Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, _raza_ napisał:

Zapytam i ja,

do wokali - które polecicie?

Czytam i troszkę mi się namieszało.

 

Do wokali? Żadne beyery :D Ewentualnie DT150, 880 może w odpowiedniej konfiguracji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, _raza_ napisał:

Zapytam i ja,

do wokali - które polecicie?

Czytam i troszkę mi się namieszało.

Jak koniecznie Beyery, to może stare DT440

blog-beyer-dt440-hedaphones.jpg

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, retter napisał:

T1 można jaki i t90 ale musisz je przerobić np mod@majkel

Tylko pytanie czy jest sens można prościej i taniej ten temat załatwić.

- Tapatalk
 

Co proponujesz?

Lubię dużą rozdzielczość, senki nigdy mi nie podchodziły i opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte oppo i ogólnie planary maja ciekawszą średnice. Z dynamików grado też jest ich temat.
Nic konkretnie nie polece szukaj bo wybór jest ogormony więc musisz dobrze określić czego chcesz ale to już nie w tym temacie.

Zamknięte denony d5200 d7200 pm3 (poczytaj zanim kupisz).

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, retter napisał:

Otwarte oppo i ogólnie planary maja ciekawszą średnice. Z dynamików grado też jest ich temat.
Nic konkretnie nie polece szukaj bo wybór jest ogormony więc musisz dobrze określić czego chcesz ale to już nie w tym temacie.

Zamknięte denony d5200 d7200 pm3 (poczytaj zanim kupisz).

- Tapatalk
 

Dzięki,

właśnie czytam i to mi miesza.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez _raza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, _raza_ napisał:

Co proponujesz?

Lubię dużą rozdzielczość, senki nigdy mi nie podchodziły i opadają.

 

Nowe Taksy HF580 mają kozacką średnicę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _raza_ napisał:

Zapytam i ja,

do wokali - które polecicie?

Czytam i troszkę mi się namieszało.

 

Moje DT880 Edition 600 były świetne do wokali - wspaniała, naturalna, trochę ocieplona średnica robiła swoje. Miałem jednocześnie HD650 i wolałem 880-tki. Jedyna wada, że czasami przy dużych głośnościach i źle zrealizowanych płytach potrafiły zasyczeć (pik około 8 kHz).

Wyższe na Teslach też są fajne do wokali, tylko góry bywa za dużo (DT1990 na fabrycznych padach). Może przetestuj T1 Black Edition?

 

57 minut temu, retter napisał:

Żadne.

Do wokali sennki grado oppo ale bayery z zimna mechaniczna średnicą.

 

880 600, DT1990, Amirony, T1 (Black Edition) i zimna, mechaniczna średnica? :D Chyba żartujesz...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Moje DT880 Edition 600 były świetne do wokali - wspaniała, naturalna, trochę ocieplona średnica robiła swoje. Miałem jednocześnie HD650 i wolałem 880-tki. Jedyna wada, że czasami przy dużych głośnościach i źle zrealizowanych płytach potrafiły zasyczeć (pik około 8 kHz).

Wyższe na Teslach też są fajne do wokali, tylko góry bywa za dużo (DT1990 na fabrycznych padach). Może przetestuj T1 Black Edition?

 

 

880 600, DT1990, Amirony, T1 (Black Edition) i zimna, mechaniczna średnica? :D Chyba żartujesz...

No właśnie,  DT 1990 - wokale schowane między instrumentami - dla jednych badziew, dla innych wow i i tutaj przepadłem, a miałem już zamawiać.

Muszę sam posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
880 600, DT1990, Amirony, T1 (Black Edition) i zimna, mechaniczna średnica? Chyba żartujesz...
Te akurat jeszcze ujdą ale słyszałeś hd600 grado audeze oppo?
Z dt880 trzeba trafić bo tam rozstrzał powtarzalność jest duży, w serii 770/880/990.
Da się lepiej?? Da to czemu nie?

Czemu 2x tańsze d5200 dawały więcej frajdy niż t5v1 v2 vAK? Skoro są takie dobre te bayery.

Nie mówię że to złe słuchawki (szczególnie w fanklubie tej marki) ale pod względem średnicy da się lepiej.
Sporo tańsze sr60e czy ts671 dadzą więcej frajdy zakresie średnicy.

Koniec OT na temat innych marek w tym fanklubie.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

ts671 dadzą więcej frajdy zakresie średnicy.

no, te są fajne w tym zakresie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, co uznajemy za fajne. T1 obu generacji to jedne z najmniej fajnych słuchawek ogólnie, a w szczególności pierwsza generacja. Pamiętam, że jak ich pierwszy raz posłuchałem na swoim torze, to wydały mi się takie jakieś brzmieniowo martwe. Jednak od razu mnie w tej swojej martwocie zaintrygowały. Po przestawieniu się wyszło mi, że to moja osobista referencja jeśli chodzi o kategorię "nic dodać, nic ująć". No, może oprócz kwestii dodawania - obok starych Beyerów DT880S 600 ohm to najbardziej syczące słuchawki jakich miałem okazję słuchać. Choć to też kwestia interpretacji - można przecież przyjąć, że inne ucinają i wygładzają. Mowa o takim efekcie jak ze starych polskich amplitunerów rodem z lat 80, takie piecykowate, iskrzące i mieniące się milionem barw zniekształceń SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssss. 

TeJedynki to swego rodzaju zobrazowanie audiofilskiego porzekadła dotyczącego "zniesienia kocyka". Są surowe do tego stopnia, że słuchając ich nachodzi ochota skonsumowania porządnej gorzkiej czekolady. A jak wiadomo, gorycz jest istotnym elementem życia audiofila, o czym pisali już bardziej uznani ode mnie. Dodam więc tylko, że zwolennicy obu generacji argumentują pojawienie się tu i ówdzie dźwiękowego brudu (wrażenie w pewnym sensie podobne do lampek przynajmniej tych które słuchałem) niedoskonałościami w torze audio. Czy aby na pewno? Może to - jak twierdzą inni - kwestia niecałkowitego zgrania się aparatu słuchowego słuchającego wraz z deflektorami akustycznymi? 

 

Surowości nie należy bynajmniej mylić z ostrością, brakiem wypełnienia - co to, to nie. Wręcz przeciwnie, jedynki to jedne z lepiej nasyconych słuchawek na średnicy co potwierdził mi kupujący, któremu Beyery też się bardzo spodobały. Średnica jest świetna w T1v1. W drugiej generacji to już nie to. Ale ciekawie może tam być z innych względów. Co ciekawe, Piotr Ryka twierdził chyba w ich recenzji, że zdały "test ludzkiej mowy" jak mało które.

 

Wniosek? Trzeba posłuchać samemu. Drugą generację akurat ma @marekhall ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Undertaker napisał:

Kwestia tego, co uznajemy za fajne. T1 obu generacji to jedne z najmniej fajnych słuchawek ogólnie, a w szczególności pierwsza generacja. Pamiętam, że jak ich pierwszy raz posłuchałem na swoim torze, to wydały mi się takie jakieś brzmieniowo martwe. Jednak od razu mnie w tej swojej martwocie zaintrygowały. Po przestawieniu się wyszło mi, że to moja osobista referencja jeśli chodzi o kategorię "nic dodać, nic ująć"

Miałem i mam tak samo. Od rozczarowania do nie potrzebuję niczego innego 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kwestia tego, co uznajemy za fajne. T1 obu generacji to jedne z najmniej fajnych słuchawek ogólnie, a w szczególności pierwsza generacja.
 


Zapomniałeś dodać że dla Ciebie, słuch odczucia rzecz względna. Komuś podejdą komuś nie.

Bardziej bezwzględne jest jak oddaje dane pasmo, lepiej gorzej wśród reszty słuchawek z pewnego toru co też może ustawić pewne wyniki jak tego chcemy ;)

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności