Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Aro91 napisał:

Kupując 990 nie mam pewności że bardziej mi przypadną do gustu, niby powinny ale nie mam pewności.

A teraz jest trudniej co kolwiek sprzedać i nie chciał bym chomikowac zbyt wiele słuchawek.

Porostu myślałem że to prosta bardzo modyfilacja.

 

To jest prosta modyfikacja i nic od tyłu nie ruszaj, zresztą i tak od strony grilla się nie da :) Ściągasz pady i ostrożnie podważasz plastikowe krążki. Później delikatnie odklejasz te małe, czarne krążki z filcu, które zakrywają środek przetwornika - jeśli zrobisz to tylko raz, to jest to w pełni odwracalne, czyli bez problemu przylepisz je na ten sam klej, gdybyś chciał wrócić do wersji fabrycznej. I właśnie odklejenie tego filcu wystarcza, żeby DT880 brzmiały bardzo podobnie do 990-tek. Przynajmniej tak było w mojej wersji 880 600 om. Black mają mniejszy nacisk pałąka, więc może być mniej basu.

 

Teraz co do bezpieczeństwa - te plastikowe krążki trzeba podważać bardzo ostrożnie, żeby nie przebić bibułki osłaniającej przetwornik, najlepiej najpierw się zapoznaj z anatomią DT ;) Obejrzyj jakiś filmik o ich otwieraniu czy coś. Trzeba też pamiętać, że jak wyciągniesz ten zatrzask, to od razu można wyciągnąć cały przetwornik, czyli trzeba uważać, żeby nie wypadł i nie wyrwał kabelków. Po prostu poszukaj jakiś filmów, żeby zobaczyć jak rozłożyć DT i nic nie popsuć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150tki dzisiaj sie ze mną pożegnały, nie mogłem patrzeć jak leżą a ja ciągle z T5p na głowie.No trudno sie mówi, gdybym nie trafił na taką scene jaką prezentują te-piątki to bym bankowo został przy czołgach.Założyłem je jeszcze przed zapakowaniem na głowe i banan odrazu jak to pięknie gra.Napewno jeszcze do nich wróce, wiem tylko że nie poznałem pewnie ich 100% możliwości bo poleciały z jeszcze nie tak dobrze ułożonymi padami więc wszystko było przedemną... kapitalne słuchawki

Edytowane przez deftones9
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 09:23, Spawn napisał:

@deftones9 powiedz lepiej, że jak by Ci sklep nie odmówił zwrotu t5p przez pandemie to już dawno byś ich nie miał :D

Dopiero teraz odczytałem.Pudło drogi @Spawn, słuchawki są używki od Pawła @pabloj z forum i odrazu, od pierwszego odsłuchu byłem zauroczony :D Więc nie trafiłeś niestety ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 14:14, retter napisał:

 

Opisałbyś jak one grają kiedyś chciałem je kupić.

Z grubsza mogę je porównać z Focal Listen. W porównaniu z Custom Studio, Focale wydają się trochę suche, ale mają bardziej zwarty bas, głównie sub. Całościowo jednak dół w Beyerach wypada lepiej, nie ma takich braków jak Focale, ale jest bardziej miękki. Oczywiście, nie ma mowy o dudnieniu, rozlewaniu, itp, nawet na maksymalnie otwartych bass portach. Góry jest sporo, ale jest dobrej jakości, bez sybilantów i innych przeostrzeń.

Środek nie wali tak bezpośrednio na ryj jak w Focalach. W Beyerach czuć więcej powietrza, przestrzeni.
 

Focale nie są ostre, ale Beyery zdają się mieć bardziej przyjazną sygnaturę.

Dużo będzie zależało od źródła i padów - na welurach bas jest bardziej zwarty, twardszy, ale izolacja taka sobie. Na skórkach jest o wiele lepsza izolacja, ale bas zostaje trochę zmiękczony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak średnica w COStudio?

Nienachalna, jakby delikatnie odsunięta, ale jak najbardziej obecna. Możliwe że to właśnie prezentacja średnicy daje częściowo efekt dodatkowej przestrzeni.

Jeżeli szukasz typowo średnicowego grania, to chyba nie tędy droga, ale jako solidne allroundery się sprawdzą.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mihu83 napisał:


Nienachalna, jakby delikatnie odsunięta, ale jak najbardziej obecna. Możliwe że to właśnie prezentacja średnicy daje częściowo efekt dodatkowej przestrzeni.

Jeżeli szukasz typowo średnicowego grania, to chyba nie tędy droga, ale jako solidne allroundery się sprawdzą.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Zgodzisz się, że to taka najbardziej poprawna wersja z serii DT, tak przynajmniej ja je debrałem? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzisz się, że to taka najbardziej poprawna wersja z serii DT, tak przynajmniej ja je debrałem?
W sumie nie wiem, jedyne Beyery z serii DT jakie u mnie gościły to DT770 32 Ohm(dawno temu), ale jak sprawdzałem recki, wszędzie przewija się info., że DT770 są raczej agresywne i chyba mocno Vkujące.

W takim porównaniu, Custom Studio prezentują się na bardzo zrównoważone i naturalne. Nie przesadzają z funem, ale też nie są studyjnymi sucharami.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy myślisz, że słuchawki powyżej 3k zagrają tylko dobrze jak wepniesz je w kloca o wartości trzykrotnie większej ^^ 

Nic bardziej mylnego, wpinasz ''te piątki'' w UAE23 który de facto jest tylko przetwornikiem, zakładasz na globus i jesteś zmiażdżony.Tak grają te słuchawki.Mission complete.Póki szajba nie odwali to nic innego mi na razie nie trzeba :D

IMG_20200423_231709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, deftones9 napisał:

Kiedy myślisz, że słuchawki powyżej 3k zagrają tylko dobrze jak wepniesz je w kloca o wartości trzykrotnie większej ^^ 

Nic bardziej mylnego

Dokładnie.Trzykrotnie czy pięciokrotnie droższy tor nie robi różnicy, dopóki słuchawki się nie zgrywają.

A jak się zgrają, to nie ważna kwota ale sama synergia - 1/3, 1/4 wartości słuchawek? No problem.

Problem jest wtedy jak zaczniesz mieć do czynienia ze sprzętem o podobnej sygnaturze za znacznie większe pieniądze.

Tu wpadniesz jak śliwka w kompot.. : )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, dzisiaj sobie powtykałem SRH1540 do przenośnych dziurek i np. z ifi xDSD kompletnie się nie zgrały, było sucho i szorstko, dźwięk nienaturalnie techniczny, jednym słowem - masakracja. Wpinam Szczurki w Hip Dac'a i co, eureka! Jest barwa, jest bas, jest pełna i bliska średnica, nic nie szeleści, gra tak, jak powinno - 1600zł vs 600zł, można?! 😉

 

Analogiczna sytuacja z DT1770Pro, również z Hip'em fajnie się zgrały, z xDSD już gorzej, ale nie tak tragicznie, jak Shure'y. 😏

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Męczy mnie ten temat już jakiś czas, więc zapytam. Panowie, jak to jest z tłumieniem dźwięków z zewnątrz w T1 v2? Wiem, że to półotwarte, ale jestem ogromnie ciekaw jak wypadają pod tym kątem w porównaniu np. do Fostexów TH610, czy w pełni otwartych jak HD800S lub LCD-X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vaiet napisał:

Męczy mnie ten temat już jakiś czas, więc zapytam. Panowie, jak to jest z tłumieniem dźwięków z zewnątrz w T1 v2? Wiem, że to półotwarte, ale jestem ogromnie ciekaw jak wypadają pod tym kątem w porównaniu np. do Fostexów TH610, czy w pełni otwartych jak HD800S lub LCD-X.

T1v2 będą pomiędzy TH610 i HD800s czyli słabo tłumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dostałem nowe DT990 Edition z wymiany i zostałem miło zaskoczony nową rewizją słuchawek które w końcu mają normalny kabel. Stary kabel był wyjątkowo twardy i non stop się zwijał, ten z nowszej wersji jest miękki i bardzo elastyczny i napewno nie będzie tak uciążliwy jak z starszej wersji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, babymoore napisał:

Dostałem nowe DT990 Edition z wymiany i zostałem miło zaskoczony nową rewizją słuchawek które w końcu mają normalny kabel. Stary kabel był wyjątkowo twardy i non stop się zwijał, ten z nowszej wersji jest miękki i bardzo elastyczny i napewno nie będzie tak uciążliwy jak z starszej wersji.

Fajnie ze poprawili ten kabel. Nigdy za bardzo nie lubilem tych starych, byly strasznie twarde i sztywne, nie szlo nad nim zapanowac jak lezal na biurku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, John Grado napisał:

Fajnie ze poprawili ten kabel. Nigdy za bardzo nie lubilem tych starych, byly strasznie twarde i sztywne, nie szlo nad nim zapanowac jak lezal na biurku. 

One z czasem twardnieją, zwłaszcza tam gdzie izolacja ma kontakt z potem, łojem itp. Spotkałem kilka razy kabel, który przy muszli był twardy, a dalej już OK.

 

W dniu 1.06.2020 o 10:51, babymoore napisał:

Dostałem nowe DT990 Edition z wymiany i zostałem miło zaskoczony nową rewizją słuchawek które w końcu mają normalny kabel. Stary kabel był wyjątkowo twardy i non stop się zwijał, ten z nowszej wersji jest miękki i bardzo elastyczny i napewno nie będzie tak uciążliwy jak z starszej wersji.

Może to tez kwestia tego zesztywnienia o którym powyżej? Na pewno w nowej rewizji gorszy jest kabel idący z lewej muszli do prawej, w sensie zdecydowanie mniej w nim miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności