Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Kuba_622 napisał:

 Ta konstrukcja i pady z mikrofibry są dla mnie wygodne, z drugiej strony strasznie się do tego przyczepia kurz i wszelkie pyłki, zwłaszcza do pałąka

Szeroka taśma klejąca i jedziesz, sprawdzony sposób, ewentualnie rolka do ubrań. ;)

10 minut temu, Kuba_622 napisał:

 A porównywałeś może dźwiękowo DT880 do T90?

Nie bardzo jest co porównywać, DT880 są poprawne i w pewnym sensie nudne, natomiast T90 to wyczynowcy, wszystko lepiej, a czasami nawet aż za bardzo. :)

Lepiej tor dopieścić T90-kom, albo inne słuchawki wybrać, według mnie szkoda "zachodu" na DT880. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja DT911 nie znam. Znam DT990 600, DT770 32, no i T90. Czyli jak widać do kolekcji brakuje mi DT880 250 ;)

 

Ogólnie to DT880 słyszałem kilka razy, ale ja to jednak potrzebuję mieć słuchawki u siebie jakiś czas, żeby sobie wyrobić opinię. Np. kiedyś w sklepie mi wyszło, że DT880 to takie gorsze, szare i nudne Q701. Kupiłem więc Q701 i po 2 tygodniach je zwróciłem, bo już miałem ich dość ;)

Innym razem jak słyszałem DT880, to podobała mi się w nich scena, która była budowana nie w szerz, tylko bardziej w głąb. Ale to był szybki odsłuch na jakimś tam spotkani, więc będę musiał to zweryfikować u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakiej muzyki chcesz słuchać na DT880. Ja mam DT880 Pro i słucham na nich głównie muzykę poważną, kiedy chcę jakieś nagranie przeanalizować i przesterowane nagrania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bialy_Wilk napisał:

Wszystko zależy od tego jakiej muzyki chcesz słuchać na DT880. Ja mam DT880 Pro i słucham na nich głównie muzykę poważną, kiedy chcę jakieś nagranie przeanalizować i przesterowane nagrania 😉

 

Słucham różnej muzyki, ale jakoś tak wychodzi, że najlepiej mi pasują słuchawki uznawane za dobre do klasyki :) K701, GS1000, Stax Lambda, no i różne Bererdynamic zawsze były wysoko na mojej liście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wrogiem dobrego, więc poszukuję wzmacniacza z dac do Beyerów T70 (z padami COP) w kwocie nieprzekraczającej 1500PLN. No i nie lampy. Chętnie poznam wasze typy. W tej cenie dostępny jest Arcam irDAC 2 a jego fukcjonalność mi bardzo odpowiada. Tylko , że mało/zero info o takim połączeniu... Stąd to górna granica kwotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie DT150 po Perulowych modyfikachach.

 

Co zostało zmienione względem oryginału:

- pady HM5 asynchroniczne hybrydowe

- wyjęcie fabrycznej gąbki przed przetwornikiem

- wygłuszenie muszli

- przeprojektowany damping przetwornika (bass port mod)

- wymiana wszystkich kabli - wewnętrzny oraz hybrydowy z 4 żyłowej, plecionej miedzi 6N + cynowanej

- wtyk Ampherol 6,3mm

 

Zmiany w dźwięku są tak daleko idące, że aby bardzo precyzyjnie określić musiałbym posiadać oryginalne słuchawki bez modyfikacji z wypunktowaniem cech.

To już nie jest DT150. Grają jak półotwarte z mocnym najniższym basem zchodzącym do rejestrów kolumnowych.

Z pamięci grają trochę jak DT990 600Ohm ze złagodzeniem góry i najniższym basem.

Separacja instrumentów, szybkość i stereofonia poszła w kosmos. Jak same 150 były czułe na źródło to teraz są ultra czułe.

Fabryczny kabel był bardzo mierny, tylko 3 żyłowy z takich cieniusieńkich żyłek z 2-3x cieńszych niż 1 żyła obecnego.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miał ktoś styczność ze starszymi edycjami DT880? Nie chodzi mi o tę z lat osiemdziesiątych, a te sprzed kilkunastu lat.

Czy skręcony kabel zawsze oznacza, że są to DT880 Pro 250 ohm?

Różnice w brzmieniu przedstawiają się podobnie jak w obecnie produkowanych DT880 Edition i Pro?

Edytowane przez dodojuice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie Aventho Wireless, po kilku dniach użytkowania mam parę uwag:

  • warto im dać parę godzin na początku, po wyjęciu z pudełka nie grają
  • grają z USB (czego nikt nie napisał w żadnej recenzji)
  • wyciągnięcie pałąka nawet o jeden ząbek za daleko kończy się bólem uszu po pół godziny, bez dobrego dopasowania jest źle
  • pałąk ma spory zakres regulacji, do końca zostają mi jeszcze 3 albo 4 ząbki
  • aplikacja działa bez większych problemów, jeśli zrobi się aktualizację firmware słuchawek
  • personalizację koniecznie trzeba robić w cichym miejscu, inaczej nie wychodzi to optymalnie
  • bez personalizacji ze wspomnień z T5p zostaje tylko szybki bas z dobrym  kopnięciem, po personalizacji jest zdecydowanie lepiej

Jeszcze nie miałem okazji porównać grania przez BT (mój telefon obsługuje AptX HD) i kabel, może w weekend coś podziałam.

Dzięki @WojtekC... juz jestem 1700 w plecy, a jeszcze chciałoby się coś do domu od BD...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawe pytanie odnośnie Beyerów. Który model według Was jest łatwiej napędzić, dobrać odpowiedni tor by zapewnić dobrą synergie, by nie wyszło bardzo drogo. Mowa o DT880 250 ohm oraz DT150.

Czytając sporo wpisów mam wrażenie, że łatwiej idzie zbudować tor chyba pod 880?

Piszę to przy założeniu, że oba modele by w jakimś stopniu pasowały w moje gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aro91 napisał:

Mam ciekawe pytanie odnośnie Beyerów. Który model według Was jest łatwiej napędzić, dobrać odpowiedni tor by zapewnić dobrą synergie, by nie wyszło bardzo drogo. Mowa o DT880 250 ohm oraz DT150.

Czytając sporo wpisów mam wrażenie, że łatwiej idzie zbudować tor chyba pod 880?

Piszę to przy założeniu, że oba modele by w jakimś stopniu pasowały w moje gusta.

Trzeba posłuchać obydwu przed zakupem, bo to różne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majkel napisał:

Trzeba posłuchać obydwu przed zakupem, bo to różne granie.

Zgadzam się z powyższym, a odnośnie łatwiejszego dobrania toru, to jest podobnie. Jako ciekawostkę napiszę, że jak odsłuchiwałem DT150 i resztę modeli wpiętych w interfejs studyjny (do dziś żałuję, że nie zapamiętałem modelu :angry:), tak z żadnym konsumenckim mi nie chciały zagrać, a podejrzewam, że jego koszt nie przekraczał 1000zł, pewnie nawet sporo mniej. 

 

A więc mam taką teorię, że np. Beyer-y DT150 i DT250, dobrze się zgrywają ze sprzętem studyjnym, czyli bez audiofilskiej magii. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Zgadzam się z powyższym, a odnośnie łatwiejszego dobrania toru, to jest podobnie. Jako ciekawostkę napiszę, że jak odsłuchiwałem DT150 i resztę modeli wpiętych w interfejs studyjny (do dziś żałuję, że nie zapamiętałem modelu :angry:), tak z żadnym konsumenckim mi nie chciały zagrać, a podejrzewam, że jego koszt nie przekraczał 1000zł, pewnie nawet sporo mniej.  

 

A więc mam taką teorię, że np. Beyer-y DT150 i DT250, dobrze się zgrywają ze sprzętem studyjnym, czyli bez audiofilskiej magii. :)

 

 

Jeszcze się nie spotkałem z tanim interfejsem studyjnym z wbudowanym dobrym wzmacniaczem słuchawkowym - tam wyjście słuchawkowe to jest zawsze robione w najprostszy i najtańszy możliwy sposób, bo i nie ono jest najważniejsze w takim sprzęcie. Chyba, że mówimy o czymś w rodzaju Grace Design M900 czy RME ADI-2 DAC to ok., tylko to nie jest sprzęt za 1000 zł i też raczej wydaje mi się, że jest bardziej skierowany do audiofilów niż pracy w studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Jeszcze się nie spotkałem z tanim interfejsem studyjnym z wbudowanym dobrym wzmacniaczem słuchawkowym - tam wyjście słuchawkowe to jest zawsze robione w najprostszy i najtańszy możliwy sposób, bo i nie ono jest najważniejsze w takim sprzęcie. Chyba, że mówimy o czymś w rodzaju Grace Design M900 czy RME ADI-2 DAC to ok., tylko to nie jest sprzęt za 1000 zł i też raczej wydaje mi się, że jest bardziej skierowany do audiofilów niż pracy w studio.

A no widzisz, czyli był to ewenement wśród interfejsów studyjnych, bo napędza 6 par słuchawek, aż miło. :)

 

Nie jestem pewny, ale chyba miał też regulację tonów niskich i wysokich na każdym wyjściu. 

 

I na pewno nie był to jakiś wyższej klasy interfejs, typu w/w Grace Design/Violectric itp.. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Massdropie wylądowały 1770 w troszkę tunowanej formie:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-beyerdynamic-dt177x-go-headphones?mode=shop_open&utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_term=14230

2 sety padów (w tym lambskin), 380$ w preorderze, potem już 450$

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hesus666 napisał:

Na Massdropie wylądowały 1770 w troszkę tunowanej formie:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-beyerdynamic-dt177x-go-headphones?mode=shop_open&utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_term=14230

2 sety padów (w tym lambskin), 380$ w preorderze, potem już 450$

Na tych nowych padach wyglądają na równiejsze niż dt 1770 pro. Dali też 4-pin xlr zamiast 3-pin, więc można wymienić kabel na zbalansowany. THD niższe niż Amiron. W preorderowej cenie chyba sensowna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was słuchał RME ADI-2 PRO (FS lub nie) w połączeniu z DT150 po balansie i bez?

 

Zastanawia mnie czy warto pchać się w PRO czy sam ADI-2 DAC im wystarczy.

Z papierów widać, że PRO po balansie daje tyle samo V co DAC jest w stanie wygenerować maksymalnie, a jeśli trzeba to PRO potrafi dać jeszcze więcej V. Pytanie tylko, czy w przypadku tych słuchawek ma to sens dla człowieka, nietoperza, czy w ogóle sensu nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMG_0454.JPG

Dobrze mi znane, wielokrotnie słuchane, z różnymi torami, przeważnie doceniane, czasem nawet bardzo, lecz średnio przeze mnie lubiane.

Po raz pierwszy jednak grają u mnie z qutestem i tym razem raczej już nie wrócą do właściciela. Z tym dakiem i przezroczystym wzmakiem (modowany sap2 i arcam rhead) lista zalet jest długa jak recenzje P. Ryki; z doszukaniem się wad poszło mi  kiepsko, bardzo kiepsko...no może poza jedną - to stary model, którym nie zadasz szyku na forum.

Prawda i piękno - T1V1.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slavo1 napisał:

Będąc wierny firmie, poszukuję opinii nt słuchawek streetowych mojej ulubionej firmy : czy wybrać DT240 (wiem niby studyjne..) czy też raczej Custom Street? Racej jestem zmęczony słuchawkami typu pchełki i nie mam do nich zaufania. Prosze o pomoc i sugestie.

 

DT240 to jest rozwinięcie DTX501p, ciepłe, przyjemne granie, złagodzone w stosunku do wyższych modeli ale z zachowaniem naturalności dźwięku typowej dla tej firmy.

Nie są jednak tak detaliczne i precyzyjne jak T51p.

Niestety nie mam za dużego porównania w tym przedziale cenowym, w ostatnich latach to chyba tylko K240 i K271 miałem w podobnej cenie i też nie porównywałem bezpośrednio. Dlatego nie wypowiem się, na ile ich kupno jest opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności