Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

@MrBrainwashNo DT990 Pro to dla mnie kiedyś były najlepsze słuchawki na świecie, choć mowa o takich rekablowanych jakimś audiofilskim kablem DHC. Pisałem o tym kiedyś. Potem kupiłem dokładnie ten sam model ale na uklepanych padach (jak ich słuchałem premierowo to były nówki) i nie grały mi te słuchawki tak do końca jakbym chciał. Ale nawet mimo tego grały lepiej niż nierekablowana inna sztuka. 

 

Do tej pory najbardziej wpływ padów (a konkretniej ich braku) odczułem na vintage DT880S 600 ohm. Stockowe pady były rozwalone praktycznie, w takim stanie je kupiłem. Więc ściągnąłem pady, słuchawki na łeb (choć wygodne to nie było) i słucham. Efekt - przyjemne brzmieniowo dość równe z naciskiem na stereotypowo lampową naturalność granie, brak sybilantów. Dokupiłem więc pady, jakieś chińczyki ale wzorowane na oryginalnych (czyli ceratkowe). Efekt - brzmienie trochę przyciemnione z zaakcentowaniem basu i wysokich, nieprzyjemne sybilanty. Absolutny brak nazwijmy to umownie tej lampowości. 

 

Jeśli zaś chodzi o teslę, to widać jedni są uczuleni na tego teslowego faka a inni nie. I tak się żyje w tym audiofilskim świecie :) Jeszcze inni modują na przykład. 

 

P.S. Widzę, że niemal w tym samym czasie odkryliśmy Amerykę. :D

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie proszę czy to są 990 vintage?

 

https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-beyerdynamic-dt-990-600-ohm-CID99-IDzhI2c.html#bde4e22e00

 

Warto za 6 stówek brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Weird_O napisał:

Koledzy, powiedzcie proszę czy to są 990 vintage?

 

https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-beyerdynamic-dt-990-600-ohm-CID99-IDzhI2c.html#bde4e22e00

 

Warto za 6 stówek brać?

Nie warto, tyle kosztują normalnie "nówki nieśmigane" i też z Niemiec.:D

Na Alledrogo po zwrocie 14 - dniowym - 570.

Edytowane przez bendezar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Weird_O napisał:

Koledzy, powiedzcie proszę czy to są 990 vintage?

 

https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-beyerdynamic-dt-990-600-ohm-CID99-IDzhI2c.html#bde4e22e00

 

Warto za 6 stówek brać?

 

Ale gdzie one vintage, ja miałem stare DT990 600 i zupełnie inaczej wyglądały. Te nie są vintage tylko po prostu mają brudne pady :D

Tygr300 sobie spróbuj, jeśli Ci się trafi okazja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Ale gdzie one vintage, ja miałem stare DT990 600 i zupełnie inaczej wyglądały. Te nie są vintage tylko po prostu mają brudne pady :D

Tygr300 sobie spróbuj, jeśli Ci się trafi okazja ;)

No trochę są Vintage - mają kilka lat i są z Niemiec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bendezar napisał:

No trochę są Vintage - mają kilka lat i są z Niemiec!

 

A ja głupi swoje DT990 Edition za 350 puściłem. Też były z Niemiec i jeszcze wygrzewałem na bardzo wyrafinowanej muzyce, nie mówiąc o wygnieceniu padów przez moje wyrafinowane uszy! Za taką usługę, to przynajmniej 50 zł powinienem sobie doliczyć ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

931 mam już ze dwa lata, świetne są. Zaraz tu fote walnę ich no i nowych nabytków czyli T1 v2 (taaak, dwójki bardziej mi podeszły, nie bijcie :P )  coby prawilnie się do klubu zapisać.

Wstyd się przyznać ale żadnych 990 w życiu nie słyszałem, a z opisów wynika, że mogą mi podejść (podkolorowane, dociążone, muzykalne brzmienie fajne czasem jest) - trzeba z hawkami porównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Weird_O napisał:

Wstyd się przyznać ale żadnych 990 w życiu nie słyszałem, a z opisów wynika, że mogą mi podejść (podkolorowane, dociążone, muzykalne brzmienie fajne czasem jest) - trzeba z hawkami porównać.

Właśnie zbluźniłeś!!!

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Undertaker napisał:

Nie wiem jak wintydże 990 ale ja 600 ohmowych DT880S z lat 80 drugi raz bym nie kupił. 

Za to DF od AKG bardzo ciekawe granie. 

 

A może jednak? :P Nikt nie licytuje, czekają na Ciebie, te soprany tnące jak szabla w starych DT990 i DT880, czysta przyjemność ;)

 

https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt-880s-stare-sluchawki-uzywane-9952640190

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bendezar napisał:

Właśnie zbluźniłeś!!!

 

Bluźnierstwem było sprzedanie DT150... do dziś się za to co wieczór biczuję :(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

Bluźnierstwem było sprzedanie DT150... do dziś się za to co wieczór biczuję :(

No bo to najlepsiejsze sluchawki do 2 tysi.B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bob2000 napisał:

Ale czy niemieckie?:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bob2000 napisał:

Też nie słyszałem żadnych 990 B)

 

Dlaczego?

 

Trzy osoby przecież.

 

Rzeczywiście. I już do 57 zł dolicytowali... Nie widzą biedacy, co ich czeka ;)

 

A poza tym, odklej sobie na chwilę filc od DT880, to będziesz miał DT990 i się zapoznasz z nimi bez wydawania złotówki :) Miałem różne wersje DT990, łącznie z zabytkowymi, dla mnie zawsze to była za duża V-ka. W teorię, że któraś tam jedna jedyna konkretna wersja wyprodukowana w Niemczech przez wróżki i jednorożce gra akurat wybitnie i lepiej niż inne, to średnio wierzę. Choć oczywiście na Allegro i innych portalach często się mozna zapoznać z takimi twierdzeniami, najczęściej towarzyszy im absurdalna cena ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 w sumie @Kuba_622trafnie je opisał. Ja bym dodał jeszcze że grały mi jakoś dziwnie stalowo. Pady będą do wywalenia, zamienniki grają kiepsko. Bez padów w sumie mi się nawet podobały ale wtedy lekko mułowato grały z kolei. W mojej ocenie nie ma sensu kopać się z takim wintydżem, chyba że znajdziesz za dychę czy dwie w jakimś koszu na giełdzie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności