Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Teti napisał:

@audionanik chyba pod prąd jedziesz :)

Jak zwykle.

A skoro wspomniano bas elearowy, to przypomnę że tam głośnik ma budowę woofera - metalowego woofera. Kto takie słyszał w kolumnach, ten wie i już nie zapomni - bardzo specyficzne brzmienie; fakt - dół jest mocny dosadny, motoryczny, niestety metal chcący brzęczeć, ale biedaczek "złapany" gumowym zawieszeniem wpada w huczenie , stłumione brzęczenie i dudnienie. Jak kogo to jara to voila - wujek Focal ma i da.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, audionanik said:

Jak zwykle.

A skoro wspomniano bas elearowy, to przypomnę że tam głośnik ma budowę woofera - metalowego woofera. Kto takie słyszał w kolumnach, ten wie i już nie zapomni - bardzo specyficzne brzmienie; fakt - dół jest mocny dosadny, motoryczny, niestety metal chcący brzęczeć, ale biedaczek "złapany" gumowym zawieszeniem wpada w huczenie , stłumione brzęczenie i dudnienie. Jak kogo to jara to voila - wujek Focal ma i da.

która część membrany się odkształca/drga że rezonuje ? 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Palpatine said:

Ja bym Ci powiedział co rezonuje ;)

Tam nawet nie ma gumowego zawieszenia...

gumy przynajmniej nie ma potrzeby wygrzewać także cała magia kogoś omija .. 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hibi napisał:

która część membrany się odkształca/drga że rezonuje ? 

Za duzo czytasz o mylarze, zeby cos mialo ulubione drgania wlasne wcale nie musi sie odksztalcac.

5 minut temu, Palpatine napisał:

Ja bym Ci powiedział co rezonuje ;)

Tam nawet nie ma gumowego zawieszenia...

Nie wiem jakie jest w elearach zawieszenie, pisalem o glosnikach kolumnowych, ktore brzmia podobnie - nie podniecaj sie, bo Ci kontekst umyka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, saudio napisał:

tworzywo NBR elastomery produkt kopolimeryzacji butadienu i akrylonitrylu

To mamy sprzeczne informacje. Podasz jakieś źródło?

 

 http://eardrummer.pl/2016/10/31/recenzja-sluchawki-focal-elear/

To co wyróżnia ten przetwornik to membrana napylana magnezem i aluminium i tłokowa zasada pracy, znana poniekąd z membran wykonanych z biocelulozy.  Wyjątkowo duży jest też rozmiar samej cewki położonej między dwoma silnymi magnesami. Wszystko jest zamocowane w sztywnym aluminiowym zawieszeniu. Mamy więc bardzo efektowne technologicznie rozwiązanie.

Tutaj jak się domyślacie, sam przetwornik nie byłby jednak nic wart gdyby nie odpowiednie jego umocowanie w odpowiednich muszlach. Model Elear posiada aluminiową konstrukcję całego zawieszenia, które gwarantuje dobrą sztywność i tłumienie. A to w połączeniu z dobrze zaprojektowaną ażurowością muszli daje bardzo dobre efekty dźwiękowe, które opiszę w dalszej części.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/659-focal-elear?showall=1

a co Ty myślisz że ona fruwa w powietrzu?

poza tym membrana jest metalowa ze stopu a nie napylana, to jest duża różnica w stosunku do membran mylarowych z napylanym metalem.

 

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, saudio napisał:

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/659-focal-elear?showall=1

a co Ty myślisz że ona fruwa w powietrzu?

poza tym membrana jest metalowa ze stopu a nie napylana, to jest duża różnica w stosunku do membran mylarowych z napylanym metalem.

Dzięki za linka do recenzji. Całkiem sensownie napisana.

 

Pisałem coś o fruwaniu w powietrzu? W linkowanej przez Ciebie recenzji stoi" "zawieszeniem wykonanym z tworzywa NBR" w linkowanej przeze mnie recenzji napisano: "posiada aluminiową konstrukcję całego zawieszenia".

Zresztą nie istotne...ważny w zasadzie jest sam opis brzmienia a nie technologia. A obie recenzje w zasadzie są zgodne. 

Z mojej strony eot. Nie to miejsce na wywody o gumkach i śróbkach w temacie bo Beyerach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, saudio napisał:

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/659-focal-elear?showall=1

a co Ty myślisz że ona fruwa w powietrzu?

poza tym membrana jest metalowa ze stopu a nie napylana, to jest duża różnica w stosunku do membran mylarowych z napylanym metalem.

 

Wsio rawno z czego wykonali ring trzymajacy krawedz membrany, z gumy czy tam tworzywa gumopodobnego, wazne ze blaszana membrana ma specyficzny dzwiek. Z reszta i to z czego ja zrobili tez nie jest wazne, grunt ze ma ten blaszany nalot. Jezeli tylko napylali stop na inny material to moze po prostu za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audionanik napisał:

Wsio rawno z czego wykonali ring trzymajacy krawedz membrany, z gumy czy tam tworzywa gumopodobnego, wazne ze blaszana membrana ma specyficzny dzwiek. Z reszta i to z czego ja zrobili tez nie jest wazne, grunt ze ma ten blaszany nalot. Jezeli tylko napylali stop na inny material to moze po prostu za duzo.

Fakt że robią na początku wrażenie, ale potem męczą, poza tym tak jak piszesz coś jest nie tak zwłaszcza w klasyce.

Ja lubię wiedzieć co siedzi w środku, po prostu taki mały głośniczek.

18 minut temu, Palpatine napisał:

Dzięki za linka do recenzji. Całkiem sensownie napisana.

 

Pisałem coś o fruwaniu w powietrzu? W linkowanej przez Ciebie recenzji stoi" "zawieszeniem wykonanym z tworzywa NBR" w linkowanej przeze mnie recenzji napisano: "posiada aluminiową konstrukcję całego zawieszenia".

Zresztą nie istotne...ważny w zasadzie jest sam opis brzmienia a nie technologia. A obie recenzje w zasadzie są zgodne. 

Z mojej strony eot. Nie to miejsce na wywody o gumkach i śróbkach w temacie bo Beyerach.

Napisz do Syntaxa aby poprawił. Wystarczy spojrzeć na zdjecie drivera.

AF8E4867-3E38-4B2F-8157-A361994BC40A.jpeg

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Firegon napisał:

Ja cały czas z Feliksem Elise siedzę. Ładnie temperuje górę, syczenie i sybilizowanie ograniczone do minimum, holografia wprost bajeczna, troszkę barwy, wystarczająco szybko, świetna scena, średnica ciut jakby wycofana, albo przynajmniej nie jest przybliżona, tak jak lubię.

 Ale pogłos czasem jest ... no co zrobić, nigdy nie będzie perfekcyjnie. A jak się w Sinus Audio zrobi lampka i dojadą mi kable XLR to porównam je obie ze sobą,a potem z Brystonem i będę wiedział dokładnie co zostawić, a co puścić w świat.

Ogólnie po nowym roku dużo porównywania, przyjedzie Balantine, przyjedzie Audio GD Master 6, przyjadą He-6, przyjadą HD800, przyjedzie kabelek od Forzy ... no nic tylko słuchać.

Ja z poprawna wersja t1 czyli v1 mam na odwrot, wole je tranzystorem, bo pokazuja co potrafia, a z lamka jest tylko milo. Moze te deliryczno poglosowe popisy wersji v2 lepiej sa maskowane lampa po prostu. Za to gs1000 i hd800s z lampka graja swietnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Ja z poprawna wersja t1 czyli v1 mam na odwrot, wole je tranzystorem, bo pokazuja co potrafia, a z lamka jest tylko milo. Moze te deliryczno poglosowe popisy wersji v2 lepiej sa maskowane lampa po prostu. Za to gs1000 i hd800s z lampka graja swietnie!

 

No właśnie kiedyś muszę sobie przesłuchać t1v1, żeby zobaczyć czy to faktycznie jeszcze lepiej brzmi. Ale znowuż mnie jakoś nie goni, z T1v2 dobrze się żyje i kabel mogę nawet od nich odłączyć.

Podobnie z grado, żadnych wyższych nie słuchałem, jak miałem możliwość przesłuchać GS1000E ... albo PS1000E już nie pamiętam których, to mi w sklepie powiedzieli, że szkoda mojego czasu. A to były ich sklepowe :D 

 

No ale HD800bezS sobie posłucham znowu ... może się z nimi w końcu przeproszę

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 20:14, audionanik napisał:

Jeżeli liczysz na więcej basu w v2 niż v1, to się przeliczysz - jest go w v2 tyle samo ,tylko go trochę popsuli (nie wiedzieć czemu:ph34r:).

Dopiero zoaczyłem...a cóż to za dziwy...moje T1 z numerem 11tys basu miały jak na lekarstwo, świetny technicznie ale pokazywał się,wychynął jak już ostry Dubstep zapodawałem...poziom jak w moich teraz K701...he,he, albo i gorzej raczej:o

T1 rev2 to inna ,lepsza bajka,basu ze trzy razy więcej ,odczuwalnego,jest tyle ile ma być ,czy to w Trance czy Rocku..

Lepszy technicznie od HD800/s...niemal ideał, wzór dla innych słuchawek ,jedynie Staxy mają lepszy...

Planary niżej schodzą , to już inny bas ,do innych zadań że tak powiem, równie wspaniały.

Pogłosowość T1 rev 2 to ich największa dla mnie zaleta...nie znoszę słuchawek co nie potrafią przekazać przestrzeni,echowości dużej hali koncertowej...jak np: D7200, zero echa niemal...brrr.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Firegon napisał:

Podobnie z grado, żadnych wyższych nie słuchałem, jak miałem możliwość przesłuchać GS1000E ... albo PS1000E już nie pamiętam których, to mi w sklepie powiedzieli, że szkoda mojego czasu. A to były ich sklepowe :D 

Podoba mi się postawa tego sprzedawcy...jest taka...montypajtonowska:D.

 

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

T1 rev2 to inna ,lepsza bajka,basu ze trzy razy więcej ,odczuwalnego,jest tyle ile ma być ,czy to w Trance czy Rocku..

Ni hu hu:D. Na v2 może być ewentualnie takie wrażenie bo jest miękki i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Podoba mi się postawa tego sprzedawcy...jest taka...montypajtonowska:D.

 

Ni hu hu:D. Na v2 może być ewentualnie takie wrażenie bo jest miękki i tyle.

Teraz pojechałeś....ha,ha...miękki bas w T1 rev2,chcesz bym zawału dostał?...na święta?

Jeden z najtwardszych jakie słyszałem, do Trance ideał...oj ten Audionanik, przejmie po Soundmanie czarowanie na forum...

Jak to dobrze że zakopałem Soundmana tak głęboko, można spokojnie wrócić do słuchania K701 na karcie pc za 500zł i bas mam lepszy ,mocniejszy od T1 rev1...jak to uspokaja....he,he.:ph34r:

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tych Twoich T1 rev1 posłuchać...tylko znowuż góra by męczyła, jak ostry kawałek lodu wkładany w oko...a jasność przekazu by mnie porażała swoim blaskiem...zero intymności i nastroju, obserwacja orkiestry  ,hen z wysokiej góry....podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Chciałbym tych Twoich T1 rev1 posłuchać...tylko znowuż góra by męczyła, jak ostry kawałek lodu wkładany w oko...a jasność przekazu by mnie porażała swoim blaskiem...zero intymności i nastroju, obserwacja orkiestry  ,hen z wysokiej góry....podziękuję.

To nie moje tylko @rezystor-a. Zdziwilbys sie nimi, gora jest lagodna, srednica wypchnieta raczej.

No ale wiadomo k701 to zabojcy. Sam ostatnio mialem audiofilskie zalamanie po odsluchu modowanych i rekablowanych q701 ich...normalnoscia i dobrocia dzwieku:woot:. Ucieklem do kata i ssalem palca przez piec minut zanim sie otrzasnalem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi T1 to cuda jednak ,wiem...inne modele,inne granie...Miałem dwa modele T1 rev2 i oba inaczej grały, te od Baele jak okno do Nieba...drugie już gorzej...

Ps. może nie trzeba się otrząsać tylko zakupić i wreszcie muzyki zacząć słuchać?...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności