Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, deftones9 napisał:

Szkoda strzępić ryja na te słuchawki, 

To się tyczy każdych HIFimanów. Słyszałem HE1000 szkoda gadac. Za każdym razem jak mam HiFimany na uszach to się zastanawiam czy biorę udział w jakimś teście psychologicznym.  LCD2C faktycznie są spoko.

Edytowane przez John Grado
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje DT880 600 ohm wreszcie mi się podobają jak:

- wywaliłem ten gruby filc z przodu

- zdjąłem pierścień tłumiący z tyłu przetwornika

- wyciągnąłem dwa krążki filcowe (te białe)

- wyciąłem otwornicą plastik pod siatką (cały obszar do którego mocowany był ten mniejszy krążek filcowy), bo strasznie duszna ta obudowa

- do tyłu dałem gąbkę od HD650 (ta co jest pod padami, dlaczego? bo akurat taka mi się walała)

- zmiejszyłem wentylację padów zaklejając trochę otworów. tak z 3/4

- przed przetwornik dałem jeden listek bardzo delikatnej jednorazowej chusteczki, takiej z pudełka zbiorczego (dwie warstwy z trzech)

 

Podsumowując, fabrycznie strasznie zduszony był przetwornik, który ma naprawdę niezłe możliwości.

Został mi jeszcze tylko drobny szlif, muszę minimalnie mocniej wytłumić muszlę, ale tyci tyci. może troszkę grubsza gąbka niż ta od HD650 będzie idealna.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deftones9 napisał:

Jednak nie mają tego punchu, jebnięcia i to jest dyskwalifikuje w muzyce gdzie tego potrzeba.Moje uszy poprostu krwawiły jak słuchałem na nich metalu.

Wiadomo, to jest planarny bas i być może przyzwyczaiłbym sie do nich ale na cholere mam sie męczyć jak tydzień później założyłem LCD2C i te rozwaliły mi mózg na drobne elementy swoją kapitalnością w porównaniu do tego nieosolonego rosołu He400i.Szkoda strzępić ryja na te słuchawki,  mi nie podchodzą i tyle.To jest temat beyerów przypominam :D

Dokładnie to samo zauważyłem przy porównaniu z moimi HE400. Ten brak punchu to jest kwestia jednostronnych magnesów w przetwornikach, przez to dynamika utworu jest spłaszczana. W starych HE400, Fostexach T40/T50 czy Takstarach HF580 tego nie ma, a wręcz punch jest mocniejszy (taki bardziej w punkt) niż z większości dynamików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

Kiedyś coś tam próbowałem się bawić w EQ jeszcze jak nie korzystałem ze stacjonarki tylko ze sprzętu przenośnego. To chyba nie dla mnie bo ilekroć wydawało mi się, że mam ten dźwięk, który mi pasuje, to w innym utworze coś było nie tak, albo miałem wrażenie, że jednak da się wycisnąć coś więcej. 

A ta słaba strona to w sensie jakiejś uszczypliwości tego rejonu, za dużo sieją? 

 

U mnie HE560i się wykładały na kawałku Grzegorz z Ciechowa - "Co ja temu winna". Ta babka tam co śpiewa refreny już irytowała, ale może tak ma być - ja nie lubię folkloru. 

 

 

Chodziło mi o zwykłe podbicie basu :) To o czym Ty mówisz jest niemożliwe z prostego powodu - każda płyta jest inaczej nagrana więc zawsze tak będzie, że ustawienia które będą Ci się podobać w jednym utworze nie będą pasować do innego :)

 

3 godziny temu, deftones9 napisał:

Też sie bawiłem EQ z HE400i i trzeba powiedzieć jasno, jak ktoś nie ma jaj to mu sie tych jaj na siłe nie dorobi.

 

To chyba oczywista oczywistość, że w ten sposób możesz zwiększyć ilość basu, a nie jego jakość :) Chociaż akurat zejście jak najbardziej się da, znaczy nie ma problemu z podbiciem niskiego basu o ileś tam dB bez przesterów, co w wielu innych słuchawkach jest niemożliwe. Natomiast takiego wrażenia mocnego uderzenia basu to w 400i raczej się nie uzyska. Na pewno to nie będzie taki bas jak w zamkniętych Beyerach czy w DT1990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komeko Ładne zmiany. W pewnym sensie wiele się nie pomyliłem mówiąc, ze wywaliłeś je przez okno ;) Mnie się podobają tak jak fabryka dała. Po tych zmianach jak one grają w stosunku do oryginałów? Więcej basu, jeszcze wyraźniejsza góra i chłodniejsze brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bob2000 napisał:

@Jaworrr @komeko jak tam Wasze dt880? Dają radę? Czy może już wyleciały do innych ludzi lub przez okno? :D

Ja mam wersję PRO. Ale też po modach, w zasadzie to zrobiłem Majkel mod z tym, że przywróciłem gruby krążek przed przetwornik. Bez krążka jest większa rozdzielczość i eteryczność dźwięku. Z krążkiem siada trochę rozdzielczość, ale w miejsce zwiewności pojawia się masa dźwięku, mi tak lepiej.

Oczywiście pady też zmieniłem na welur, ale jakiś bardziej gęsty. To wyraźnie zaznacza niskie częstotliwości. 

Prawdę mówiąc to 880 mam do zabawy, jako odskocznia-kontrast do Hawków, z którymi spędzam większość czasu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bob2000 napisał:

@komeko Ładne zmiany. W pewnym sensie wiele się nie pomyliłem mówiąc, ze wywaliłeś je przez okno ;) Mnie się podobają tak jak fabryka dała. Po tych zmianach jak one grają w stosunku do oryginałów? Więcej basu, jeszcze wyraźniejsza góra i chłodniejsze brzmienie?

Jak grają? Hmm

Zacznę od tego, że nie lubię jak słuchawki grają tak że od razu wiem że to słuchawki. Nie wiele ma to wspólnego z kolumnami, szczególnie dużymi. Lubię brzmienie jakie daje mi HD650 ale z nowymi padami, bo nie są miśki a żywe i mocno dynamiczne. Sięgają daleko z każdej strony, no i są mocno otwarte. oczywiście w swoich wyrzuciłem gąbkę która była za przetwornikiem. Trochę o mnie... lubię pełne brzmienie, ale w miarę jak najbardziej naturalne. Np bas w DT150 na oryginalnych padach to dla mnie za dużo, ale na welurach idealnie, wysokie w oryginalnych DT880 to za dużo itd. Wracając do DT880... to były dla mnie takie bez energii, mocno zduszone, i nie chodzi tutaj o ilość wysokich bo było ich dużo. Dół pasma taż od biedy by uszedł. Po przerobieniu ich na w pełni otwarte zyskałem odpowiednią przestrzań, dynamikę, swobode grania. Ten gruby filc przed przetwornikiem strasznie go dusi, ale musi bo ilość wysokich tonów jest mocno podbita. Powodem są odbicia wewnątrz puchy. Po wywaleniu całego syfu z tyłu wysokie robią się "normalne" i dlatego nie potrzeba tego filcu przed. Oczywiście komorę trzeba bardziej otworzyć, ja wywierciłem dziurę maksymalną jak można, czyli zostały tylko mocowania siatki. Po tym wszystkim wysokie były delikatniejsze, szybsze, mniej agresywne. Zero ssyyyy. Dla mnie odrobinę za dużo więc delikane tłumienie załatwiło problem.

Finalnie grają zupełnie inaczej, grają tak jak lubię, mam banana na gębie jak ich zaczynam słuchać...nie każdemu może się podobać. Mi pasują teraz do zestawu jaki mam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może my piszemy o czymś różnym? Mnie chodzi o plastikowy pierścień wyjmowany z tyłu cewki przetwornika, co na nim siatkę nakleili. Nie wierzę, że DT990 go nie mają. W DT880 dodatkowym ficzerem na samym przetworniku jest tylko ten krążek z filcu. Reszta stawiam, że taka sama jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy dokładnie o tym krążku z tyłu mocowanym na przetworniku. DT990 tego nie ma. Zaraz poszukam fotki...

Mam linka:

https://www.head-fi.org/threads/possible-to-get-dt990-and-dt880-for-the-price-of-one-you-bet-frequency-response-testing-included.662176/

 

A mówimy i tym czarnym krążku z tyłu:

http://2.bp.blogspot.com/-xF0zOoSWGlY/Tt6FMkF_YuI/AAAAAAAAAho/GJ-9g7k1TCQ/s1600/Original-Wires-DT880.jpg

Edytowane przez komeko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może my piszemy o czymś różnym? Mnie chodzi o plastikowy pierścień wyjmowany z tyłu cewki przetwornika, co na nim siatkę nakleili. Nie wierzę, że DT990 go nie mają. W DT880 dodatkowym ficzerem na samym przetworniku jest tylko ten krążek z filcu. Reszta stawiam, że taka sama jest.
990 pro i edyt.250 nie mają.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

990 mi się nie podobają z wyglądu :)

Na dodatek siatka w DT880 ładnie kryje dużą dziurę którą zrobiłem, na roletach DT990 nie koniecznie byłoby to tak estetyczne. Cena chyba też była lepsza na DT880.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 09:28, majkel napisał:

Odklej siatkę i włóż go z powrotem. Wyjmując ring zarżnąłeś impakt i większość basu.

Dzisiaj jeszcze trochę powalczyłem. Wsadziłem z ciekawości ten krążek (oczywiście bez siatki), on zmienia tak naprawdę wentylację tylną. Dzięki niemu jest troche lepsze uderzenie na basie, ale nie ilość. Mi się podoba. Jest twardziej ale bez utraty najniższych rejestrów. Dodatkowo zakleiłem więcej otworów w padach i wyjąłem jeden listek przed przetwornikiem. Chyba osiągnąłem to co chciałem. Fortepian brzmi tak jak powinien, tak samo skrzypce które mogę porównac na żywo. Wokale są pełniejsze a cięższa muzyka ma solidną podstawę. W wolnej chwili zrobię fotki.

Właśnie sobie uświadomiłem, że nie mam ani jednej pary słuchawek (a kilka mam) których nie modowałem :)

Edytowane przez komeko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modowanie DT880 zakończyłem kupnem DT990 Edition i chyba zostaną u mnie w stanie fabrycznym bo po prostu lubię ich dźwięk :)

 

Generalnie u Beyera problem to są te srebrne pady. Ja się nie dziwię, że żadne Tesle ich nie dostały - po prostu nie chcieli, żeby ich nowe produkty zbyt mocno przypominały stare DT. I te pady na pewno mają swoje grzeszki na sumieniu - odpowiadają za przesadne rozjaśnienie dźwięku, scena też jest trochę nie tego, zwłaszcza głębia i precyzja. W sumie z 880-tkami i 990-tkami próbowałem różnych padów - chińskich zamienników, Dekoni, Brainwavz i przekonałem się, ze wiele rzeczy które zarzucano DT, że odstają pod pewnymi względami od słuchawek z "wyższej półki" to właśnie kwestia padów (a w przypadku 880-tek jeszcze tego zduszenia przetwornika). Więc na pewno modując je można uzyskać pod wieloma względami lepszy technicznie dźwięk.

Tylko ja mam taki problem, że przy modyfikacjach zawsze traciłem ten jasny, perlisty, słodki dźwięk, za który tak lubię swoje 990-tki, grały niby lepiej, precyzyjniej, równiej, ale jednocześnie to nie było już to :) Po prostu lubię ich sposób grania i jestem w stanie wybaczyć im pewne drobne wady które mają w stanie fabrycznym :) 

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryjo jak ten zestaw gra, do metalu najlepsze co słyszałem w życiu :) nawet skarboneczka o ciekawych kształtach zadowolona z odsłuchów...

Uprzedzam pytanie...tak, moja :D

Podsumowując, gra to wybitnie. Niestety na dosyć słabych kablach aktualnie ale to się zmieni. 

IMG_20200410_124236.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, deftones9 napisał:

Maryjo jak ten zestaw gra, do metalu najlepsze co słyszałem w życiu :) nawet skarboneczka o ciekawych kształtach zadowolona z odsłuchów...

Uprzedzam pytanie...tak, moja :D

Podsumowując, gra to wybitnie. Niestety na dosyć słabych kablach aktualnie ale to się zmieni. 

IMG_20200410_124236.jpg

 

T5p lepiej łoją metal od lcd2c? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności