii DT które miałem, to śmiem twierdzić, że w dużej mierze takie twierdzenia, że któraś wersja jest o wiele lepsza, wynikają z tego, że ktoś słuchał ze źle dobranym wzmacniaczem dla danej impedancji ;)

 

Ja np. porównywałem DT880 Edition 600 po odklejeniu filców z DT990 Edition 250 (obie pary z produkcji z ostatnich lat) i one grały praktycznie tak samo. Jeśli były jakieś różnice w dźwięku, to bardzo audiofilskie ;) Dla mnie bez znaczenia przy normalnym słuchaniu muzyki.

 

Natomiast faktem jest, że Beyerdynamic trochę zmieniał dźwięk danych modeli przez lata i np. stare DT990 Edition miały taki bas, że mogły ściany burzyć ;) A te nowe to go mają znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może sprawdzę te odklejone filce na 880. Teraz jeszcze nie chcę przy nich grzebać.

 

Powiem Wam, że ten mikrus - smsl sap2, uświęcony przez @majkel - doskonale napędza dt150. Klasa.

Nie wiem jak gra zwykły sap2, ale słychać, że poczciwe tpa6120a2 potrafi sobie z nimi poradzić bez problemu. Myślę sobie, że osiem lat temu trzeba było kupić zwykłego Holdegrona do nich.

Z tego sapa bajery zagrają tak, że:

- uszy nie zmęczą się basem; oczywiście nadal jest, ten sam, z dt150, konkretny - ale nie dla bassheadów

- dźwięk będzie poukładany tak, że nie męczy i samo sq też świetne 

Ja poleca po stokroć.

Chińskie nausznice dały poprawę, ale to sap2 zrobił CAŁĄ robotę (Morbid Angel approved). Właśnie porównałem z x7s i nie ma o czym mówić - na x7s te bajery to dźwiękowy chaos i męczenie wypełnieniem basowym... :(

Edytowane przez bob2000
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Miałem różne wersje DT990, łącznie z zabytkowymi, dla mnie zawsze to była za duża V-ka. W teorię, że któraś tam jedna jedyna konkretna wersja wyprodukowana w Niemczech przez wróżki i jednorożce gra akurat wybitnie i lepiej niż inne, to średnio wierzę. Choć oczywiście na Allegro i innych portalach często się można zapoznać z takimi twierdzeniami, najczęściej towarzyszy im absurdalna cena ;)

No nie do końca mogę się z tym zgodzić, miałem kiedyś stare DT990 z luźną opaską nagłowną i są to bardzo dobre słuchawki, śmiem twierdzić, że nawet lepsze od tych nowych ED i Pro. W czym są lepsze, ano miały większą dynamikę, lepiej zarysowane instrumenty i więcej powietrza, i to z nowiuśkimi padami! :) Fakt, z byle czego nie grają, jak każde Beyer'y, ale parując je z LCP (to były czasy 😢:D), byłem w szoku, jak pięknie na swój techniczny sposób one grały. Podobnie, jakiś czas temu para słuchana u @Andrewek'a, nie w mój deseń, ale bardzo efektownie i ciekawie to brzmiało.

 

Aha.. pomimo dobrych technikaliów i sporej jasności (głównie przez górę!), nie były tak szare w barwie i śśświdrujące, jak nowe DT880ED, czy DT990ED 600ohm. Więc Panowie, którzy jeszcze nie mieli okazji, to warto się chociaż zapoznać z vintage'ami, ale mając na względzie ich wymagania, czyli najlepiej gładko, miękko i z lekkim ociepleniem. :)

 

I komfort użytkowania też na plus dla vintage. 👍

Edytowane przez neonlight
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, neonlight napisał:

Aha.. pomimo dobrych technikaliów i sporej jasności (głównie przez górę!), nie były tak szare w barwie ... jak nowe DT880ED

Mnie też tak grają, na środku jakoś, a w starszej wersji pro nie są nigdzie szare. Ale to już w sumie tutaj pisałem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szwagiero napisał:
10 godzin temu, audionanik napisał:
Zaraz po yh100

W końcu gadasz z sensem.

Mam i ja :). Oczywiście w stanie fabrycznym nie zostaną, już projektuje dla nich nowe fronty, żeby pady HM5 założyć i gniazdka wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perul napisał:

Mam i ja :). Oczywiście w stanie fabrycznym nie zostaną, już projektuje dla nich nowe fronty, żeby pady HM5 założyć i gniazdka wstawić.

Ktoś chciał wyrzucić do śmieci i go powstrzymałeś? Przy mnie kolega wywalił to do kosza, bo mu wstyd wystawiać było, ale ja nie oponowałem; no ale w Twoich rękach to ma sens - może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audionanik napisał:

Przy mnie kolega wywalił to do kosza, bo mu wstyd wystawiać było, ale ja nie oponowałem; no ale w Twoich rękach to ma sens - może być ciekawie.

Jakbyś odratował chociaż drivery z tego kosza, to masz u mnie w gratisie kabel do Hołków ;), bo mam na nie też inny plan :).

Tak swoją drogą, to zapamiętałem je jako trudniejsze do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perul napisał:

Tak swoją drogą, to zapamiętałem je jako trudniejsze do napędzenia

No raczej - cewki brak, a magnesy słabiutkie.

4 minuty temu, Perul napisał:

Jakbyś odratował chociaż drivery z tego kosza

Dawno to było; oddały już ducha w spalarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

Aha.. pomimo dobrych technikaliów i sporej jasności (głównie przez górę!), nie były tak szare w barwie i śśświdrujące, jak nowe DT880ED, czy DT990ED 600ohm.

👍

 

Może nasza różnica w ocenie bierze się z tego, że ja nie szukam podkolorowanego dźwięku i dla mnie szare DT880 są bliskie ideału neutralności (przynajmniej jak chodzi o średnicę) :)

Od strony technicznej - z nowych DT990 też się da wyciągnąć dużo więcej, tylko trzeba się pobawić z modowaniem i zrobić to z głową - bo przetworniki są dobre, tylko pozaklejanie przetwornika od strony ucha oraz obecne pady Beyerdynamic psują dźwięk...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

6120 wcale nie jest "poczciwy", to kawał zbója oddającego prawie 3/4 ampera na kanał.

Bardziej mi chodzi o to, że jest uznawany za taki pospolity, obok którego przechodzi się obojętnie. Spoko, ale dajcie coś ciekawszego. A przynajmniej zawsze maiłem takie wrażenie.

 

2 godziny temu, audionanik napisał:

Ktoś chciał wyrzucić do śmieci i go powstrzymałeś? Przy mnie kolega wywalił to do kosza, bo mu wstyd wystawiać było, ale ja nie oponowałem;

Jeśli sprawne, kupiłbym za 10 zł :(

 

43 minuty temu, Kuba_622 napisał:

ja nie szukam podkolorowanego dźwięku i dla mnie szare DT880 są bliskie ideału neutralności (przynajmniej jak chodzi o średnicę) :)

Ale w tych, przynajmniej moich, dt880ed ta szarość i jednocześnie matowość jest dla mnie nienaturalna. Jak dla mnie perkusja tak nie gra. Blachy jakby były zrobione z matowej, szorstkiej, aluminiowej łyżki :D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał:

Mam i ja :). Oczywiście w stanie fabrycznym nie zostaną, już projektuje dla nich nowe fronty, żeby pady HM5 założyć i gniazdka wstawić.

U mnie yh100 rozwinęły skrzydła wraz z pojawieniem się lampy od wba, tak przyjemnie zaczęły grać że już zaczęłam się zastanawiać czy by ich jeszcze jakimś lepszym kablem nie udoskonalić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

Ale w tych, przynajmniej moich, dt880ed ta szarość i jednocześnie matowość jest dla mnie nienaturalna. Jak dla mnie perkusja tak nie gra. Blachy jakby były zrobione z matowej, szorstkiej, aluminiowej łyżki :D.

 

To sprzedaj i kup coś innego, po co się męczyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Może nasza różnica w ocenie bierze się z tego, że ja nie szukam podkolorowanego dźwięku i dla mnie szare DT880 są bliskie ideału neutralności (przynajmniej jak chodzi o średnicę) :)

Od strony technicznej - z nowych DT990 też się da wyciągnąć dużo więcej, tylko trzeba się pobawić z modowaniem i zrobić to z głową - bo przetworniki są dobre, tylko pozaklejanie przetwornika od strony ucha oraz obecne pady Beyerdynamic psują dźwięk...

Po części masz rację, jednak w naturze dźwięk instrumentów nie jest szary i metaliczny (poza blaszanymi 😆), tylko posiada jakąś barwę i przede wszystkim, nie świdruje uszu przy każdej możliwej okazji, jak to miało miejsce w nowych DT880 Chrome.

 

W zwykłych DT880ED 600Ω, mam na myśli sztukę używaną, ale z nowymi padami (było to kilka lat temu), brzmienie owszem, było neutralne, jednak z zachowaniem świetnej równowagi tonalnej i co najważniejsze, nie było mowy ani o przejaskrawionej górze, ani tym bardziej o szarej i świszczącej średnicy.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w K240DF, neutralne, płaskie, ale nic tam nie dzwoniło, nie wybijało się na siłę. 

 

Neutralność to jedno, a sztuczne zbicie/rezonans na wyższej średnicy to drugie, tak ja to widzę/słyszę. Faktem też jest to, że większość słuchawek neutralnych, które miałem okazję słuchać, posiadała owe metaliczne zabarwienia w wyższej średnicy, więc albo ja mam coś ze słuchem, albo słuchawki strojone na neutralność cierpią na tę przypadłość, ale j/w nie zawsze oczywiście. ;)

 

Ps.

Gdybym wtedy wiedział, że Beyer odstawi takie fiki-miki ze strojeniem swoich słuchawek, to bym nie sprzedawał tych 880-tek, ponieważ grały mi baaardzo poprawnie, tyle że nie efektownie, ale jako odskocznia i za te pieniądze - bajka. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chciał wyrzucić do śmieci i go powstrzymałeś? Przy mnie kolega wywalił to do kosza, bo mu wstyd wystawiać było, ale ja nie oponowałem; no ale w Twoich rękach to ma sens - może być ciekawie.
A potem się obudziłeś i zauważyłeś zmoczone prześcieradło od tej podniety?
U mnie yh100 rozwinęły skrzydła wraz z pojawieniem się lampy od wba, tak przyjemnie zaczęły grać że już zaczęłam się zastanawiać czy by ich jeszcze jakimś lepszym kablem nie udoskonalić.
Zdecydowanie warto je udoskonalić lepszym kablem, zresztą one są niesamowicie podanej na modowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bob2000 napisał:

Stare Sennheisery, które mam grają ok. Myślałem, że stare bajery też dobre :D Akurat mam chińskie zamienniki które pewnie pasują na 880s :unsure: O teorii, że są jakieś jedne jedyne stare 990 nie słyszałem, ale całkiem ciekawa :D 

 

Nie no, podejrzewam że jakby im dołożyć pady które by pasowały dźwiękowo (w przypadku Beyerów ogółem przynajmniej jest wybór) to może coś by z tego było. Niemniej jednak brzmieniowo nie zrobiły na mnie jakiegoś wrażenia te stare 880 które miałem, do tego wrażenia z użytkowania ich miałem podobne jak przy jakichś Tonsilach. Stare Sennki (choć też pewnie zależy jakie) jak HD525/535/545/565/580 trafiałem może po prostu w lepszym stanie i akurat swego czasu np. HD545 bardzo mi się podobały. 

Najlepiej więc tradycyjnie spróbować samemu, ale z uwagą na stan słuchawek i mimo wszystko audiofilskich kwot że "lepsze niż dzisiaj produkowane" bym za nie ja osobiście nie dawał, no ale nie będę się kłócił z tym że może brzmieniowo one w jakiejś konkretnej konfiguracji sprzętowej komuś bardziej się podobają niż nowe wersje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie porównań brzmienia driwera 250 i 600 ohmowego. Pierwszy daje więcej funu, ma jaśniejszą górę i obfitszy bas. 600 tki zaś grają bardziej płasko. Porównania dokonywałem 1:1, na takich samych budach i padach, zatem odpada efekt "jak zapamiętałem, jak kiedyś tam brzmiały".

A co do wersji vintadżowych BD to najbardziej przypadły mi do gustu DT770, ale w wersji ze skórzanym paskiem opierającym się na głowie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

To sprzedaj i kup coś innego, po co się męczyć :)

Do tego pewnie dojdzie, bo w sumie ich nie słucham za bardzo. Jak biorę się za 880 to w wersji pro ;)

 

2 godziny temu, Undertaker napisał:

mimo wszystko audiofilskich kwot że "lepsze niż dzisiaj produkowane" bym za nie ja osobiście nie dawał

Ja też nie ;).

 

2 godziny temu, audionanik napisał:

Oki, nie mam więcej pytań.

Ale uważasz, że to źle czy dobrze?

 

@neonlight naprawdę szarych i matowych instrumentów nie słyszałem (chyba, że jakieś bardzo dziadowe). Szare granie to pokrywa od blaszanego śmietnika, tych takich starych z okrągłym deklem co kiedyś były wszędzie :D. Możliwe, że ta szarość o której mowa to dla każdego trochę coś innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Tak egzotyczne połączenie nie podlega już ocenie dobrze/źle.

A ja sobie właśnie dzięki uprzejmości @bendezar Twoje hołki właśnie obsłuc**ję, to dopiero jest egzotyka. :) Choć muszę przyznać że coś w sobie mają, chyba mogłabym jej polubić, ale zdecydowanie nie z lampą. Do wyboru mam jeszcze Beyerdynamic A20, to już brzmi lepiej.

I w ten sposób mamy nawrotkę do tutejszego fanklubu J.

1 minutę temu, domil napisał:

obsłuc**ję

A te gwiazdki to nie moje, system mnie ocenzurował... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności