Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Soundman1200 napisał:

To ciężka już praca tak opisywać różne sprzęty, podziwiam ludzi co tak potrafią, jak Evil właśnie, i robią to dla relaksu właściwie...

 

Sekret tkwi w umiejętności łączenia hobby z pracą. Nawet jeśli dzieje się to tylko w głowie, to już samo to potrafi w pewnym stopniu odciążyć psychikę i dać sporo przyjemności. Tak samo z grafiką. Inaczej szło by zwariować :)

 

PS. Lajki poszli.

 

17 minut temu, Compton napisał:

Onie nie były ani szybkie (co pisałem, że dostawały bęcki od HE-6) ani rozdzielcze (np. na tle HD800), proste... :P

 

Dokładnie tak. Aczkolwiek u mnie zamiast HE-6 były wtedy LCD-3/STAX. Dlatego ostatecznie po wypróbowaniu różnych modeli w roli benchmarków nabyłem ponownie 800-tki - pokazują najwięcej i najpoprawniej, choć same w sobie są trochę syntetyczne jako ogół. No ale od czego ma się inne pary ;).

 

Niemniej jeśli ktoś odnajduje się w T1 v2 to też oczywiście nie ma w tym nic złego i nie powinno się szukać w tym specjalnego problemu. W sumie w drugą stronę też.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przerabiałem na T1 spokojny repertuar : Eliane Elias, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz. Wokalnie nie mam absolutnie nic do zarzucenia, separacje instrumentów i poukładanie sceniczne przebija Denony, wybrzmiewanie talerzy i vibrato na wokalach kobiecych urzekające, zaliczyłem kilka momentów kiedy słuchawki zniknęły z głowy. Czyli generalnie najlepsze słuchawki jakich do tej pory słuchałem, nie umniejszając w niczym Denonom które z racji bycia zamkniętymi musiały być w tych aspekatch na straconej pozycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Compton napisał:

Onie nie były ani szybkie (co pisałem, że dostawały bęcki od HE-6) ani rozdzielcze (np. na tle HD800), proste... :P

No to dziwne teraz..a na czym słuchałeś T1?

Dla mnie sporo bardziej rozdzielcze od HD800, bo te są rozpasane scenowo i może się tak wydawać że są tak detaliczne , a prawda jest że mają słabą górę...he,he. Niepełną...

Szybkościowo T1 to chyba w pierwszej trójce najszybszych dynamików...brylują w tym jak dla mnie.

Ale jak zwykle ,każdy inaczej ocenia ma swoje preferencje...;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybitnie...nawet przy HE1000 porównując,widać jak słabo wypadają HE1000 przy nich rozdzielczo, i słabiej bas kontrolowany...

Na T1 mimo że mniejsze scenowo mam wrażenie że patrzę na obraz narysowany przez architekta,widzę każdą najmniejszą kreskę, nic się nie ukryje...na HE1000 lekko rozmazane i zmiękczony już przekaz, rysowany kredkami...

Tylko że można tak odebrać T1rev2 bo grają ciemnawo i jest takie uczucie ciemności na wyższej średnicy,stąd może te opinie, też tego nie lubiłem...

Na szczęście Amirony tej wady już nie mają...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Dla mnie wybitnie...nawet przy HE1000 porównując,widać jak słabo wypadają HE1000 przy nich rozdzielczo, i słabiej bas kontrolowany...

Na T1 mimo że mniejsze scenowo mam wrażenie że patrzę na obraz narysowany przez architekta,widzę każdą najmniejszą kreskę, nic się nie ukryje...na HE1000 lekko rozmazane i zmiękczony już przekaz, rysowany kredkami...

Dlatego napisałem, że ważne jest mieć punkt odniesienia. Zestawiając jedne z drugimi nie wiem czy Twoje wnioski byłby nadal takie oczywiste.

A po drugie, słuchawki nie grają same z siebie.

Z tego co pamiętam do HEków miałeś LD 6, który rzeczywiście gra miękko, pastelowo.

Posłuchałbyś HE1000 na Brystonie. Ten wulkan energii tchnie życie w nawet najbardziej zamulone słuchawki, a o zobrazowaniu rozdzielczości nawet nie wspomnę. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Z tego co pamiętam do HEków miałeś LD 6, który rzeczywiście gra miękko, pastelowo.

Posłuchałbyś HE1000 na Brystonie. Ten wulkan energii tchnie życie w nawet najbardziej zamulone słuchawki, a o zobrazowaniu rozdzielczości nawet nie wspomnę. ;)"

 

Mnie tam wcale nie grała kropka miękko i pastelowo na lampach Psvane,tylko jasno i bardzo rozdzielczo jak tranzystor...he,he.

Miałem Brystona z HD800 i LCD3, owszem dobrze grał, ale co z tego....jak z HD800 nadal było sybilująco i mało nasycenie, dopiero kabelek 

Forzy Noir tak ściemniło 800tki że zrobiły się strawne.

Nawet z Brtystonem dla mnie HD800 nie osiągnęły poziomu rozdzielczości T1 rev2, wyrazistość wybitna na T1 .

A największa zaleta T1 rev2 jest że nie sybilują i nie są tak chude jak HD800.

LCD3 to już słabo mi grały na Brystonie ,bo zbyt ciepło i misiowato,z padami skórzanymi...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

No to dziwne teraz..a na czym słuchałeś T1?

Dla mnie sporo bardziej rozdzielcze od HD800, bo te są rozpasane scenowo i może się tak wydawać że są tak detaliczne , a prawda jest że mają słabą górę...he,he. Niepełną...

Szybkościowo T1 to chyba w pierwszej trójce najszybszych dynamików...brylują w tym jak dla mnie.

Ale jak zwykle ,każdy inaczej ocenia ma swoje preferencje...;)

Imo góra w HD800 jest pełna, wszystko wybrzmiewa jak powinno. Nie jest tak podbita jak w Beyerach i pewnie stąd takie wrażenie odniosłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mam nadzieję że dobrze Ci doradziłem z tymi T1...jakby co to wal w Amirony, jakby  T1rev2 za mało muzyczne były...

Ale widzę w Tobie Decees zadatki na audiomaniaka, choroba audiofilioza powoli Cię łapie w swoje objęcia...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on tak zawsze. Ma to swój urok. Ja to akurat lubię i cenie. Raz, że słuchał całej masy słuchawek i ma porównanie ponad przeciętną, dwa jest ruch na forum, trzy ogromny koloryt. Poza tym wielu z nas tak ma, że co nowe to kolejna miłość a później rozczarowanie, więc nie widzę nic w tym nadzwyczajnego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jarrro napisał:

@Soundman1200 według mnie wiarygodność stracił. Co miesiąc nowa miłość słuchawkowa, nowy zachwyty, zawsze lepiej.

Bez przesady że zawsze lepiej ,inaczej to prędzej....

Th610 w kilku aspektach są lepsze od Amiron, mają bardziej dociążony przekaz, nie tak zwiewny jak Beyery...

Zamknięte mają swoje zalety ale i otwarte również, zawsze miałem dylemat które wybrać....

Najlepszym kompromisem są półotwarte.

Jakby tak mieć sporo gotówki to bym miał w domu kolekcję słuchawek, a że nie przelewa się to skupiam się na jednych...:P

Czy jestem uzależniony od zmieniania słuchawek?,tak jestem...he,he.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności