Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, tybysh napisał:
Sprawdź na obu wzmacniaczach czy kanały są tak samo ustawione, być może na Zenku prawa strona jest zamieniona z lewą. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 
Jeżeli się spotkamy to mogę ze sobą zabrać dwa wzmacniacze (jeden jest mega neutralny), może któryś się spodoba to odgracę sobię szafę, nie chcę robić pseudoreklamy więc bez ciśnienia.
 
Z tym rezonansem to może być włos, też kiedyś miałem taki przypadek, po zdjęciu i przedmuchaniu padów przeszło. Ja ze swoich jakiś czas temu zdjąłem całą tą czarną powłokę (i tak się łuszczyła), na ucho minimalnie bardziej klarowny dźwięk ale nigdy i tak u siebie nie narzekałem na ich zamulenie.

Ten rezonans już jest na tej płycie, włącz sobie deftones - bored nawet na yt i zobaczysz że główny krótki riff jest mocno dociążony aż wibruje czy jak to tam nazwać. A w połączeniu z dt150 na zenku jest on tak mocny że na 11 godzinie jest to już nieprzyjemne. Tylko na tej płycie tak mam, reszta to jest kosmos. Gunsi na tych słuchawkach to gunsi jakich nie znałem, noga sama zaczyna chodzić, głowa też tyle że przez ten cholerny pałąk zaraz słuchawki z niej lecą :) doginanie nic nie daje, po pewnym czasie pałąk wraca do swojej wcześniejszej pozycji

 

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie puszczę ten kawałek na youtubie to też będzie można usłyszeć ten efekt, który opisujesz? Może dzisiaj znajdę chwilkę aby poskładać do kupy chociaż jednego wzmaka to posłucham, aktualnie mam zbyt słaby sprzęt bo miałem lenia i nie chciało mi się dokończyć bufora wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja sam wczoraj puszczałem z yt już poźniej bo nie wiedziałem co jest grane.Deftones - Minus Blindfold chyba w 0:18 masz to samo, wejście garów na pełnej lufie.Na zenku uszy bolą, na geek out jest świetnie.Ok, ja już nie spamuje bo zbyt mocno mi wszedł temat tych słuchawek.Jak coś to tybish napisz na pm już jak odsłuchasz, ale na spokojnie jak znajdziesz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, beyerowcy, a słuchał, porównywał ktoś z jakimiś beyerami Shure 1840?

 

@Shakhal w klubie Final Audio opisał je tak, że przypominają mi DT880. Cytuję:

1840 są bardzo neutralne i subtelne. FAD przy nich sa rozrywkowe z fajerwerkami. 1840 dobrze sie spisują w klasyce i jazz, choć wiele osób narzeka na to ze brakuje tam dołu i zgodzę się, ze nie są to słuchawki grające dołem, tak naprawdę to jedne z najbardziej neutralnych płaskich dźwiękowo słuchawek na rynku, nic nie koloryzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, majkel napisał:

Słuchał. Nie zachwycił się. SRH940 lepsze mimo, iż zamknięte.

A mają coś wspólnego ze szkołą beyera a la 880 czy jednak nie?

@Kuba_622 czyli co? Zakonczyleś poszukiwania i wróciłeś do dt880? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wzmaka w celach odsłuchowych (okazało się, że amp, który od roku leżał w szufladzie był w 100%, to wtyczka w interkonekcie była do D...), przesłuchałem te dwa kawałki i nigdzie nie słyszę rezonansów. Moje DT-150 są dosyć odchudzone dźwiękowo (pady) więc to pewnie ma duży wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tybysh napisał:
Zrobiłem wzmaka w celach odsłuchowych (okazało się, że amp, który od roku leżał w szufladzie był w 100%, to wtyczka w interkonekcie była do D...), przesłuchałem te dwa kawałki i nigdzie nie słyszę rezonansów. Moje DT-150 są dosyć odchudzone dźwiękowo (pady) więc to pewnie ma duży wpływ.

Ale nie slyszysz absolutnie nic w tym riffie w bored czy perce w drugim kawałku? Przecież w bored riff wybrzmiewa tak że na końcu jest wyraźnie słyszalne podbicie, nie wiem już jak to opisać. Nawet na geek out 1000 jest to słyszalne ale nie tak donośnie jak na zenku. Musisz coś słyszeć skoro ja to słyszę nawet na płaskich i jasnych jak słońce hd681 gdzie basu jest jak kot naplakal :) a mimo to słychać to. Ale ok, zostawmy to. Skoro ja to słyszę tylko na pierwszej płycie deftones to znaczy że ona jest tak nagrana


 

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spotkamy to sprawdzimy to na żywo, na odległość jest zbyt dużo zmiennych. Zobaczysz jak stan padów wpływa na DT-150 ;)

 

Na szybkiego sprawdź ten kawałek:

 

 

 

Powinno być mega dynamicznie bez najmniejszego zamulenia, jak brzmi u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi świetnie, nic nie zamula i sie nie zlewa, tak jak powinno być. Tylko ten live jest bankowo obrabiany jeszcze bo za dobrze to brzmi :D

To samo tutaj

 

To jest tak wybitnie obrobiony set że lepiej sie chyba nie da :) Jeden z najlepiej brzmiących deathowych koncertów jakie mi dane było słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Na siłę można szukać podobieństwa do DT880 32 omy. Granie jasne, szorstkie, lekkie choć barwne.

Dla mnie one były podobne do HD800 i T90, tylko o wiele gorsze w strawie. Tak, jak napisałeś "szorstkie i jasne" i jeszcze bezbasie.. blehh. :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rotgut napisał:

 

@Kuba_622 czyli co? Zakonczyleś poszukiwania i wróciłeś do dt880? 

 

 

Nie mam już DT880 :) W ogóle ostatnio nie mam za bardzo czasu na zabawy w audio, muzyki słucham głównie na dokanałówkach.

Co do zakończenia poszukiwań to zdanie sobie wyrobiłem już jakiś czas temu, dla mnie T90, DT1990, T1 - z każdych z nich mógłbym korzystać i nie szukać innych słuchawek. Cena też jest jeszcze w miarę rozsądna, jak na to hobby. Dodatkowo do 1990 i T1 Beyer zrobił 2 rodzaje padów, jedne bardziej basowe, drugie dają dźwięk w kierunku 880, więc też plus, że można sobie trochę dopasować brzmienie do własnych potrzeb.

Co do DT880, dla mnie to bardzo realistycznie brzmiące słuchawki, tylko trochę brakuje niskiego basu. Też mógłbym z nimi żyć, ale one jednak w pewnych aspektach są gorsze od słuchawek "z wyższej półki", np. jeśli chodzi o wrażenie trójwymiarowości dźwięku. Może kiedyś spróbuję DT880 w wersji Pro, bo wydaje mi się, że większy nacisk pałąka jednak wychodzi im na dobre jeśli chodzi o precyzję, której moim 880 Edition niestety brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kuba_622 napisał:

Co do DT880, dla mnie to bardzo realistycznie brzmiące słuchawki, tylko trochę brakuje niskiego basu. Też mógłbym z nimi żyć, ale one jednak w pewnych aspektach są gorsze od słuchawek "z wyższej półki", np. jeśli chodzi o wrażenie trójwymiarowości dźwięku. Może kiedyś spróbuję DT880 w wersji Pro, bo wydaje mi się, że większy nacisk pałąka jednak wychodzi im na dobre jeśli chodzi o precyzję, której moim 880 Edition niestety brakowało.

W DT880 Pro jest trochę lepszy bas... przynajmniej ja mam takie odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Co do DT880, dla mnie to bardzo realistycznie brzmiące słuchawki, tylko trochę brakuje niskiego basu. Też mógłbym z nimi żyć, ale one jednak w pewnych aspektach są gorsze od słuchawek "z wyższej półki", np. jeśli chodzi o wrażenie trójwymiarowości dźwięku.

 

Zgoda. Mi też brakuje np. do jazzu jednak większego dociążenia niższej średnicy. A scena dla mnie jest wystarczająca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rotgut napisał:

 

Zgoda. Mi też brakuje np. do jazzu jednak większego dociążenia niższej średnicy. A scena dla mnie jest wystarczająca. :)

 

Moje 880 miały scenę jak w K701- grały bardzo szeroko, jakby z dystansem, ale precyzja taka sobie. Pod tym względem Tesle wypadają wyraźnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, deftones9 napisał:

Musisz coś słyszeć skoro ja to słyszę nawet na płaskich i jasnych jak słońce hd681 gdzie basu jest jak kot naplakal :) a mimo to słychać to.

HD681 wcale nie są płaskie, ani nie mają basu jak kot napłakał, ale przez tą ich krzykliwą jasność nie zwraca się na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Perul napisał:
HD681 wcale nie są płaskie, ani nie mają basu jak kot napłakał, ale przez tą ich krzykliwą jasność nie zwraca się na to uwagi.

Ja to pisałem będąc pod wpływem przejścia z dt150, różnica w basie jest kolosalna po założeniu 681 na głowę zaraz po 150.O tym jak one siedzą na głowie nawet nie wspominam, to tak jakby mi ktoś zdjął dwa wiadra uszu i wsadził dwa woreczki.

Dzisiaj kolejne odsłuchy. Jako źródło poszedł UAE23. Po kilku odsłuchach stwierdziłem, że już zenka napewno nie podepnę pod df black ponownie. Jestem nawet zdecydowany sprzedać blacka na dniach. Z UAE bas jest w końcu kontrolowany należycie, są jeszcze niektóre płyty jak np My Dying Bride - A Line of deathless kings gdzie tego basu za cholere nie idzie ściągnąć bo poprostu tak jest płyta nagrana i nic się z tym nie zrobi słuchając na takich słuchawkach jak dt150. Może z x1s było by lepiej ale to dopiero przede mną.
Tak więc UAE dał mi kontrolę na basie i większą scenę, to słychać wyraźnie. No i jest w końcu głośno, nie muszę zenka gonić na 12godzine.

Jedno co mnie nadal wkurza to to jak już kolejne słuchawki które mam nie radzą sobie kompletnie na brudnej, przesterowanej płycie Crowbar - Odd fellows rest. Wystarczy włączyć kawałek "... And suffer as one". Jeden wielki piach, gitary są tak mocno przesterowane że żadne słuchawki do tej pory mi tego nie ogarniały. Dało się słuchać to dopiero na kolumnach u mojego wujasa, raczej dobrych kolumnach. Natomiast słuchawki charczą niemiłosiernie jak im się załączy tą płytę. Może dopiero kupując słuchawki za >2k poczulbym że jest ok.

Nacieszę się jeszcze zenkiem do końca miesiąca i potem na pokład wchodzi tybysh a zenek leci dalej.


 

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Moje 880 miały scenę jak w K701- grały bardzo szeroko, jakby z dystansem, ale precyzja taka sobie. Pod tym względem Tesle wypadają wyraźnie lepiej.

 

Precyzja to drugie imię Tesli. Czasem aż za bardzo. ;) Mi co do sceny chodzi o to, że akurat tu nie mam wygórowanych wymagań. Wiadomo, że można lepiej.

 

2 godziny temu, deftones9 napisał:

Jedno co mnie nadal wkurza to to jak już kolejne słuchawki które mam nie radzą sobie kompletnie na brudnej, przesterowanej płycie Crowbar - Odd fellows rest. Wystarczy włączyć kawałek "... And suffer as one". Jeden wielki piach, gitary są tak mocno przesterowane że żadne słuchawki do tej pory mi tego nie ogarniały.

 

A co właściwie miałoby się dziać na słuchawkach z przesterowanymi gitarami? Piach to dobre słowo. Przecież na tym polega przester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym Crowbarze jest straszny piach, włączyłem sobie na chwilę na Tidalu i średnio przyjemnie się tego słucha, to musi być w nagraniu a kolumny to maskują, nie widzę innej opcji. Szczerze mówiąc to pierwszy raz w życiu coś takiego słyszę. Dorwij kogoś na forum z konkretnym setupem i niech to przesłucha.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha tak to już jest nagrane niestety, ulżylo mi :) dzięki

 

Rotgut, chodzi mi o to by ten piach dało sie słuchać.Byłem na koncercie Crowbar u naszych sąsiadów i wiem jak to brzmi.Na sluchawkach to jest niesluchalne niestety chyba że zejde z głośnością o 50%.Niestety ale sladż metal nie leży słuchawkom, ciężo sie tego słucha na czymkolwiek.Za to na głośnikach miód i przy tym pozostane.

 

Te 150tki to są kapitalne puchy, pierwszy raz mam tak że siadam w fotelu i trace poczucie czasu.Siadam o 20, kiedy sie ockne jest już 1 w nocy.Kiedy to zleciało sie pytam? masakra, świetny zakup




 

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego folku nigdy za wiele :D i to jeszcze w przyjemnym ilrandzkim akcencie... brzmi bardzo dobrze choć ja bym trochę basu odjął u siebie ale moje pady są jak nowe.Dostałem od szwagra welurowe nówki i nie wiem czy jest sens je zmieniać.

Mnie wywaliło na Pet Shop Boys jak przeglądałem tidala, pop/dance 80' to kolejna rzecz która brzmi świetnie na bajerkach.

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności