Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

@EvilKillaruna będziesz je testował? ty masz przyrównanie do t5p gen2 więc z chęcią poczytam coś na temat gen3 jak Ci sie uda je dostać na testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godzinki słucham sobie moich nowych Beyerów, aż Tidala trialowego odpaliłem. Aktualnie leci album Heart - Little Queen i jest pięknie ale...ten hype nakręcony przez dwóch youtuberów (zwłaszcza DMS) jest przesadzony. DMS tak opisał te słuchawki, że byłem pewien wystrzelenia z butów (prezentacja dźwięku jak w słuchawkach za kilka tysięcy $, pozycjonowanie dźwięku prawie perfekcyjne, szeroka scena, granie na poziomie 80% DT1990 itp....)tia...Nie wiem jak grają DT1990 ale w mocnym metalu TYGR 300 R to może 50% DT-150, jak DMS i ten przynudzacz od 40 minutowych filmików bez treści odkryją kiedyś DT-150 to się chyba w majty posikają.

 

Mam zamiar popełnić pierwszą reckę ale to jeszcze kilka dni, teraz się wygrzewają na sprzęcie stacjonarnym.

 

 

TYGR300R.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tybysh napisał:

Nie wiem jak grają DT1990 ale w mocnym metalu TYGR 300 R to może 50% DT-150, jak DMS i ten przynudzacz od 40 minutowych filmików bez treści odkryją kiedyś DT-150 to się chyba w majty posikają.

 

 

Bo jak to jest jakaś wariacja na temat DT990 Edition, to one do ciężkiego metalu się nadają średnio, za mało dociążony, zbyt zwiewny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 W mocniejszych kawałkach mam wrażenie utraty ciemnego tła, wchodzi taka szarość dźwięku i brakuje aksamitości, która jest w DT-150. Żeby nie było - kilka lat temu, gdy jeszcze chciało mi się jeździć po meetach, podobne wady słyszałem w o wiele droższych słuchawkach, po kilka patyków;) Nie wiem od czego to zależy, patrząc na wykresy to DT-150 w okolicach 8kHz mają ostry dołek a TYGRy sporą górkę, musiałbym się pobawić EQ.

 

Spokojniejsza muzyka brzmi na TYGRach fajnie, jest właśnie zwiewność, której mi trochę brakuje w DT-150 ale szczerze mówiąc to liczyłem na 4x taką zwiewność i z 4x większą scenę;)

Chwilowo im dłużej słucham tym bardziej mi się podobają, szczególnie wygoda jest wysoka - słuchawki są lekkie.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT1990 to poprawione DT990, nie walą tak sopranem, podobna realizacja dźwiękowa, ale brzmienie jest ogólnie wyższej klasy. Chociaż w tych droższych beyerach regulacja pałąka jest naprawdę dobra. W tańszych modelach typu DT: 770, 880, 990 to regulacja jest różna... Raz coś klika, raz coś strzeli. W niektórych partiach jest regulacja sztywna, a raz jest luźna. Nie wiem, może to po prostu moje wyolbrzymienia i moja drobiazgowość w przypadku sprzętów audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rakos W TYGRach regulacja pałąka mi się nie podoba, raz klika raz nie, już w superluxach HD330 to lepiej działało ale może kwestia wyrobienia.

 

Oczywiście jest lepiej niż w DT-150 bo tam system regulacji jest lekko mówiąc oryginalny.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic jak dotąd ma mój szacun za to, że nie poszedł w cenowe szaleństwo jak różne garażowe firmy gdzie słuchawki za 10000 to średnia półka. Z tego powodu kupiłem sobie ostatnio dt990. Tylko co mój szacun znaczy w porównaniu do spadku prestiżu u audiofila prawdziwego? U takiego to grać już dziś nie może. 

Edytowane przez Rafacio
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujmy się i nie obrażajmy. Nie chodzi przecież o puste gonienie za absurdem chorego prestiżu w audio, większość z nas ma lub miała.jakiś bardziej podstawowy model Beyerdynamic i wszyscy to przyznają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby na forum o sprzęcie audio nie pisać w ogóle o dźwięku, za to co chwila robić umoralniający wykład o cenach, to jest moim zdaniem trochę dziwne. Zwłaszcza, że tutaj "prawdziwych audiofili" (w negatywnym sensie) raczej nie ma, nikt z tych tanich Beyerdynamic z serii DT się nie naśmiewa, raczej każdy docenia ich dobrą jakość.

 

Mnie się nowe T1 nawet podobają wizualnie. Jestem bardzo ciekawy jak grają. T1 do słuchania ze sprzętu przenośnego to bardzo kusząca opcja jak dla mnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tybysh napisał:

Oczywiście jest lepiej niż w DT-150 bo tam system regulacji jest lekko mówiąc oryginalny.

Nigdy mnie nie zawiódł ten ich płynny system regulacji. Gdy je kupiłem myślałem, że z czasem będzie lipa, ale nic takiego nie ma miejsca. Ciągle działa doskonale. Natomiast skokowa regulacja w używanych dt880 pro z jednej strony jest trochę wyrobiona, a w nowych dt880 działa dobrze, ale na mój gust jest gorsza niż w dt150.

 

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w DT w wersjach Pro z mocnym naciskiem pałąka to ta regulacja się jeszcze jakoś trzymała, nie narzekałem, ale w 880 i 990 Edition to się sama przestawiała, przy zakładaniu na głowę często musiałem od nowa ustawiać. Tak samo w T90 i T70. Nie jest to fajne... W DT1990 czy Amironach rzeczywiście takie problemy nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Beyery w grach się sprawdzają ale najlepsze słuchawki do gier to są HD800. Czapki z głów. Najlepsze doświadczenie w moim zyciu w grach, jeśli chodzi os słuchawki. Czuć prawdziwą wolność, powietrze. w przygodówki fajnie się grało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deftones9 napisał:

jak 990ki 250ohm sprawdzają się w grach? ma ktoś jakieś doświadczenie?

Ja mam takie doświadczenie że mojemu nastolatkowi dosłownie przyrosły do czaszki, nie uznaje innych.  Czyli najwyraźniej się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, John Grado napisał:

Nie wiem jak Beyery w grach się sprawdzają ale najlepsze słuchawki do gier to są HD800. Czapki z głów. Najlepsze doświadczenie w moim zyciu w grach, jeśli chodzi os słuchawki. Czuć prawdziwą wolność, powietrze. w przygodówki fajnie się grało. 

To samo z filmami czy koncertami, scena w HD800 robi robotę. 😉👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

To samo z filmami czy koncertami, scena w HD800 robi robotę. 😉👍

Tak, do sluchania muzyki one jakby nienaturalne sa deczko i jakies takie nie do konca angazujace. Nie moglbym chyba z nimi zyc jakos na dluzej, w szczegolnosci ze mam PioneeryMaster. Ale do gier, toz to po****aezja! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają nowe t1; po spotkaniach z v2 mam obawy...

Król Beyerdynamików (a może dynamików w ogóle?) jest tylko jeden - t1v1. Miałem długo; wpierw pożyczone, potem swoje. Zawsze je doceniałem za wzorcową równowagę tonalną; porządek na scenie, rozdzielczość, a przede wszystkim nienaganną prezentację wokali - zero podbarwień. Niestety choć basu niby nie brakowało, był trochę mdły, a cały przekaz dość powściągliwy, mało żywiołowy (choć przetworniki reagują błyskawiczne i doskonale przenoszą transjenty).
Kiedyś ich przez to nie lubiłem, potem się to zmieniło; a po dzisiejszym odsłuchu modzonych tejedynek to stwierdzam, że są one nie tylko kwintesencją „wysokiej wierności odtwarzania”, ale ich po prostu dobrze się słucha. Kiedy sobie przypominam efektowne, żeby nie powiedzieć efekciarskie, dźwiękowe miraże tworzone przez wielokrotnie droższe nauszniki, to zzgadzam się z @majkelem - t1v1 wiedzą lepiej, ale nie muszą zaraz o tym krzyczeć.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, prolim napisał:

Muszą naprawdę dobrze grać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

More body, darker with less treable and bigger bass slam. 

Juz mk sie to podoba :D

Edytowane przez John Grado
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności