Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Perul napisał:

Jak duża V-ka, to jednak bardziej przepuszczające i niższe pady - może właśnie klapnięte nieco DT990.

 

Chciałem na nie założyć pady od DT880, ale w Amironach jest taki dziwny sposób mocowania padów, że dałem sobie spokój. Poza tym ja akurat nie mam żyłki do modowania, a od słuchawek za prawie 2 tys. to wymagam, żeby grały dobrze od razu po wyjęciu z pudełka. Może ja za dużo wymagam? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Poza tym ja akurat nie mam żyłki do modowania, a od słuchawek za prawie 2 tys. to wymagam, żeby grały dobrze od razu po wyjęciu z pudełka.

W idealnym świecie tak, a w realu niestety tak rószofo nie jest. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

Czyli nic nowego. 😆 Pewnie ta słynna powtarzalność BD. 😆

 

Nie mam pojęcia, ja na tyle różnych egzemplarzy Beyerdynamic co słyszałem, to się nie spotkałem z jakimiś odchyleniami typu DT990Pro grające jak HD650 o których ludzie tu pisali. Miałem z 10 egzemplarzy DT990Pro na uszach i każde grały jak DT990Pro (czyli potężne V). Moje Amirony też grały tak jak te których pomiary są w sieci - czyli z potężną dziurą w paśmie w okolicach 1- 5 kHz i środkowym palcem na sopranie :) Miałem też równocześnie w domu Amirony i DT880 600 i one w ogóle nie były podobne, 880-tki znacznie równiejsze i bliższe neutralności, zwłaszcza średnica.

 

Ale jeśli poprawili Amirony i teraz grają równiej, to tylko się cieszyć ;)

 

Z większym dźwiękiem niż w DT880 i z rozczarowująco niską rozdzielczością to akurat się zgadzam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Nie mam pojęcia, ja na tyle różnych egzemplarzy Beyerdynamic co słyszałem, to się nie spotkałem z jakimiś odchyleniami typu DT990Pro grające jak HD650 o których ludzie tu pisali. Miałem z 10 egzemplarzy DT990Pro na uszach i każde grały jak DT990Pro (czyli potężne V).

No to widocznie miałem pecha lub to szczęście, bo praktycznie każdy egzemplarz z serii DT, grał mi inaczej na przestrzeni kilku lat. I nie było to spowodowane ich przebiegiem, ponieważ wszystkie miały pady nowe lub kilkumiesięczne, o tej samej wysokości.

 

Aha.. ja się spotkałem z DT990 grającym "mniej więcej", jak stare HD650, czyli blisko, cieplutko i ciemnawo, tyle tylko, że to były modowane 990 od Perul'a, z drewnianymi muszlami. 😉

 

O takie ślicznoty..

 

20151208_153625.jpg

Edytowane przez neonlight
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

No to widocznie miałem pecha lub to szczęście, bo praktycznie każdy egzemplarz z serii DT, grał mi inaczej na przestrzeni kilku lat. I nie było to spowodowane ich przebiegiem, ponieważ wszystkie miały pady nowe lub kilkumiesięczne, o tej samej wysokości.

 

Mnie to nawet DT990 Edition 250 grały identycznie jak DT880 600 (po odklejeniu filcu) :D

Trudno mi polemizować, bo ja zwyczajnie się nie spotkałem z tą słynna "niepowtarzalnością" Beyera, a trochę ich słuchawek miałem :) Powiem więcej, ja wręcz podziwiam niemiecką solidność Beyerdynamic i Sennheiser! Jak się sięgnie po różne modne firmy z USA i Chin, to tam to dopiero jest brak powtarzalności i kontroli jakości :D 

 

I tak najważniejsze to znaleźć model/egzemplarz który będzie nam dobrze grał a potem cieszyć się muzyką! Właśnie to robię :) 

tygr.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, neonlight napisał:

Lajki wyszli, także w późniejszym terminie rozdam. 😉 I weźcie dajcie już spokój z tymi 300'oma tygrysami, bo mnie zaczynają wołać "tato, tato.. kup mnie". 😠.. 😆

 

Lepiej nie kupuj ;) Kupisz i się okaże, że Twoje grają zupełnie inaczej niż moje :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby negatywne komentarze o Amironach się u mnie sprawdziły i bym o tym wiedział teraz to bym pewnie wycofał zamówienie, gdyby natomiast prawdziwe okazały się pozytywne opinie to czekałbym na nie nawet do nowego roku. Wszystkie te różne opinie na ich temat sprawiają teraz, że zwyczajnie mnie zaczynają co raz bardziej ciekawić. :D mocno skrajne te opinie. 

 

Mi się percepcja słuchawek zmienia. X2 nie dawałem rady słuchać bo coś mi w nich nie pasowało, a teraz co raz częściej po nie sięgam i wydają się trafiać w dobry środek, zdają się takimi allrouderami. 

 

Swego czasu DT990pro mi bardzo podchodziły, ale jak się z nimi rozstawałem to grały co prawda dobrze, ale brakowało w nich mocno fun-factora. Takie dobre technicznie, ale suche i nudne. Z kolei pierwsza para DT990e 600om którą miałem na orginalnych padniętych padach, była całkiem niezła, ale obawiałem się, że te ich lukrowanie może mnie w końcu zemdlić. Druga pada na padach takstara już nie lukrowała, ale miała trochę bułe na basie, który nie miał takich cech jak lubię, a raczej taka bułka się robiła. Nie były złe ale też jakoś mnie nie urzekły poleciały w końcu spowrotem do pierwotnego właściciela który się za nimi stęsknił. Z DT150 byłem całkiem zadowolony, ale jeśli torem odpowiednim im się nie nada życia to też są nudne technicznie dużo dobrego w nich było, ale brakowało tego charakteru, który łatwiej było mi znaleźć w D600 przy zachowaniu większości zalet. 

 

Może w końcu trafię na jakiś "mój" model beyera. Fajnie by było. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MrBrainwash napisał:

Może w końcu trafię na jakiś "mój" model beyera. Fajnie by było. :)

 

Jeżeli wytrzymałeś z V-ką z DT990Pro, to z Amironami też pewnie dasz radę :) Dla mnie i jedne i drugie okazały się ciężkostrawne, wolę dźwięk bliższy neutralności.

 

Napisałem swoją krótką "recenzję" Tygrów pod recenzją @tybysh To nowy nabytek, więc pewnie jak skończy się miesiąc miodowy, to uzupełnię ją o akapit pod tytułem "wady Tygr300" ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Mnie to nawet DT990 Edition 250 grały identycznie jak DT880 600 (po odklejeniu filcu

Możliwe. Wszystkie te deteki (880pro, 880ed, 990pro, 990ed) mają ten sam drajwer i różnią się jedynie pałąkami, muszlami, stopniem "zamkniętosci", padami oraz wytłumieniem. No i w edyszynach oprócz wersji 250ohm występują 32 i 600.

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

nie spotkałem z tą słynna "niepowtarzalnością" Beyera

Ja i owszem; po chyba trzech latach przerwy sięgnąłem po nowe 990pro i byłem w szoku jak tną po uszach i są jasne. Podejrzewam zmiany w użytych materiach (o których bajer może nie wiedzieć), z których wykonuje się powyższe, a szczególnie wypełnienie padów i gadżetów wytłumiających - wystarczy inna przepuszczalność akustyczna (np. też biały filc, ale rzadszy).

Miałem też kiedyś dt990pro limited black edition; nooo to była dopiero v-ka:D; mimo że najwyższe rejestry były po bajerowsku zaznaczone (ale nie cięły), to były ciemne słuchawki. Pamiętam jak je porównywałem z nowiutkimi prosami i zamieniałem im pady między sobą - już to wystarczyło, by je do siebie nieco zbliżyć.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał:

Miałem też kiedyś dt990pro limited black edition; nooo to była dopiero v-ka:D; mimo że najwyższe rejestry były po bajerowsku zaznaczone (ale nie cięły), to były ciemne słuchawki. Pamiętam jak je porównywałem z nowiutkimi prosami i zamieniałem im pady między sobą - już to wystarczyło, by je do siebie nieco zbliżyć.

 

To Tygry chyba mają te same pady i też są ciemne.

Miałem ostatnio DT990Pro jakoś w zeszłym roku. Dźwiękowe kuriozum. Nadmuchany bas, sopran jak brzytwa, brak średnicy. Te słuchawki jednak potrafiły pewną niewiarygodną rzecz - sprawiały że np. blachy perkusji ale też różne szumy tła były na scenie przed wokalistą! :D Mój znajomy, realizator dźwięku ich teraz używa, twierdzi że to najlepsze słuchawki na świecie, żadne inne nie pokazują tak dobrze trzasków w miksie. Dla mnie słowo "Pro" w ich nazwie oznacza, że nie nadają się do słuchania muzyki :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neonlight napisał:

Lajki wyszli, także w późniejszym terminie rozdam. 😉 I weźcie dajcie już spokój z tymi 300'oma tygrysami, bo mnie zaczynają wołać "tato, tato.. kup mnie". 😠.. 😆

 

Czy jest sens? Twoje 1770 to jednak wyższy poziom, choć sygnatura bardziej mi pasuje w 300tkach.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 18:52, hammerh34d napisał:

Jakiś tutorial?... :)

Jak będzie czas, którego od tygodni brakuje. Mam więcej tutoriali w głowie, np. jak pokonfigurować Windows, Firefoksa i foobara (po nowemu), żeby DAC po USB grał jak ta lala. ;) W sumie chyba łatwiej udzielać mi dłuższych porad przez telefon - po godzinach pracy etatowej. Słuchawka w ucho, a ręce mogą pracować. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

W sumie chyba łatwiej udzielać mi dłuższych porad przez telefon - po godzinach pracy etatowej. Słuchawka w ucho, a ręce mogą pracować.

To nagraj podcast.. wszyscy będą wdzięczni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, neonlight napisał:

Pewnie i sensu nie ma, ale ciekawość trochę zżera. 😉

 

Pożycze Ci moje

 

1. posłuchasz

2. stwierdzisz, że dobre

3. odznaczysz kolejne klamoty z listy odsłuchanych

4. zapadniesz w spokojny sen, z portfelem nienaruszonym

 

👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

Pożycze Ci moje

 

1. posłuchasz

2. stwierdzisz, że dobre

3. odznaczysz kolejne klamoty z listy odsłuchanych

4. zapadniesz w spokojny sen, z portfelem nienaruszonym

 

👍

Haha.. w sumie racja, audio-nervosa stłumiona, dzięki. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Haha.. w sumie racja, audio-nervosa stłumiona, dzięki. 😉

 

To czekam na Twoją opinię :) Ja swój pean pisałem z perspektywy DT990, bardzo mi się podoba co wyciągnęli z tych słuchawek przerabiając je na Tygry. Natomiast jasna sprawa, że jak ktoś ma już coś dobrze grającego na Tesli, to Tygry opadu szczęki nie spowodują. Ich zaletą jest to, że w niektórych aspektach przypominają Tesle (scena 3D), a do tego mają przyjemny dźwięk, choć dla mnie basu jest trochę za dużo.

 

Ciekawe porównanie. Chyba zamówię te nowe Sennheisery, bo mnie ciekawość zżera :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amirony są jaśniejsze. Przestrzeń również wydaje mi się większa.

 

Różnice na + i na - (nomen omen w obie strony) są najbardziej odczuwalne przy zmianie. Po pół godziny, obie pary wydają mi się bardzo "słuchable" :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marek_m napisał:

Amirony są jaśniejsze. Przestrzeń również wydaje mi się większa.

 

Różnice na + i na - (nomen omen w obie strony) są najbardziej odczuwalne przy zmianie. Po pół godziny, obie pary wydają mi się bardzo "słuchable" :) 

Jeszcze pytanie - welur czy skóra? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 09:47, Rotgut napisał:

 

A tam, on chyba nie lubi żadnych beyerów, więc trudno, żeby te mu pasowały.

 

T1 v1, DT150. Pierwsze rozważałem swego czasu bardzo poważnie zakupowo. Całkiem dobrze oceniłem DT880 i T5p v2. DT990 i DT1990 PRO nieco nie moja filiżanka herbaty, ale też bardzo fajne słuchawki. T1 v2 i T90 jak na razie w ogonie. Faktycznie, żadnych nie lubię :).

 

W dniu 6.10.2020 o 09:47, Rotgut napisał:

Dwa, czasem mam wrażenie, że "słyszy" słuchawki tak, jak wychodzi z wykresów. Sonorousy III wg jego wykresów powinny być ciemne i mogłyby być zamkniętą alternatywą HD650, a brzmią inaczej na moje ucho. No, chyba że sakramentalne "każdy egzemplarz brzmi inaczej"...

 

Pomiary są wykonywane zawsze na końcu, aby uniknąć tego, co próbujesz mi zarzucić. W 95% przypadków wykres pokrywa się z odsłuchami. Czasami jest jednak inaczej. Przykładem są D8000. Ether CX będą następnym (znacznie lepszy odczyt basu niż podczas odsłuchu). Sonorousy III pochodziły od osoby prywatnej. Nie mam informacji aby były w jakikolwiek sposób modyfikowane lub były diametralne różnice między egzemplarzami. Punkt odniesienia również jest ważny przy ocenie. Z perspektywy T90, takie HD650 "nie mają góry". Itd. 

 

W dniu 6.10.2020 o 11:47, audionanik napisał:

Cieszmy się!  

Evil odkrył nareszcie, że rozdzielczość słuchawek nie jest tożsama z ich jasnością, czy wyeksponowaną górą. Dla większości audiofili (przynajmniej dla mnie) jest to dość oczywiste, podobnie jak to, że stojaki i kabel sprzedawane w sklepie AF "nie wchodzą w skład wyposażenia recenzowanych słuchawek". Najwyraźniej jednak, autora recenzji tak bardzo poraziło jego odkrycie, że nie tylko ogłosił je w tonie znawcy niosącego gaganek oświaty ciemnemu ludowi; ale uznał T90 za mało rozdzielcze (na górze). Prawdopodobnie powodem takiej oceny jest jego świeża wiedza o tym, czym nie jest rozdzielczość (dość powszechna przypomnę) oraz brak wiedzy, czym ta rozdzielczość jest. 

Rozdzielczość to nic innego jak mikrodynamika, którą przetwornik jest w stanie się popisać dzięki szybkiej i selektywnej reakcji na drobne zmiany w sygnale...i tę zdolność T90 właśnie posiadają na bardzo wysokim poziomie. Nie posiadają natomiast zadowalającej zdolności do różnicowania sygnałów bardzo cichych i bardzo głośnych, a więc dynamiki w skali makro.

Słuchawki mają kiepsko/niewłasciwie wytłumione "tyły" co skutkuje odbiciami wysokich i średnich częstotliwości, co już przy średnio głośnym słuchaniu powoduje dyskomfort (robi się lekki "śmietnik" na górze, a wyższa średnica może być nawet wygaszana). Rozwiązaniem jest słuchanie T90 bardzo cicho (w ogóle uważam te słuchawki za stworzone do cichych odsłuchów, m.in. z powodu ich charakterystyki) lub odpowiednie wytłumienie komór za przetwornikami.

Także tego...

 

O rozdzielczości wypowiedziałem się w bardzo konkretnym kontekście i zabrałem jedynie stanowisko w tym względzie. Wyraziłem je w tonie twardego stania przy swojej subiektywnej opinii. Nie jest to wiedza nabyta podczas słuchania T90, a jedynie reakcja na wypowiedzi i treści spotykane w sieci.

Na czymś słuchawki zawiesić musiałem, a kabli nie chciało mi się odpinać (tak, lenistwo), a miałem już nie raz zapytania o to, czy akcesoria prezentowane na zdjęciach są oferowane przez producenta lub czy to jest jakaś specjalna wersja. Ew. po prostu czym one są. Zawsze wolę więc napisać wszystko nawet wówczas, jeśli brzmi to jak oczywista oczywistość.

O cichym odsłuchu wyraźnie wspominałem w recenzji, tak samo o tłumieniu komór... także tego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności