Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Rotgut napisał:

@domil Witamy w klubie.

A ileż to czasu 70/90 są ulubione? Bo ja uważam się na forum za użytkownika z być może najdłuższym stałym stażem z T70, czyli trzy latka za parę miesięcy stukną, a ja wciąż je lubię. Ale że się DT880 pozbyłaś... Zatęsknisz. :P 

A ten nr 1 z innej stajni to K812 właśnie?

 

Tak, k812.

 

Jeśli chodzi o t70 to rekord pobity, mam je co najmniej 4 lata, a może i pięć :) T90 są od niedawna, ale miałam je na oku już od dłuższego czasu.

 

Dt880 250 pożegnałam tylko dlatego, że brat był w nagłej potrzebie. I już trochę tęsknię, może by tak 600 pooglądać?

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię DT880 za średnicę, jest taka naturalna i realistyczna.

Na diyaudioheaven pojawiły się ciekawe pomiary, w tym porównanie srebrnych i czarnych padów. Jak widać dźwiękowo się różnią: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt880-black-se/

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie znam T1v2 ani HD800s, ale znam T1v1 i HD800 i o ile to Beyery uważam, za ogólnie lepsze o tyle, no są tą porównywalne słuchawki i były porównywalnie wycenione. Deczko, albo raczej zaje#$%ie mnie dziwi że HD800s są w tym momencie 2, słownie dwa razy droższe od T1 v2. O co kaman? 🤯

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Ja najbardziej lubię DT880 za średnicę, jest taka naturalna i realistyczna.

 

Audio to jednak subiektywne jest, zawsze doceniałem DT880 za ogólną jakość, ale właśnie ich średnica nie pozwalała mi nigdy przeskoczyć z "deceniania" na "lubienie". Oceniłbym ją jako "pustą", pozbawioną energii i wypełnienia, z zabitą różnorodnością harmonicznych. Po modach (głównie zredukowanie wytłumienia) to się poprawia, ale dalej to nie do końca "to" jak dla mnie.

 

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Na diyaudioheaven pojawiły się ciekawe pomiary, w tym porównanie srebrnych i czarnych padów. Jak widać dźwiękowo się różnią:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt880-black-se/

 

Wow, prawie jak Grado GS :). Wykres bardzo mi przypomina własne pomiary zmodowanych DT880, więc może po prostu sami wyjęli fizeliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia dt880 (600 om) vs Takstar hf580 - w pięknie ponury, deszczowy dzień.


Przechodząc bezpośrednio z 880 na 580 słychać DUŻĄ... hmm - no niech będzie - studnię. Po chwili można przywyknąć i jest większa głębia dźwięku niż w 880. 580 mają więcej basu i wydają się grać jakby gładziej od 880. Chyba ten bas powoduje takie odczucia. 580 są bardziej skondensowane/zbite w dźwięku (moja kobieta pierwszego dnia to stwierdziła, a ja na to zrobiłem tylko karpia i w sumie nie dowierzałem, hehe - kolejny raz słyszy coś co ja muszę porównać, aby usłyszeć - urodzony audiofil normalnie).

Dźwięk 580 jest cięższy od tego z dt880. Sprawia wrażenia bardziej posłodzonego od 880. 880 mogą wydać się przy nich bardziej lub bardzo bezduszne.

 

Metal - 880 lepsze. Ta OGNISTA perkusja to jest to!! Mniejsza ilość basu też mi bardziej odpowiada.

Elektronika (typu synthwave) - 880 lepsze, mniej mhroczne, większy rozmach, mniej skondensowany dźwięk, lepiej buja.

Pop - 880 lepsze, bo tak - no dobra te same zalety co w dwóch wcześniejszych gatunkach. A ludzkie głosy? Hmm, w obu słuchawkach wydają się ok.

 

Na teraz preferuję dźwięk 880, lepiej mną buja. 580 być może będą niezłym urozmaiceniem, czas pokaże. Muszę kiedyś porównać do dt150, bo chyba im bliżej do tych bajerów.

Edytowane przez bob2000
  • Like 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob2000 napisał:

Muszę kiedyś porównać do dt150, bo chyba im bliżej do tych bajerów.

 

Jestem ciekaw jak Takstary się mają do takich DT150 czy DT990 Pro. Daj znać jeśli uda Ci się je porównać. 

Z tego co pamiętam Takstary nie powalają wielkością sceny, więc raczej i tak nie dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciej3 napisał:

Jestem ciekaw jak Takstary się mają do takich DT150 czy DT990 Pro. Daj znać jeśli uda Ci się je porównać. 

Z tego co pamiętam Takstary nie powalają wielkością sceny, więc raczej i tak nie dla mnie. 

Może w przyszłą sobotę porównam do dt150, 990 nie mam. Niespecjalnie zwracam uwagę na wielkość sceny. Jak na mój gust Takstary grają normalnie. Chociaż dźwięk jest dosyć blisko i czasami wydaje mi się, że grają odrobinę wąsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś mi podpowie która wersja bajerków z 32 ohm jest najlepsza? Otwarte czy zamknięte? Myślałem o 990 pro edition semi-open  ale podobno 770 też są niezłe pomimo ich wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

ale podobno 770 też są niezłe pomimo ich wyglądu.

Zawsze możesz MMX300 zamiast nich nabyć, bo to DT770 32ohm, tylko z (imo) ładniejszymi muszlami i mikrofonem.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 generacje. Ciekawe czy są jakieś closed na deszcz?? Oglądałem na ebay-u Bang & Olufsen oraz Bower & Wilkins. Bardzo podobne do siebie designersko. Beyerdynamici na ebay-u to cenowo tak samo jak w sklepie. Chociaż widziałem że Gonciarz używa Beyerdynamiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marco-polo napisał:

są 2 generacje

Ja mam pierwszą na sprzedaż 

https://forum.mp3store.pl/topic/154542-sprzedane-beyerdynamic-mmx300-dt770-z-mikrofonem-w-ładniejszej-obudowie/?tab=comments#comment-1539462

względem tych fotek wymieniłem sprężynkę przy wtyczce na czarną i gąbkę na mikrofonie na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perul napisał:

Ja mam pierwszą na sprzedaż 

https://forum.mp3store.pl/topic/154542-sprzedane-beyerdynamic-mmx300-dt770-z-mikrofonem-w-ładniejszej-obudowie/?tab=comments#comment-1539462

względem tych fotek wymieniłem sprężynkę przy wtyczce na czarną i gąbkę na mikrofonie na nową.

Widzisz masz to coś że pomajsterkujesz i wiesz że będzie lepsze. Ja muszę kiedyś użyć tego dremela ale do twardego drewna to on się raczej nie nadaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia dt150 vs Takstar hf580. Bajery ośmioletnie, ciągle na oryginalnych nausznikach, wygniecionych. Bajery puszczone po kablu xlr. Takstary kabel oryginalny a nauszniki "skórzane".

 

Bajery przy Takstarach mają duży i masywny bas. Takstary sporo lżejsze granie, mniej wybaczają, pokazują dużo dosadniej zgrzyty w dźwięku niż dt150. Podobnie jak w przypadku dt880 dt150 są bardziej jakieś, mają swój charakter. Takstary mniej rozrywkowe, ponownie takie zwyczajne (moim zadaniem to nie jest wada, wręcz zaleta). Dt150 mają twardszy bas i mocne wypełnienie uszu wysokim zakresem basu. Wysokie w bajerach są mniej wyeksponowane niż w Takstarach.

W Takstarach bezpośrednio po przejściu znowu słyszę chyba coś na podobę studni (ale jakby słabiej niż wcześniej, może przywykłem). Trudno to nazwać. Ogólnie pierwsze 5-10 sekund słychać, że taksy jakoś specyficznie/inaczej generują dźwięk niż dt880 i dt150. Bajery zakładam i nigdy nie czuję niczego podobnego.

Dt150 mają mniej powietrza między dźwiękami i są mniej krystaliczne. SQ lepsze w Takstarach jak dla mnie. Dźwięk Takstarów wydaje mi się czystszy i bardziej przejrzysty niż w dt150. Bajery grubo rysują dźwięki. Scena na szerokość wydaje mi się podobna. Głębia większa w Takstarach. Z tych dwóch wybrałbym na dziś Takstary.

 

Dorzuciłem na szybko dt880 pro i nie pro i mam wrażenie, że Takstary grają najbardziej naturalnie dla mojego ucha, barwa i sygnatura. Bezpośrednie przejście z dt880 na hf580 powoduje u mnie chwilowe wrażenie, że bajery grają sztucznie/plastikowo. Ale 880 (szczególnie 600 om) nadal pompują więcej adrenaliny do żył. Tak czy owak Taksy są bardzo dobre.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że DT880 grają plastikowo? @bob2000 z czego ty je napędzasz? Dla mnie barwa dźwięku, to była właśnie największa zaleta DT880. Technicznie tu i tam może odstają od najlepszych, np. głębi sceny z moim torem nie miały takiej, jak słuchawki z wyższej półki, ale pod względem barwy i naturalności DT880 600 to jedne z najlepszych słuchawek, jaki słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tu ktoś MMX300 2gen? dobre to do giercowania? szukam czegoś do grania do równego 1k i sporo ludzi bejery poleca.Na te hajper X czy znanego producenta myszek nawet nie patrze.Ma ktoś MMX300 z forum co by sie wypowiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bob2000 napisał:

x7s aune + chiński grajpenek jako dac, obecnie

 

Nie wiem czy ten Aune to jest najlepszy wybór do Beyerdynamic, na pewno X1S to nie jest dobry kompan do DT880.

A poza tym z Beyerdynamic to różnie bywa... Moje DT880 600 grały niesamowicie realistycznie i przyjemnie, ale jak kiedyś słuchałem wersję 250 om, to ona grała znacznie bardziej surowo.

Tak samo miałem kiedyś DT990 600 i to był napompowany bas i tnąca jak żyletka góra, średnicy brak. Potem miałem DT990 Pro i było to samo, tylko do tego jeszcze mała scena. Natomiast te ostatnie DT990 250 co miałem grały naprawdę super, takie trochę bardziej otwarte i wykonturowane DT880 600, góry sporo, ale gładziutka, bez żadnych wyostrzeń.

Miałem też kiedyś DT770 32  - grały rewelacyjnie, sam byłem w szoku jak niewiele je dzieli od T90, nie mam pojęcia po co je sprzedałem za grosze... Po jakimś czasie zaczęło mi ich brakować, kupiłem DT770 80 om i to było zupełne rozczarowanie, grały wyraźnie gorzej...

Niestety oni robią od lat te same modele, ale co jakiś czas coś tam zmieniają nikogo o tym nie informując. I później się okazuje, że te różnice między poszczególnymi egzemplarzami bywają naprawdę spore, pewnie to też jest przyczyną tak różnych opinii :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Ale że DT880 grają plastikowo?

Dzisiaj posłuchałem jeszcze trochę obu słuchawek i najlepiej słyszę to w metalu. Nie jest to plastik fantastik jak w najgorszych słuchawkach za 25 zł, zupełnie nie. Może nawet nie jest plastik a jakaś suchość, która kojarzy mi się z plastikiem i sztucznością. Takstary mają ciemniejszy dźwięk i chyba bardziej barwny od dt880. Na ten moment obie słuchawki są dla mnie ok i kończę z ich porównywaniem, bo można dostać fioła od tego. Zobaczę po które będę sięgał częściej, wtedy te będą lepsze i tyle ;) 

 

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Nie wiem czy ten Aune to jest najlepszy wybór do Beyerdynamic

Też nie wiem, ale dobrze mi z nim. Aune gra gładko i nudno, co mi odpowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, deftones9 napisał:

Ma tu ktoś MMX300 2gen? dobre to do giercowania?

Mam, ale gen 1, do giercowania są dobre. Jakby co to są na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja kobieta posłuchała chwilę hf580 i dt880 pro. Stwierdziła, że hf580 grają plastikowo :D, ciasno i kłują górą. Natomiast dt880 pro nie grają plastikowo. Grają trochę szerzej od Takstarów i nie kłują górą, bo bas rzuca się bardziej w uszy niż wysokie.

Cechy wspólne: nudne i nieciekawe; wokal dobry, bo wyraźny a nie schowany; jedne i drugie są mało przestrzenne, graja za bardzo w głowie. 

Słucha muzy od 2 do 5 razy głośniej niż ja.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności