Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Używam K551 od kilku lat. Grają tak, jak lubię. Duża scena, brak V.

Idą do innego zastosowania i chce kupić w ich miejsce "lepsze".
Budżet 800 ± stówka.

Źródło smsl M2, który do napędu K551 ma spory zapas mocy.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp5it  Jak chcesz brak V, to czemu chciałeś DT990, które właśnie grają V-ką? Tak piszą, ale ja 990 nie znam. :)

 

Ale, ale. Miałem AKG K551, świetne słuchawki. Kupiłem zamknięte beyery, właśnie na Tesli, czyli T70, które miały zastąpić otwarte DT880,  tymczasem dla mnie to okazało się, że to znacznie inne brzmienie, w rezultacie DT880 nadal mam, a T70 zastąpiły K551, które poszły w świat. Jednak T70 to dość wybredne słuchawki, trzeba się ich nauczyć. Np. do rocka, popu raczej nie polecam. Mogą ciąć po uszach.

 

W każdym razie w tej chwili w komisie są T70p na padach HM5. Tu masz opis zmian: http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/01/dzisiaj-troche-pobeyerujemy-t5p-t70p-i.html

Tyle że recenzujący fatso zachwyca się nimi na tych padach, a mi totalnie nie podeszły (studnia, ciemne brzmienie). Ale nawet jak ci nie podejdą, mieścisz  się w budżecie, kupując oryginalne welurowe pady.

 

Są też w komisie T90 (też tesla), jeśli wolisz otwarte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rotgut napisał:

W każdym razie w tej chwili w komisie są T70p na padach HM5. Tu masz opis zmian: http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/01/dzisiaj-troche-pobeyerujemy-t5p-t70p-i.html

Tyle że recenzujący fatso zachwyca się nimi na tych padach, a mi totalnie nie podeszły (studnia, ciemne brzmienie). Ale nawet jak ci nie podejdą, mieścisz  się w budżecie, kupując oryginalne welurowe pady.

 

T70 z padami od Brainwavz to jest karykatura dźwięku. Nowe pady do T70 w Konsbud są za 120 zł z przesyłką. Zakup obowiązkowy, jeżeli ktoś zakupi te słuchawki z nieoryginalnymi padami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bob2000 napisał:

Takie T70/90 dla miłośnika DT150 to chyba nie jest zbyt dobry pomysł? Ciężki metal, słaba realizacja, demówki, masa, potrafią?

 

T70 to jest chyba całkowite przeciwieństwo DT150, dźwięk bardzo odchudzony, bardzo duży pik na sopranach. To są jedne z lepszych słuchawek zamkniętych do muzyki poważnej.

 

T90 to już trochę inna sprawa, bo mają solidną podstawę basową i jeśli do słuchania metalu szuka się czegoś, co gra agresywnie, a nie łagodzi, to T90 mogą się bardzo spodobać (one są trochę jak DT990 na sterydach). Ja prawie nie słucham metalu, ale  rzeczy typu Tool, Opeth czy choćby Metallica słuchało mi się świetnie. Natomiast jeśli chodzi o jakiś źle zrealizowane płyty, to może być boleśnie, bo te słuchawki to wyciągają wszelkie brudy na wierzch.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos nauszników. Czy ktoś robił eksperymenty z DT880, zakładając tam jakieś zamienniki, np. mieszanka welur/skórka. Mówię tylko o takich, które kształtem są bardzo zbliżone do oryginalnych. Moje pady w DT880 to już kapcie niestety, więc wypadałoby zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam K551 od kilku lat. Grają tak, jak lubię. Duża scena, brak V.
Idą do innego zastosowania i chce kupić w ich miejsce "lepsze".
Budżet 800 ± stówka.
Źródło smsl M2, który do napędu K551 ma spory zapas mocy.
M
K551 nie jest wyznacznikiem. Z bayera dt880 pro 250ohm mają najlepszą ciepłą srednice.

Znajomy sprzedaje takie z kablem faw noir (miedziany) napewno poduchy do wymiany chcesz podeśle kontakt.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, greg_jg napisał:

Test DT 1990 Pro na diyaudioheaven, w tym porównanie różnych padów i ich wpływu na dźwięk: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt-1990-pro/

Kurde z tymi padami od Dekoni wyglądają świetnie. Zupełnie jak nie Beyery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób, żeby srebrne pady od DT znowu były srebrne albo przynajmniej jednolicie szare? Jedne po kilku tygodniach używania wyglądają jakby je pies zjadł i zwrócił, a drugie lekko przeprałem, to wyglądają jeszcze gorzej... Ktoś ma jakiś sposób na to, jakieś szczotkowanie czy coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy w tych padach, poza kolorem, a wszelkie welury należy prać ręcznie, w płynie do prania z dodatkiem octu i broń Boże, nie wyżymać ich z wody, tylko delikatnie wyczesać np. szczoteczką do zębów i pozostawić do wyschnięcia

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem i wysłałem już te słuchawki, zobaczę czy kupujący będzie miał jakieś zastrzeżenia. Ale mnie to trochę wkurzyło, że miałem je na uszach ze 30 godzin, a pady wyglądają tak nieestetycznie, jak brudne. Każde inne pady przy tak krótkim użytkowaniu by wyglądały jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Nie ma różnicy w tych padach, poza kolorem, a wszelkie welury należy prać ręcznie, w płynie do prania z dodatkiem octu i broń Boże, nie wyżymać ich z wody, tylko delikatnie wyczesać np. szczoteczką do zębów i pozostawić do wyschnięcia

 

Trochę różni się ten welur. Poza tym mogą się różnić perforacją od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności