Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno charakterystyka naszego słyszenia, jak i charakter brzmienia słuchawek zmienia się w zależności od głośności. Przyjmuje się, że kobiety mają czulszy słuch i zwykle słuchają ciszej niż mężczyźni, więc jeśli kobieta @bob2000 słucha 2-5 razy głośniej, to można powiedzieć, że bardzo nietypowo, a poza tym wtedy zupełnie inny odbiór jest uzasadniony. Trochę jakby słuchało się innych słuchawek. ;) 

@bob2000 no i jak jest z tym spokojnym odsłuchem i wybieraniem po kilku tygodniach, bo zdaje się, że jednak HF580 u ciebie wygrywają? Swoją drogą mam wrażenie z opisów, że HF580 też każdy egzemplarz gra inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rotgut napisał:

Zarówno charakterystyka naszego słyszenia, jak i charakter brzmienia słuchawek zmienia się w zależności od głośności. Przyjmuje się, że kobiety mają czulszy słuch i zwykle słuchają ciszej niż mężczyźni, więc jeśli kobieta @bob2000 słucha 2-5 razy głośniej, to można powiedzieć, że bardzo nietypowo, a poza tym wtedy zupełnie inny odbiór jest uzasadniony. Trochę jakby słuchało się innych słuchawek. ;) 

@bob2000 no i jak jest z tym spokojnym odsłuchem i wybieraniem po kilku tygodniach, bo zdaje się, że jednak HF580 u ciebie wygrywają? Swoją drogą mam wrażenie z opisów, że HF580 też każdy egzemplarz gra inaczej.

 

Gdybym musiał w tej chwili wybrać które słuchawki zostawiam, czy dt880 czy hf580 to bez wahania wybrałbym Takstary. Wystarczy, że podepnę je pod chińskiego grajpenka za ok. 85 zł i jest tak dobrze jak nigdy przedtem. Mózg mi się wygrzał lub słuchawki i studni w Takstarach już nie słyszę, bezpośredni po zmianie z dt880. Taksy są dla mnie są strasznie naturalne we wszystkim. Nie mają tak ognistej góry jak bajery (ale i tak odpowiedni wyraźną), bas też jest inny niż w bajerach, czy np. shp5401. Nie jest taki... pneumatyczny, ale dla mnie bardzo naturalny. Bas z dt880 też mi się podoba, jednak ten z Takstarów uznaję za naturalny względem własnych upodobań. Jednego razu, gdy porównywałem sobie jedne z drugimi to okazało się na bardzo gęstym kawałku, że dźwięk w 880 nie był tak świetnie czytelny i przejrzysty jak w chinolach, punkt dla taksów. Możliwe, że bajery zagrają lepiej z czegoś innego niż mam obecnie. Tak jak to twierdzi gość z filmu, który podlinkował @Kuba_622. Obecnie mam to co mam i Taksy górą.

Dodam jeszcze, że byłem mocno sceptycznie nastawiony do hf580. Leciały (albo płynęły) do mnie 2 miesiące. W między czasie mój sceptycyzm narastał po tym co czytałem na forum. Na koniec dowalili mi VAT B). Odbierając je z poczty zmokłem jak kura, gdy wracałem do domu. Daleko nie miałem, ale przyszła tropikalna burza i na początku nie było gdzie się schować, a jeszcze miałem czerwone światło(!!). Po chwili już nie było po co się chować przed deszczem. I po tym wszystkim Taksy i tak się obroniły :D

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

 

Możliwe, że bajery zagrają lepiej z czegoś innego niż mam obecnie. Tak jak to twierdzi gość z filmu, który podlinkował @Kuba_622.

 

Ja swoje DT880 600 podpinałem do A20 i ten wzmacniacz z nimi wydawał się dobrze dobranym połączeniem (jak na tę półkę cenową), z drugiej strony nie trzeba się bardzo trudzić, żeby DT880 zagrały tak sobie, wystarczy podłączyć je choćby do popularnego Aune X1S. Moim zdaniem DT880 są znacznie bardziej zależne od toru, niż np. K701.

Chętnie bym się teraz przekonał, jak one zagrają z Mojo, zastanawiam się,czy nie kupić dla odmiany wersji 250 om. Jak miałem w domu 880-tki, to zawsze mnie denerwowało, że nie ta precyzja, separacja, głębia sceny, co w T90. Ale jak ich nie mam, to zaczynam tęsknić za ich realizmem i naturalnością...

 

12 godzin temu, greg_jg napisał:

Ciekawe jaka będzie cena wyjściowa. Patrząc po rynku, to Beyerdynamic, jakoś "tanio" wycenia swoje flagowce :rolleyes:

 

Bo słuchawki Beyerdynamic w ogóle mają dobry stosunek jakość - cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, greg_jg napisał:

Pisałem nieco ironicznie :) Zobaczymy czy z nowymi modelami nie dołączą do "reszty stawki".

Muszą chyba bo żaden poważny audiofil już ich nie traktuje poważnie. Przecież wszystkie porównania sprzętu odbywają się głównie w oparciu o cenę. Dopiero potem porównuje się jak co gra, ale prawie nikt nawet nie śmie porównywać słuchawek za 4000 do takich za 15000 bo z góry zakłada się, że to nie ta liga. Także muszą bo klienci tego chcą. Szkoda, że porządne firmy, z wieloletnim doświadczeniem, poważnym zapleczem muszą ugiąć się przed polityką cenową garażówek takich jak Audeze, Hifiman czy Final Audio itp. No, ale to klienci zagłosowali portfelami kupując za poważne pieniądze sprzęt firm krzak.

k.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 06:44, Rafacio napisał:

Muszą chyba bo żaden poważny audiofil już ich nie traktuje poważnie. Przecież wszystkie porównania sprzętu odbywają się głównie w oparciu o cenę. Dopiero potem porównuje się jak co gra, ale prawie nikt nawet nie śmie porównywać słuchawek za 4000 do takich za 15000 bo z góry zakłada się, że to nie ta liga. Także muszą bo klienci tego chcą. Szkoda, że porządne firmy, z wieloletnim doświadczeniem, poważnym zapleczem muszą ugiąć się przed polityką cenową garażówek takich jak Audeze, Hifiman czy Final Audio itp. No, ale to klienci zagłosowali portfelami kupując za poważne pieniądze sprzęt firm krzak.

k.

Jak zwykle w formie :) Chociaż z tymi cenami faktycznie będą musieli popłynąć jak reszta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 06:44, Rafacio napisał:

Muszą chyba bo żaden poważny audiofil już ich nie traktuje poważnie. Przecież wszystkie porównania sprzętu odbywają się głównie w oparciu o cenę. Dopiero potem porównuje się jak co gra, ale prawie nikt nawet nie śmie porównywać słuchawek za 4000 do takich za 15000 bo z góry zakłada się, że to nie ta liga. Także muszą bo klienci tego chcą. Szkoda, że porządne firmy, z wieloletnim doświadczeniem, poważnym zapleczem muszą ugiąć się przed polityką cenową garażówek takich jak Audeze, Hifiman czy Final Audio itp. No, ale to klienci zagłosowali portfelami kupując za poważne pieniądze sprzęt firm krzak.

k.

E tam. Jak coś kosztuje 2 tysie, a gra jak sprzęt za 4k to znaczy, że albo ktoś za grubo wycenił swój sprzęt, albo mamy prawdziwy "steal". Pytanie, która z opcji jest prawdziwa :D 

Na ten przykład, ja bym chciał, żeby ktoś mi porównał DT1990 z Amironami i T1v2 :D

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bendezar napisał:

Też bym chciał, bo mnie kusi!

Każdy z tych modeli ma w sobie coś, co bym chciał. I na pewno chciałbym posłuchać całej tej trójki i... DT990 Edition 250 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Każdy z tych modeli ma w sobie coś, co bym chciał. I na pewno chciałbym posłuchać całej tej trójki i... DT990 Edition 250 :D

 

Amirony  to raczej nie mają zbyt wielu rzeczy, które bym chciał, bez eq praktycznie nie byłem w stanie ich słuchać. Ja bym chciał głębię sceny jak w T1 zeby była w dt880, to bym chyba więcej nie szukał nowych słuchawek :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vaiet napisał:

Jak coś kosztuje 2 tysie, a gra jak sprzęt za 4k to znaczy, że albo ktoś za grubo wycenił swój sprzęt, albo mamy prawdziwy "steal"

Tu czasem się wszyscy nie rozumiemy. Ja nie uznaję pojęcia, że coś gra jak za ileś kasy. Dla mnie cena, a klasa dźwiękowa sprzetu nie ma ze sobą żadnej praktycznie korelacji. Co do T1, DT1990 i Amironów to tak z dalekiej pamięci od najmniej do zamulonych będzie kolejność jak podałem. Dla mnie DT1990 najlepsze z tej trójki. Amirony to zaś zamulone nieporozumienie. Do tego paskudny zamsz czy co to tam na nich jest. Dla fanów planarów to i tak może być za jasno. Ile pamiętam tyle mogę napisać-tyle, że to wspominki sprzed dwóch ponad lat. Ja w każdym razie nie kupiłem nic z tej trójki wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysokie tony w Beyerdynamic DT990 Edition w wersji 600 omów oraz Fidelio X2 mnie nie bolą to mogę się śmiało zainteresować modelem T90? Wiem, że te słuchawki są znane z bardzo wyrazistej góry, ale przez są też dość nietypowe lub wręcz unikalne. Jak wypadają w kwestii sceny i basu w stosunku do wspomnianych DT990 lub AKG K712 PRO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hustler napisał:

Jeżeli wysokie tony w Beyerdynamic DT990 Edition w wersji 600 omów oraz Fidelio X2 mnie nie bolą to mogę się śmiało zainteresować modelem T90? Wiem, że te słuchawki są znane z bardzo wyrazistej góry, ale przez są też dość nietypowe lub wręcz unikalne. Jak wypadają w kwestii sceny i basu w stosunku do wspomnianych DT990 lub AKG K712 PRO?

 

Możesz :) Basu w T90 jest trochę więcej niż było w moich DT990 250 Edition i zdecydowanie mniej, niż w DT990 Pro. Ale jest naprawdę dobrej jakości. Scena na szerokość jak w DT990 250 Edition, ale lepsza głębia, precyzja, źródła pozorne wyraźniej nakreślone, to po prostu lepsze technicznie słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x X x napisał:

Cześć.

 

Czy ta opaska na pałąk:

 

https://allegro.pl/oferta/903886-beyerdynamic-gabka-na-palak-dt250-i-innych-8584583036

 

Będzie pasowała do Custom One? Nie chcę kupować oryginalnej (dedykowanego modelu) bo nie wydaje się solidna.

Raczej nie będzie pasować, bo pałąk w DT250 jest węższy, niż standardowo w DT770/880/990 i zapewne Custom One.

 

To weź od klasycznej, domowej serii DT i będzie spoko. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Raczej nie będzie pasować, bo pałąk w DT250 jest węższy, niż standardowo w DT770/880/990 i zapewne Custom One.

 

To weź od klasycznej, domowej serii DT i będzie spoko. 👍

 

A ten co podesłałem to jak się montuje na pałąku?

 

Odnośnie "klasycznej" wersji masz na myśli ten z napami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocowania to w większości Beyerdynamic jest podobnie. 

Trzeba rozebrać zakończenia pałąka i wsunąć opaskę, a w tym przypadku jeszcze chyba z kablem w środku.

Radzę jednak napisać do Konsbudu zadając pytanie o przedmiot na allegro.

Pomogli dość jak musiałem zmienić pałąk (tu razem z opaską) w T5p.

Edytowane przez xenofont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xenofont napisał:

Co do mocowania to w większości Beyerdynamic jest podobnie. 

Trzeba rozebrać zakończenia pałąka i wsunąć opaskę, a w tym przypadku jeszcze chyba z kablem w środku.

Radzę jednak napisać do Konsbudu zadając pytanie o przedmiot na allegro.

Pomogli dość jak musiałem zmienić pałąk (tu razem z opaską) w T5p.

 

Dzięki, napiszę. Ta opaska wydaje się najsolidniejsza z dostępnych, dlatego rozważam jej zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x X x napisał:

 

Dzięki, napiszę. Ta opaska wydaje się najsolidniejsza z dostępnych, dlatego rozważam jej zakup.


Jest jeszcze TAKA pod numerem 979823 dedykowana do Beyerdynamic DT 770 880 990. Może ona by spasowała? Masz nawet podane wymiary więc możesz porównać do oryginalnej. 

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, x X x napisał:

 

A ten co podesłałem to jak się montuje na pałąku?

 

Odnośnie "klasycznej" wersji masz na myśli ten z napami?

Montuje się tak samo, tylko różnią się wymiarami.

6 godzin temu, LuQi napisał:


Jest jeszcze TAKA pod numerem 979823 dedykowana do Beyerdynamic DT 770 880 990. Może ona by spasowała? Masz nawet podane wymiary więc możesz porównać do oryginalnej. 

Dokładnie tą miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności