Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś słuchał Amironów na kablu zbalansowanym? Mam Aune S6 i jestem ciekaw czy po zmianie kabla na balans uzyskałbym jakąś różnicę. Przy okazji gdzie można taki kabel do tych słuchawek kupić?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i słuchałem na takim kabelku Amironów, główna zaleta to więcej mocy przez wejście XLR oraz ciut żywsze granie słuchawek.

Kupić nie problem bo firmowy kabelek jest tutaj do kupienia.

https://allegro.pl/beyerdynamic-kabel-xlr-do-t1-v2-t5-v2-amiron-home-i6840087845.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Soundman1200 said:

Miałem i słuchałem na takim kabelku Amironów, główna zaleta to więcej mocy przez wejście XLR oraz ciut żywsze granie słuchawek.

Kupić nie problem bo firmowy kabelek jest tutaj do kupienia.

https://allegro.pl/beyerdynamic-kabel-xlr-do-t1-v2-t5-v2-amiron-home-i6840087845.html

Ciut żywcze granie tzn? Jakieś różnice np w szerokości/głębokości sceny, basu, średnich wysokich? Bo nie wiem czy zmiana warta 500zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby pożyczyć od kogoś z forum taki kabelek i samemu przetestować.

Choć w tej cenie chyba lepszą opcją byłoby zamówić kabelek u J.Dragona.

Ten firmowy jest lekko sztywny i lubi się plątać, tak że nie polecam w tej cenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Soundman1200 said:

Najlepiej byłoby pożyczyć od kogoś z forum taki kabelek i samemu przetestować.

Choć w tej cenie chyba lepszą opcją byłoby zamówić kabelek u J.Dragona.

Ten firmowy jest lekko sztywny i lubi się plątać, tak że nie polecam w tej cenie?

 

Ok dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMG_20180830_135919.jpg

 

Po świetnych Etherach czas zejść na ziemie. Cóż to na pewno najłagodniej grające Tesle jakie słyszałem, choć i tak czasem lubią sobie syknąć na wokalach. Przez tą łagodność wydają mi się nudne, takie bez wyrazu i charakteru, mam wrażenie kocyka na całym pasmie. Niby grają ok ale czegoś im brakuje. Zdecydowanie wolę już T1. Cena tych Amironów też IMO sporo za wysoka.

 

Po zmianie kabla na FAW Noir Hybrid jest zauważalna poprawa, poprawia się rozdzielczość, jest więcej powietrza, dynamika wzrosła.

 

Dzięki @pabloj

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł :) Wpadam tu z butami, ale przydałoby się zrobić mały rekonesans. Ktoś tu ma może Beyery Xelento z szanownych jegomościów? Interesuje mnie jak to gra i czy sensownie gra z dobrej klasy telefonu zwłaszcza, że w zestawie jest kabel z pilotem do Andka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, gra rewelacyjnie, prosto z IP6, rowniez z Hugo2 nie ma sie do czego przyczepic. Jak dla mnie najlepsze Beyery, IMHO pod bardzo wieloma wzgledami lepsze niz T1v2 (mialem) czy T5p v2 (mam nadal). Zrownowazony, detaliczny (ale nie przedetalizowany), nie klujacy dzwiek, wspaniala holografia, ehh gdyby tak wlasnie graly T1v2.....

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tilt napisał:

Super, po ile teraz mozna wyrwac?

Kupiłem na HF za 600 ojro + szip i paypal roczne używki na gwarancji w stanie prawie sklepowym :) Myślę, że w porównaniu do sklepowej ceny, niezły deal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2018 o 20:30, tilt napisał:

Ja mam, gra rewelacyjnie, prosto z IP6, rowniez z Hugo2 nie ma sie do czego przyczepic. Jak dla mnie najlepsze Beyery, IMHO pod bardzo wieloma wzgledami lepsze niz T1v2 (mialem) czy T5p v2 (mam nadal). Zrownowazony, detaliczny (ale nie przedetalizowany), nie klujacy dzwiek, wspaniala holografia, ehh gdyby tak wlasnie graly T1v2.....

"Zrownowazony, detaliczny (ale nie przedetalizowany), nie klujacy dzwiek, wspaniala holografia"

 

Jak najbardziej tak właśnie grają T1 rev2 na dobrym torze, pięknie je opisałeś...he,he.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Soundman1200 napisał:

"Zrownowazony, detaliczny (ale nie przedetalizowany), nie klujacy dzwiek, wspaniala holografia"

 

Jak najbardziej tak właśnie grają T1 rev2 na dobrym torze, pięknie je opisałeś...he,he.?

Oczywiscie, na dobrze dobranym torze byc moze one tak wlasnie graja, mi sie takowego nie udalo znalezc. Poszedlem na latwizne i zostalem z T5p2 i Xelento, ktore na testowanych przeze mnie wzmacniaczach graly za kazdym razem w wielu aspektach lepiej niz T1 v2 a duza szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad półrocznym urlopie od forum napiszę by było dla potomności. DT150 z padami HM5 w wersji z hybrydowo-asymetrycznej to wybitny duet.

Przy komputerze, na kanapie nawet jako monitory na zewnątrz. Prócz nich używam jedynie doków jako portable.

Zasłużyły sobie wszystkimi aspektami soniczno - konstrukcyjnymi.

DT150 z oryginalnymi padami z ceraty jak i weluru z DT100 nie są najlepszym pomysłem.

Hybrydowe pady z odpowiednim profilowaniem to jest to czego te słuchawki potrzebują aby rozwinąć skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cóż, dołączam się do fanklubu z moimi Xelento :) Nie powiem, nie spodziewałem się takiej jakości zwłaszcza, że głównie są to słuchawki do telefonu :D Z Note 8 grają przecudnie, zabiła mnie ilość detali na tak "słabym" źródle. O dziwo potrafią zagrać naprawdę dynamicznie mimo, że przekaz jest raczej z gatunku tych ciemniejszych i bardzo gęstych. Genialny bas, kupa mięcha na niższej średnicy, piękne wokale... Wszystko mega :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, ostatnio odkryłem problem z moimi słuchawkami T90. W jednym z przetworników  ( prawym ) słyszę buczenie spowodowane podpiętym zasilaniem do wzmacniacza czy dac. Nasila sie jak podczas słuchania zbliżam kabel do jakiegokolwiek źródła zasialania. Ponadto w tym przetworniku słyszę zniekształcenia podczas odsłuchu w średnich tonach,  dźwięk ( wybrzmienie ) podobne trochę jak  ,,gra na grzebieniu''. Czy to może oznaczać uszkodzenie przetwornika - jakieś przebicie, może sprawdzić okablowanie? Wiecie może gdzie  mógłbym naprawić/sprawdzić słuchawki i zzy jest możliwość zakupu samego drivera? Jaka byłaby cena? Gdzieś na stronie angielskiej znalazłem cenę 120 funtów - trochę drogo. Z góry dzięki za pomoc. Pozdro.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Buczenie i jak to napisales "gra na grzebieniu" to dwie różne sprawy:

- buczenie jak przypuszczam może być spowodowane słabym ekranowaniem kabla. W pobliżu pola magnetyczne kabel zaczyna działać jak uzwojenie cewki (miałem podobną historię z K340). Dziwne jednak, że buczy tylko jeden kanał.

- gra na grzebieniu może być sprawą błahą (włos czy paproch przyklejony do membrany) lub poważniejszą - uszkodzony przetwornik. Jeśli to pierwsze, to wystarczy rozebrać słuchawki (znajdziesz na to trochę instrukcji w necie, tak samo rozbierają się dt770/880/990 jak T90) i wyczyścić delikatnie membranę. Gdyby jednak to nie pomogło, czeka Cię wymiana drivera. Niestety, przetworniki do T90 nie należą do najtańszych i kosztują ponad 500 pln :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności